دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اکسید نیکل (ll) صنعتی

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید محصول اکسید نیکل (ll) صنعتی را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود. محصولات این شرکت را می توان در تمامی مراکز تحقیقاتی و دانشگاهها و آزمایشگاهها یافت.

برند مرک آلمان یکی از پر فروشترین محصولات مواد شیمیایی در دنیا است. شرکت دانش پژوهان شیمی توانسته با ایجاد یک شرکت معتبر و بین المللی محصولات این برند را وارد و به دست متقاضیان عزیز برساند.

اکسید نیکل (ll) صنعتی باکیفیت

اکسید نیکل (II) یا اکسید نیکل صنعتی (NiO) یک ترکیب شیمیایی است که شامل یک اتم نیکل و یک اکسیژن است. این ترکیب به صورت پودری سبز رنگ یا خاکستری تولید می‌شود و در صنایع مختلف مانند صنایع فلزی، شیمیایی، الکترونیکی و سرامیکی کاربرد دارد.

در صنایع فلزی، اکسید نیکل صنعتی به عنوان یک کاتالیزور و همچنین در تولید آلیاژهای نیکلی مانند استیلنیکل، کبالت‌نیکل و آلیاژهای مربوط به باتری‌ها استفاده می‌شود. همچنین، این ترکیب در تولید شیشه و سرامیک، تولید رنگ‌های سرامیکی و همچنین در صنایع الکترونیکی به عنوان اسید لیتیوم-نیکل-کبالت‌آلومینات برای تولید باتری‌های لیتیومی استفاده می‌شود.

به عنوان یک کاتالیزور، اکسید نیکل صنعتی در فرایندهایی مانند احیای هیدروکسیل آمین‌ها، اکسایش الکل‌ها و تبدیل نیتروژن اکسید به نیتروژن گاز استفاده می‌شود. همچنین، در تولید رنگ‌های سرامیکی، این ترکیب به عنوان رنگ دهنده استفاده می‌شود و به رنگ سبز تیره بسته به میزان استفاده آن، تغییرد.

از دیگر کاربردهای اکسید نیکل صنعتی می‌توان به استفاده آن در تولید سنسورهای گازی، تولید کاتدهای الکترودهای باتری‌ها و همچنین در تولید فیلترهای خودرو برای جذب آلاینده‌های هوا اشاره کرد.

به عنوان یک ترکیب شیمیایی، اکسید نیکل صنعتی برای سلامتی بشر مضر نیست ولی به لحاظ خطرات شیمیایی، باید با احتیاط و با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی در صنایع مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات و استفاده های ماده:

  • دمای ذوب: 3,551 درجه سانتیگراد
  • چگالی: 6,67 گرم بر سانتی متر مکعب
  • حلال ها: آب و پتاسیم سیانید
  • عوامل رنگ آمیزی و چسب برای مینای دندان
  • حسگرهای دما
  • کاتالیزورها
  • رنگدانه های سرامیک و شیشه
  • فیلترهای نوری فعال
  • اکسید نیکل(ll) صنعتی باکیفیت عمدتا برای تولید آلیاژها استفاده می شود. اکسید نیکل (ll) صنعتی.

اکسید نیکل (ll) صنعتی باکیفیت یک ترکیب شیمیایی با فرمول NiO است. به عنوان تنها اکسید نیکل با ویژگیهای مناسب و خوب، اکسید نیکل (ll) صنعتی باکیفیت قابل توجه می باشد. شگل کانی این ماده بونسنیت بسیار نادر است. این ماده به عنوان یک اکسید باز فلزی طبقه بندی شده است. چندین میلیون کیلوگرم در سال اکسید نیکل(ll) با کیفیت متفاوت عمدتا به عنوان یک واسطه در تولید آلیاژهای نیکل تولید می شوند. اکسید نیکل یک کاتالیزور هیدروژناسیون چند منظوره است.

این ماده را می توان با روش های متفاوت تهیه نمود. در معرض گرمای بالای 400 درجه سانتیگراد، پودر نیکل با اکسیژن برای تولید این ماده واکنش نشان می دهد. در برخی از روش های صنعتی، اکسید نیکل سبز با گرم کردن مخلوطی از پودر نیکل و آب در دمای 1000 درجه سانتیگراد تولید می شود.

ساده ترین و بهترین روش آماده سازی اکسیدنیکل، از طریق آذر کافت ترکیبات نیکل مانند هیدروکسید، نیترات و کربنات است که یک پودر سبز تولید می کنند. اکسید نیکل دارای یک ساختار هشت ضلعی است، مانند بسیاری از اکسیدهای فلزی دوتایی دیگر، اکسید نیکل غالبا یک ترکیب غیر استوکیومتری است، به این معنا که نسبت نیکل به اکسیژن 1 به 1 است. اکسید نیکل (ll) صنعتی.

جهت تهیه این محصول می توانید با شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل فرمایید.

خطرات اکسید نیکل

استنشاق طولانی مدت اکسید نیکل(ll) به ریه ها آسیب می رساند، باعث ایجاد ضایعات و در برخی موارد باعث سرطان می شود. نیمه عمر محاسبه شده انحلال اکسید نیکل در خون بیش از 90 روز است. این ماده برای مدت زمان طولانی در ریه ها باقی می ماند. در انسان، اکسید نیکل به عنوان یک ماده سرطان زا دسته بندی شده و خطر ابتلا به سرطان تنفسی را افزایش می دهد. اکسید نیکل (ll) صنعتی.

کاربرد اکسید نیکل (ll) صنعتی 

اکسید نیکل دارای کاربردهای تخصصی متفاوتی نسبت به کاربرد شیمیایی که اکسید نیکل نسبتا خالص برای کاربردهای خالص استفاده می شود، تا کاربرد متالورژی است که از اکسید نیکل عمدتا برای تولید آلیاژها استفاده می شود. اکسید نیکل (ll) در سرامیک سازی برای تولید فیریت، فریت (مواد بلورین قهوه ای مایل به قرمز حاوی یک فلز دو ارزشی مانند نیکل یا روی) و لعاب چینی پرسلان استفاده می گردد. اکسید سینتر شده برای تولید آلیاژهای فولادی نیکل استفاده می شود. این ماده، ماده تشکیل دهنده در باتری نیکل-آهن یا همان باتری ادیسون و نیز پیلهای سوختی است.

اکسید نیکل (ll) ماده اولیه بسیاری از نمکهای نیکل برای استفاده به عنوان مواد شیمیایی خاص و کاتالیزورها می باشد. در این سالها اکسید نیکل برای ساخت باطری های قابل شارژ موجود در بسیاری از دستگاههای الکترونیکی مورد استفاده قرار گرفته. همچنین این محصول به عنوان یک ماده الکتروکرومیک آنودیک در دستگاههای الکتروکرومیک مکمل به عنوان الکترود خنثی با اکسید تنگستن، ماده الکتروکرومیک کاتدی، مورد مطالعه قرار گرفته است. اکسیدنیکل با حرارت دادن در معرض هیدروژن، کربن یا مونوکسید کربن به نیکل فلزی کاهش می یابد. اکسید نیکل (ll) سیاه ماده اولیه نمک های نیکل است که با واکنش اسیدهای معدنی بوجود می آید.

راهنمای ایمنی استفاده از اکسید نیکل

این ماده ممکن است باعث حساسیت پوستی، تحریک چشم و همچنین دستگاه تنفسی شود. استنشاق اکسید نیکل ممکن است باعث ایجاد سرطان شود و اعضایی که مورد هدف قرار می گیرند؛ ریه ها، دستگاه تنفسی، چشم و پوست هستند. در صورت استنشاق فرد را به هوای آزاد و تازه منتقل و اگر نفس نمیکشید از تنفس مصنوعی و اگر تنفس دشوار بود از اکسیژن استفاده نمایید. اکسید نیکل (ll) صنعتی.

بلعیدن اکسید نیکل موجب تحریک دستگاه گوارش همراه با حالت تهوع، استفراغ و اسهال می شود. در زمان بلع استفراغ را تلقین نکنید. زمان تماس با اکسیدنیکل فوراً بمدت 15 دقیقه چشمها و پوست را با آب فراوان شستشو دهید، لباسها و کفشهایی که آلوده شده اند را در آورده و قبل از استفاده مجدد از آنها کاملا شسته شوند. در ادامه تحریک حتما به پزشک مراجعه نمایید. اکسید نیکل (ll) صنعتی.

چگونه اکسید نیکل صنعتی در تولید باتری‌های لیتیومی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

در باتری‌های لیتیومی، اکسید نیکل صنعتی به عنوان یکی از اجزای کاتد باتری استفاده می‌شود. در واقع، این ترکیب به عنوان یکی از مواد فعال کاتدی در باتری‌های لیتیومی با استفاده از فرایند هم‌رسوبی (co-precipitation) با لیتیم کبالت اکسید و لیتیم آلومینات از محلول‌های شیمیایی تهیه می‌شود. اکسید نیکل (ll) صنعتی.

باتری‌های لیتیومی شامل سه بخش اصلی هستند: کاتد، آند و الکترولیت. در کاتد باتری‌های لیتیومی، اکسید نیکل صنعتی به همراه لیتیم کبالت اکسید و یک ماده فعال دیگر دیگر به نام لیتیم منگانز اکسید تشکیل دهنده مواد فعال کاتدی هستند. این مواد هنگامی که باتری شارژ شده است، الکترون‌های خود را از دست می‌دهند و یون‌های لیتیوم از الکترولیت به سمت آند حرکت می‌کنند. در هنگام استفاده باتری، این فرایند برعکس می‌شود و یون‌های لیتیوم از آند به سمت کاتد حرکت می‌کنند و از مواد فعال کاتدی الکترون‌ها را دریافت می‌کنند تا بار خود را به دست آورند و این فرایند به صورت چرخه‌ای تکرار می‌شود.

اکسید نیکل صنعتی به علاویه با لیتیم کبالت اکسید و لیتیم آلومینات در فرایند هم‌رسوبی تهیه می‌شود و به عنوان یکی از مواد فعال کاتدی در باتری‌های لیتیومی استفاده می‌شود. این ترکیب به عنوان یک اکسید کاتدی بسیار پایدار و با ظرفیت بالا برای جذب و تحریک یون‌های لیتیوم به کار می‌رود. در باتری‌های لیتیومی، اکسید نیکل صنعتی به عنوان یک ماده فعال کاتدی با لیتیم کبالت اکسید و یا لیتیم آلومینات ترکیب می‌شود تا باتری توانایی ذخیره و تخلیه انرژی را داشته باشود.

آیا اکسید نیکل صنعتی در باتری‌های دیگری هم استفاده می‌شود؟

بله، اکسید نیکل صنعتی در باتری‌های دیگری هم استفاده می‌شود. به طور کلی، این ترکیب به عنوان یک اکسید کاتدی در باتری‌های قابل شارژ استفاده می‌شود و در باتری‌های لیتیومی علاوه بر آن، در باتری‌های نیکل کادمیوم (NiCd) و نیکل فلز-هیدریدی (NiMH) نیز استفاده می‌شود. اکسید نیکل (ll) صنعتی.

در باتری‌های نیکل کادمیوم، اکسید نیکل صنعتی به عنوان کاتد استفاده می‌شود و کادمیوم به عنوان آند. در این باتری‌ها، هنگام شارژ کردن باتری، یون‌های کادمیوم به سمت آند حرکت می‌کنند و الکترون‌ها را به دست می‌آورند. در همین حین، یون‌های نیکل از کاتد به سمت الکترولیت حرکت کرده و الکترون‌ها را تحریک می‌کنند. در هنگام استفاده باتری، این فرایند برعکس می‌شود و یون‌های نیکل به سمت کاتد حرکت می‌کنند و از مواد فعال کاتدی الکترون‌ها را دریافت می‌کنند تا بار خود را به دست آورند و این فرایند به صورت چرخه‌ای تکرار می‌شود. اکسید نیکل (ll) صنعتی.

در باتری‌های نیکل فلز-هیدریدی، اکسید نیکل صنعتی به عنوان یکی از مواد فعال کاتدی استفاده نمی‌شود،بلکه در این باتری‌ها از یک فلز هیدریدی به عنوان کاتد استفاده می‌شود. اما اکسید نیکل صنعتی به عنوان یک کاتالیزور در فرایند شارژ و تخلیه باتری نیز استفاده می‌شود. اکسید نیکل (ll) صنعتی.

به طور کلی، اکسید نیکل صنعتی به عنوان یک ترکیب شیمیایی با ظرفیت بسیار بالا برای جذب و تحریک یون‌ها در باتری‌های قابل شارژ شناخته شده است و به عنوان یک ماده فعال کاتدی در باتری‌های مختلف استفاده می‌شود.

قیمت – فروش اکسید نیکل (ll) صنعتی باکیفیت

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص اکسید نیکل (ll) صنعتی  باکیفیت می باشد. این شرکت در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. اکسید نیکل (ll) صنعتی.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی 
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220   
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)