دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اتیل استات

اتیل استات یک ترکیب شیمیایی است که از اتانول و اسید استیک تشکیل می‌شود. این ماده به شکل مایع بی‌رنگ با بوی شیرین و معطر شناخته می‌شود. اتیل استات در صنایع مختلف شیمیایی، داروسازی، عطرسازی، رنگ‌سازی، پوشش‌دهی و سایر صنایع به عنوان حلال قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در صنایع غذایی به عنوان ماده افزودنی برای ایجاد عطر و طعم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اتیل استات در تهیه محصولاتی مانند نوشیدنی‌ها، شیرینی‌ها، آبمیوه‌ها و انواع مواد غذایی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی موادشیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. اتیل استات یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

اتیل استات

اتیل استات یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان استر اتانول و اسید استیک تشکیل می‌شود. فرمول شیمیایی آن C4H8O2 است. این ترکیب به شکل مایع بی‌رنگ با بوی شیرین و معطر شناخته می‌شود. اتیل استات به عنوان یک حلال قوی در صنایع مختلف شناخته شده است و در تولید محصولات شیمیایی، دارویی، عطرسازی، رنگ‌سازی، پوشش‌دهی و سایر صنایع استفاده می‌شود. همچنین از آن به عنوان یک ماده افزودنی غذایی و در تولید انواع مواد غذایی نیز استفاده می‌شود.

اتیل استات یک ترکیب شیمیایی است که از اتانول و اسید استیک تشکیل شده است. این ماده به شکل مایع بی‌رنگ با بوی شیرین و معطر شناخته می‌شود. اتیل استات در صنایع مختلف مانند صنایع شیمیایی، داروسازی، عطرسازی، رنگ‌سازی، پوشش‌دهی و سایر صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ماده به عنوان حلالیت و حلال قوی در فرآیندهای صنعتی به کار می‌رود. همچنین در صنایع غذایی به عنوان ماده افزودنی برای ایجاد عطر و طعم استفاده می‌شود. اتیل استات در تهیه محصولات مانند نوشیدنی‌ها، شیرینی‌ها، آبمیوه‌ها، و انواع مواد غذایی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اتیل استات

مشخصات اتیل استات

  • نام ماده: اتیل استات
  • نام لاتین: Ethyl acetate
  • دانسیته: 902 Kg/m3
  • جرم مولکولی: g/mol 88.11
  • CAS Number: 141-78-6

اتیل استات چیست؟

اتیل استات یک استر آلی با فرمول مولکولی C4H8O2 است. این ماده معمولا به عنوان یک حلال برای تمیز کردن، حذف رنگ و پوشش استفاده می شود. این ماده یک مایع بی رنگ با بوی میوه است که معمولا در چسب و لاک ناخن پاک کن ها شناخته شده است. این ماده  بسیار قابل اشتعال است و دارای دمای فلش 4- درجه سانتی گراد و اشتعال پذیری 3 درجه سانتیگراد می باشد. با تمام حلال های آلی معمول (الکل ها، کتون ها، گلیکول ها، استرها) بسیار امتزاج پذیر می باشد، اما در آب کم محلول است.

فرایند تولید اتیل استات

استری سازی اتانول

این ماده عمدتا ازطریق استری سازی اتانول و اسیداستیک درحضور یک اسیدقوی تولید می شود. در این فرایند، مقدار کمی اسیدسولفوریک پیش گرم می شود و به یک ستون استری ساز تغذیه می شود تا رفلکس شود. مخلوط سپس برای جدا سازی حدود 85% از اتیل استات موجود، این اسید به ستون دوم رفلاکس کننده می رود. آب نیز مخلوط شده تا باعث تشکیل دو لایه شود. باقی مانده به ستون رفلکس کننده دیگر تغذیه می شود تا در نهایت سایر ناخالصی ها نیز جدا شده و اتیل استات 95% به دست آید.

فرآیند تولید اتیل استات

هیدروژن زدایی از اتانول

مسیر صنعتی تولید این ماده مستلزم تجزیه کاتالیستی اتانول است. این روش ارزان تر از استری سازی است، اما در صورتی که اتانول مازاد در یک کارخانه شیمیایی موجود باشد. بطور معمول، هیدروژن زدایی با کاتالیست مس در دمای بالا، اما کمتر از 250 درجه سانتیگراد انجام می شود. محصولات جانبی فرایند هیدروژن زدایی شامل دی اتیل اتر و استور های درجه بالاتر است. جدا سازی با توجه با تشکیل ازئوتروپ با تقطیر محصولات جانبی توسط غشایی یا تقطیر در خلا قابل دستیابی است.

ذخیره سازی و توزیع

تولید کنندگان این ماده معمولا یک فضای ذخیره سازی پتروشیمی بزرگ برای نگهداری این محصول دارند. ذخیره سازی به طور معمول در یک محیط خنک، خشک و دارای تهویه مناسب و دور از مواد اکسید کننده است. که باید از نور آفتاب، گرما و شعله ها دور نگه داشته شود. حلال ها مانند این ماده باید در ظروف درامد مانند مخازن ایزو ساخته شده از فولاد زد زنگ، آلومینیوم یا فولاد کربن ذخیره شوند.

صادر کنندگان اتیل استات به طور معمول این حلال را درکامیون های مخزن دار توضیع می کنند. در حمل و نقل، اتیل استات به عنوان یک مایع قابل اشتعال با درجه خطر آتش سوزی 2 طبقه بندی می شود.

خرید اتیل استات

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اتیل استات با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید اتیل استات

کاربردهای اتیل استات

اتیل استات در درجه اول به عنوان یک حلال و رقیق کننده مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا دارای قیمت مناسب، سمیت اندک و بوی دلپذیر است. برای مثال، معمولا برای پاک کردن صفحات مدار و نیز در برخی از لاک (ناخن) پاک کن ها کاربرد دارد (استون و استونیتریل نیز استفاده می شود). لوبیا قهوه و برگ جای با این حلال کافئین خود را از دست می دهند. همچنین در رنگ ها به عنوان یک فعال کننده یا سخت کننده استفاده می شود که درصنعت شیرینی سازی، عطر و میوه وجود دارد. درعطر، این حلال به سرعت تبخیر می شود و تنها بوی عطر بر روی پوست باقی می ماند.

کاربرد اتیل استات در آزمایشگاه

در آزمایشگاه، مخلوط حاوی اتیل استات معمولا در ستون کروماتوگرافی و استخراج استفاده می شود که به ندرت به عنوان حلال واکنش انتخاب می شود زیرا امکان هیدرولیز و ترانس اکسیداسیون آن وجود دارد.

این ماده در دمای اطاق نسبتا فرار است و نقطه جوش 77 درجه سانتیگراد (171 درجه فارنهایت) دارد. با توجه به این خصوصیات، می توان این ماده را از یک نمونه از طریق گرم کردن در حمام آب گرم و تهویه هوا با هوای فشرده خارج کرد.

حشره شناسی

برای مطالعات در زمینه ی حشره شناسی از اتیل استات برای جمع آوری، کشتن و ماندگاری جسد حشره ها استفاده می شود.

خطرات اتیل استات

شاخص LD5O اتیل استات برای موشهای صحرائی 5620 میلی گرم بر کیلو گرم است که نشان دهنده سمیت کم است. با توجه به این که مواد شیمیایی به طور طبیعی در بسیاری از ارگانیسم ها وجود دارد، خطر سمیت زیادی برای این ماده وجود ندارد.

قرار گرفتن در معرض این ماده ممکن است باعث تحریک چشم، بینی و گلو شود. اگرشخصی به مدت طولانی در معرض این ماده قرار گیرد، اثراتی مانند ضعف، خواب آلودگی و از دست دادن هوشیاری به وجود خواهد آمد. آزمایش ها روی حیوانات نشان داده است که در غلظتهای بسیار بالا، این استر دارای اثرات افسرده کننده و از بین برنده ی سیستم عصبی مرکزی است؛ در غلظتهای 20،000 تا 43،000 PPm ممکن است بیماری ریوی با خونریزی، علائم افسردگی سیستم عصبی مرکزی، کم خونی ثانویه و آسیب کبدی وجود داشته باشد.

در انسان، غلظت 400 PPm باعث سوزش بینی و گلو می شود. در موارد نادری این ماده ممکن است باعث حساسیت غشای مخاطی و جوش های پوست شود. اثر تحریک کننده آن نسبت به پروپیل استات یا بوتیل استات ضعیفتر است.

وضعیت بازار 

در میان بخش های مختلف بازار اتیل استات، بخش غذا و نوشیدنی بخش عمده ای را شامل می شود و انتظار می رود که سلطه خود را به عنوان یک تقویت کننده طعم در تولید مواد غذایی ادامه دهد. این محصول به طور عمده در تولید طعم های مختلف مانند آناناس، موز، توت فرنگی و … استفاده می شود. پیش بینی شده است که بخش لوازم آرایشی به دلیل افزایش مصرف آن در محصولات زیبایی مانند محصولات لب، محصولات ناخن و محصولات رنگ مو برای افزودن عطر مقرون به صرفه مصرف بیشتری از این ماده خواهد داشت.

به علت افزایش استفاده از این ماده به عنوان عامل استخراج، کاربرد این ماده در بخش دارویی به میزان قابل توجه ای افزایش می یابد. اتیل استات در فرمولاسیون های متعدد پوشش مانند اپوکسی ها، اوره، سلولز، اکریلیک، وینیل و دیگران استفاده می شود. بنا بر این، پیش بینی می شود که مصرف آن ماده در این بخش نیز افزایش یابد.

آنالیز منطقه ای

بازار اتیل استات در 5 منطقه تقسیم شده است: آسیا و اقیانوسیه، آمریکای شمالی، اروپا، آمریکای لاتین و خاور میانه و افریقا. در این میان آسیا و اقیانوسیه سهم عمده ای از بازار را به دلیل افزایش مصرف اتیل استات در مواد غذایی و نوشیدنی، دارویی، لوازم آرایشی، پارچه و … به خود اختصاص می دهد. کشورهایی مانند چین، ژاپن و هند، مشارکت کنندگان این بازار هستند.

فروش اتیل استات

شرکت دانش پژهان شیمی  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول اتیل استات (مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اتیل استات میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)