دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آزلائیک اسید کدمرک 820116

آزلائیک اسید کدمرک 820116

آزلائیک اسید کدمرک 820116 با فرمول شیمیایی C9H16O4 می باشد. آزلائیک اسید از نظر شیمیایی یک ترکیب دی کربوکسیلیک اسید است که بطور طبیعی توسط مخمرهای موجود بر روی پوست سالم تولید می شود. اسید آزلائیک اسیدی است که به طور طبیعی در غلات مانند جو، گندم و چاودار هم نیز یافت می شود. آزلائیک اسید اثر بسیار مثبتی بر روی پوست دارند و تحقیقات ثابت کرده است که این ترکیب موجب بهبود پوست می شوند. اسید آزلائیک می تواند به میزان قابل توجهی لکه های پوستی را کاهش دهد.

آزلائیک اسید یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C9H16O4 است. این ترکیب به صورت جامد سفید رنگ و بدون بو و در آب قابل حل است. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

از آزلائیک اسید به عنوان یک ماده پاک‌کننده و ضدعفونی‌کننده در تهیه محصولات پوستی مانند کرم‌ها و ژل‌ها استفاده می‌شود. همچنین به عنوان یک عامل مهم در تولید پلیمرها، نایلون و پلاستیک‌های مرتبط و همچنین در تولید رنگ‌های مختلف و داروها به کار می‌رود. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

آزلائیک اسید به دلیل خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی خود، در درمان برخی از بیماری‌های پوستی مانند جوش‌های آکنه، لک‌های پوستی و پسوریازیس استفاده می‌شود. همچنین، این ترکیب می‌تواند به‌عنوان یک ماده افزایش‌دهنده عملکرد در تولید محصولات نظامی، مانند روغن موتور و روغن هواپیما، نیز به کار رود. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

با این حال، باید توجه داشت که آزلائیک اسید در صورت استفاده نامناسب ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. برای مثال، مصرف آن در محصولات پوستی ممکن است باعث تحریک و خشکی پوست شود. همچنین، استفاده از آزلائیک اسید باید با دقت و با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی انجام شود. به عنوان مثال، باید از محلول‌های آزلائیک اسید در محلی خشک و خنک و دور از منابع آتش استفاده کرد و از تماس با چشم‌ها، پوست و مخاط دوری کرد. همچنین، در صورت بلعیده شدن، باید به سرعت به پزشک مراجعه کرد. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

آزلائیک اسید به دلیل اینکه با کاهش تولید ملانین قادر به کم کردن لکه های تیره پوست می شود، اهمیت بسیار دارد. این ماده یک ترکیب ضد کراتینیزه نیز هست به این معنا که رشد کراتین (پروتئین پوست، مو و ناخن) را مهار کرده و از تولید سلول های مرده پوستکه باعث شکستگی آن می شوند، جلوگیری می کند. همچنین به دلیل خواص ضد باکتری و ضد التهابی خود باعث کاهش التهاب، سوزش و قرمزی ناشی از آسیب ها و بیماری رزاسه می شود. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

محصول آزلائیک اسید کدمرک 820116 یکی از محصولات تولیدی کمپانی مرک آلمان است که توسط شرکت دانش پژوهان شیمی وارد و به دست مصرف کنندگان می رسد. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

خطرات آزلائیک اسید

اسید آزلائیک ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند، علائم زیر بر روی پوس کسانی که به آزلائیک اسید حساسیت دارند ایجاد می شود.

 • خارش
 • سوزش
 • احساس گزیدگی
 • مور مور شدن پوست
 • خشکی بیش از حد
 • حساسیت
 • سوزن سوزن شدن روی پوست آزلائیک اسید کدمرک 820116

عوارض شدیدتری که در صورت استفاده از آزلائیک اسید شامل موارد فوق می باشد: آزلائیک اسید کدمرک 820116.

 • پوسته شدن پوست
 • تاول زدن پوست
 • تحریک پذیری و تورم
 • کهیر
 • خارش سفتی مفاصل
 • تب
 • مشکلات در تنفس کردن

آیا مصرف آزلائیک اسید می‌تواند باعث حساسیت پوستی شود؟

بله، مصرف آزلائیک اسید ممکن است باعث حساسیت پوستی شود. این ترکیب در برخی افراد ممکن است باعث تحریک پوست، خشکی، قرمزی، سوزش و خارش شود. همچنین، در برخی موارد ممکن است باعث تشدید علائم بیماری‌های پوستی شود. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

علاوه بر این، مصرف آزلائیک اسید در برخی افراد ممکن است باعث حساسیت و آسیب به چشم‌ها و مخاط بینی شود. بنابراین، در صورت تماس با چشم‌ها، پوست یا مخاط‌های بینی، باید فوراً با آب شستشو داده شوند.

برای پیشگیری از حساسیت پوستی ناخوشایند ناشی از مصرف آزلائیک اسید، باید دستورالعمل‌های استفاده از آن را به دقت دنبال کرد. در ابتدا، باید از محصولات حاوی آزلائیک اسید با غلظت بالا و بدون پایه استفاده نشود. بهتر است با محصولات حاوی آزلائیک اسید با غلظت پایین شروع کرده و در صورت نیاز غلظت را افزایش داد. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

همچنین، برای پیشگیری از حساسیت پوستی می‌توان از روش‌هایی مانند پوست‌آزمایی قبل از استفاده از محصولات حاوی آزلائیک اسید و نیز پوست‌آزمایی در نقاطی که محصول بهآن‌ها اعمال می‌شود، استفاده کرد. همچنین، باید از محصولات حاوی آزلائیک اسید در صورت وجود آسیب پوستی، پوست خشک و حساس، بیماری‌های پوستی و همچنین در دوران بارداری و شیردهی خودداری کرد. در صورت بروز علائم ناخوشایند پس از استفاده از محصولات حاوی آزلائیک اسید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

چگونه می‌توان از حساسیت پوستی ناشی از مصرف آزلائیک اسید جلوگیری کرد؟

برای جلوگیری از حساسیت پوستی ناشی از مصرف آزلائیک اسید، می‌توانید راهکارهای زیر را امتحان کنید:

1. آزمایش پوست: برای جلوگیری از حساسیت پوستی، پوست‌آزمایی قبل از استفاده از محصولات حاوی آزلائیک اسید می‌تواند مفید باشد. در این آزمایش، می‌توانید نمونه کوچکی از محصول را در پشت گوش خود قرار داده و منتظر بمانید تا 24 تا 48 ساعت. اگر هیچ علایم حساسیتی را تجربه نکردید، می‌توانید محصول را روی پوست خود استفاده کنید.

2. محصولات با غلظت پایین: برای جلوگیری از حساسیت پوستی در مصرف آزلائیک اسید، بهتر است با محصولاتی با غلظت پایین شروع کنید و به تدریج غلظت را افزایش دهید در صورتی که هیچ علامت حساسیتی نداشته باشید.

3. استفاده از محصولات با پایه: محصولات حاوی آزلائیک اسید با پایه لطیف‌تر مانند کرم‌ها و لوسیون‌ها باعث حساسیت پوستی کمتری می‌شوند. بنابراین، استفاده از این نوع محصولات می‌تواند به جلوگیری از حساسیت پوستی کمک کند.

4. استفاده از محصولات به‌صورت مکمل: برای جلوگیری از حساسیت پوستی، می‌توانید محصولات حاوی آزلائیک اسید را به‌صورت مکمل به محصولات پوستی خود اضافه کنید. به عنوان مثال، می‌توانید ژل حاوی آزلائیک اسید را به محلول تنظیم کننده پوست خود اضافه کنید. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

5. استفاده در مقادیر مناسب: برای جلوگیری از حساسیت پوستی، باید از مقادیر مناسب محصولات حاوی آزلائیک اسید استفاده کنید. به عنوان مثال، در صورت استفاده از محصولات حاوی آزلائیک اسید برای درمان آکنه، معمولاً یک الی دو بار در روز به محل مورد نظر اعمال می‌شود.

6. خودداری در شرایط خاص: برای جلوگیری از حساسیت پوستی، باید از محصولات حاوی آزلائیک اسید در شرایط خاصی خودداری کنید. به عنوان مثال، در صورت داشتن پوست خشک و حساس، باید از استفاده از این نوع محصولات خودداری کرد. همچنین، در دوران بارداری و شیردهی نیز باید از استفاده از این نوع محصولات خودداری کرد.

7. مراقبت از پوست: برای جلوگیری از حساسیت پوستی، باید از پوست خود مراقبت کنید. برای مثال، از محصولات ضدآفتاب با SPF مناسب استفاده کنید و از تماس پوست با دست‌های خشن و آلوده خودداری کنید. همچنین، بهتر است از دوش گرفتن با آب گرم و استفاده از صابون‌های لطیف و بدون عطر استفاده کنید.

در کل، برای جلوگیری از حساسیت پوستی ناشی از مصرف آزلائیک اسید، باید دستورالعمل‌های استفاده از آن را به دقت دنبال کرد و در صورت بروز علائم ناخوشایند، به پزشک خود مراجعه کنید.

آیا آزلائیک اسید در داروهای دیگر هم استفاده می‌شود؟

بله، آزلائیک اسید در برخی داروها به عنوان عامل فعال استفاده می‌شود. این ترکیب به دلیل خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی و ضد لک‌های پوستی خود، برای درمان برخی بیماری‌ها و مشکلات پوستی مانند آکنه، لک‌های پوستی، پسوریازیس و هایپرپیگمانتاسیون استفاده می‌شود. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

همچنین، آزلائیک اسید به عنوان عامل فعال در برخی محصولات پوستی مانند کرم‌ها، ژل‌ها و لوسیون‌ها به کار می‌رود. این محصولات معمولاً برای درمان لک‌های پوستی، جوش‌های آکنه و سایری پوستی به کار می‌روند.

علاوه بر این، آزلائیک اسید در برخی داروهای خوراکی نیز استفاده می‌شود. برای مثال، این ترکیب به عنوان عامل فعال در برخی داروهای مورد استفاده در درمان سرطان پوست، سرطان ریه و سایر بیماری‌های سرطانی به کار می‌رود. همچنین، آزلائیک اسید به عنوان یک ماده ضدعفونی‌کننده در داروهای مورد استفاده در درمان برخی عفونت‌های باکتریایی و قارچی نیز به کار می‌رود. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

با این حال، قبل از مصرف هر دارویی که شامل آزلائیک اسید است، باید با پزشک خود مشورای بگیرید و دستورالعمل‌های دقیق مصرف را دنبال کنید. همچنین، هرگونه علائم ناخوشایند پس از مصرف دارو را به پزشک خود اطلاع دهید.

کاربرد آزلائیک اسید

آزلائیک اسید یک محافظ پوستچند منظوره است که توانایی رسیدگی به انواع مشکلات پوستی را دارد و کاربردهای فراوانی دارد از جمله:

 • ضد کراتینیزه است.
 • آنتی اکسیدان می باشد.
 • ضد التهاب است به این معنا که سبب کاهش قرمزی و التهاب ناشی از آکنه می شود.
 • آزلائیک اسید یک لایه بردار می باشد و ایجاد یکنواختی در پوست می نماید.
 • این ماده از تولید تیروزیناز جلوگیری می کند.
 • آزلائیک اسید یک درمان موثر برای آکنه است.
 • آزلائیک اسید یک خاصیت ضد التهابی دارد که در کاهش پوسته ها و جوش های ناشی از رزاسه، موثر است.
 • آزلائیک اسید به کاهش هایپر پیگمنتیشن ناشی از التهاب کمک می کند.
 • ملاسما یک نوع بیماری پوستی است که در اثر تولید بیش از حد ملانین ایجاد می شود که آزلائیک اسید برای درمان این بیماری در نظر گرفته می شود.
 • آزلائیک اسید برای روشن شدن پوست کاربرد دارد.

راهنمای ایمنی کار با آزلائیک اسید

 • ناحیه آسیب دیده با آزلائیک اسید را کاملا با آب گرم شسته و خشک نمایید.
 • سعی کنید از یک پاک کننده یا یک صابون ملایم استفاده نموده تا از تمیز بودن محل مطمئن شوید.
 • در زمان استفاده از اسید آزلائیک باید از استفاده از مواد قابض یا پاک کننده های “تمیز کننده عمیق” خودداری کنید.
 • از تماس آزلائیک اسید با چشم و دهان خود داری نمایید.
 • در هنگامی که این ماده با چشم تماس پیدا کرد، چشم ها را با مقدار زیادی آب شستشو دهید و در صورت تداوم آزردگی چشم، حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • در هنگام استفاده از این ماده، غذا یا نوشیدنی هایی که باعث اریتم، فلاشینگ و قرمزی پوست می شود (مثل نوشیدنی های الکلی، غذاهای پر ادویه، نوشیدنی های گرم مثل قهوه یا چای) استفاده نشود.
 • زنانی که باردار هستند یا تصمیم بارداری یا شیردهی دارند، هنگام استفاده از آزلائیک اسید حتما به پزشک خود اطلاع دهند.
قیمت – فروش آزلائیک اسید کدمرک 820116

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش آزلائیک اسید کدمرک 820116 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. آزلائیک اسید کدمرک 820116.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی :
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220   
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)