اسیدفسفریک کدمرک100552- دانش پژوهان شیمی نمایندگی مرک آلمان

ارتباط با ما :

daneshchemistry78@gmail.com

021-66859220

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

اسیدفسفریک کدمرک100552

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید محصول اورتو فسفریک اسید یا  اسیدفسفریک کدمرک100552 را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود. محصولات این شرکت را می توان در تمامی مراکز تحقیقاتی و دانشگاهها و آزمایشگاهها یافت.

برند مرک آلمان یکی از پر فروشترین محصولات مواد شیمیایی در دنیا است. شرکت دانش پژوهان شیمی توانسته با ایجاد یک شرکت معتبر و بین المللی محصولات این برند را وارد و به دست متقاضیان عزیز برساند.

اسیدفسفریک کدمرک100552

اورتو فسفریک اسید یا اسیدفسفریک کدمرک100552 یکی از محصولات کمپانی مرک آلمان می باشد که توسط شرکت دانش پژوهان شیمی وارد و به دست مصرف کنندگان می رسد.

اسیدفسفریک  Phosphoric acid

1-مشخصات ماده

2-اسید فسفریک Phosphoric acid

3-فرمول و ساختار

4-خواص اسید فسفریک Phosphoric acid

5-خواص فیزیکی اسید فسفریک Phosphoric acid

6-خواص شیمیایی اسیدفسفریک

7-فرایندتولید

8-کاربرد

9-کاربرد اسیدفسفریک درکشاورزی

10-کاربرد فسفریک درداروها

10-خطرات

11-خریداسید فسفریک  صنعتی

12-خرید اسید فسفریک مرک آلمان

مشخصات ماده

 • نام ماده: اسیدفسفریک  Phosphoric acid یا اورتو فسفریک اسید
 • نام انگلیسی: ortho-Phosphoric acid 85%
 • فرمول شیمیایی: H3PO4
 • جرم مولکولی: g/mol 97.994
 • ذانسیته: g/cm3 1.88
 • CAS Number: 7664-38-2
 • بسته بندی: 250CC – 500CC – 1L

اسیدفسفریک کدمرک100552چیست؟

اسیدفسفریک کدمرک100552 یا فسفریک اسید، اسیدمعدنی بی رنگ و بی بو بوده و این اسید به نام اورتوفسفریک نیزنامیده می شود. این ماده می تواند مایع یا جامد کریستالی شفاف باشد که برای فلزات وهمچنین بافت انسانی خورنده است. تولیدکنندگان موادغذایی ونوشیدنی آن را دوست دارند زیرا ارزان هستند، ودرصنایع مختلف قابلیت مصرف به شکل خوراکی دارند وبه عنوان نگهدارنده نیز عمل می کنند. اسیدفسفریک کدمرک100552.

فرمول و ساختار

فرمول شیمیایی ارتو فسفریک اسید H3PO4 بوده و جرم مولکولی آن برابر 97.99 گرم درمول است.اتم فسفرمرکزی به یک اتم اکسیژن ازطریق پیوند دوگانه و به سه گروه هیدروکسی (OH-) از طریق پیوندهای یگانه وصل می شود.بنابراین ،H3PO4 میتواند تا حداکثرسه یون H+ آزادکند. اسیدفسفریک کدمرک100552.

خواص اسیدفسفریک کدمرک100552

به طور کلی خواص اسیدفسفریک به دو دسته تقسیم می شوند

 • خواص فیزیکی
 • خواص شیمیایی
 • خواص فیزیکی

اسیدفسفریک خالص یک جامدبلوری سفید بانقطه ذوب 42.35 درجه سانتیگراد است. هنگامی که غلظت آن کمتراست، یک مایع ویسکوز بی بو، بدون رنگ با چگالی 1.885 گرم در میلی لیتراست. این ماده غیرسمی و غیر فرار بوده و معمول ترین غلظت اسیدفسفریک درآب 855 است. اسیدفسفریک کدمرک100552.

خواص شیمیایی

اسید فسفریک Phosphoric acid دارای سه اتم H اسیدی و قابل جایگزین است. بنابراین ،این ماده به طور متفاوت باسایر اسیدهای معدنی واکنش نشان می دهد. NaH2PO4,Na2HPO4,Na3PO4 می تواند سه نمک متفاوت تولید کرد.

در دماهای بالا،مولکول های اسیدفسفریک می توانند بایکدیگر واکنش نشان داده و (با از دست دادن مولکول آب) ترکیب شوند تا دیمر، تری مر و حتی زنجیره های پلیمری طولانی مانند اسیدهای پلی فسفریک و اسیدمتافسفریک تشکیل دهند.                         (2H3PO4>H4P2O7(-H2O

فرایند تولید اسیدفسفریک

اسیدفسفریک Phosphoric acid با دو فرایند تولید می شود:

 • فرایند مرطوب
 •  فرایند حرارتی

روش حرارتی به طورمعمول یک محصول غلیظ و خنثی تولید می کند. اسیدتولید شده به وسیله ی مسیرمرطوب کمترخالص است اما درتولید کود از آن استفاده می شود.

فرایند مرطوب

اسید فسفریک Phosphoric acid ازطریق فلوراپاتیت که به نام سنگ فسفات شناخته می شود، Ca3(PO4)2.CaF2 بوسیله افزودن اسیدسولفوریک غلیظ (93%) دریک سری از راکتورها به خوبی مخلوط می شود. این امر منجر به تولید اسیدفسفریک و سولفات کلسیم (گچ) و سایر ناخالصی های نامحلول می شود. آب اضافه می شود و گچ به وسیله فیلتراسیون همراه با سایر مواد نامحلول (مانند سیلیس)حذف می گردد. فلوراید، به عنوان H2SiF6 درمرحله بعدبافرایند تبخیرحذف می شود.

فرایند حرارتی

مواد اولیه برای این فرایند فسفر و هوا هستند. در ابتدا، فسفر به کوره اسپری می شود و در هوا در دمای حدود 1800-3000 کلوین سوزانده می شود. اکثر فرایندها ازهوای مرطوب استفاده می کنند و در بسیاری از آن ها بخار به مشعل فسفر اضافه می شود تافیلم اسیدهای پلی فسفریک متراکم تولید شود. اسیدفسفریک کدمرک100552.

این فیلم تولید شده از برج دارای مشعل ساخته شده از فولاد ضدزنگ محافظت می کند. همچنین محصولاتی از برج مشعل به طور مستقیم به برج هیدراتاسیون منتقل می شود تاواکنش زیرصورت گیرد. در عوض، فسفر ممکن است در هوای خشک سوزانده شود. پنتوکسیدفسفر به عنوان یک پودر سفید و به صورت جداگانه به اسیدفسفریک  ortho-Phosphoric acid تبدیل می شود. این روش اجازه می دهد که حرارت بازیافت شده و دوباره استفاده شود. اسیدفسفریک کدمرک100552.

سوزاندن و هیدراتاسیون مستقیم، همانطور که قبلا شرح داده شد، شرایط بسیار خورنده ایجاد می کند. این تجهیزات از فولادضد زنگ یا آجرکربن ساخته شده است. برای کاهش خوردگی، دیوارهای مشعل و برج های هیدراتور سرد می شوند، اما محصولات راکتور با دمای پایین برای بازیافت گرما مفید هستند. اسید تولید شده به عنوان محصول دارای غلظت حدود 85% است. اسیدفسفریک کدمرک100552.

کاربرد

اورتوفسفریک اسید یکی از اسیدهای فسفریک است که در بسیاری از صنایع و کاربردهای علمی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسیدفسفریک کدمرک100552.

یکی از کاربردهای مهم اورتوفسفریک اسید، استفاده در تولید کودهای فسفاته است. این اسید به عنوان یکی از مهمترین منابع فسفر برای گیاهان شناخته شده است و در تولید کودهای فسفاته مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین اورتوفسفریک اسید به عنوان یکی از مواد شیمیایی پایه در تولید داروها، علف‌کش‌ها و سموم حشره‌کش مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسیدفسفریک کدمرک100552.

همچنهنین، این اسید در تولید آلیاژهای فلزی نظیر آلومینیوم، مس و فولاد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اورتوفسفریک اسید به عنوان یک ماده شیمیایی سخت کننده در تولید سرامیک‌های پیشرفته نیز استفاده می‌شود.

در پزشکی، اورتوفسفریک اسید به عنوان ماده‌ای که برای تنظیم pH بدن و رسیدن به تعادل اسیدی- بازی بدن استفاده می‌شود. همچنین در صنایع غذایی نیز این اسید به عنوان یک ماده حافظه‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کلی، اورتوفسفریک اسید به عنوانیکی از مواد شیمیایی چندمنظوره است که در بسیاری از صنایع و کاربردهای مختلف علمی، کشاورزی، صنعتی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسید فسفریک  Phosphoric acid یکی از مواد شیمیایی مهم است که دارای کاربردهای زیادی در صنایع مختلف است که به طور کلی به دو دسته:

1-  خوراکی
2- صنعتی

از جمله کاربرد اسید فسفریک Phosphoric acid درکشاورزی و محصولاتی است که ما در زندگی روز مره خود استفاده می کنیم مانند: اسیدفسفریک نوشابه! درهر صورت، دراینجا ما به برخی از کاربردهای محبوب اسیدفسفریک خواهیم پرداخت. حذف زنگ
درغذاها و نوشیدنی ها، مراقبت شخصی، مورد استفاده در کشاورزی، دارو

حذف زنگ

درمیان انواع مختلف اسید، اسیدفسفریک معمولا درحذف زنگ از فلزات مانند آهن، فولاد و غیره ایتفاده می شود. معمولا این اسیدبا زنگ زدگی واکنش نشان می دهد و معمولا اکسیدآهن قرمز مایل به قهوه ای را به سیاه تبدیل می کند. این ترکیب رنگی فسفات آهن است. این ماده فسفات سیاه به راحتی حذف می شود. اسیدفسفریک کدمرک100552.

درغذاها و نوشیدنی ها

داروها

اسیدفسفریک که اغلب به عنوان تنظیم کننده اسیدیته ی غذاهایی مانند مربا، گوشت فراوری شده (سوسیس و کالباس و…) و پنیر عمل می کند، در مواد غذایی استفاده می شود. درصنعت نوشیدنی، اسیدفسفریک به عنوان یک عامل اسیدی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده کمک می کند تا از تولید قارچ ها و تشکیل باکتری ها جلوگیری شود. همچنین به این نوشیدنی ها طعم می افزاید. با این حال، بحث زیادی درمورد اثرات بهداشتی و مزایای این اسید وجود دارد.

محصولات مراقبت شخصی

وجود اسیدفسفریک درتولید انواع محصولات مراقبت شخصی بسیارضروری است. برخی از آن ها شامل محصولات حمام، عطرها، محصولات مراقب ازمو و رنگ ها، ومحصولات ناخن، آرایش و دیگرمحصولات مراقبت از پوست است. ازسوی دیگر، اسیدفسفریک نیز در کنترل سطح PH این محصولات استفاده می شود. اسیدفسفریک کدمرک100552.

کاربرداسیدفسفریک در کشاورزی

برخی گزارش ها نشان می دهند که تقریبا80درصد از اسید فسفریک تولید شده در تولید کود استفاده میشود. اسید فسفریک نیز به عنوان یک ماده افزودنی و طعم دهنده در خوراک حیوان یا مرغ استفاده میشود. اسیدفسفریک کدمرک100552.

کاربرد اسیدفسفریک دردارو ها

این اسید بیشتر به عنوان یک واسطه در دارو سازی استفاده میشود. یکی از موارد اصلی استفاده از اسیدفسفریک در دندانپزشکی است. این ماده به عنوان یک محلول اچ استفاده می شود و معمولا برای تمیز کردن دندان کاربرد دارد. استفاده های دیگر از اسیدفسفریک شامل مایعات سفید کننده ی دندان و دهان شویه است. اسیدفسفریک معمولا در دارو های ضد تهوع نیز استفاده دارد.

چگونه اورتوفسفریک اسید در تولید داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

اورتوفسفریک اسید به عنوان یکی از مواد اولیه در تولید بسیاری از داروهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اسید به عنوان یک ماده فعال در بسیاری از داروهایی که برای درمان بیماری‌های عصبی، قلبی، کلیوی و شرایط پزشکی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند، به کار می‌رود.

برای مثال، اورتوفسفریک اسید در تولید داروهایی برای درمان بیماری پارکینسون، بیماری الزایمر، بیماری های قلبی و عروقی و بسیاری از بیماری های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، در تولید داروهای مانند دیازپام، که یکی از داروهای ضد اضطراب است، اورتوفسفریک اسید به عنوان یکی از مواد اولیه استفاده می‌شود. همچنین، در تولید برخی داروهای ضد درد مانند مورفین نیز این اسید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اورتوفسفریک اسید به عنوان یک ماده فعال در ترکیبات دارویی مختلف نیز استفاده می‌شود. برای مثال، ترکیباتی که شامل اورتوفسفریک اسید و کلسیم هستند در تولید داروهایی برای درمان بیماری‌های استخوانی مانند اوستئوپروز، روماتوئید آرتریت و آرتروز مورد استفاده می‌شوند. همچنین، اورتوفسفریک اسید به عنوان یک ماده فعال در ترکیبات دارویی برای درمان بیماری‌های کلیوی نیز استفاده می‌شود.

به طور کلی، اورتوفسفریک اسید به عنوان یک ماده فعال در بسیاری از داروهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ترکیب با مواد دیگر می‌تواند اثربخشی درمانی بیماری‌های مختلف را افزایش دهد.

خطرات

اسیدفسفریک کدمرک100552 به عنوان ماده سمی یا خطرناک درنظر گرفته نمی شود.درغلظت های پایین،آن را بر روی پوست و حتی برای مصرف (از آن درمواد غذایی،لوازم آرایشی و محصولات دندانپزشکی استفاده می شود)امن است.با این حال ،درغلظت های بسیار بالا،خورنده بوده و می تواند باعث سوختگی پوست شود.

قیمت -فروش اسیدفسفریک کدمرک100552

اسیدفسفریک کدمرک100552 برند مرک آلمان از درصد خلوص بالاتری برخوردار است که در آزمایشگاه ها و داروسازی ها استفاده بسیاری دارد. این ماده وارداتی بوده اما برای جلوگیری از سوء استفاده برخی باید آنرا از نمایندگی ها یا شرکت های معتبر تهیه نمود. شما می توانید از فروشنده آنالیز محصول خودرا نیزدریافت نمایید.

شما می توانید برای تهیه اسیدفسفریک کدمرک100552 آزمایشگاهی (مرک آلمان) و یا صنعتی با شرکت دانش پژوهان شیمی به دو روش، ابتدا با خط های مستقیم (فروش) این شرکت تماس بگیرید یا از طریق کانال واتساپ شرکت محصول به همراه مشخصات را ارسال تا در اولین فرصت استعلام خود را دریافت نمایید.

راههای ارتباطی 
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)