دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493 – 500 گرمی

محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493 – 500 گرمی یک محیط کشت غنی شده است که به عنوان یک محیط غذایی برای رشد میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط کشت شامل اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و سایر عناصر ضروری است که رشد باکتری‌ها را تسریع می‌دهد.

محیط کشت برین هارت براث به عنوان یکی از محیط‌های کشت استاندارد در آزمایشگاه‌های پزشکی و بیوشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط کشت برای کشت و کشت‌های اولیه باکتری‌ها و تعدادی از میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شود تا امکان مطالعه و تحلیل رشد آن‌ها فراهم شود. محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493 – 500 گرمی

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید محصول محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493 – 500 گرمی را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493 – 500 گرمی

شرکت دانش پژوهان شیمی در این مقاله شما را با یکی از محصولات محیط کشت به نام محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493 – 500 گرمی  آشنا می کنیم. محیط کشت (Growth medium) یا محیط رشد یک محیط جامد، مایع یا نیمه جامد است که برای حمایت از رشد جمعیت میکروارگانیسم ها یا سلول ها تهیه شده است. با توجه به ترکیبات غنی این محیط کشت و خصوصیات غذایی آن، می‌توان گفت که Brain Heart Broth یکی از محیط‌های اصلی در تغذیه و رشد میکروارگانیسم‌ها در شرایط آزمایشگاهی است و در تحقیقات مختلف بیوشیمی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محیط کشت برین هارت براث (Brain Heart Broth) یک محیط کشت متعارف در آزمایشگاه‌های پزشکی و بیوشیمی است که برای رشد و کشت میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ها به کار می‌رود. این محیط دارای ساختار و خصوصیات خاصی برای پشتیبانی از رشد انواع باکتری‌ها است و در مطالعات مختلف بیوشیمیایی و میکروبیولوژی به کار می‌رود.

محیط کشت براساس نیاز میکروارگانیسم ها حاوی مواد مغذی مختلفی است تا رشد آنها را تسهیل کند.

مشخصات محیط کشت برین هارت براث

رنگ: معمولاً رنگ این محیط به شفاف یا کمی زرد متمایل است.
pH: معمولاً pH محیط کشت برین هارت براث در محدوده 7.0 تا 7.4 واقع می‌شود.
نیتروژن منبع: پپتون به عنوان منبع نیتروژن برای باکتری‌ها عمل می‌کند.
شکل: محیط معمولاً در شکل مایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.
محیط کشت برین هارت براث به عنوان یک محیط معمول و استاندارد در آزمایشگاه‌های پزشکی و بیوشیمی به دلیل توانایی ایجاد محیط مناسب برای رشد باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها و پشتیبانی از تحقیقات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دو نوع محیط کشت اصلی وجود دارد: محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493 – 500 گرمی

  • یکی از آنها برای کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • دیگری برای کشت میکروبیولوژیکی محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493 – 500 گرمی

برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود. متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند. محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند. بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند. به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند. به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است.

ساختار محیط کشت برین هارت براث

محیط کشت برین هارت براث اغلب شامل مواد زیر می‌شود:

نخود فرنگی خرد شده: برین هارت براث نیز ممکن است دارای بخش‌هایی از نخود فرنگی خرد شده باشد که به عنوان منبع غذایی برای میکروارگانیسم‌ها عمل می‌کند.
پپتون: پپتون یک ماده آلی آسمانی از پروتئین‌های هیدرولیز شده است که از آن به عنوان منبع نیتروژن برای میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شود. محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493 – 500 گرمی
نمک: نمک به منظور تعادل اسمزی و ایجاد محیط معقولی برای رشد میکروارگانیسم‌ها به محیط افزوده می‌شود.

کاربرد محیط کشت برین هارت براث

  • کشت و جداسازی باکتری‌ها: محیط کشت برین هارت براث برای کشت و جداسازی باکتری‌ها و انواع میکروارگانیسم‌ها در آزمایشگاه‌های پزشکی و بیوشیمی به کار می‌رود.
  • مطالعات مختلف بیوشیمیایی: این محیط در تحقیقات بیوشیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا ویژگی‌های رشد و رفتار باکتری‌ها مورد مطالعه قرار گیرد. محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493 – 500 گرمی
  • تهیه نمونه‌های میکروبی: از محیط کشت برین هارت براث برای تهیه نمونه‌های میکروبی به منظور تست‌های مختلف در آزمایشگاه‌های پزشکی استفاده می‌شود.

فروش محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493 – 500 گرمی،

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد 110493- 500 گرمی، (مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت برین هارت براث Brain Heart broth کد  110493 -500 گرمی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)