دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264، یک ترکیب شیمیایی حاصل از اکسیداسیون متانول است. این اسید به عنوان یک ماده با اهمیت در صنایع مختلف شناخته می‌شود. با طیف وسیعی از کاربردها، از جمله تولید فرمالدهید، نساجی، و صنایع نساجی، اسید فرمیک نقش بسیار مهمی در فرآیندهای صنعتی دارد.

خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد این اسید، آن را به یک ماده معتبر در تولید محصولات شیمیایی و فرآورده‌های مختلف تبدیل کرده است. اسید فرمیک به عنوان یک اسید قوی با خاصیت حلالیت در آب، در فرایندهای سنتزی و تولید مواد شیمیایی به کار می‌رود.همچنین، این ترکیب به دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضدعفونی کننده‌اش در برابر میکروب‌ها، در صنایع غذایی و دارویی نیز کاربرد دارد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان  و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. ماده اسید نیتریک 65% کدمرک 100456 یکی از این موارد است. این شرکت با واردات برند سیگما اورجینال توانسته مواد اولیه بسیاری از آزمایشگاه ها، دانشگاه ها، تولید کنندگان، شرکت های داروسازی و محققان را تامین نماید. آکر

اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264با فرمول مولکولی (HCO2H)، اسید متانوئیک نیز نامیده می شود. ساده ترین اسیدهای کربوکسیلیک، که در فرآوری منسوجات و چرم استفاده می شود. اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264 در ابتدا از مورچه های خاصی جدا سازی شد و به این ترتیب لاتین formica به معنی “مورچه” نام گذاری شد. این ماده با اثر اسید سولفوریک بر فرمات سدیم ساخته می شود که از مونوکسید کربن و هیدروکسید سدیم تولید می شود. این ماده یک اسید کربوکسیلیک معمولی نیست.

از نظر قدرت اسیدی، عدم تشکیل انیدرید و واکنش پذیری آن به عنوان یک عامل کاهنده – خاصیتی که به دلیل گروه -CHO است که بعضی از خصوصیات آلدئید را به وجود می آورد، متمایز می کند. استرهای متیل و اتیل اسید فرمیک به صورت تجاری تولید می شود. اسید سولفوریک غلیظ ، اسید فرمیک را به مونوکسید کربن از دست می دهد.

اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

تاریخچه اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

بیش از 600 سال طبیعت شناسان می دانستند که تپه های مورچه بخار اسیدی می دهد. در سال 1671 جان ری، طبیعت شناس انگلیسی، جداسازی ماده فعال را توصیف نمود. برای انجام این کار او تعداد زیادی مورچه مرده را جمع آوری و تقطیر کرد و اسیدی که از این روش کشف کرد بعداً از کلمه لاتین مورچه، formica به عنوان اسید فرمیک شناخته شد.

نام IUPAC مناسب آن اکنون اسید متانوئیک است. اولین سنتز این ماده توسط شیمی دان فرانسوی جوزف گی لوساک بود که از اسید هیدروسیانیک به عنوان ماده اولیه استفاده کرد. در سال 1855، دانشمندی یک سنتز از مونوکسید کربن ایجاد کرد که شبیه آنچه امروزه استفاده می شود می باشد.

فرمیک 100 98 کد مرک 100264

خواص اسید فرمیک 100-98%

 • این ماده بصورت مایع، بی رنگ، بخور و دارای بوی تند تیز با فرمول شیمیایی HCOOH.
 • به طور سیستماتیک به عنوان اسید متانوئیک نامگذاری شده.
 • نام های معمولی اسیدهای کربوکسیلیک ساده از نام های لاتین یا یونانی منبع آنهاست.
 • این ماده اگر چه به عنوان حلال زیاد استفاده نمی شود
 • به عنوان مثال: از یک حلال پروتیک با اسیدیته بالا مورد توجه است.
 • این ماده و نمک های آن خورنده و حساس پوست هستند.
 • سدیم فرمات به آرامی چشم را تحریک می کند.
 • نام های دیگر آن: اسید متانوئیک، فرمیلیک، آمینیک.

خواص فیزیکی اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

 • تراکم 1,22 گرم در سانتیمتر مکعب
 • جرم مولار 3.,46 گرم در مول
 • نقطه جوش آن 100,8 درجه سانتیگراد
 • نقطه ذوب 8,4 درجه سانتیگراد
 • فرمول شیمیایی CH2O2
 • بوی تند و بوی نافذ
 • مایع بی رنگ با 1 پیوند کوالانسی گیرنده و 2 پیوند هیدروژن با پیچیدگی 10,3 است.
 • با آب و بیشتر حلال های آلی قطبی قابل حل است و تا حدی در هیدروکربن ها محلول می باشد.
 • بیشتر نمک های فرمت ساده در آب حل می شوند.

اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264 یا اسید متانوئیک، ساده ترین اسید کربوکسیلیک موجود و مایعی بی رنگ، خورنده و فرار با بوی تند است. اسید فرمیک در آب و بسیاری از حلال های قطبی قابل حل می باشد و تا حدودی با هیدروکربن قابل ترکیب است. این ماده که با نام جوهر مورچه نیز شناخته می شود اولین بار با آنالیز بخارات حاصل از تجمع گونه خاصی از مورچه کشف شد اما در حشرات دیگر نیز وجود دارد.

این ماده و نمک های آن در درجه اول در صنایع تولیدی خوراک دام به عنوان ماده نگهدارنده و آنتی باکتریال مورد استفاده می باشد. این محصول در تولید ضدیخ و چرم نیز کاربرد دارد و سایر موارد استفاده آن شامل رنگ آمیزی و پرداخت منسوجات، تولید افزودنی های غذایی، تولید لاستیک طبیعی، مایعات حفاری و فرآیندهای دیگر شیمیایی می باشد.

خواص فیزیکی اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

ویژگی های دیگر شیمیایی اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

گرچه این ماده در دمای اتاق (دمای معمولی) پایدار است ولی در برابر حرارت ناپایدار می باشد و به سرعت تجزیه می شود. اسید فرمیک یک اسید آلی کارآمد و سازگار با محیط زیست برای بسیاری از کاربردها می باشد. این ماده در صنعت دارو سازی نیز برای تولید مواد دارویی فعال استفاده می شود. اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

این ماده شیمیایی در غلظت های بالا خطرناک است ولی در محصولات غذایی با رقت های خاص به عنوان نگهدارنده عمل کرده و در محصولات کشاورزی به عنوان سموم دفع آفات استفاده می گردد. اسید فرمیک در حال حاضر برای جلوگیری از یخ زدگی جاده ها در فصل زمستان در برخی از کشورها به صورت نمک های مختلف جایگزین نمک های سنتی شده است، آنهم به دلیل سازگاری با محیط زیست و هم دلیل موثر بودن بالای این ماده است.

در حال حاضر بیشترین مصرف اسید فرمیک در جهان را صنعت کشاورزی به خود اختصاص داده است. این محصول به دلیل خاصیت ضد باکتریایی طبیعی به عنوان نگهدارنده آنتی باکتریال مورد استفاده قرار می گیرد. در این صنعت اسید فرمیک بیشتر به عنوان افزودنی غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب به خوراک دام و سیلوها اضافه می شود.

این محصول در سیلوها عملکردی دوگانه دارد و علاوه بر اثرات ضد میکروبی باعث می شود سیلو در دمای پایین تری تخمیر شود و ضمن افزایش ارزش غذایی، زمان کلی برای تولید محصول نهایی را کاهش می دهد.

مراقبت های احتیاطی در رابطه با اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

این محصول شیمیایی بسته به غلظت آن می تواند ایمن یا خطرناک باشد. در حالت عادی ما در معرض مقدار کمی از این ماده قرار می گیریم که عوارضی در پی ندارد. اما تماس با غلظت های بالای این ماده به دلیل خاصیت خورندگی که دارد می تواند خطرناک باشد. مواردی که باید از آن اجتناب کرد عبارتند از: تماس مستقیم، استنشاق و بلع فرم غلیظ که باعث آسیب دیدگی می شود که باید از آن اجتناب نمود. اگر چه این اسید در غلظت های طبیعی بسیار خطرناک است اما در اصل یک ماده افزودنی بسیار مفید و پر کاربرد در صنایع غذایی، شیمیایی و صنعت می باشد.

این اسید هنگام مصرف در اندازه های طبیعی، خیلی سریع و به راحتی توسط بدن ما متابولیزه می شود و به صورت ایمن و سالم از بین می رود. با این وجود، مشخص شده است که مصرف مقادیر زیاد اسید فرمیک می تواند منجر به آسیب کلیه و کبد شود به همین دلیل است که در استفاده از این ماده باید بسیار دقت کرد.

مطالب جذاب 

دانشمندان بر این باورند که اسید فرمیک در شکل گیری حیات بر روی کره زمین نقش داشته است و این ماده در سال 1970 اولین بار در فضای بین سیاره ای یافت شد و در شهاب سنگ ها هم وجود دارد. این ماده شیمیایی ساختار ساده ای دارد و امکان دارد در شکل گیری اسیدهای آمینه پیچیده تر و اسیدهای نوکلئیک موجود در موجودات زنده نقش داشته باشد.

اسیدهای آمینه بلوک ساختاری پروتئین های ساختاری (DNA دی اکسی ریبونوکلئیک اسید و RNA اسید ریبونوکلئیک) هستند. بررسی منشاء حیات موضوع جالبی است که همواره مورد تحقیق بوده و ممکن است نواد شیمیایی ساده ای مانند این اسید که در زندگی فعلی ما بسیار مورد اهمیت هستند در گذشته های دور از اهمیت بیشتری برخوردار بوده باشند.

خرید و فروش اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید و فروش اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264 خالص

اسید فرمیک خالص مایعی است بی رنگ و دارای بوی تند می باشد و باعث تحریک غشای مخاطی و ایجاد تاول در پوست می گردد. در دمای 8,4 درجه سانتیگراد (47,1درجه فارنهایت) یخ می زند و در دمای 100,7 درجه سانتیگراد (213,3درجه فارنهایت) می جوشد. در طبیعت ،در نیش و گزش بسیاری از حشرات از راسته Hymenoptera ، به ویژه مورچه ها وجود دارد.

خاصیت خورندگی این ماده

این ماده نسبت به اسید استیک به راحتی یونیزه می شود. بنابر این انتظار می رود اسید فرمیک خورنده تر از اسید استیک باشد. در واقع اسید فرمیک به بسیاری از فلزات و آلیاژهای رایج حمله می کند. فولاد در تمام اسیدها حتی در دمای محیط ، به سرعت در این اسید خورده می شود.

آلیاژهای ضد زنگ محدودیت های جدی دارند. فولاد زد زنگ نوع 3.4 در هنگام جوشیدن فقط در برابر 1-2% اسید فرمیک مقاومت می کند. فولاد زد زنگ نوع 316 در غلظت های میانی توسط اسید فرمیک گرم مورد حمله قرار می گیرد. در مقایسه با آلیاژهای ذکر شده، زیرکونیوم در اکثر محلول های اسید فرمیک متنوع و مقاوم در برابر خوردگی است.

تولید اسید فرمیک 100-98%

امروزه فرآیندهای اسید فرمیک عمدتاً بر اساس دو مسیر اصلی انجام می گردد: هیدرولیز متیل فرمت و تهیه اسید فرمیک آزاد از فرمات ها. در آزمایشگاه می توان اسید فرمیک را با گرما دادن اگزالیک اسید در گلیسرول بی آب، استخراج محصول با تقطیر بخار بدست آورد.

هیدرولیز متیل فرمت

در حال حاضر مسیر فرآیند متیل فرمت غالب است. تقریباً 90% ظرفیت نصب شده بر اساس این فرآیند هدفمند است. معایب اقتصادی روشهایی که قبلا تمرین شده بود، منجر به توسعه فرآیندی شد که مخصوص تولید اسید فرمیک بدون محصولات جانبی نامطلوب باشد.

در دهه 1970، هیدرولیز متیل فرمت به متانول و اسید فرمیک به صورت تجاری توسط شرکت های مختلف به روشی امکان پذیر و اقتصادی توسعه داده شد. این فرآیند شامل کربونیلاسیون متانول و سپس هیدرولیز متیل فرمت تولید شده است. متانول حاصل از این فرآیند به مرحله اول بازگردانده می شود.

تهیه

روش تهیه و تولید دیگر شامل تشکیل اسید آزاد از نمکهای آن است. برای این منظور عمدتا از فرمات و از فرمات کلسیم استفاده می شود. اسیدولیز به طور معمول با سولفوریک یا اسید فسفریک انجام می شود. نمک های سولفات یا فسفات به عنوان محصولات جانبی تولید می شوند. سهم فرآیند نمک فرمت نیز کاهش یافته است. اسید فرمیک به عنوان یک محصول جانبی در تولید استیک توسط اکسیداسیون فاز مایع بوتان یا نفتا (اسید استیک) تولید می شود.

تولید از روش دی اکسید کربن

با افزایش سطح CO2 در جو در نتیجه فعالیتهای انسانی، تبدیل شیمیایی دی اکسید کربن به محصولات مفید اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. هیدروژناسیون دی اکسید کربن در الکل اسید فرمیک را در یک محیط تقریباً بدون آب تولید می کند، که یک مزیت در بازیابی محصول است. اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

به منظور تبدیل مولکول CO2 ترمودینامیکی پایدار و نسبتا غیر فعال به محصول مورد نظر به روشی کارآمد، باید شرایط واکنش مناسب و مکانیسم های فعال سازی را پیدا کرد. کاهش کاتالیزوری CO2 به اسید فرمیک و مشتقات آن در سالهای اخیر به شدت مورد بررسی قرار گرفته است. اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

بیو سنتز

بیو سنتز این ماده به نام مورچه هایی که غلظت بالایی از ترکیب در سم خود دارند، نامگذاری شده است. در مورچه ها این ماده از طریق ماده میانی، از سرین گرفته می شود. پایه مزدوج اسید فرمیک، فرمت، نیز به طور گسترده ای در طبیعت وجود دارد. روش سنجش این ماده در مایعات بدن که برای تعیین فرمات پس از مسمومیت با متانول طراحی شده است، بر اساس واکنش فرمات با فرمید دهیدروژناز باکتری است. اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

کاربرد بعنوان نگهدارنده در خوراک دام

در زمانی که روی یونجه تازه یا سایر سیلاژها پاشیده می شود، فرآیندهای پوسیدگی خاصی را متوقف می کند و باعث می شود که خوراک ارزش غذایی خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنند و بنابر این برای حفظ خوراک زمستانی گاو به طور گسترده ای استفاده می شود. در صنعت طیور بعضی اوقات برای از بین بردن باکتری های سالمونلا به آن اضافه می شود و بنابراین به طور گسترده ای برای حفظ و نگهداری خوراک زمستانی گاو استفاده می شود.

کاربردهای دیگر  چیست؟

 • برای فرآوری لاتکس آلی (شیره) به لاستیک خام افزوده می شود.
 • زنبورداران از اسید فرمیک به عنوان میکروب کش در برابر کنه واروآ استفاده می کنند.
 • در صنعت نساجی و برنزه سازی چرم از اهمیت جزئی برخوردار است.
 • برخی از استرهای فرمت طعم دهنده ها یا عطرهای مصنوعی هستند.
 • این ماده موثری در برخی از مارک های پاک کننده آهک خانگی است.
 • این ماده در آزمایشگاهها به عنوان اصلاح کننده حلال برای جداسازی HPLC از پروتئین ها و پپتیدها مورد استفاده قرار می گیرد، بخصوص هنگامی که نمونه برای تجزیه و تحلیل طیف سنجی جرمی آماده می شود.
 • در شیمی آلی مصنوعی، اسید فرمیک اغلب به عنوان منبع یون هیدرید (توسط واکنش اشوایلر- کلارک یا واکنش لوکارت-والاچ) و به عنوان منبع هیدروژن در آنچه”انتقال هیدروژن” نامیده می شود کاربرد دارد.
 • در آزمایشگاه از اسید فرمیک به عنوان منبع مونوکسید کربن استفاده می شود که با افزودن اسید سولفوریک آزاد می شود. این ماده همچنین منبعی برای یک گروه فرمیل در واکنشی معروف به “فرمیلاسیون” است.

آیااسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264 یک اسید قوی است؟

 1. اسید قوی به اسیدی گفته می شود که کاملاً در محلول آبی جدا می شود.
 2. اسید ضعیف اسیدی است که تا حدی در محلول آبی جدا می شود.
 3. اسید فرمیک (اسید متانوئیک،HCOOH) یک اسید ضعیف است که به طور طبیعی در نیش زنبورها و مورچه ها وجود دارد.
 4. این اسید با یکبار تقطیر از مورچه ها تهیه می گردد.

قیمت – فروش اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)