ویتامین ب5 (دی- پانتوتنیک اسیدهمی کلسیم) کد 21210 سیگماآلدریچ

ویتامین ب۵ (دی- پانتوتنیک اسیدهمی کلسیم) کد ۲۱۲۱۰ سیگماآلدریچ

ویتامین ب5 (دی- پانتوتنیک اسیدهمی کلسیم) کد 21210 سیگماآلدریچ

گلوکز-6-فسفات دی هیدروژناز کد G6378
۰
(۰)

ویتامین ب۵ (دی- پانتوتنیک اسیدهمی کلسیم) کد ۲۱۲۱۰ سیگماآلدریچ

ویتامین ب۵ (دی- پانتوتنیک اسیدهمی کلسیم) کد ۲۱۲۱۰ سیگماآلدریچ یکی از ویتامین‌های گروه ب است. نام این ویتامین از کلمهٔ یونانی پانتوتن به معنای از همه جا ریشه می‌گیرد. علت این نام‌گذاری این است که مقدار کمی از این ویتامین در تقریباً همهٔ غذاها یافت می‌شود.این ویتامین در چرخه کربس در تولید کوآنزیم آ موثر است.این ویتامین محلول در آب است و در ترکیب با سیستیمین و ATP ، کوآنزیم آ را به وجود می‌آورد.تبدیل اسید پانتوتنیک (ویتامین ب۵) به فسفوپنتتین توسط آنزیم پنتوتنات کیناز اولین مرحله در تولید کوآنزیم آ در جانداران است.

ویتامین ب۵ (دی- پانتوتنیک اسیدهمی کلسیم) کد ۲۱۲۱۰ سیگماآلدریچ برای متابولیسم کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و پروتئین‌ها ضروری است و در سنتز هورمون‌ها نقش دارد. به علاوه، این ویتامین موجب رشد و مقاومت پوست و غشاهای مخاطی می‌شد. ویتامین ب۵ توسط گرما از بین می‌رود.بدن انسان به طور متوسط به ۵ میلی‌گرم ویتامین ب۵ در روز نیاز دارد. این میزان که از طریق تغذیهٔ مناسب جذب بدن می‌شود در نوزادان حدود ۲ میلی‌گرم و در زنان شیرده ۷ میلی‌گرم است.

کمبود ویتامین ب۵ معمولاً به هنگام سوءتغذیه بروز می‌دهد.ویتامین ب۵ تقریباً در همهٔ غذاها

به مقدار گوناگون یافت می‌شود؛ولی دانه‌ها، غلات و به خصوص ژله رویال سرشار از این ویتامین هستند.

در داروسازی از این ویتامین برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می‌شود.

چکیده ویتامین ب۵ (دی- پانتوتنیک اسیدهمی کلسیم) کد ۲۱۲۱۰ سیگماآلدریچ

این نسخه خطی یک رویکرد تحلیلی معتبر را برای کمی سازی ۲۱ ویتامین محلول در آب و اشکال اصلی گردش آن در پلاسمای انسان گزارش می کند. آماده سازی نمونه مبتنی بر رقت ایزوتوپ شامل رسوب پروتئین با استفاده از متانول اسیدی غنی شده با استانداردهای داخلی ایزوتوپ پایدار است.جداسازی توسط کروماتوگرافی مایع فاز معکوس و تشخیص توسط طیف سنجی جرمی پشت سرهم در حالت یونیزاسیون الکترو اسپری انجانم شد .

محدودیت های پایین دستگاهی تشخیص و تعیین  مقدار به ترتیب به <10nM-0.1 و ۲۵nM-0.2 رسید. از پلاسمای انسانی ادغام شده تجاری موجود برای ساخت منحنی های کالیبراسیون مطابق با ماتریس در بازه های ۲۰- , ۱۲۵۰-۵ , ۲-۵۰۰ ۵۰۰۰ یا ۳۷۵۰۰nM-150 بسته به آنالیت استفاده شد. عملکرد کلی روش به ترتیب با ۲٫۸-۲۰٫۹% و ۵٫۲-۲۰٫۰% دقت داخل و بین روز به ترتیب مناسب ارزیابی شد و میانگین آن به ۹۱-۱۰۸% رسید.

آزمایش های بازیابی نیز انجام شد و به طور متوسط به ۸۲% رسید.این رویکرد تحلیلی سپس برای تعیین کمیت ویتامین های محلول در آب در گردش خون در نمونه های اهدا کننده تک پلاسمای انسان اعمال شد. گزارش حاضر یک رویکرد حساسو قابل اعتماد برای کمی سازی ویتامین های محلول در آب و اشکال اصلی در گردش خوندر پلاسمای انسان را ارائه می دهد. در آینده، استفاده از این روش تحلیلی اطمینان بیشتریرا برای ارزیابی جامع از وضعیت تغذیه ای ویتامین های محلول در آب و مطالعات فراهمی زیستی در انسان فراهم می کند.

تولید کننده : SIGMGMA ALDRICH / سیگماالدریچ

نام محصول : دی -پانتوتنیک اسید همی کلسیم

نام های مترادف فارسی : ویتامین دی

نام های مترادف انگلیسی :  R-(+)-N-(2,4-Dihydroxy-3,3-dimethyl-1-B-oxobutyl)-B-alanine hemicalcium salt،Calcium D-pantothenate، witamin B5

کشور تولید کننده : امریکا

CAS Number137-08-6
EC Number205-278-9
Catalogue Number21210
فرمول خطی MFCD00002766
جرم مولی238.27
خلوص98%

 

<a class=

قیمت – فروش ویتامین ب۵ (دی -پانتوتنیک اسید همی کلسیم) کد ۲۱۲۱۰ 

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و مرک(آلمان)و سیگماآلدریچ و صنعتی بخصوص فروش ویتامین ب۵ (دی -پانتوتنیک اسید همی کلسیم) کد ۲۱۲۱۰ سیگماآلدریچ می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

برای اطلاعات بیشتر محصول کلیک کنید .

راههای ارتباطی :
شماره های تماس:
۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۱۶   
۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۲۰   (ساعات تماس:۸:۳۰ الی ۱۹)
واتساپ:۰۹۱۲۹۶۱۸۲۹۲  (ساعات تماس ۲۴ساعت)

ما را از میزان رضایت خود با خبر سازید:

ار یک تا پنج ستاره امتیاز دهید.

میانگین امتیاز کاربران ۰ / ۵٫ تعداد: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *