دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسید نیتریک 65% کدمرک 100456

اسید نیتریک 65% کدمرک 100456 یک ترکیب شیمیایی است که در واقع به میزان ۶۵ درصد از وزن آن از اسید نیتریک تشکیل شده است. اسید نیتریک یک اسید قوی است که از ترکیبات نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده و به عنوان یک ماده شیمیایی اهمیت دارد.این اسید در صنعت شیمیایی، کشاورزی و تولید کودها استفاده می‌شود. همچنین، در تولید مواد اولیه برای تولید صنایع مختلف، مانند پلاستیک و نایلون، نیز به کار می‌رود.

اسید نیتریک همچنین در تهیه محصولات شیمیایی پایه‌ای مانند نیترات‌ها نقش دارد. از اهمیت دیگر این اسید در تهیه برخی از مواد انفجاری و کودهای نیتروژنه نیز استفاده می‌شود. با این حال، اسید نیتریک با غلظت بالا باید با احتیاط استفاده شود، زیرا ممکن است خطراتی برای سلامتی انسان ایجاد کند.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان  و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. ماده اسید نیتریک 65% کدمرک 100456 یکی از این موارد است. این شرکت با واردات برند سیگما اورجینال توانسته مواد اولیه بسیاری از آزمایشگاه ها، دانشگاه ها، تولید کنندگان، شرکت های داروسازی و محققان را تامین نماید. آکر

اسید نیتریک 65% کدمرک 100456

اسید نیتریک 65% کدمرک 100456 با فرمول شیمیایی HNO3 است که نوعی اسید معدنی بسیار قوی می باشد. ترکیب خالص این اسید بی رنگ است، اما با گذشت زمان به دلیل تجزیه به اکسیدهای آب و نیتروژن، به مرور زرد رنگ می شود. اسید نیتریک خالص (HNO3) در 41,6- درجه سلسیوس ذوب شده، تولید مایع بی رنگی می نماید، اما نسبت به درجه حرارت و درجه تابش نور بر آن، گستره رنگ آن از زرد تا قرمز متمایل به قهوه ای متغیر است.

این علت ظرف های محتوی آن، همیشه تحت فشار کنترل شده می باشد. اسید نیتریک با آب قابل احتراق است و محلول آن آزئوتروپی را تشکیل می دهد که نقطه جوش آن برابر با 121,9 درجه سلسیوس است که شامل 68,7 وزنی HNO3 می باشد. اکثر اسید نیتریک های موجود در بازار غلظتی برابر 68% درون آب دارند. این محلول با نقطه جوش 120,5 درجه سلسیوس در فشار یک اتمسفر می باشد. اسید نیتریک 65% کدمرک 100456

اسید نیتریک 65% کدمرک 100456

مشخصات اسید نیتریک 65% کدمرک 100456

 • نام محصول: اسید نیتریک
 • نام لاتین: Nitric acid 65%
 • کد: 100456
 • فرمول شیمیایی: NHO3
 • کاربرد: for analysis
 • برند: مرک آلمان
 • شرکت وارد کننده: دانش پژوهان شیمی

مشخصات اسید نیتریک 65% کدمرک 100456

تاریخچه اسید نیتریک

از اسید نیتریک در سده شانزدهم برای جداسازی طلا از نقره استفاده می گردید. این اسید در دمای پایین در آب حل می شود که یکی از موارد پر کاربرد در آزمایشگاهها و مراکز علمی و تحقیقاتی و از اصلی ترین مواد صنعتی بشمار می رود. از این محلول شیمیایی برای ساختن آمونیوم نیترات برای کودهای شیمیایی هم کاربرد بسیاری دارد.

کاربرد اسید نیتریک 65%

اسید نیتریک با غلظت ۶۵٪ در کاربردهای مختلف صنعتی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای اسید نیتریک ۶۵٪ عبارتند از:

 1. تولید نیترات‌ها: این اسید به عنوان یک منبع اصلی برای تولید نیترات‌ها، که در تهیه کودها، مواد اولیه صنایع شیمیایی، و سایر ترکیبات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به کار می‌رود.
 2. صنعت انفجار و پیشرفته مواد منفجره: اسید نیتریک از مواد اصلی در تهیه مواد انفجاری مانند نیتروگلیسرین استفاده می‌شود.
 3. صنعت الکترونیک: در تولید برخی از مواد الکترونیکی، اسید نیتریک برای حلقه زنی و تصفیه مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. تولید اتومبیل: در صنعت خودروسازی، اسید نیتریک در فرایند افزایش استحکام فولاد و تهیه برخی از قطعات فلزی استفاده می‌شود.
 5. تصفیه و تصفیه آب: برخی از تصفیه‌کننده‌ها از اسید نیتریک برای تصفیه آب استفاده می‌کنند.

توجه به ایمنی و استفاده صحیح از این اسید الزامی است، زیرا اسید نیتریک با غلظت بالا می‌تواند خطرناک باشد و باید با احتیاط و اقدامات ایمنی لازم استفاده شود.

خرید و فروش اسید نیتریک 65% کدمرک 100456

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اسید نیتریک 65% کدمرک 100456 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی ماده اسید نیتریک 65% کدمرک 100456

اقدامات بیوشیمیایی مرتبط با استفاده از اسید نیتریک با غلظت ۶۵٪ نیاز به رعایت ایمنی و اقدامات احتیاطی دارد. در زیر تعدادی از این اقدامات ذکر شده‌اند:

 • استفاده از وسایل حفاظتی: پوشیدن لباس‌ها و تجهیزات محافظ از قبیل عینک ایمنی، دستکش‌های مقاوم به اسید، و پوشاک محافظ برای کاهش تماس مستقیم با پوست و چشمان ضروری است.
 • استفاده در مکانهای وسیع: اسید نیتریک در مکانهای خوب تهویه شده و با فضاهای وسیع که امکان تهویه مناسب را فراهم می‌کنند، باید استفاده شود.
 • تجنب تماس با مواد قلیایی: اسید نیتریک با مواد قلیایی تعامل قوی دارد، بنابراین باید تماس آن با این نوع مواد جلوگیری شود.
 • ذخیره‌سازی مناسب: اسید نیتریک باید در مخازن گوناگون و مخزن‌های ایمنی نگهداری شود تا احتمال نشت یا تماس با مواد دیگر کاهش یابد.
 • اطلاعات آموزشی: افرادی که با اسید نیتریک کار می‌کنند، باید آموزش‌های لازم را در خصوص استفاده صحیح، ایمنی و اقدامات اضطراری در صورت وقوع حادثه دریافت کنند.
 • اقدامات اضطراری: ایجاد طرح اضطراری و داشتن تجهیزات اطفاء حریق مناسب در محل کار ضروری است.

استفاده از این اقدامات برای حفظ سلامتی و ایمنی افرادی که با اسید نیتریک کار می‌کنند بسیار حیاتی است.

قیمت - فروش اسید نیتریک 65% کدمرک 100456

قیمت – فروش اسید نیتریک 65% کدمرک 100456

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید نیتریک 65% کدمرک 100456 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اسید نیتریک 65% کدمرک 100456 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)