راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

اسید اکریلیک کدمرک 800181

اسید اکریلیک کدمرک 800181

اسید اکریلیک کدمرک 800181 یا اسید پروپنیک یک ترکیب ارگانیک و با فرمول شیمیایی CH2=CHCOOH می باشد. این ترکیب ساده ترین اسید کربوکسیلیک غیر اشباع است که از یک گروه وینیل تشکیل شده که مستقیما به انتهای اسید کربوکسیلیک متصل می شود. این مایع بی رنگ دارای بوی مشخصی است و با آب، الکل، اترها و کلروفرم مخلوط می شود.

بیشتر بدانید:

اسید اکریلیک کدمرک 800181 بصورت مایع بی رنگ و شفاف بوده که با توجه به ساختار شیمیایی آن که ترکیب با زنجیره ی بزرگ ترکیبات تشکیل دهنده ی پلیمر را تسهیل می بخشد. وزن مولکولی آن 72 گرم برمول است. این ماده قابل انحلال در آب بوده و دارای نقطه ی ذوب برابر با 14 درجه سانتی گراد و نقطه جوش 141 درجه سانتی گراد می باشد. این ماده برای بیشتر فلزات مانند فولاد، مس، نقره، برنج، به شدت خورنده است؛ اما در مقابل فولاد زد زنگ سازگار است.

اسید اکریلیک تحت واکنش با یک اسید کربوکسیلیک قرار می گیرد و هنگامی که با الکل واکنش نشان می دهد، استر آن را تشکیل می دهد. استرها و نمک های اسید اکریلیک به طور کلی به عنوان آکریلات (یا پروپیونات) شناخته می شوند. اسیداکریلیک و استرهای آن به راحتی با واکنش با پیوندهای دوگانه خود (به شکل اسید پلی اکریلیک) یا سایر مونومرها (به عنوان مثال آکریل آمید، آکریلو نیتریل، ترکیبات وینیل، استایرن و بوتادی ان) باهم ترکیب می شوند و هموپلیمرها یا کوپلیمرهای خود را تشکیل می دهند که در ساخت پلاستیک های مختلف، پوشش ها، چسب ها، الاستومرها و همچنین کف پوش های کف و رنگ کاربرد دارند.

فرایند تولید:

اسید اکریلیک کدمرک 800181 از پروپیلن تولید می شود که یک محصول جانبی تولید اتیلن و بنزین است.

CH2 = CHCH3 + 3/2 O2 > CH2 = CHCO2H + H2O

از آنجایی که پروپان یک ماده خام بسیار ارزانتر از پروپیلن است، تلاش های تحقیقاتی قابل توجهی برای توسعه یک فرایند بر پایه اکسیداسیون پروپان (با از دست دادن یک هیدروژن) بر روی یک مرحله از اکریلیک اسید صورت می گیرد. اتیلن می تواند به اسید اکریلیک کربوکسیل تبدیل شود در صورتی که تحت شرایط دی اکسید کربن فوق بحرانی باشد.

از آنجایی که اکریلیک اسید و استرهای آن به مدت طولانی به صورت تجاری ارزیابی شده اند، بسیاری از روش های دیگر توسعه یافته است اما بیشتر به دلایل اقتصادی یا زیست محیطی رها شده اند. یکی از این روش ها اکسیداسیون کاتالیستی پروپیلن با اکرولئین می باشد. از اکسیداسیون پروپیلن مواد اکرولئین، اکریلیک اسید، اتالدهیدو کربن اکسید تولید می شود. اکریلیک اسید از اکسیداسیون اولیه بدست می آید در حالی که اکرولئین در مرحله دوم تغذیه می شود. و برای فرایند خالص سازی نهایی از تقطیر آزئوتروپیک استفاده می گردد.

کاربرد:

بازار اکریلیک اسید در طول سالها رها شده است و کاربرد این ماده در بخش های مختلف، از محصولات آرایشی، مانند ناخن های اکریلیک گرفته تا استفاده در صنایع شیمیایی افزایش یافته است. مصرف اکریلیک اسید مطابق با سازمان های بهداشتی در آمریکا دارای اختلافات زیادی بوده و استفاده از آن در محصولات مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. به طور سنتی، اکریلیک اسید به عنوان یک ماده ی خام در تهیه صنعتی استرهای اکریلیک کاربرد دارد. این استرهای اکریلیک مانند متیل اکریلیک، اتیل اکریلیک و غیره، برای تهیه ی رزین های مبتنی بر حلال مورد استفاده قرار می گیرند.

با این شرایط، به واسطه ی نگرانی های زیست محیطی، تولید آن متوقف شده است. علاوه بر این، اکریلیک های مبتنی بر آب در پوشش های خانگی و در محصولات مختلف دیگر مانند نقاشی، کاغذ، چسب، پوشش ها، صنعت رنگ و واکس به طور گسترده توسعه یافته اند. با بررسی های بیشتر، یک رده از ترکیبات به عنوان پلی اکریلیک ها به کمک اکریلیک اسیدها توسعه یافته اند که در ساخت غلیظ کننده ها و دیسپرس کننده ها مورد استفاده قرار می گیرند. از دهه ی گذشته، مصرف اکریلیک در دو حوزه ی خاص به شدت محبوب شده است: تولید پلیمرهای فوق جاذب و پلیمرهای مواد شوینده

کاربرد پلیمری

طبق گزارش این پلیمرهای فوق جاذب منحصر به فرد تقریبا 30 درصد از مصرف اکریلیک اسید جهانی را به خود اختصاص داده اند. اساساً، پلیمرهای فوق جاذب یک ویژگی منحصر به فرد به منظور جذب دارند. این مواد می توانند تا 100 برابر وزن خود را رطوبت نگهداند. این موضوع باعث شده یک بخش جدایی ناپذیر در تولید پوشک های بچه باشند. به طور خلاصه ، اکریلیک اسید یک ماده شیمیایی بوده که برای تولید پلیمرها، پارچه ها، صنایع جوهر، محصولات مصرفی، پلاستیک ها، عوامل کیلیت ساز، پوشش های مبتنی بر آب و اغلب در صنایع بسته بندی غذایی با دستورالعمل های دقیق از سازمان های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

اسید اکریلیک کدمرک 800181 یک اسید ناپایدار تمایل بالایی به تشکیل پلیمرها دارد

این ماده در مخازن ذخیره سازی ساخته شده از آلومینیوم، فولاد، شیشه و آهن ذخیره می شود

این ماده در کوپلیمرهایی نظیر استایرن، بوتادین، ترکیبات وینیل، اکریلونیتریل هم کاربرد دارد.

شرایط نگهداری و بسته بندی:

  • اسید اکریلیک بسیار باعث تحریک و خورندگی پوست و دستگاه تنفسی می شود.
  • تماس این ماده با چشم می تواند باعث آسیب شدید و برگشت ناپذیر باشد.
  • قرار گرفتن کم در معرض این ماده از طریق تنفس، اثرات مخرب کمتری را به همراه خواهد داشت.
  • قرار گرفتن در معرض این ماده در طولانی مدت می تواند منجر به آسیب ریوی شود.
  • در بشکه های 200 کیلوگرمی عرضه می شود.
  • بهترین دما برای نگهداری این ماده 15 – 25 درجه سانتی گراد است.
قیمت – فروش اسید اکریلیک کدمرک 800181

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش اسید اکریلیک کدمرک 800181 می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی 
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220   
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)