دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید کمپانی سیگماآلدریچ یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی

اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی یک ترکیب آلی با فرمول C2H6O2 می باشد. این ترکیب آلی در سیستم نامگذاری آیوپاک با عنوان “اتان-1و2-در ال” شناخته می شود و در بسیاری از کاربردهای صنعتی برای تولید محصولات شیمیایی مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد. اتیل گلایکول به عنوان ماده اولیه برای تهیه رزین های پلی استر به کار می رود. ترکیبات ضد یخ که برای وسایل نقلیه استفاده می شوند با استفاده از این ترکیب آلی تهیه می گردند. دیگر کاربرد اتیل گلیکول را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

02

اتیل گلایکول یک ماده شفاف، بدون بو، با ویسکوزیته قابل توجه و دارای مزه ای تقریباً شیرین است. اتیلن گلیکول، مایعی سمی است و به شدت موجب تحریک اندام های مختلف موجود زنده می شود. اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی.

کاربرد اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی

اتیل گلیکول (Ethyl Glycol) یک ترکیب شیمیایی است که در صنایع مختلف شیمیایی، نفت و گاز، و صنایع خودروسازی به عنوان یک حلال، ماده خنک کننده، و عامل پایدارکننده استفاده می‌شود. اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی. در صنایع شیمیایی، اتیل گلیکول به عنوان یک حلال در فرآیندهای استخراج، پالایش، و تولید پلیمرها، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، به عنوان یک ماده خنک کننده در سیستم‌های تهویه، یخچال‌های حرفه‌ای، و دستگاه‌های خنک کننده استفاده می‌شود. اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی. در صنایع نفت و گاز، اتیل گلیکول به عنوان یک ماده پایدارکننده و ماده خنک کننده در فرآیندهای حفاری و بهره‌برداری از مخازن نفت و گاز استفاده می‌شود. در صنایع خودروسازی، اتیل گلیکول به عنوان یک ماده خنک کننده در سیستم‌های خنک کننده موتور، بازوی باک‌های آب، و همچنین در تولید روانکارها و رنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما باید توجه داشت که اتیل گلیکول یک ماده سمی است و در صورت استفاده نادرست و یا در صورت بلعیدن، می‌تواند به بیماری‌های جدی منجر شود. بنابراین، استفاده از این ترکیب شیمیایی باید با احتیاط و با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و بهداشتی مناسب انجام شود.اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی. اتیل گلیکول (Ethyl Glycol) یک ترکیب شیمیایی سمی است و در صورت بلعیدن، تماس با پوست یا استنشاق، می‌تواند به بیماری‌های جدی منجر شود. برخی از علائم بیماری‌زا مرتبط با اتیل گلیکول عبارتند از:

– سردرد، سرگیجه، و ضعف عضلانی
– تنگی نفس، تنفس سریع، و تنفسی شدن
– تهوع، استفراغ، و اسهال
– درد شکم و درد گلو
– تحریک چشم و پوست

در صورت بلعیدن اتیل گلیکول، باید به سرعت به پزشک مراجعه کرده و در صورت نیاز، درمان مناسب را دریافت کنید. همچنین، باید همیشه در حین استفاده از این ترکیب شیمیایی از لباس‌های محافظ، دستکش‌ها و ماسک استفاده کرد و این ماده را در محل‌های خشک و خنک نگهداری کرد. اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی. در صنایعی که از اتیل گلیکول استفاده می‌کنند، باید دستورالعمل‌های ایمنی و بهداشتی مناسب را رعایت کرد و از مواد جایگزین مانند پروپیلن گلیکول استفاده کرد، اگر ممکن است که خطرات سلامتی و بهداشتی کاهش یابد. سایر ویژکی های اتیلن گلایکول به صورت زیر معرفی می شوند:
 • [table id=52 /]

کاربرد اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی

مونو اتیلن گلیکول یا اتیل گلایکول از واکنش میان اتیلن و یک ترکیب واسطه با نام اتیلن اکسید تهیه می شود. در شرایطی که میزان PH واکنش و مقدار آب و حضور کاتالیزورها برای تولید این ترکیب آلی، فراهم باشد، محصول نهایی اتیلن گلایکول با خلوص 90% تولید می شود. اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی.

مهمترین موارد استفاده اتیل گلایکول را به صورت زیر معرفی می نماییم:

 • کاربرد اتیل گلیکول به عنوان ماده اولیه برای تولید ضدیخ
 • کاربرد اتیل گلیکول برای تهیه برخی از پلی استرها نظیر پلی اتیلن ترفتالات (PET)
 • کاربرد مونو اتیلن گلیکول به عنوان خنک کننده و عامل انتقال دهنده گرما
 • استفاده به عنوان خنک کننده در تجهیزات تهیه مطبوع
 • کاربرد اتیلن گلایکول در صنایع پلاستیک برای تولید رزین ها و فیبرهای پلی استر
 • استفاده به عنوان یک جاذب آب در صنایع گاز طبیعی

چه صنایعی از اتیل گلیکول استفاده می کنند؟

اتیل گلیکول در صنایع مختلف به عنوان حلال، خنک کننده و عامل تثبیت کننده استفاده می شود. برخی از صنایعی که از اتیل گلیکول استفاده می کنند عبارتند از: 1. صنایع شیمیایی: اتیل گلیکول به عنوان حلال در تولید رزین، رنگ و جوهر استفاده می شود. همچنین به عنوان یک عامل تثبیت کننده در ساخت مواد منفجره استفاده می شود. اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی. 2. صنعت خودرو: اتیل گلیکول به عنوان خنک کننده در سیستم های خنک کننده موتور و در ساخت مایعات ترمز، مایعات هیدرولیک و مایعات انتقال استفاده می شود. اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی. 3. صنعت نفت و گاز: اتیل گلیکول به عنوان خنک کننده و عامل تثبیت کننده در حفاری و تولید نفت و گاز استفاده می شود. 4. صنعت HVAC: اتیل گلیکول به عنوان خنک کننده در سیستم های تبرید و تهویه مطبوع استفاده می شود. 5. صنعت داروسازی: اتیل گلیکول به عنوان حلال در تولید داروها و به عنوان عامل تثبیت کننده در برخی از واکسن ها استفاده می شود. اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی. 6. صنعت هوافضا: اتیل گلیکول به عنوان خنک کننده در سیستم های هیدرولیک و سوخت هواپیما استفاده می شود. اگرچه اتیل گلیکول به طور گسترده در این صنایع مورد استفاده قرار می گیرد، اما مهم است که با احتیاط از آن استفاده کنید و دستورالعمل های ایمنی مناسب را رعایت کنید، زیرا این ماده سمی است که در صورت بلع یا استنشاق می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی.

موارد ایمنی مربوط به اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی

ترکیب آلی اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی، یک ماده خطرناک و سمی می باشد. خطرات اتیل گلایکول در موارد بلعیدن ناگهانی ماده، تماس با پوست و چشم ها و همچنین استنشاق بخارات ناشی از آن عنوان شده است. اگر این ماده به صورت اتفاقی بلعیده شود بسیار خطرناک است و باید فرد را به مراکز درمانی رساند.

تماس اتیلن گلیکول با پوست دست و چشم ها به شدت موجب تحریک شدن آنها می گردد و می تواند بافت پوست، نفوذ کند. کارگرانی که با این ماده سروکار دارند باید هنگام کار با اتیل گلیکول حتما از دستکش و ماسک ایمنی استفاده کنند. تنفس نمودن بخارات اتیل گلیکول که می تواند در فضا منتشر گردد در موارد حاد می تواند منجر به مرگ فرد شود.

اتیل گلیکول چه مشکلاتی برای سلامتی ایجاد می کند؟

اتیل گلیکول ماده ای سمی است که در صورت بلعیده شدن، استنشاق یا جذب از طریق پوست می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. برخی از مشکلات سلامتی مرتبط با قرار گرفتن در معرض اتیل گلیکول عبارتند از:

– سردرد، سرگیجه و ضعف عضلانی
– تنگی نفس، تنفس سریع و ناراحتی تنفسی
– تهوع، استفراغ و اسهال
– درد شکم و گلو درد
– سوزش چشم و پوست

مصرف اتیل گلیکول می تواند به ویژه خطرناک باشد، زیرا می تواند باعث آسیب کلیه و کبد، تشنج و حتی مرگ شود. علاوه بر این، اتیل گلیکول می تواند از طریق پوست جذب شود و استنشاق آن می تواند منجر به مشکلات تنفسی و آسیب ریه شود. استفاده از اتیل گلیکول با احتیاط و پیروی از دستورالعمل های ایمنی مناسب هنگام کار با این ماده بسیار مهم است. این شامل استفاده از لباس های محافظ، دستکش و ماسک و همچنین نگهداری اتیل گلیکول در مکانی خشک و خنک و دور از منابع گرما می باشد. در صورت قرار گرفتن در معرض، مهم است که فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

بازار اتیل گلایکول

با توجه به اطلاعاتی که در بازار جهانی خرید و فروش اتیل گلایکول ثبت شده است، نتایج بدست آمده نشان داده است میزان خرید و فروش این ترکیب آلی در بازارهای بین المللی، چیزی حدود 12/2 بیلیون دلار بوده است. کشور عربستان، برترین صادر کننده و کشور چین، برترین وارد کننده اتیل گلیکول است. این ماده شیمیایی یکی از مشتقات نفتی است که در پالایشگاه و برخی از صنایع بزرگ شیمیایی تولید می شود. اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی.

برخی از مهمترین کشورهای صادر کننده اتیلن گلیکول به شرح زیر می باشد:
 • کانادا با سهم 1/12 بیلیون دلار
 • سنگاپور با سهم 745 میلیون دلار
 • عربستان با سهم 4/94 بیلیون دلار
 • کویت با سهم 3./1 بیلیون دلار
 • سایر کشورهای آسیایی با سهم 1/12 بیلیون دلار
برخی از مهمترین کشورهای وارد کننده اتیل گلایکول به صورت زیر می باشند:
 • هندوستان با سهم 977 میلیون دلار
 • آمریکا با سهم 652 میلیون دلار
 • چین با سهم 6/72 بیلیون دلار
 • اندونزی با سهم 372 میلیون دلار
 • بلژیک و لوکزامبورگ با سهم 314 میلیون دلار
قیمت – فروش اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی (مرک آلمان) و صنعتی بخصوص فروش اتیل گلایکول (Ethyl Glycol) صنعتی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی 
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)