دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آنیلین کدمرک 822256

آنیلین کدمرک 822256 یک ترکیب شیمیایی اساسی است که به صورت مایع بی رنگ یا زرد روشن یافت می‌شود. این ترکیب در بسیاری از صنایع شیمیایی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنیلین به عنوان ماده اولیه در تولید انواع رنگ‌ها، رزین‌ها، پلاستیک‌ها، روغن‌های موتور و داروها استفاده می‌شود. همچنین در تولید مواد ازنده و مواد شیمیایی دیگر نیز کاربرد دارد. با توجه به خواص و کاربردهای متعدد آن، آنیلین به عنوان یک ماده مهم در صنایع مختلف شناخته می‌شود. شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. آنیلین کدمرک 822256  یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

آنیلین کدمرک 822256

آنیلین کدمرک 822256 ابتدایی ترین آمین آروماتیک شامل یک حلقه بنزنی متصل به یک گروه آمین است که به عنوان عامل واسطه در تولید بیش از 300 نوع ترکیب شیمیایی نقش دارد. این مایع روغنی، فرار بوده و بوی آن شبیه به بوی ماهی فاسد شده می باشد. آنیلین خالص بی رنگ است و در مواجه با نور و هوا اکسید شده و رنگ آن به زرد و یا قرمز – قهوه ای تغییر می کند و در صورت انجماد به شکل بلورهای سبز – زرد ظاهر می شود. آنیلین کدمرک 822256 بخارات آنیلین از هوا سنگین تر بوده و همین امر سبب حرکت بخارات بر روی سطح زمین می شود. در صورت وجود یک منبع احتراق، بخارات به سمت آن کشیده شده و انفجار در پی دارد. سوختن این حلال با ایجاد شعله های بزرگ و دوده همراه بوده و ترکیبات سمی اکسید نیتروژن در حین سوختن تولید می شوند. افرادی که طولانی مدت در معرض این ماده قرار می گیرند، آسیب های جدی به ریه های آنها وارد می شود و دچار سوزش و التهاب دستگاه تنفسی می شوند.

مشخصات ماده

 • کد: 822256
 • نام های دیگر: فنیل آمین – آمینو بنزن – آمینوفن
 • مترادف های لاتین: Synonyms: Aminobenzene, Phenylamine, Benzenamine, Aminobenzene
 • CAS #: 62-53-3
 • EC Number: 200-539-3
 • Chemical Formula: C₆H₅NH₂
 • Hill Formula: C₆H₇N
 • جرم مولکولی: 93/13g/mol
 • شکل ظاهری: مایع بی رنگ
 • چگالی: (1/0297g/mL(200C
 • نقطه ذوب: 6/3- درجه سانتیگراد
 • انحلال پذیری در آب: (36g/L(200C
 • نقطه اشتعال: 70 درجه سانتیگراد

ساختار آنیلین به صورت زیر است:

C6H5NH2

کاربرد آنیلین در صنعت

آنیلین به عنوان یک ترکیب شیمیایی مهم در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای اصلی آنیلین عبارتند از:
 1. تولید رنگ‌ها: آنیلین به عنوان ماده اولیه در تولید انواع رنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. تولید رزین‌ها: این ترکیب در تولید انواع رزین‌ها به عنوان ماده مهمی استفاده می‌شود.
 3. تولید پلاستیک‌ها: آنیلین در صنایع پلاستیک‌سازی به عنوان ماده اولیه در تولید انواع پلاستیک‌ها استفاده می‌شود.
 4. تولید داروها: این ترکیب در صنایع داروسازی به عنوان ماده مهمی در تولید برخی از داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. تولید مواد ازنده: آنیلین در تولید برخی از مواد ازنده و مواد شیمیایی دیگر نیز کاربرد دارد.
از دیگر کاربرد این محصول در تولید رنگ، مواد منفجره، دارو، محصولات کشاورزی مانند آفت کش ها، ترکیبات شیمیایی پر کاربرد در عکاسی، پلاستیک، فوم پلی یورتان، فیبر، جلا دهنده ها، نیترو آنیلین ها است و برای افزایش عدد اوکتان بنزین نیز استفاده می شود. آنیلین کدمرک 822256 در صورت واکنش آن با اسیدهای قوی، نمکهای حاوی یون آنیلینیوم و یا فنیل آمونیوم و در صورت واکنش با آسیل هالیدهایی مانند استیل کلراید (اتانویل کلراید)، آمیدها تولید می شوند. آمیدهای تولید شده از آنیلین، آنیلید نامیده می شوند. سولفانیل آمید یکی از آن ترکیبات است که به عنوان یک ترکیب آنتی باکتریال کاربرد دارد. آنیلین کدمرک 822256

خرید و فروش آنیلین کدمرک 822256

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده آنیلین کدمرک 822256 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

موارد ایمنی در هنگام کار با آنیلین
آنیلین یک ترکیب بسیار سمی می باشد که با تماس پوستی، چشمی، استنشاق بخارات یا بلعیدن موجب مسمومیت فرد می شود. شواهد نشان می دهد که آنیلین می تواند عامل بروز سرطان مثانه باشد. در هنگام استفاده با آنیلین باید از ماسک های محافظتی VOC و دستکش های نیتریلی مقاوم به حلال و همچنین از عینک محافظ استفاده نمود.

خواص آنیلین

آنیلین خواص شیمیایی و فیزیکی متعددی دارد که آن را در کاربردهای مختلف مفید می‌کند. برخی از اصلی‌ترین خواص آنیلین عبارتند از:
 • قابلیت اکسیداسیون: آنیلین قابلیت اکسیداسیون در حضور اکسیژن دارد و ممکن است در واکنش‌های اکسیداسیونی شیمیایی نقش داشته باشد.
 • قابلیت انحلال: این ترکیب در بسیاری از حلال‌های آلی قابل انحلالی است که این ویژگی آن را برای استفاده در فرآیندهای محلول‌سازی مفید می‌کند.
 • خاصیت باز: آنیلین به عنوان یک ترکیب باز عمل می‌کند و ممکن است در واکنش‌های شیمیایی مربوط به اسیدها نقش داشته باشد.
 • مقاومت در برابر حرارت: آنیلین ممکن است مقاومت قابل توجهی در برابر دماهای بالا داشته باشد که این ویژگی آن را در فرآیندهایی که با دماهای بالا سروکار دارند مفید می‌کند.
 • موارد استفاده در صنایع: به دلیل ویژگی‌های فوق، آنیلین در تولید رنگ‌ها، رزین‌ها، پلاستیک‌ها و داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترکیبات آنیلین

ترکیبات آلیفاتیک: ترکیباتی که دارای زنجیره‌های کربنی با ساختارهای مختلف هستند و ممکن است در واکنش‌های مختلف شیمیایی نقش داشته باشند. ترکیبات آروماتیک: ترکیباتی که دارای حلقه‌های آروماتیک بوده و واکنش‌پذیری و خواص مختلفی دارند. ترکیبات هتروسیکلیک: ترکیباتی که در ساختارشان حلقه‌هایی دارای اتم‌های غیرکربنی مانند نیتروژن، اکسیژن یا گوگرد دارند و ممکن است خواص و واکنش‌پذیری‌های خاصی داشته باشند. این ترکیبات ممکن است در فرآیندهای مختلف شیمیایی و بیولوژیکی نقش مهمی ایفا کنند و در تولید مواد مختلف و داروها مورد استفاده قرار گیرند. آنیلین کدمرک 822256

قیمت – فروش آنیلین کدمرک 822256

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص آنیلین کدمرک 822256 می باشد. این شرکت در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)