دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسید بنزوئیک کد 100136

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. برای تهیه اسید بنزوئیک کد 100136 با این شرکت تماس بگیرید. برای خرید این محصول با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

اسید بنزوئیک کد 100136

1- مشخصات ماده اسید بنزوئیک کد 100136

2- -قیمت -فروش اسیدبنزوئیک

3- اسیدبنزوئیک چیست؟

4- فرایند تولید اسیدبنزوئیک

5- سنتز در مقیاس آزمایشگاهی

6- سنتز به وسیله هیدرولیز

7- سنتز با استفاده از معرف گرینیارد

8- اکسیداسیون ترکیبیات بنزیل

9- خالص سازی

10- کاربردهای اسید بنزوئیک

11- خوراک واحد تولید پلاستیسایزر

12- خوراک واحد تولید بنزوات سدیم و نگهدارنده های مشابه

13- تولید بنزوئیل کلراید

14- خطرات بنزوئیک اسید

مشخصات

نام ماده : اسیدبنزوئیک

نام انگلیسی : Benzoic acid

جرم مولکولی : g/mol 122.123

CAS number : 65-85-0

قیمت -فروش اسید بنزوئیک

شرکت دانش پژوهان شیمی، یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید بنزوئیک کد 100136 می باشد. شما می توانیدجهت اطلاع از قیمت محصولات با ما در ارتباط باشید.

جهت استعلام قیمت اسیدبنزوئیک با شماره های مستقیم شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل نمائید و با کارشناسان بخش فروش در ارتباط باشید. یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول درخواستی خود را به همراه مقدار نیاز ارسال، تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

اسیدبنزوئیک چیست؟

اسید بنزوئیک کد 100136، با فرمول شیمیایی C6H5COOH یا C7H6O2  یک جامد کریستالی بی رنگ و نیز یک کربوکسیلیک اسیدمعطر است. این نام از صمغ بنزوئیک استخراج شده است، که برای مدت طولانی تنها منبع شناخته شده آن بود. اسیدبنزوئیک در بسیاری از گیاهان به طور طبیعی بوجود می آید و به عنوان یک واسطه در بیوسنتز بسیاری از سوخت و سازهای ثانویه موجودات زنده عمل میکند. نمک اسیدبنزوئیک به عنوان نگهدارنده های مواد غذایی استفاده می شود و اسید بنزوئیک خوراک مهم برای سنتز صنعتی بسیار از مواد آلی دیگر است. نمک ها و استرها اسیدبنزوئیک به عنوان بنزوات شناخته می شود.

فرایند تولیداسیدبنزوئیک

این ماده به طور تجاری با واکنش اکسیداسیون جزئی تولوئن با اکسیژن تولید می شود. این فرایند توسط نفتنات های کبالت یا منگنز کاتالیز می شود. اولین فرایند صنعتی تولید آن شامل واکنش بنزو تری کلرید(تری کلرو متیل بنزن) با هیدروکسید کلسیم در آب بود. این فرایند با استفاده از نمک های آهن یا آهن کاتالیز می شود. سپس بنزوات کلسیم به اسید بنزوئیک و اسید هیدروکلریک تبدیل می شود.

این محصول حاوی مقادیر قابل توجه ای از مشتقات کلرینه ی اسیدبنزوئیک است. به همین دلیل، مصرف آن برای انسان با تقطیرخشک صمغ بنزوین به دست می آمد. این ماده  غذایی در حال حاضر به صورت مصنوعی تولید می شود.

سنتزدرمقیاس آزمایشگاهی

  • اسیدبنزوئیک ماده ای ارزان قیمت بوده و به راحتی در دسترس است، بنا براین سنتز آزمایشگاهی این ماده عمدتا برای اهداف آموزشی آن کاربرد دارد.

سنتز به وسیله هیدرولیز

  • مانند دیگر نیتریل ها و آمیدها، بنزونیتریل و بنزامید می توانند به اسیدبنزوئیک یا نمک آن در شرایط اسیدی یا بازی هیدرولیز شوند.

سنتزبااستفاده از معرف گرینیارد

  • برو مو بنزن می تواند به وسیله ی (واکنش کربوکسیل شدن) به اسیدبنزوئیک تبدیل شود.
  • این سنتز یک تمرین مناسب برای دانشجویان برای انجام یک واکنش گرینیارد است.

اکسیداسیون ترکیبات بنزیل

  • الکل بنزیل و بنزیل کلرید و تقریبا تمام مشتقات بنزیل به راحتی به اسیدبنزوئیک اکسید می شود.

خالص سازی

اسیدبنزوئیک را می توان با استفاده از تفاوت خاصیت انحلال پذیری آن در آب سرد و گرم خالص سازی کرد. عدم وجود حلال های آلی برای کریستالیزاسیون باعث می شود این آزمایش از لحاظ ایمنی بی خطر باشد. ازده این فرایند معمولا به میزان 65% است .

کاربردهای اسیدبنزوئیک

اسیدبنزوئیک عمدتا در تولید فنل توسط واکنش(اکسیدشدن بی کربوکسیلات) در دمای 300 تا400 درجه سانتی گراد مصرف می شود:

C6H5CO2H + 1/2 O2  >  C6H5OH + CO2

دمای واکنش را می توان با اضافه کردن نمک های مس (ll) به عنوان کاتالیزور تا 200 درجه سانتیگراد کاهش داد. فنل را می توان به سیکلوهگزانول تبدیل کرد که این ماده به عنوان مواد اولیه برای سنتز نایلون کاربرد دارد.

اسید بنزوئیک یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C7H6O2 است و به‌طور گسترده در آزمایشگاه‌های شیمیایی به‌عنوان یک ماده مرجع و استاندارد استفاده می‌شود. اسید بنزوئیک کد 100136.

بعضی از کاربردهای اسید بنزوئیک در آزمایشگاه‌های شیمیایی شامل موارد زیر می‌شوند:

1. استفاده در تکنیک‌های کروماتوگرافی: اسید بنزوئیک به‌عنوان یک استاندارد در تکنیک‌های کروماتوگرافی به‌کار می‌رود و میزان جداسازی مواد را بهبود می‌بخشد.

2. استفاده در تهیه استانداردهای pH: اسید بنزوئیک به‌عنوان یک استاندارد در تهیه محلول‌های استاندارد pH به‌کار می‌رود.

3. استفاده در تهیه نمونه‌های آماده برای تجزیه‌وتحلیل: اسید بنزوئیک به‌عنوان یک ماده مرجع در تهیه نمونه‌های آماده برای تجزیه‌وتحلیل به‌کار می‌رود. اسید بنزوئیک کد 100136.

4. استفاده در تهیه قلمون‌های ژل الکتروفورز: اسید بنزوئیک به‌عنوان یکی از مواد تشکیل‌دهنده قلمون‌های ژل الکتروفورز به‌کار می‌رود. اسید بنزوئیک کد 100136.

5. استفاده در تهیه رنگ‌های آزمایشگاهی: اسید بنزوئیک به‌عنوان یکی از مواد تشکیل‌دهنده برخی از رنگ‌های آزمایشگاهی، مانند رنگ متیلن بلو، به‌کار می‌رود.

به‌طور کلی، اسید بنزوئیک به‌عنوان یک ماده مرجع و استاندارد در آزمایشگاه‌های شیمیایی و بیوشیمیایی به‌کار می‌رود و در بسیاری از تکنیک‌های آزمایشگاهی استفاده می‌شود.

آیا اسید بنزوئیک در صنعت نیز کاربرد دارد؟

بله، اسید بنزوئیک در صنایع مختلف به‌عنوان یک ماده شیمیایی اساسی به‌کار می‌رود. برخی از کاربردهای این ترکیب شیمیایی در صنایع عبارتند از:

1. صنایع غذایی: اسید بنزوئیک به‌عنوان یک ماده حفظ کننده در بسیاری از محصولات غذایی مانند نان، پنیر، سس، کنسرو و غیره به‌کار می‌رود. این ترکیب به‌عنوان یک ماده ضد باکتریایی و قارچی در مواد غذایی به‌کار می‌رود و با کنترل رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها، افزایش عمر مفید محصولات غذایی را فراهم می‌کند.

2. صنایع دارویی: اسید بنزوئیک به‌عنوان یک ماده اصلی در تولید بسیاری از داروها به‌کار می‌رود، از جمله داروهای ضد التهابی، داروهای ضد درد، داروهای خوراکی و غیره.

3. صنایع آرایشی و بهداشتی: اسید بنزوئیک به‌عنوان یک ماده حفظ کننده در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی مانند شامپو، صابون، کرم‌های ضد آفتاب، عطر و غیره به‌کار می‌رود. هدف استفاده از این ترکیب در این محصولات نیز کنترل رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها و جلوگیری از تغییر رنگ و بوی محصولات است.

4. صنایع رنگ و رنگرزی: اسید بنزوئیک به‌عنوان یک ماده رنگزای سفید به‌کار می‌رود و در تولید رنگ‌های مختلف به‌عنوان یکی از اجزای مهم استفاده می‌شود.

5. صنایع کاغذ: اسید بنزوئیک به‌عنوان یک ماده حفظ کننده در بسیاری از محصولات کاغذی مانند کاغذ دیواری، کاغذ روزنامه و غیره به‌کار می‌رود. اسید بنزوئیک کد 100136.

به‌طور کلی، اسید بنزوئیک به‌عنوان یک ماده شیمیایی پرکاربرد در صنایع مختلف به‌کار می‌رود و به دلیل ویژگی‌های ضدباکتریایی و قارچی خود، در بسیاری از محصولات به‌عنوان یک ماده حفظ‌کننده استفاده می‌شود.

خوراک واحد تولید پلاستیسایزر

  • پلاستیسایزرهای بنزوات، مانند گلیکول، دی اتیل کلیکول و استرهای تری اتیلن گلیکول، به وسیله ی واکنش ترانس استریفیکیشن متیل بنزوات با دیول به دست می آید.

خوراک واحد تولید بنزوات سدیم و نگهدارنده های مشابه

اسیدبنزوئیک و نمک های آن به عنوان نگهدارنده ی مواد غذایی استفاده می شود. شماره های E نشان دهنده ی مواد مذکور E210 ،E211، E212 ، E213 می باشد. که باعث جلوگیری از رشد کپک، مخمر و برخی از باکتری ها می شود. این ماده بطور مستقیم یا به صورت نمک سدیم، پتاسیم یا کلسیم آن به مواد غذایی اضافه می شود.

مکانیزم از بین بردن میکروبها با جذب این ماده به سلول آغاز می شود.

اگر PH داخل سلول به 5یا کمتر برسد، تخمیر بی هوازی گلوکز از طریق فسفو فرو کتو کیناز به میزان 95% کاهش می یابد. بنا بر این اثر بنزوئیک اسید و بنزوات به pH غذا وابسته است. مواد غذایی و نوشیدنی اسیدی مانند آبمیوه (اسیدسیتریک)، نوشابه های گازدار (دی اکسیدکربن)، نوشابه های گازدار (اسیدفسفریک)، ترشی (سرکه) و یا سایر مواد غذایی دارای خاصیت اسیدی ،به وسیله ی اسیدبنزوئیک و بنزوات از خطر میکروب ها نگهداری می شوند.

مقادیر استفاده معمول به عنوان نگهدارنده درموادغذایی بین 0.01% – 0.05 است.

حداکثر میزان مصرفی در غذاهای حاوی آن با قوانین غذایی محلی کنترل می شود.

نگرانی هایی وجود دارد، در مورد اینکه اسیدبنزوئیک و نمک های آن ممکن است با اسیداسکوربیک (ویتامینC) در برخی از نوشیدنی ها واکنش نشان دهندو مقادیر کمی از بنزن را تولید کنند.

بنزن یک ماده ی شیمیایی سرطان زاست. اسید بنزوئیک کد 100136.

دارویی

اسید بنزوئیک کد 100136 یکی از مواد تشکیل دهنده پماد وایت فیلد است که برای درمان بیماری های قارچی پوست از قبیل تینی، کرم حلقوی و نیز درمان پای ورزشکاران استفاده می شود. اسیدبنزوئیک به عنوان جزء اصلی صمغ بنزوئین ،تنتور و حنا است که در طول تاریخ برای درمان بیماری های پوستی و استنشاقی کاربرد داشته است. اسید بنزوئیک کد 100136.

اسید بنزوئیک از اواخر قرن بیستم به عنوان یک ماده ی خلط آور، ضد درد و ضد عفونی کننده استفاده می شود.

تولید اسید بنزوئیک کد 100136

  • از بنزوئیک اسید به عنوان خوراک واحدهای صنعتی تولید بنزوئیل کلراید استفاده می شود.
  • بنزوئیل کلرید یک ماده مهم برای تولید مشتقات مختلف بنزوئیک اسید مانند بنزیل بنزوات است.
  • نزیل بنزوات درطعم دهنده های مصنوعی و مواد دافع حشرات استفاده می شود.

خطرات اسید بنزوئیک کد 100136

این ماده پس از تبدیل شدن به اسید هیپوریک از بدن انسان ها دفع می شود. این ماده توسط لیگاز بوتیرات COA به محصول واسطه ی بنزوئیل منفی COA  متابولیزه می شود. سپس توسط گلیسیون N- اسیل ترانسفر از به اسید هیپوریک متابولیزه می شود. بدن انسان ها تولوئن اسید بنزوئیک را متابولیزه می کنند که به عنوان اسید هیپوریک دفع می شوند.

برای انسان، سازمان بهداشت جهانی ایمنی شیمیایی (lPCs) پیشنهاد می کند مصرف خوراکی بنزوئیک اسید به طور مشروط 5 میلی گرم برکیلو گرم وزن بدن در روز باشد. گربه ها نسبت به موش های صحرایی و موش های آزمایشگاهی دارای تحمل نسبتا کمتری نسبت به LD50. اسید بنزوئیک و نمک های آن هستند. دوز مرگبار برای گربه ها می توانند تا 300 میلی گرم بر کیلو گرم وزن بدن آنها باشد خوراکی برای موش های صحرائی 3040 میلی گرم است و برای موش های آزمایشگاهی 2363 -2626 میلی گرم بر کیلو گرم. اسید بنزوئیک کد 100136.

در تایپه، کشور تایوان، بررسی انجام شده درسال 2010 نشان دادکه 30% محصولات خشک و نیز ترشی ها،حاوی اسید بنزوئیک هستند. اسید بنزوئیک کد 100136.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اسید بنزوئیک کد 100136 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. اسید بنزوئیک کد 100136.

اکسید نقره کدمرک 119208

سدیم استات کد مرک 106268

تولوئن

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)