نیکوتین چیست؟

نیکوتین چیست؟

نیکوتین چیست؟

نیکوتین چیست؟
۰
(۰)
 • نیکوتین چیست؟  نیکوتین کد ۸۲۰۸۷۷ مرک یک ترکیب آلی نیتروژن دار است که بیشتر در گیاهانی مانند تنباکو و در اندازه های کمتر در گوجه فرنگی ،سیب زمینی، بادمجان و فلفل سبز یافت می شود ۳,. تا ۵ درصد گیاه خشک تنباکو را این ماده می سازدو یک زهر اثر گذار بر سامانه عصبی است که در بسیاری از حشره کش ها به کار می رود. نیکوتین کد ۸۲۰۸۷۷ مرک در اندازه های کمتر،یک ماده انگیزنده (محرک زیستی)اعتیادآور و عامل بسیاری از ویژگی های روانی دود تنباکو است.

  نیکوتین یکی از محصولات پرفروش شرکت مرک می باشد. این محصول در شرکت دانش پژوهان شیمی  که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است. این شرکت آماده ارائه خدمات پژوهان شیمی در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله نیکوتین  با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است.

  شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی می باشد. این شرکت توانسته در چند دهه فعالیت خود عملکرد درخشانی در بین مصرف کنندگان مواد شیمیایی داشته باشد. شرکت دانش پژوهان شیمی با واردات محصولات  از نمایندگی مرک آلمان و  نمایندگی سیگماآلدریچ ، آلفاایسر، کیولب و دیگر برندهای مطرح کمکی بزرگ به چرخه علم و فن آوری نماید. در سال های اخیر با وجود تحریم ها این شرکت با سرمایه گذاری بسیار و ایجاد نمایندگی واردات این برندها را میسر نماید و با حذف واسطه ها این محصولات را با قیمت و کیفیتی عالی به دست مصرف کنندگان برساند.

  نیکوتین سامانه‌شناسی نام (آیوپاک) نیکوتین چیست؟

  ۳-[(۲S)-1-methylpyrrolidin-2-yl]pyridine
  داده‌های بالینی – نام تجاری
  Nicorette, Nicotrol
  AHFS/دانشنامه دراگز
  monograph
  رده بارداری
  D(US)
  Dependence liability
  Medium to high
  تجویز
  smoked (as smoking tobacco, mapacho, etc.), insufflated (as tobacco snuff or nicotine nasal spray), chewed (as nicotine gum, tobacco gum or chewing tobacco), transdermal (as nicotine patch, nicogel or topical tobacco paste), intrabuccal (as dipping tobacco, snuffs, dissolvable tobacco or creamy snuff), vaporized (as electronic cigarette, etc.), directly inhaled (as nicotine inhaler), oral (as nicotini), buccal (as snus)

  داده‌های فارماکوکینتیکی نیکوتین چیست؟

  فراهمی زیستی
  ۲۰ to 45% (oral)
  متابولیسم
  hepatic
  نیمه‌عمر
  ۲ hours
  شناسه
  شماره سی‌ای‌اس
  ۵۴-۱۱-۵
  کد ATC
  N07BA01 QP53AX13
  پاب‌کم
  CID 942
  IUPHAR ligand
  ۲۵۸۵
  بانک‌دارو
  DB00184
  کم‌اسپایدر
  ۸۰۸۶۳
  UNII
  ۶M3C89ZY6R
  KEGG
  D03365
  ChEBI
  CHEBI:۱۷۶۸۸
  ChEMBL
  CHEMBL3

  نیکوتین یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد است. شما می توانید خرید مواد شیمیایی را از شرکت دانش پژوهان شیمی که یکی از نمایندگی های فروش مواد شیمیایی صنعتی در ایران است در مقادیر دلخواه سفارش دهید.

  این شرکت فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش نیکوتین  با برند مرک آلمان به دانشگاهیان، محققان و صنعتگران می باشد. شما می توانید این ماده را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک را دارد خریداری کنید .

  اين محصول از برند مرک به دليل کيفيت خوب نسبت به ساير برندهاي معتبر دنيا مي تواند نياز بسياري از آزمايشگاه، مراکز تحقيقاتي و دانشجويان را برطرف کند. جهت قیمت فروش مواد شیمیایی می توانید با همکاران فروش ما در نمایندگی مواد شیمیایی تماس حاصل بفرمائید.

   

   

  نیکوتین چیست؟

  داده‌های شیمی

  فرمول
  C10H14N۲
  وزن مولکولی
  ۱۶۲٫۱۲ g/mol
  SMILES
  eMolecules & PubChem
  InChI

  InChI=1S/C10H14N2/c1-12-7-3-5-10(12)9-4-2-6-11-8-9/h2,4,6,8,10H,3,5,7H2,1H3/t10-/m0/s1
  Key:SNICXCGAKADSCV-JTQLQIEISA-N

  Physical data
  چگالی
  ۱٫۰۱ g/cm³
  دمای ذوب
  -۷۹ °C (-110 °F)
  نقطه جوش
  ۲۴۷ °C (خطای عبارت: نویسه نقطه‌گذاری شناخته نشده «۲» °F)
  (what is this?) (verify)

  مشخصات نیکوتین نیکوتین چیست؟

  نیکوتین یک آلکالوئید است که از نظر فیزیکی ماده‌ای نمگیر و روغنی و حل شونده در آب است. نیکوتین در آب یک باز است و به عنوان یک باز نیتروژنی با اسیدها نمک‌های معمولاً جامد و حل شونده در آب می‌سازد. بازآزاد نیکوتین در دمای ۹۵°C می‌سوزد و به همین سبب بیشتر نیکوتین سیگار سوخته و دود می‌شود؛ هرچند همان میزان کم می‌تواند سبب اعتیاد شود.

  نیکوتین به سادگی از راه پوست جذب می‌شود و با نظر به حل‌شوندگی آن در آب یکی از راه‌های به دست آوردن آن خیساندن تنباکوی تکه شده در آب برای زمان ۱۲ ساعت است.

  تاریخچه و نامگذاری

  نیکوتین را جان نیکوت، سفیر فرانسه در سال ۱۵۵۰ برای نخستین بار از کشور پرتغال به پاریس برد و به عنوان دارو آن را به کار برد. نیکوتین برای نخستین بار در سال ۱۸۲۸ به وسیله یک شیمیدان آلمانی از تنباکو به دست آمد. مسلماً فرمول شیمیایی آن را به گونه تجربی در سال ۱۸۴۳ به دست آورد. نیکوتین در سال ۱۸۹۳ برای نخستین بار در آزمایشگاه فرآوری شد.

  اثر نیکوتین بر جریان خون

  پس از کشیدن (تدخین) دود تنباکو، نیکوتین موجود در آن ظرف چند ثانیه وارد جریان خون شده و به مغز می‌رسد. نیکوتینی که به مغز می‌رسد باعث ترشح شدن لحظه‌ای دوپامین در مغز (سیستم مزوکورتیکولیمبیک)، و احساس لذت و انرژی می‌شود. اثر دوپامین تولید شده سریعاً از بین رفته (حدود ۲ ساعت) و باعث خستگی و کسل شدن فرد می‌شود. در این شرایط فرد مجدداً به همان احساس ناشی از ترشح دوپامین نیاز پیدا کرده و مجدداً اقدام به مصرف می‌کند.

  نیکوتین در اندازه‌های کم یک انگیزنده‌است که سبب افزایش هوشیاری، حافظه و فعالیت می‌شود ولی در اندازه‌های بیشتر به افزایش تپش قلب، فشارخون و کاهش اشتها می‌انجامد.

  نیکوتین هم انگیزنده و هم پریشان‌کننده‌است و اثر آن بر اساس شیوهٔ مصرف آشکار می‌شود. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که همان‌گونه که اندازه‌های کم اثر انگیزندگی دارد در اندازه‌های بیشتر سبب افسردگی می‌شود.

  نیکوتین و داروشناسی نیکوتین چیست؟

  پس از دمیدن دود سیگار نیکوتین به جریان خون راه یافته و پس از حدود ۷ ثانیه به مغز می‌رسد. هرچند نیکوتینی که به بدن می‌رسد تنها بخشی از نیکوتین موجود در سیگار است چون بیشتر نیکوتین موجود در برگ تنباکو در دمای بالای آتش سیگار تجزیه می‌شود ولی در مصرف برگ تنباکو به صورت جویدن میزان بیشتری از نیکوتین جذب می‌شود.

  در دانش «داروشناسی» نیکوتین به عنوان یک محرک گیرنده استیل کولین نیکوتینی کار می‌کند. نیکوتین در اندازه‌های کم سبب تحریک این گیرنده‌ها شده و ترشح هورمون آدرنالین را افزایش می‌دهد که این سبب بالارفتن سرعت تپش قلب، فشار خون، تنفس و سرانجام افزایش گلوکز در خون می‌شود. نیکوتین در اندازه‌های بیشتر سبب غیرقطبی کردن گیرنده‌های استیل کولین نیکوتینی می‌شود که یکی از دلیل‌های زهرآگینی نیکوتین است و از همین ویژگی آن به عنوان حشره‌کش سود می‌جویند.

  کوتینین ماده‌ای است که از نیکوتین در بدن تشکیل می‌شود و تا ۴۸ ساعت در بدن می‌ماند و روشی برای فهمیدن مصرف نیکوتین به وسیله شخص است.

  نیکوتین زهرآگینی نیکوتین چیست؟

  نیکوتین یک زهر کاراست که تنها نزدیک به ۳۰ تا ۶۰ میلی‌گرم از آن می‌تواند یک انسان بزرگسال را از پا درآورد. این در حالی است که انسان با نزدیک به یک گرم از کوکائین از پا درمی‌آید.

  دود سیگار از عامل‌های سرطان به‌شمار می‌آید و این در صورتی است که ماده نیکوتین از سوی آژانس بین‌المللی پژوهش‌های سرطان (وابسته به سازمان جهانی بهداشت) (IARC) به عنوان ماده سرطان زا شناخته نمی‌شود.

  نیکوتین در مقادیری که در محصولات جایگزین دخانیات (NRT) همانند سیگار الکتریکی یافت می شود، می تواند نیاز به نیکوتین افراد مصرف کننده محصولات دخانی را در حالی تامین کند که مواد سرطان زا (carcinogens) و سایر مواد سمی موجود در این محصولات را به حداقل برساند.

  نیکوتین در شکل دارویی آن نیز جایگزینی سالمتر برای نیکوتین موجود در تنباکو است. این ماده دارویی که به شکل انواع آدامس حاوی نیکوتین یا برچسب های نیکوتین دار در داروخانه ها یافت می شود از سوی «سازمان جهانی بهداشت»(WHO) از سال ۲۰۰۹ میلادی به عنوان داروهای ضرروی موجود در داروخانه ها شناخته می شود.

  نیکوتین در مقادیر زیاد می تواند سمی بوده و یا کشنده باشد و همینطور محصولات حاوی نیکوتین همواره بایستی دور از دسترس کودکان قرار گیرند.

  کاربردهای درمانی

  ساده‌ترین خاصیت دارویی نیکوتین به‌کارگیری آن برای معتادان نیکوتین به جای سیگار است. اندازه‌های گوناگون نیکوتین به شکل آدامس، پوشش‌های پوستی و افشانه‌های دماغی به بیماران برای ترک وابستگی به سیگار داده می‌شود.

  خرید نیکوتین

  شرکت دانش پژوهان شیمی آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان و با مناسب ترین قیمت به مشتریان می باشد. این شرکت نمایندگی سیگماآلدریچ در تهران را دارد که  شما می توانید نیکوتین کد ۸۲۰۸۷۷ مرک و هر ماده شیمیایی دیگر  را به هر میزان دلخواه و در انواع بسته بندی از این شرکت تهیه کنید. برای خرید می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ ارتباط برقرار کنید.

  قیمت – فروش نیکوتین

  شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول نیکوتین کد ۸۲۰۸۷۷ مرک (مرک آلمان) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.

  جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت مواد شیمیایی نمایندگی مرک آلمان میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

   

  راههای ارتباطی:

  ۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۱۶
  ۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۲۰   (ساعات تماس:۸:۳۰ الی ۱۹)
  واتساپ:۰۹۱۲۹۶۱۸۲۹۲  (ساعات تماس ۲۴ساعت)

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ما را از میزان رضایت خود با خبر سازید:

  ار یک تا پنج ستاره امتیاز دهید.

  میانگین امتیاز کاربران ۰ / ۵٫ تعداد: ۰

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *