دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124

آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124 یک ترکیب شیمیایی است که به صورت معمول به عنوان یک کود فسفاته استفاده می‌شود. این ترکیب شامل یون‌های آمونیوم (NH4+) و یون‌های دی‌هیدروژن فسفات (H2PO4-) می‌شود. آمونیوم دی‌هیدروژن فسفات به عنوان یک منبع آمونیوم و فسفر برای گیاهان عمل می‌کند و می‌تواند بهبود کیفیت خاک و رشد گیاهان را تسریع کند. این ترکیب همچنین در برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی به عنوان ماده‌ای با خواص ضد قارچ و ضد باکتریایی استفاده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124  یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124

 ماده آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124  یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان بزرگترین کمپانی تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان است که چندی پیش توانست امتیاز شرکت تولیدی سیگماآلدریچ آمریکا را نیز خریداری نموده و محصولات آن را با نام مشترک مرک و سیگما به بازارهای جهانی ارسال نماید.

مشخصات محصول

 • نام: آمونیوم دی هیدروژن فسفات
 • کد: 101124
 • مترادف: Ammonium biphosphate, Ammonium phosphate monobasic, Primary ammonium phosphate, Monoammonium orthophosphate
 • CAS #: 7722-76-1
 • EC Number: 231-764-5 
 • Molar Mass: 115.03 g/mol 
 • Chemical Formula: (NH₄)H₂PO₄ Hill Formula

ساختار آمونیوم دی هیدروژن فسفات

ساختار آمونیوم دی هیدروژن فسفات شامل یک یون آمونیوم (NH4+) و یک یون دی هیدروژن فسفات (H2PO4-) می‌باشد. این ترکیب از یک اتم نیتروژن و چهار اتم هیدروژن در یون آمونیوم و یک اتم فسفر، دو اتم هیدروژن و چهار اتم اکسیژن در یون دی هیدروژن فسفات تشکیل شده است. در ساختار این ترکیب، یون‌های آمونیوم به صورت مثلثی ترکیب شده اند که هر یک از اتم‌های هیدروژن به اتم نیتروژن متصل هستند و یون دی هیدروژن فسفات نیز شامل یک اتم فسفر که به یک یا چندین یون هیدروژن و اکسیژن متصل است می‌باشد.

کاربرد آمونیوم دی هیدروژن فسفات 

آمونیوم دی هیدروژن فسفات در بسیاری از صنایع و کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از:

 • کودهای فسفاته: به عنوان یک منبع فسفر و نیتروژن برای گیاهان در کشاورزی استفاده می‌شود تا رشد و توسعه گیاهان را تقویت کند.
 • صنایع غذایی: در برخی از موارد، به عنوان یک ماده‌ای حافظه‌کننده و تنظیم‌کننده pH در مواد غذایی مانند نان و محصولات پخت‌وپز استفاده می‌شود.
 • صنایع آرایشی و بهداشتی: در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مانند شامپوها، کرم‌های مرطوب‌کننده و محصولات مراقبت از پوست به دلیل ویژگی‌های ضد باکتریایی و ضد قارچی استفاده می‌شود.
 • صنایع دارویی: در تولید برخی از داروها و محصولات دارویی به عنوان یک عامل فعال یا یک افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • صنایع آب و فاضلاب: در تصفیه آب و فاضلاب برای کنترل pH و حذف یون‌های فسفات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به خواص متعدد آن، آمونیوم دی هیدروژن فسفات به عنوان یک ترکیب مهم در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید و فروش آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

ویژگی آمونیوم دی هیدروژن فسفات

 • پودر سفید رنگ
 • غیر سمی
 • نا محلول در اتانول

اقدامات بیوشیمی محصول آمونیوم دی هیدروژن فسفات

اقدامات بیوشیمیایی محصول آمونیوم دی هیدروژن فسفات شامل چندین عملکرد و تأثیر بر فرآیندهای زیستی می‌باشد. برخی از این اقدامات عبارتند از:

 1. ایجاد منبع از نیتروژن و فسفر برای گیاهان که در فرآیند رشد و توسعه آنها نقش مهمی دارد.
 2. مشارکت در فرآیندهای متابولیکی مختلف گیاهان و سایر موجودات زنده که نقش مهمی در انتقال انرژی و تولید مواد ضروری برای سلول‌ها دارد.
 3. تأثیر در تنظیم pH محیط‌های زیستی که می‌تواند بر تعادل انواع آنزیم‌ها و فعالیت‌های زیستی تأثیر گذارد.
 4. ممکن است در فرآیندهای هضم و جذب مواد غذایی در گیاهان و حیوانات نقش داشته باشد.
 5. ممکن است در برخی از موارد به عنوان یک نوار پیوندی برای ایجاد اتصالات مولکولی مورد استفاده قرار گیرد که می‌تواند تأثیرات متعددی در سلول‌ها ایجاد کند.

با توجه به تأثیرات بیوشیمیایی متعدد، آمونیوم دی هیدروژن فسفات به عنوان یک ماده مهم در فرآیندهای زیستی و بیولوژیکی شناخته شده است. آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124

اطلاعات تکمیلی محصول

 • NH4)H2PO4)                           فرمول شیمیایی
 • NH4)H2PO4)                           فرمول مولکولی
 • (1.80g/cm3(200C                    چگالی
 • 1900C                                    دمای ذوب
 • Store at +50C to +300C           شرایط نگهداری

خواص آمونیوم دی هیدروژن فسفات

خواص آمونیوم دی هیدروژن فسفات شامل ویژگی‌های متعددی است که از اهمیت بالایی در کاربردهای مختلف این ترکیب استفاده می‌شود. برخی از این خواص عبارتند از: آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124

 • قابلیت حل در آب و تشکیل یون‌های موثر برای جذب و استفاده توسط گیاهان در فرآیندهای رشد و توسعه.
 • تنظیم pH: قابلیت تنظیم pH در محلول‌ها و محیط‌های مختلف که می‌تواند در فرآیندهای شیمیایی و زیستی تأثیر گذار باشد.
 • قابلیت جذب آب: این ترکیب قابلیت جذب و نگه‌داری آب را دارد که می‌تواند در بهبود خاصیت‌های حفظ رطوبت در خاک و محصولات کشاورزی مؤثر باشد.
 • خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی: می‌تواند به عنوان یک ماده ضد باکتریایی و ضد قارچی در برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد.
 • قابلیت تأمین مواد مغذی: به عنوان یک منبع از نیتروژن و فسفر که برای گیاهان ضروری است و در بهبود رشد و توسعه آنها تأثیر گذار می‌باشد.

با توجه به این خواص، آمونیوم دی هیدروژن فسفات به عنوان یک ترکیب مهم در صنایع مختلف از جمله کشاورزی، آرایشی و بهداشتی و صنایع آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124

قیمت – فروش آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص  آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124 می باشد. این شرکت در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. آمونیوم دی هیدروژن فسفات کد 101124

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)