دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسیدسیتریک کد 100244

اسیدسیتریک کد 100244

 ماده شیمیایی اسیدسیتریک کد 100244  یک اسید آلی ضعیف است که در میوه های مرکبات یافت می شود. این یک ماده نگهدارنده طبیعی است و همچنین برای افزودن طعم اسیدی به غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود. دربیوشیمی، به عنوان واسطه در چرخه اسیدسیتریک مهم است و بنابراین تقریباً در متابولیسم همه موجودات زنده رخ می دهد. همچنین به عنوان یک ماده تمیزکننده خوش خیم از نظرمحیطی عمل می کند و به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. اسیدسیتریک در انواع میوه ها و سبزیجات وجود دارد، اما بیشترین مقدار آن در لیمو وجود دارد، جایی که می تواندتا 8 درصدر از وزن خشک میوه را تشکیل دهد. اسیدسیتریک بی آب یک اسید تری کربوکسیلیک است که در میوه های مرکبات یافت می شود. اسیدسیتریک به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی خود به عنوان ماده کمکی در داروها استفاده می شود. پایداری مواد فعال را حفظ می کند و به عنوان مواد نگهدارنده استفاده می شود. این ماده همچنین به عنوان یک اسید برای کنترل PH استفاده می شود. با کلات شدن کلسیم در خون به عنوان ضد انعقاد عمل می کند. اسیدسیتریک به صورت بلورهای بی رنگ و بدون بو با طعم اسیدظاهر می شود. (متراکم تر از آب) اسیدسیتریک که معمولا به عنوان یک افزودنی غذایی به عنوان یک طعم دهنده طبیعی و نگهدارنده استفاده می شود، در محصولات آرایشی ، برای مصارف پزشکی، به عنوان آنتی اکسیدان و محصولات تمیز کننده نیز استفاده می شود.

download 5 5

طعم دهنده و نگهدارنده غذا 

اسیدسیتریک را می توان به عنوان یک ماده نگهدارنده، ماده امولسیون کننده و به عنوان یک طعم دهنده ترش، به غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده و بسته بندی شده مانند بستنی، نوشابه گازدار و غذاهای کنسرو شده اضافه کرد. این ماده برای جلوگیری از یوتولیسم به بسیاری از غذاهای کنسرو شده و شیشه ای اضافه می شود.

موارد استفاده اسیدسیتریک  به صورت تیتر:

  • محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت شخصی
  • مصارف پزشکی
  • آنتی اکسیدان
  • محصولات پاک کننده

کاربرد در محصولات آرایشی و بهداشتی

اسیدسیتریک کد 100244  به عنوان عنصر موجود در محصولات مراقبت شخصی می تواند به روشن شدن پوست، اصلاح لکه های تیره و به حداقل رساندن خطوط ریز کمک کند. محصولات حاوی اسیدسیتریک  را می توان برای استفاده در نزدیکی چشم، لب، دهان و مجاری بینی و همچنین برای استفاده ایمن حتی بر روی پوست نوزادان فرموله نمود.

از این ماده و نمک های آن ممکن است در اسپری های مو، و اسپری های خوشبو کننده و بدن نیز استفاده گردد. سدیم سیترات، نمکی از اسید سیتریک ، در صابون و رژلب و مواد شوینده استفاده می شود. از این اسید و نمک های آن می توان برای حفظ محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت های شخصی و همچنین برای تنظیم سطح PH آنها استفاده نمود.

کاربرد در مصارف پژشکی

از اسیدسیتریک کد 100244 برای کمک به از بین بردن باکتری های مضر و همچنین عفونت های سطح پوست استفاده می شود که می تواند در افراد دیابتی، افراد مسن و همچنین در افراد سیگاری شایع باشد. همچنین اسیدسیتریک می تواند با سدیم سیترات و سیترات پتاسیم برای کاهش سطح اسید در ادرار ترکیب شود تا از حملات نقرس پیشگیری کند.

کاربرد در آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان ها که ازتولید اسیدسیتریک کد 100244 شده اند، می توانند به خوردن غذا در مدت زمان طولانی کمک کنند. به عنوان مثال: ریختن آب لیمو که دارای اسیدسیتریک می باشد، روی سیب یا موز می تواند از قهوه ای شدن آنها جلوگیری نماید . اسیداسکوربیک، معروف به ویتامین C در اسیدسیتریک نیز یافت می شود و در بیشتر مواقع برای محافظت از نوشابه و گوشت استفاده می گردد. اسیدسیتریک کد 100244

کاربرد در محصولات پاک کننده

اسیدسیتریک ممکن است به محصولات تمیز کننده تجاری و صنعتی اضافه شود، زیرا می تواند باعث جمع شدن آب سخت روی ظروف و ظروف شیشه ای شود. همچنین می توان برای از بین بردن لکه های مانده قهوه و چای، تغییر رنگ زرد، قهوه ای و لکه های ادرار و آب استفاده شود. بعضی از محصولات تجاری حاوی اسیدسیتریک دارای پایه آب هستند و می توانند باعث خوردگی فلزات شوند. برای کم کردن و جلوگیری از زنگ زدگی، فلز را پس از پاک نمودن خشک کنید.

قیمت – فروش اسیدسیتریک کد 100244

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) اسیدسیتریک کد 100244 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اسیدسیتریک کد 100244 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. اسیدسیتریک کد 100244

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)