دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آمونیوم پرسولفات

آمونیوم پرسولفات با فرمول شیمیایی (NH₄)₂S₂O₈ یک ترکیب شیمیایی سفید و بدون بو است که به صورت پودر یافت می‌شود. این ماده به دلیل ویژگی‌های اکسیدکنندگی قوی خود مشهور است و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. آمونیوم پرسولفات دارای حلالیت بالایی در آب است و به سرعت در حضور رطوبت حل می‌شود. این ماده همچنین از پایداری حرارتی بالایی برخوردار است و در دماهای بالا تجزیه نمی‌شود. از لحاظ شیمیایی، آمونیوم پرسولفات یک منبع قوی از رادیکال‌های آزاد است که می‌تواند در واکنش‌های اکسیداسیون و کاهش مورد استفاده قرار گیرد. این ویژگی‌ها، آن را به یک ماده شیمیایی مفید در بسیاری از فرآیندهای صنعتی تبدیل کرده است. آمونیوم پرسولفات به دلیل غیر سمی بودن و ایمنی بالا در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و تاثیرات زیست‌محیطی کمی دارد.
شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. ماده آمونیوم پرسولفات یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

آمونیوم پرسولفات

آمونیوم پرسولفات چیست؟ آمونیوم پرسولفات یک ماده شیمیایی است که با فرمول شیمیایی (NH₄)₂S₂O₈ شناخته می‌شود. این ترکیب به شکل پودر سفید رنگ و بدون بو است که به عنوان اکسیدکننده قوی در بسیاری از صنایع استفاده می‌شود. آمونیوم پرسولفات به دلیل خصوصیات شیمیایی منحصر به فرد خود، در تولید مواد شوینده، صنایع نساجی، و آبکاری فلزات کاربرد گسترده‌ای دارد.

مشخصات آمونیوم پرسولفات

  • نام شیمیایی: آمونیوم پرسولفات Ammonium Persulfate
  • فرمول شیمیایی: NH4) 2S2O8)
  • نوع بسته بندی: کیسه 25 کیلویی
  • کشورسازنده: چین

آمونیوم پرسولفات سفید،بدون کریستال بی بو،فرمول NH4) 2S2O8) است، دارای اکسیداسیون قوی و خورندگی، هنگام گرم شدن، تجزیه آن به راحتی و جذب رطوبت آسان نیست، در آب محلول است، حلالیت آن در آب گرم افزایش می یابد، می توان آن را به هیدرولیز سدیم هیدروژن در محلول آبی هیدرولیز کرد. محلول خشک دارای ثبات خوب است.

خواص فیزیکی و شیمیایی آمونیوم پرسولفات

آمونیوم پرسولفات دارای خواص فیزیکی و شیمیایی متعددی است که آن را به یک ماده بسیار کاربردی تبدیل کرده است. از جمله خواص فیزیکی آن می‌توان به حلالیت بالا در آب، پایداری حرارتی بالا، و غیر سمی بودن اشاره کرد. همچنین، این ماده به عنوان یک اکسیدکننده قوی در واکنش‌های شیمیایی مختلف عمل می‌کند.

کاربردهای آمونیوم پرسولفات

1. صنعت نساجی در صنعت نساجی، آمونیوم پرسولفات به عنوان عامل سفید کننده و ثبات رنگ استفاده می‌شود. این ماده می‌تواند رنگ‌های طبیعی و مصنوعی را تثبیت کند و باعث پایداری رنگ‌ها در برابر شستشو و نور خورشید شود. 2. صنایع شوینده در تولید مواد شوینده، آمونیوم پرسولفات به عنوان ماده فعال در فرمولاسیون‌های مختلف استفاده می‌شود. این ماده می‌تواند خاصیت ضدعفونی‌کنندگی و پاک‌کنندگی را افزایش دهد و به عنوان یک عامل کف‌زا عمل کند. 3. آبکاری فلزات آمونیوم پرسولفات در فرآیندهای آبکاری فلزات نیز کاربرد دارد. این ماده می‌تواند به عنوان عامل اکسیدکننده در فرآیند آبکاری مورد استفاده قرار گیرد و باعث پایداری و یکنواختی لایه‌های آبکاری شود. 4. صنعت کاغذسازی در صنعت کاغذسازی، آمونیوم پرسولفات به عنوان عامل سفید کننده و پایدار کننده کاربرد دارد. این ماده می‌تواند به افزایش روشنایی و کیفیت کاغذ کمک کند.

مزایای استفاده از آمونیوم پرسولفات

1. کارایی بالا آمونیوم پرسولفات به دلیل کارایی بالای خود در بسیاری از فرآیندهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده می‌تواند در غلظت‌های پایین نیز تاثیرگذاری مطلوبی داشته باشد. 2. ایمنی و غیر سمی بودن این ماده به دلیل غیر سمی بودن و ایمنی بالا در کاربردهای مختلف مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از آمونیوم پرسولفات خطرات زیست محیطی کمی به همراه دارد. 3. قابلیت حل شدن بالا آمونیوم پرسولفات دارای قابلیت حل شدن بالا در آب است که این ویژگی آن را برای استفاده در فرآیندهای آبی بسیار مناسب می‌کند.

چگونگی نگهداری و استفاده از آمونیوم پرسولفات

برای نگهداری و استفاده بهینه از آمونیوم پرسولفات، باید به شرایط نگهداری مناسب توجه داشت. این ماده باید در محیط خشک و خنک نگهداری شود و از تماس با مواد قابل احتراق دور باشد. همچنین، در هنگام استفاده از این ماده باید از وسایل حفاظت فردی مناسب مانند دستکش و عینک استفاده کرد.

تأثیرات زیست محیطی آمونیوم پرسولفات

آمونیوم پرسولفات به عنوان یک ماده شیمیایی می‌تواند تأثیراتی بر محیط زیست داشته باشد. با این حال، این ماده به دلیل پایداری شیمیایی و غیر سمی بودن، کمترین تأثیرات منفی را بر محیط زیست دارد. برای کاهش تأثیرات زیست محیطی، باید از روش‌های مدیریت پسماند مناسب استفاده کرد.

نحوه ذخیره سازی 

ذخیره سازی آمونیوم پرسولفات آسان است و ازمزایای آن راحتی و ایمنی و غیره است. هنگامی که تا 120درجه سانتیگراد گرم می شود می تواند تجزیه شود به راحتی خنک می شود و می تواند در هوای مرطوب بماند. به طور عمده به عنوان یک عامل اکسید کننده و آماده سازی پراکسید هیدروژن، پراسفیلات پتاسیم و دیگر پروپولفات ها استفاده می گردد.

این را می توان به عنوان آغازگر آزاد واکنش پلیمریزاسیون، بخصوص پلیمریزاسیون امولسیون وینیل کلرید پلیمراز کننده و پلیمریزاسیون باز سازی شده استفاده کرد. میتوان به عنوان سفیدکننده در روغن و صنعت صابون استفاده کرد. کاربرد این ماده برای آماده سازی رنگ های آنیلین و اکسیداسیون رنگ و صنعت آبکاری، صنعت عکاسی و تجزیه و تحلیل شیمیایی بسیاراست.

کاربرد در صنایع غذایی

برای گرید مواد غذایی ،می توان آن را به عنوان اصلاح کننده گندم، کپک و مخمر کباب شده استفاده کرد. می توان آن را به عنوان تمیز کننده فلز، تمیز کردن واتخاذ مدار چاپی، فعال سازی سطح مس و آلومینیوم، نشاسته اصلاح شده، پالپ  و سفید کننده نساجی در دمای پایین و طراحی، تصفیه آب گردش، تخریب اکسیداتیو گازهای مضر، چسب چوب کم فرمالدئید برای تسریع، ضدعفونی کننده ها، رنگ آمیزی رنگ مو به کار برد.

آمونیوم پرسولفاتغیر قابل اشتعال است، اما می تواند اکسیژن را آزاد کند، بنابراین به عنوان بخشی از احتراق پشتیبانی می کند، محیط ذخیره سازی باید خشک و تمیز و تهویه مناسب داشته باشد. مردم باید به مقدار رطوبت توجه کنند، نباید در باران حمل شود.

دور از آتش، گرما و نور مستقیم خورشید نگه دارید. باید بسته بندی مهر و موم شده، برچسب های روشن و ملایم نگه داشته شود. باید به طور جداگانه از مواد قابل اشتعال یا قابل احتراق باشد، ترکیبات آلی و همچنین زنگ زدگی، مقدار کمی از فلز و سایر مواد کاهش دهنده ذخیره شود، باید از تجزیه و ایجاد انفجار جلوگیری شود.

خواص شیمیایی

این کریستال monoclinic بی رنگ و یا پودر کریستالی سفید است.

این محلول در آب است،حلالیت آب g / 100ml 58.2 در .0C است.

کاربرد آمونیوم پرسولفات

آمونیوم پرسولفات را می توان به عنوان معرف های تجزیه کننده، عامل ثابت کننده عکاسی و عامل کاهش دهنده استفاده کرد. این می تواند به عنوان نگهدارنده مواد غذایی، عامل اکسیدکننده و آغازگر پلیمر مولکولی بالا استفاده شود.

آمونیوم پر سولفات می تواند به عنوان مواد خام Persulfate تولید و پراکسید هیدروژن درصنایع شیمیایی، مهارکننده پلیمرآلی، آغازگر درطول پلیمریزاسیون مونومر وینیل کلرید استفاده شود. می توان به عنوان سفید کننده در روغن، صنعت صابون استفاده کرد. همچنین می تواند به عنوان مواد مذاب فلز در برش و برداشتن نفت و صنعت نفت مورد استفاده قرار گیرد. برای گرید مواد صنایع غذایی، می توان آن را به عنوان اصلاح کننده گندم، کپک و مخمر کباب شده کاربرد دارد.

می تواند برای اصلاح آرد مورد استفاده قرار گیرد (محدود <3,.g / kg، استانداردژاپن 1999)؛ قارچ کش Saccharomyces cerevisiae (محدود کردن 1,. %، FAO / WHO , 1984)

روش های تولید

آمونیوم پرسولفات می تواند توسط الکترولیز سولفات آمونیوم و اسید سولفوریک رقیق استخراج شده و سپس کریستال شود. فرایند الکترولیتیک سولفات آمونیوم و اسید سولفوریک برای تولید الکترولیت مایع، با الکترولیز تخلیه می شود، HSO4 می تواند تخلیه و تولیدپراکسیدیز و فلاکس اسید کند و پس از آن با سولفات آمونیوم برای تولید پر سولفات آمونیوم واکنش می دهد، پرسولفات آمونیوم از طریق فیلتراسیون، کریستالزاسیون جدا سازی سانتریفیوژ، خشک کردن برای تولید محصول پرسولفات آمونیوم هنگامی که محتوای آن در غلظت خاصی از آنزیم بدست می آید.

  • واکنش آند: HSO4-2E->H2S2O82
  • واکنش کاتدیک:(NH4)

ویژگی های خطرناک انفجاری

آمونیوم پرسولفات اکسیدکننده قوی است، هنگامی که با عامل کاهش دهنده، گوگرد، فسفر و غیره ترکیب می شود، می تواند منفجر شود. می تواند زمانی که گرم می شود، تحت تاثیر قرار گیرد و در دیدار با آتش می تواند منفجرشود.

ویژگی های خطر آتش سوزی -ذخیره سازی

می تواند از اکسیژن درهنگام حرارت زیاد تجزیه شود. درهنگام حرارت دادن می تواند اکسید نیتروژن سمی، اکسید گوگرد و بخار آمونیاک تولید کند. خزانه داری باید خشک و تهویه داشته باشد؛ بارگیری و تخلیه باید در نور باشد؛ باید جداگانه با مواد آلی، کاهش عوامل، گوگرد، سوخت های فسفریک ذخیره شود.

توضیحات عمومی

جامد بلوری، عامل قوی اکسیدکننده به راحتی نمی سوزد، اما ممکن است باعث بوجود آمدن مواد آلی شود. به عنوان یک ماده سفید کننده و به عنوان نگهدارنده غذا استفاده می شود.

مشخصات واکنش

آمونیوم پرسولفات یک عامل اکسیدکننده قوی است. مخلوط پودر با آلومینیوم و آب می تواند منفجرشود. مخلوط با پراکسید سدیم اگر تحت استحکاک (خورد شئن در یک ملات )، حرارت دادن، یا اگر جریان از دی اکسید کربن به بیش از Persulfate آمونیوم منتقل می شود منفجر خواهد شد. راه حل های اسیدی، آهن را به شدت حل می کند.

خطر سلامت

استنشاق آن اثرات سمی کمی ایجاد می کند.

تماس با گرد و غبار چشمها را تحریک می کند و باعث بروز خارش پوست می شود.

قیمت – فروش آمونیوم پرسولفات

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی بخصوص فروش آمونیوم پرسولفات می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)