دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

تری سدیم فسفات

تری سدیم فسفات

شرکت دانش پژوهان شیمی برای خریداران محصولات خود امکان خریدی آسان را مهیا نموده است. برای تهیه تری سدیم فسفات با بخش فروش تماس بگیرید.

 • نام : تری سدیم فسفات
 • نام انگلیسی : Trisodium phosphate
 • Cas number : 1010-89-0
 • فرمول شیمیایی : 4PO3Na
 • شکل ظاهری : جامد سفیدپودری
 • تری سدیم فسفات دو گرید سبک و سنگین دارد.
 • این ماده یک ترکیب معدنی می باشد.
 • همچنین یک ترکیب شیمیایی امولسیون کننده می باشد،
 • این ماده یک ماده قلیائی قوی با PH معادل 12 است و در آب براحتی قابل حل می باشد.
 • این ماده در صنایع غذائی به وفور استفاده می شود.
 • فروش : شرکت دانش پژوهان

از این ماده برای بهبود بافت پنیر و حفظ لزجت شیر و جلوگیری از جدا شدن فازآبی در شیرمنجمد، استفاده می شود همچنین در تولیدلاستیک، شوینده ها و چاپ عکس کاربرد دارد. درپودرهای لباس شویی باعث از بین رفتن سختی آب می شود، همچنین به عنوان مواد نگهدارنده، نیز گزینه خوبی به حساب می آید، این ماده به عنوان رطوبت گیر نیز کاربرد فراوانی دارد.

انواع تری سدیم فسفات

کاربرد صنعتی

تری سدیم فسفات صنعتی با 12 مولکول آب تبلور ارائه می شود که در بسیاری ازصنایع ازجمله تصفیه آب – دیگ های بخار (تبخیر) – صنایع پودرهای لباس شویی و … مورد مصرف قرار می گیرد.

کاربرد خوراکی

تری سدیم فسفات خوراکی به صورت پودر سفید صدفی و کاملا خالص می باشد و این پودر کاملا خالص بسیار مناسب برای مصرف خوراکی و بهداشتی است. از این ماده خوراکی به عنوان نگهدارنده نیز مصرف می شود و در مصارف گوشت و کنسروها نیز مصرف می شود.

کاربرد در داروسازی 

تری سدیم سفات برای مصارف داروئی جهت تنظیم غلظت سرمی کلسیم، اثر بافری در تعادل اسید – باز، افزایش ترشح کلیوی یون H+ ،دفع انگل ها و داروهای ضد کرم سمی قبل یا بعد از درمان با برخی از داروهای ضدکرم ،تسهیل و جمع آوری مدفوع جهت آزمایش های انگلی استفاده می شود.

کاربرد در شوینده ها

تری سدیم فسفات به عنوان مواد شوینده، درخمیر دندان ها و برای گرفتن سختی آب، استفاده می شود.عمده صنایع مصرف کننده این ماده شیمیایی شامل کارخانه های تولید مواد شوینده، صنایع تصفیه آب، صنایع غذایی، صنایع سرامیک سازی، معدنی،صنایع تولید کاغذ و صنایع پتروشیمی می باشد.

نکات ایمنی 

درصورت ریختن و نشتی ماده، محل را محدود کرده و مواد ریخته شده را با وسایل مکنده جمع کنید.

تماس با چشم

در صورت تماس با چشم، چشم را در حالی که پلک ها را باز نگه دارید و چشم را حداقل 10 دقیقه زیر آب بشویید و به پزشک مراجعه نمائید.

تماس با پوست 

در هنگام کار اگر متوجه شدید پوست دستتان با این ماده تماس پیدا کرده، دستان خود را با مقدار فراوان آب بشویید.

استنشاق

در صورت استنشاق شخص را به هوای غیرآلوده برده و او را گرم نگه دارید. اگرمشکل تنفسی زیاد بود سریعا وی را به درمانگاه منتقل کنید.

خوردن

در صورت خوردن این ماده دهان بیمار را شسته و وی را مجبور به استفراغ نکنید، اگر شخص هوشیار بود به او مقداری آب بدهید.سپس وی را به درمانگاه برسانید.

محل نگهداری

تری سدیم فسفات در جای خشک و خنک با تهویه مناسب نگهداری شود و در زمان های طولانی در معرض رطوبت قرار نگیرد

این مادهPH بالایی دارد،بعد از حمل و نقل دست ها با صابون شسته شود. و در زمان حمل و نقل از دستکش ایمنی استفاده شود.

قیمت – فروش تری سدیم فسفات

شرکت دانش پژوهان شیمی ،یکی از بزرگترین وارد کنندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی می باشد.شما می توانید جهت خرید و استعلام قیمت با تلفن های مستقیم بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید، یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول و مقدار نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت تری سدیم فسفات میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)