تری اتانول آمین - دانش پژوهان شیمی تری اتانول آمین-شرکت دانش پژوهان شیمی

ارتباط با ما :

daneshchemistry78@gmail.com

021-66859220

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

تری اتانول آمین

تری اتانول آمین

تری اتانول آمین، یک ترکیب آلی ویسکوز است. که دارای عامل آمینی و نیز عامل تریول است. تریول یک مولکول با سه گروه الکل است. تری اتانول آمین یک باز قوی است. از این ماده تقریبا 150.000 تن در سال 1999 تولید شده است. این ماده همچنین یک ترکیب بدون رنگ است، گرچه نمونه ها ممکن است به دلیل وجود ناخالصی زرد رنگ باشند.

مشخصات ماده

2- تری اتانول آمین،

3- خواص تری اتانول آمین خالص

4- فرایند تولید تری اتانول آمین،

5- کاربرد تری اتانول آمین،

6- ساخت سیمان

7- محصولات آرایشی و بهداشتی

8- در آزمایشگاه و عکاسی

9- در تولید هولوگرام ها

10- پوشش دهی به روش الکتریکی

11- در آزمایش های اولترا سونیک

12- در لحیم کاری آلومینیوم

13- خطرات تری اتانول آمین

14- واکنش های حساسیت زا

15- تومورها

16- سمیت های زیست محیطی

17-قیمت – فروش تری اتانول آمین

مشخصات ماده

نام ماده : تری اتانول آمین،

نام انگلیسی : Triethanolamine , TEA

g/mol جرم مولکولی: 149.188

فرمول مولکولی : C6H15NO3

CAS number:102-71-6

خواص تری اتانول آمین، خالص

  • خواص عمومی: کریستال های جاذب آب، یا مایع چسبناک بی رنگ، با بوی آمونیاک خفیف
  • دمای جوش حدود 336 درجه سانتیگراد
  • دمای ذوب 20 درجه سانتیگراد
  • حلالیت: محلول در آب، استون، اتانول و متانول، محلول در کلروفرم، کمی محلول در بنزن، دی اتیل اتر و لیگناها
  • فراریت: فشار بخار <Pa 1.3 در دمای 20 درجه سانتیگراد ؛ تراکم نسبی بخار(هوا=1)،5.14؛ نقطه ی فلش، 185 درجه سانتیگراد
  • پایداری: ناسازگار با فلزات مانند آلومینیوم و مس، آلیاژهای هالوژن، اسیدهای قوی، مواد اکسیدکننده و مواد جاذب(سلولز،خاک اره)

فرایند تولید 

تری اتانول آمین، همانند دی اتانول آمین و مونو اتانول آمین از واکنش اکسید اتیلن با محلول آمونیاک بدست می آید.نسبت محصولات بدست آمده را می توان با تغییر استوکیومتری واکنشگرها کنترل کرد.

کاربرد تری اتانول آمین

تری اتانول آمین، در درجه اول در ساخت سورفکتانت ها ، مثلا برای کاربردی مانند امولسیفایر استفاده می شود. این ماده یک جزء رایج در فرمولاسیون های مورد استفاده برای محصولات صنعتی و مصرفی است. تری اتانول آمین، همچنین برای خنثی سازی اسیدهای چرب، تنظیم و بافر سازی محلول و افزایش انحلال روغن ها و سایر مواد کم محلول در آب کاربرد دارد. برخی از محصولات رایج که در آن تری اتانول آمین یافت می شود، عبارتنداز: لوسیون های ضدآفتاب، موادشوینده مایع، مایعات ظرفشویی، پاک کننده های معمولی، دستگاه های ضد عفونی کننده دست، پولیش ها، مایعات فلز کاری، رنگ، کرم اصلاح و جوهرچاپ.

ساخت سیمان

تری اتانول آمین، همچنین به عنوان موادافزودنی آلی (0.1% وزنی) در فرایند خرد کردن کلینکر سیمان استفاده می شود. این ماده فرایند خرد کردن را با جلوگیری از تجمع پودر در سطح توپ و پوشش یافتن دیوار آسیاب از این پودرها، این فرایند را تسهیل می کند.

محصولات آرایشی و بهداشتی

بسیاری از بیماری های مربوط به گوش و نیز عفونت ها با قطره های گوش حاوی تری اتانول آمین پپتید اولئات مانند سرومینکس در ایالات متحده آمریکا درمان می شود. در دارو سازی، تری اتانول آمین، ماده ای فعال بعضی از قطره های گوش است که مورد استفاده برای درمان جرم جمع شده درون گوش آسیب دیده است.این ماده همچنین به عنوان یک متعادل کننده ی pH در حدود 10 دارد، این درحالی است که pH پوست کمتر از 7 است ،تقریبا بین 5.5 تا 6.5 امولسیون های پاک کننده شیری براساس تری اتانول آمین مخصوصا در برداشتن آرایش بسیار مفید هستند.

در آزمایشگاه ها و در عکاسی

یکی دیگر از استفاده های معمول تری اتانول آمین، به عنوان یک عامل کمپلکس کننده برای یون های آلومینیومی در محلول های آبی است . این واکنش اغلب برای از بین بردن فعالیت چنین یون هایی قبل از تیتراسیون های وابسته به کمپلکس های رنگی با یک ماده شیمیایی دیگر مانند EDTA است. تری اتانول آمین نیز در پردازش عکاسی (نقره ای) مورد استفاده قرار گرفته است.

در تولید هولوگرام ها

تری اتانول آمین، برای بوجود آوردن حساسیت برای هولوگرام های بر پایه ی نقره-هالید استفاده می شود. این ماده همچنین به عنوان یک عامل برای تغییر رنگ هولوگرام استفاده می شود. ممکن است افزایش حساسیت بدون تغییر در سطح رنگ هولوگرام ها با شستشو تری اتانول آمین، قبل از صیقل دهی و خشک شدن امکان پذیر باشد.

پوشش دهی به روش الکترونیکی

تری اتانول آمین در حال حاضر به طور معمول و بسیار موثر به عنوان یک عامل کمپلکس کننده در پوشش دهی به روش الکترونیکی استفاده می شود.

در آزمایش های اولترا سونیک

غلظت حدود دو تا سه درصدی تری اتانول آمین، در آب به عنوان عامل بازدارنده خوردگی (ضدزنگ) در آزمایش اولترا سونیک غوطه وری استفاده می شود.

در لحیم کاری آلومینیوم

تری اتانول آمین، دی اتانول آمین و آمینو اتیل اتانول آمین، اجزای اصلی آلی روان سازی مایع لحیم کاری آلیاژهای آلومینیومی با استفاده از قلع روی و یا سایر لحیم کاری های قلع یا سرب هستند.

خطرات

واکنش های حساسیت زا یک مطالعه در سال 1996 نشان داد که این ماده گاهی اوقات در صورت تماس ، سبب آلرژی می شود. درسال 2001، تری اتانول آمین در یک کرم ضد آفتاب باعث ایجاد آلرژی شد. مطالعه ای در سال 2007 نشان داد که این ماده در قطره گوش باعث آلرژی می شود . مسمومیت سیستمیک و تنفسی (RT) به مدت 28 روز در یک مطالعه روی دستگاه تنفسی موش های صحرایی در سال 2008 مورد بررسی قرار گرفت . به نظر می رسد این ماده به لحاظ سمیت سیستمیک و تحریک پذیری RT در مقایسه با دی اتانول آمین (DEA) دارای سمیت کمتر است.

یک مطالعه در سال 2009 نشان داد که واکنش های آزمایش پچ نشان داد که احتمالا خطرابتلای به حساسیتپوستی به دلیل تری اتانول آمین بسیار پایین است.

تومورها

گزارش ها نشان می دهد که این ماده باعث افزایش رشد تومور در کبد در موش های B6C3F1 ماده می شود، اما در موش های نر این گونه نیست . این نتایج موش های فیشر 344 نیز به دست آمدند . مطالعه ای که در سال 2004 انجام شد، این نتیجه را در برداشت که از این ماده ممکن است باعث ایجاد تومورهای کبدی در موش ها شده و به روش تخلیه کولین عمل کند و این اثر احتمالا ناشی از مهار جذب کولین توسط سلول ها است.

سمیت های زیست محیطی

مطالعه ای در سال 2009 نشان داد که تری اتانول آمین دارای خواص بالقوه حاد، مزمن و سمیت مزمن نسبت به گونه های مختلف آبزیان است.

قیمت -فروش تری اتانول آمین

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات تری اتانول آمین (مرک آلمان) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت تری اتانول آمین میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)