دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آلومینیوم هیدروکسید کد 101091

آلومینیوم هیدروکسید کد 101091، ترکیب شیمیایی با فرمول Al(OH)₃، یک پودر سفید یا بلور سفید با خواص متنوع است. این ترکیب در صنایع مختلف به کار می‌رود. با ویژگی‌های ضدآتش، مقاوم در برابر حرارت، و مهارکننده اشعه UV، آلومینیوم هیدروکسید در تولید داروها، لاستیک، و مصالح ساختمانی به‌کار می‌رود.

همچنین، در صنایع کاغذسازی به عنوان جلوگیرنده از تغییر رنگ کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرد. خاصیت ضد اسید این ترکیب در تولید داروهای مهار کننده اسیدها بسیار حائز اهمیت است. به‌طور کلی، آلومینیوم هیدروکسید به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود در صنایع متنوع و بهبود ویژگی‌های محصولات به کار می‌رود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. آلومینیوم هیدروکسید کد 101091 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

آلومینیوم هیدروکسید کد 101091

آلومینیوم هیدروکسید کد 101091 یک ترکیب شیمیایی است که از عناصر آلومینیوم (Al) و اکسیژن (O) و هیدروژن (H) تشکیل شده است. فرمول شیمیایی آن Al(OH)₃ می‌باشد. این ترکیب به عنوان یک پودر سفید یا بلورهایی با رنگی سفید به دست می‌آید. در زیر، معرفی و برخی از خصوصیات آلومینیوم هیدروکسید آورده شده‌اند: آلومینیوم هیدروکسید کد 101091

 • استفاده در داروسازی: آلومینیوم هیدروکسید به عنوان یک داروی ضد اسید مورد استفاده قرار می‌گیرد و در تهیه ضد اسیدها و داروهای مرتبط با مشکلات گوارشی به کار می‌رود.
 • مهار کننده اشعه UV: این ترکیب در تولید لاستیک و مواد پلیمری به عنوان مهار کننده اشعه UV استفاده می‌شود.
 • استفاده در تولید آلومینیوم: به عنوان یکی از مراحل تولید آلومینیوم از طریق فرآیند Bayer، آلومینیوم هیدروکسید به‌کار می‌رود.
 • مصرف در صنعت کاغذ: در صنایع کاغذسازی به عنوان یک جلوگیرنده از تغییر رنگ در کاغذ به کار می‌رود.
 • مقاومت در برابر حرارت: آلومینیوم هیدروکسید به عنوان یک ماده مقاوم در برابر حرارت در برخی از کاربردهای صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • خواص ضدآتش: به علت خواص ضدآتش خود، در ترکیبات ضدآتش مانند کابل‌های ضدآتش و مصالح ساختمانی ایمنی استفاده می‌شود.
  آلومینیوم هیدروکسید به دلیل ویژگی‌های متنوع خود در صنایع مختلف از جمله داروسازی، صنایع پلیمری، و صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آلومینیوم هیدروکسید کد 101091

آلومینیوم هیدروکسید کد 101091

آلومینیوم هیدروکسید کد 101091

در این متن می توانید در مورد محصول آلومینیوم هیدروکسید کد 101091 اطلاعات بیشتری کسب نمائید.

 • کد: 101091
 • شکل و حالت فیزیکی: پودر سفید رنگ
 • نقطه ذوب: 3000C
 • حلالیت در آب: نا محلول در آب

اطلاعات ایمنی و MSDS

Hazars Codes                                 Xi

RisK Statements                                36

Saftey Statement                           26-36

RTECS                   BD0940000

موارد مصرف و روش سنتز

آلومینیوم هیدروکسید پودر معدنی سفید رنگ، نا محلول در آب و محلول در اسیدهای معدنی از جمله سولفوریک اسید، نیتریک اسید و کلریدریک اسید می باشد. این ترکیب آمفوتر است و از سنگ معدنی بوکسیت به دست می آید. هیدروکسید آلومینیوم به وسیله کلسیناسیون به آلومینیوم اکسید تبدیل می شود. آلومینیوم هیدروکسید کد 101091

سنتز آلومینیوم هیدروکسید

این ماده به صورت تجاری به وسیله فرآیند بایر تولید می شود. در این فرآیند با حل نمودن بوکسیت در سدیم هیدروکسید در دمای 270 درجه سلسیوس هیدروکسید آلومینیوم بدست می آید. فرآیند بایر مهم ترین فرآیند صنعتی برای پالایش بوکسیت برای تولید اکسید آلومینیوم است. بوکسیت مهمترین سنگ معدن آلومینیوم شامل 60 – 30 درصد اکسیدآلومینیوم است و باقی مانده مخلوطی از سیلیکا، اکسیدهای مختلف آهن و تیتانیم دی اکسید می باشد.

آلومینیوم هیدروکسید کد 101091

کاربردهای آلومینیوم هیدروکسید

بیشترین کاربرد این ماده برای تولید فلز آلومینیوم برای تولید فلز آلومینیوم و همچنین تولید بسیاری از ترکیبات آلومینیوم دار مانند سدیم آلومینات، سولفات آلومینیوم، کلرید آلومینیوم و … می باشد. در تولید شیشه، سرامیک، فراورده های نسوز، آتش خاموش کن ها، تصفیه آب و مواد ساینده استفاده می گردد. هیدروکسیدآلومینیوم به عنوان پر کننده در پلیمرهایی مانند پلی استرها و رزین های اپوکسی، پلاستیک ها و لاستیک های اسفنجی کاربرد دارد. همچنین در صنعت داروسازی به عنوان داروی ضداسید معده به کار می رود.

خرید و فروش آلومینیوم هیدروکسید کد 101091

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان  و نمایندگی سیگمآالدریچ در ایران ذارد، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده آلومینیوم هیدروکسید کد 101091 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خواص آلومینیوم هیدروکسید

آلومینیوم هیدروکسید یا آلومینا، یک ترکیب شیمیایی با فرمول Al(OH)₃ است که خواص متنوعی دارد:

 1. ضد آتش: یکی از ویژگی‌های مهم آلومینیوم هیدروکسید، مقاومت به حرارت و خاصیت ضدآتش آن است. به همین دلیل در ترکیبات ضدآتش مانند مصالح ساختمانی و کابل‌های ضدآتش به کار می‌رود.
 2. مقاوم در برابر حرارت: آلومینیوم هیدروکسید دارای مقاومت به حرارت بالا است و در برخی فرآیندهای صنعتی و ساختمانی که نیاز به مقاومت در برابر حرارت دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. مهار کننده اشعه UV: در صنایع لاستیک و پلیمری، آلومینیوم هیدروکسید به عنوان مهار کننده اشعه UV برای حفاظت از محصولات در برابر تأثیرات نور UV استفاده می‌شود.
 4. کاربرد در صنایع داروسازی: به عنوان یک داروی ضد اسید در تهیه داروهای مهار کننده اسیدها، آلومینیوم هیدروکسید در صنعت داروسازی به‌کار می‌رود.
 5. جلوگیری از تغییر رنگ در کاغذ: در صنایع کاغذسازی، آلومینیوم هیدروکسید به عنوان جلوگیرنده از تغییر رنگ در کاغذ استفاده می‌شود.
 6. خواص ضد اسید: این ترکیب خواص ضد اسید دارد و در ترکیبات آنتی‌آسیدها به کار می‌رود.
  آلومینیوم هیدروکسید به دلیل ویژگی‌های خاص خود در صنایع مختلف از جمله ساختمانی، داروسازی، و صنایع پلیمری به کار می‌رود.

آلومینیوم هیدروکسید کد 101091

قیمت – فروش آلومینیوم هیدروکسید کد 101091

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش  آلومینیوم هیدروکسید کد 101091 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت آلومینیوم هیدروکسید کد 101091 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)