دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اتیل استات کد مرک 110972

اتیل استات یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان استر اتیل متیل کربنیک اسید (Acetic Acid) شناخته می‌شود. فرمول شیمیایی این ترکیب CH3COOC2H5 می‌باشد و به صورت مایع بی‌رنگ با بوی مطبوع و میوه‌ای شناخته می‌شود. اتیل استات برای مصارف متعددی از جمله به عنوان یک حلال در شیمی، بخصوص در فرآیندهای استخراج و تصفیه مواد شیمیایی، پوشش‌دهی در صنایع رنگ و لاک، و همچنین در تولید برخی از محصولات مصرفی مانند عطرها و اسانس‌ها به کار می‌رود. همچنین این ترکیب به عنوان یک ماده افزودنی در مواد غذایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بوی مطبوع و مزه‌ی خوشایندی به آنها بدهد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان و  سیگماآلدریچ است که اتیل استات کد مرک 110972 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

آنچه در این مطلب می خوانید:

1- مشخصات ماده اتیل استات کد مرک 110972

2- قیمت-فروش اتیل استات

3- اتیل استات چیست

4- فرایند تولید اتیل استات

5- استری سازی اتانول

6- هیدروژن زدایی از اتانول

7- ذخیره سازی و توزیع

8- کاربردهای اتیل استات

9- کاربرد در آزمایشگاه

10- حشره شناسی

11- خطرات اتیل استات

12- وضعیت بازار اتیل استات

13-آنالیز منطقه ای

مشخصات ماده

 • نام ماده: اتیل استات
 • نام لاتین: Ethyl acetate
 • دانسیته: 902 Kg/m3
 • جرم مولکولی: g/mol 88.11
 • CAS Number: 141-78-6

قیمت – فروش اتیل استات

شرکت دانش پژوهان شیمی از جمله وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی مرک آلمان بخصوص اتیل استات می باشد و در این زمینه  تجربه بسیار بالایی دارد. شما می توانید جهت تهیه این محصول باکیفیت و مناسب با شرکت دانش پژوهان شیمی تماس بگیرید. اتیل استات کد مرک 110972

اتیل استات چیست؟

اتیل استات یک استر آلی با فرمول مولکولی C4H8O2 است. این ماده معمولا به عنوان یک حلال برای تمیز کردن، حذف رنگ و پوشش استفاده می شود. این ماده یک مایع بی رنگ با بوی میوه است که معمولا در چسب و لاک ناخن پاک کن ها شناخته شده است . این ماده  بسیار قابل اشتعال است و دارای دمای فلش 4- درجه سانتی گراد و اشتعال پذیری 3 درجه سانتیگراد است. با تمام حلال های آلی معمول (الکل ها، کتون ها، گلیکول ها، استرها) بسیار امتزاج پذیر می باشد، اما در آب کم محلول است. اتیل استات کد مرک 110972

فرایند تولید

استری سازی اتانول

این ماده عمدتا ازطریق استری سازی اتانول و اسیداستیک درحضور یک اسیدقوی تولید می شود. در این فرایند، مقدار کمی اسیدسولفوریک پیش گرم می شود و به یک ستون استری ساز تغذیه می شود تا رفلکس شود. مخلوط سپس برای جدا سازی حدود 85% از اتیل استات موجود، این اسید به ستون دوم رفلاکس کننده می رود. آب نیز مخلوط شده تا باعث تشکیل دو لایه شود. باقی مانده به ستون رفلکس کننده دیگر تغذیه می شود تا در نهایت سایر ناخالصی ها نیز جدا شده و اتیل استات 95% به دست آید.

هیدروژن زدایی از اتانول

مسیر صنعتی تولید این ماده مستلزم تجزیه کاتالیستی اتانول است. این روش ارزان تر از استری سازی است، اما در صورتی که اتانول مازاد در یک کارخانه شیمیایی موجود باشد. بطور معمول، هیدروژن زدایی با کاتالیست مس در دمای بالا، اما کمتر از 250 درجه سانتیگراد انجام می شود. محصولات جانبی فرایند هیدروژن زدایی شامل دی اتیل اتر و استور های درجه بالاتر است. جدا سازی با توجه با تشکیل ازئوتروپ با تقطیر محصولات جانبی توسط غشایی یا تقطیر در خلا قابل دستیابی است.

ذخیره سازی و توزیع

 • تولیدکنندگان این ماده معمولا یک فضای ذخیره سازی پتروشیمی بزرگ برای نگهداری این محصول دارند.
 • ذخیره سازی به طور معمول در یک محیط خنک، خشک و دارای تهویه مناسب و دور از مواد اکسید کننده است.
 • باید از نور آفتاب، گرما و شعله ها دور نگه داشته شود.
 • حلال ها مانند این ماده باید در ظروف در دار مانند مخازن ایزو ساخته شده از فولاد زد زنگ، آلومینیوم یا فولاد کربن ذخیره شوند.
 • صادر کنندگان اتیل استات به طور معمول این حلال را درکامیون های مخزن دار توضیع می کنند.
 • در حمل و نقل، اتیل استات به عنوان یک مایع قابل اشتعال با درجه خطر آتش سوزی 2 طبقه بندی می شود.

اتیل استات کد مرک 110972

کاربردهای اتیل استات کد مرک 110972

اتیل استات کد مرک 110972 در درجه اول به عنوان یک حلال و رقیق کننده مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا دارای قیمت مناسب، سمیت اندک و بوی دلپذیر است. برای مثال، معمولا برای پاک کردن صفحات مدار و نیز در برخی از لاک (ناخن) پاک کن ها کاربرد دارد (استون و استونیتریل نیز استفاده می شود). لوبیا قهوه و برگ جای با این حلال کافئین خود را از دست می دهند. همچنین در رنگ ها به عنوان یک فعال کننده یا سخت کننده استفاده می شود. این ماده درصنعت شیرینی سازی، عطر و میوه وجود دارد. درعطر، این حلال به سرعت تبخیر می شود، و تنها بوی عطر بر روی پوست باقی می ماند.

خرید و فروش اتیل استات کد مرک 110972

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک و سیگماآلدریچ در ایران است، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده اتیل استات کد مرک 110972 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

کاربرد در آزمایشگاه

در آزمایشگاه، مخلوط حاوی اتیل استات معمولا در ستون کروماتوگرافی و استخراج استفاده می شود که به ندرت به عنوان حلال واکنش انتخاب می گردد زیرا امکان هیدرولیز و ترانس اکسیداسیون آن وجود دارد. این ماده در دمای اطاق نسبتا فرار است و نقطه جوش 77 درجه سانتیگراد (171 درجه فارنهایت) دارد. با توجه به این خصوصیات، می توان این ماده را از یک نمونه از طریق گرم کردن در حمام آب گرم و تهویه هوا با هوای فشرده خارج کرد. اتیل استات کد مرک 110972

حشره شناسی

برای مطالعات در زمینه ی حشره شناسی از اتیل استات برای جمع آوری، کشتن و ماندگاری جسد حشره ها استفاده می شود. اتیل استات کد مرک 110972

خطرات

 • شاخص LD5O اتیل استات برای موشهای صحرائی 5620 میلی گرم بر کیلو گرم است که نشان دهنده سمیت کم است. با توجه به این که مواد شیمیایی به طور طبیعی در بسیاری از ارگانیسم ها وجود دارد، خطر سمیت زیادی برای این ماده وجود ندارد. اتیل استات کد مرک 110972
 • قرار گرفتن در معرض این ماده ممکن است باعث تحریک چشم، بینی و گلو شود.
 • اگرشخصی به مدت طولانی درمعرض این ماده قرار گیرد، اثراتی مانند: ضعف، خواب آلودگی و از دست دادن هوشیاری به وجود خواهد آمد.
 • آزمایش ها روی حیوانات نشان داده است که در غلظتهای بسیار بالا، این استر دارای اثرات افسرده کننده و از بین برنده ی سیستم عصبی مرکزی است؛ در غلظتهای 20،000 تا 43،000 PPm ممکن است بیماری ریوی با خونریزی، علائم افسردگی سیستم عصبی مرکزی، کم خونی ثانویه و آسیب کبدی وجود داشته باشد.
 • در انسان، غلظت 400 PPm باعث سوزش بینی و گلو می شود.
 • در موارد نادری این ماده ممکن است باعث حساسیت غشای مخاطی و جوش های پوست شود.
 • اثر تحریک کننده آن نسبت به پروپیل استات یا بوتیل استات ضعیف تر است.

اتیل استات کد مرک 110972

وضعیت بازار

در میان بخش های مختلف بازار اتیل استات، بخش غذا و نوشیدنی بخش عمده ای را شامل می شود و انتظار می رود که سلطه خود را به عنوان یک تقویت کننده طعم در تولید مواد غذایی ادامه دهد. این محصول به طور عمده در تولید طعم های مختلف مانند آناناس، موز، توت فرنگی و … استفاده دارد. پیش بینی شده است که بخش لوازم آرایشی به دلیل افزایش مصرف آن در محصولات زیبایی مانند محصولات لب، محصولات ناخن و محصولات رنگ مو برای افزودن عطر مقرون به صرفه مصرف بیشتری از این ماده خواهد داشت. اتیل استات کد مرک 110972

به علت افزایش استفاده از این ماده به عنوان عامل استخراج، کاربرد این ماده در بخش دارویی به میزان قابل توجه ای افزایش می یابد. اتیل استات در فرمولاسیون های متعدد پوشش مانند اپوکسی ها، اوره، سلولز، اکریلیک، وینیل و دیگران استفاده می شود. بنا بر این، پیش بینی می شود که مصرف آن ماده در این بخش نیز افزایش یابد.

آنالیز منطقه ای

بازار اتیل استات در 5 منطقه تقسیم شده است: آسیا و اقیانوسیه، آمریکای شمالی، اروپا، آمریکای لاتین و خاور میانه و افریقا. در این میان آسیا و اقیانوسیه سهم عمده ای از بازار را به دلیل افزایش مصرف اتیل استات در مواد غذایی و نوشیدنی، دارویی، لوازم آرایشی، پارچه و … به خود اختصاص می دهد. کشورهایی مانند چین، ژاپن و هند، مشارکت کنندگان این بازار هستند.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اتیل استات میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. اتیل استات کد مرک 110972

قیمت- فروش اتیل استات کد مرک 110972

شرکت دانش پژوهان شیمی، یکی ازبزرگترین واردکنندگان موادشیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی بخصوص اتیل استات کد مرک 110972می باشد. شما می توانیدجهت خرید و استعلام قیمت با تلفن های مستقیم بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید، یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول ومقدارنیاز خودرا ارسال، تا درکمترین زمان پاسخ استعلام خودرادریافت نمائید. اتیل استات کد مرک 110972

جهت محصولات بیشتر و استعلام سریع قیمت اتیل استات کد مرک 110972 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدارنیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)