دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

توئین 80

توئین 80 کدمرک822187 یا پلی سوربات 80 به عنوان امولسیفایر، عامل فوم ساز، روان کننده، حلال، عامل ضد الکتریسیته ساکن، پاک کننده، دیسپرس کننده، عامل چربی زدایی و واسطه شیمیایی در صنعت استفاده می شود.

پلی سوربات در تولید بستنی در صنایع غذایی به مقدار زیادی کاربرد دارد و موجب نرم تر شدن بافت بستنی شده در عین حال مقاومت انرا در مقابل ذوب شدن افزایش می دهد. همچنین در تولید شیر به علت قرار دادن چربی ها در یک زنجیر باعث نگه داشتن هوا در مخلوط شده و بافت آنرا مستحکم تر می کند.

پلی سوربات 80 (توئین 80) یک مایع غلیظ زرد رنگ است که در آب و بسیاری از مایعات دیگر محلول است و از واکنش اسید الئیک (اسید چرب موجود در چربی حیوانات و گیاهان) و پلی اتوکسی لیت سوربیتان (ترکسی شیمیایی حاصل از آب زدایی الکل شکری) تشکیل می شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان  و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. ماده توئین 80 کدمرک822187 یکی از این موارد است. این شرکت با واردات برند سیگما اورجینال توانسته مواد اولیه بسیاری از آزمایشگاه ها، دانشگاه ها، تولید کنندگان، شرکت های داروسازی و محققان را تامین نماید.

توئین 80 کدمرک822187

توئین ۸۰، یک ماده فعال سطحی غیریونی است که در صنایع مختلف از جمله داروسازی، آزمایشگاهی، و صنایع غذایی به کار می‌رود. این ماده به عنوان یک امولسیفایر عمل کرده و در ایجاد امولسیون‌ها و تسهیل محلول‌پذیری مواد مختلف در آب نقش دارد. با خصوصیت‌هایی مانند افزایش پایداری و حلالیت داروها، توئین ۸۰ در صنایع داروسازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ماده همچنین در تولید محصولات غذایی به عنوان یک افزودنی کمکی مورد استفاده است و بهبود قوام و ویژگی‌های ترکیبات غذایی را تسهیل می‌کند. در آزمایشگاه‌ها نیز به منظور توزیع یکنواخت مواد و ایجاد حلال‌های مناسب، توئین ۸۰ به کار می‌رود

توئین 80

مشخصات ماده توئین 80

 • نام شیمیایی: توئین 80
 • نام لاتین: TWeen 80
 • جرم مولکولی: 1310 گرم بر مول
 • شکل ظاهری: مایع ویسکوز زرد
 • مترادف: پلی اکسی اتیلن سوربیتان منو اولئات، سوربیتان منو اولئات اتوکسیلات
 • فرمول مولکولی: C24H4406 (C2H4O) N
 • نقطه اشتعال: 113 درجه سانتیگراد
 • اسامی دیگر: پلی سوربات
 • فرمول شیمیایی: C64H124O26
 • چگالی: 1/9. – 1/6. گرم بر سانتیمتر مکعب
 • اسامی دیگر: پلی سوربات

ویژگی های توئین 80 کدمرک822187

توئین 80 کدمرک822187 (Tween 80) یک ماده فعال سطحی غیریونی است که در صنعت‌های مختلف از جمله آزمایشگاهی، داروسازی، و صنایع غذایی به کار می‌رود. این ماده از خانواده توئین‌ها (Tween) می‌باشد و نام دیگر آن پولی‌سوربات ۸۰ است. ویژگی‌ها و کاربردهای توئین ۸۰ عبارتند از:

 • عملکرد به عنوان امولسیفایر: توئین ۸۰ به عنوان یک امولسیفایر کاربرد دارد و در ترکیب مایعاتی که معمولاً قابل امولسیفیکاسیون نیستند، مثل روغن و آب، به تسهیل ایجاد امولسیون کمک می‌کند.
 • افزایش محلول‌پذیری: این ماده بهبود محلول‌پذیری مواد در آب را تسهیل می‌کند و به‌عنوان یک ماده کمکی در فرآیندهای داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • استفاده در صنایع غذایی: توئین ۸۰ در تولید محصولات غذایی به عنوان افزودنی برای بهبود قوام، پخت و ایجاد پایداری در محصولات مختلف مانند امولسیون‌ها و کرم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کاربردهای درمانی: در داروسازی، توئین ۸۰ به‌عنوان یک ماده کمکی در تولید داروها برای بهبود حلالیت و جذب داروها توسط بدن به‌کار می‌رود.
 • استفاده در آزمایشگاه: در آزمایشگاه‌ها، توئین ۸۰ معمولاً در روش‌های آزمایشی برای تسهیل توزیع یکنواخت مواد و ایجاد حلال‌های مناسب استفاده می‌شود.

توئین ۸۰ به دلیل ویژگی‌های خود در صنایع مختلف برای بهبود پایداری و کارایی محصولات به کار می‌رود.

ویژگی های توئین 80 کدمرک822187

نام های دیگر این ماده به شرح زیر می باشد :

 • ALKEST TW 80
 • Scattics
 • Canarcel
 • Poegasorb 80
 • Tween 80 این اسم به عنوان نشان بازار lCl آمریکا است.

کاربرد توئین 80 کدمرک822187

یک افزودنی رایج در صنایع غذایی است که به عنوان امولسیفایر، پایدار کننده، سورفکتانت، عامل رطوبت، پاک کننده استفاده می شود. پلی سوربات 80 یک ماده بسیار سودمند در مواد غذایی فراوری شده است که موجب نرمی و طعم خوب می شود. همچنین باعث می شود که مواد با یکدیگر مخلوط شوند. پلی سوربات علاوه بر مواد غذایی، به مواد بهداشتی، زیبایی، دارویی و واکسن ها نیز افزوده می شود.

پلی سوربات 80 به عنوان امولسیفایر استفاده می شود که موجب می شود روغن ها با آب مخلوط شود. امولسیفایر روغن را می شکند و به قطرات کوچک تبدیل می کند که این قطرات در آب حل نمی شوند ولی در آب پراکنده می شوند و بنابراین می توانند در مواد غذایی و بهداشتی استفاده شوند.

پلی سوربات به عنوان سورفکتانت در صابون ها و مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می شود که با کاهش کشش سطحی منجر به پراکنش یک جز در جز دیگر می شود. پلی سوربات همچنین به عنوان پایدار کننده عمل می کند که پایداری یک جز در ترکیب را افزایش می دهد. کاربرد دیگر پلی سوربات 80 به عنوان کف زدا در ویتامنی ها، مواد دارویی و واکسن ها می باشد. در تولید بستنی و سس نیز استفاده می شود.

خرید و فروش توئین 80 کدمرک822187

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید توئین 80 کدمرک822187 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید و فروش توئین 80 کدمرک822187

تفاوت توئین 80 و 20

توئین ۸۰ و ۲۰ دو نوع ماده فعال سطحی هستند که در صنایع مختلف از جمله داروسازی، آزمایشگاهی، و صنایع غذایی استفاده می‌شوند. تفاوت‌های اصلی بین این دو به شکل زیر است:

درصد اتاق درجه:

توئین ۸۰: دارای درصد اتاق درجه بالاتری است و معمولاً حدود ۸۰ درصد درجه می‌گیرد.
توئین ۲۰: دارای درصد اتاق درجه کمتری است و معمولاً حدود ۲۰ درصد درجه می‌گیرد.
استفاده در صنایع مختلف:

 • توئین ۸۰: از آن برای تسهیل امولسیفیکاسیون و افزایش محلول‌پذیری در داروسازی، صنایع غذایی، و آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شود.
  توئین ۲۰: در مواردی که نیاز به امولسیون‌های با کمترین درصد اتاق درجه و محلول‌پذیری استفاده شود، به‌کار می‌رود.
  استفاده در محصولات غذایی:
 • توئین ۸۰: به عنوان افزودنی در صنایع غذایی برای بهبود مشخصات محصولات از جمله امولسیون‌ها و کرم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  توئین ۲۰: در صنایع غذایی نیز برای امولسیون‌ها و محصولات مشابه به کار می‌رود، اما به دلیل درصد کمتر اتاق درجه، ممکن است در برخی موارد مورد ترجیح باشد.
  توئین ۸۰ و ۲۰ هر دو نقش مهمی در تهیه‌ی امولسیون‌ها و بهبود خصوصیات مختلف محصولات دارند، اما استفاده از هرکدام بستگی به نیازهای خاص صنعت یا آزمایشگاه دارد.

طریقه نگهداری 

توئین 80 (پلی سوربات) باید در محیط خشک و خنک و در نگهدارنده های مناسب ذخیره شود و از رطوبت و گرما به دور باشد.

کاربردهای مهم ماده اولیه توئین 80 در صنایع:

 • در تولید بستنی در صنایع غذایی به مقدار زیادی کاربرد دارد و موجب نرم تر شدن بافتر بستنی شده در عین حال مقاومت آن را در مقابل ذوب شدن افزایش می دهد.
 • در تولید شیر به علت قرار دادن چربی ها در یک زنجیر باعث نگهداشتن هوا در مخلوط شده و بافت آن را مستحکمتر می کند.
 • به عنوان رقیق کننده در صنعت دارو استفاده می شود.
 • به عنوان رقیق کننده در صنعت دارو استفاده می شود.
 • به عنوان تصبیت کننده در دهان شویه استفاده می شود.
 • در صنعت آرایشی ناخالصی بیشتری نسبت به صنعت خوراکی داشته، و یکی از مهمترین مواد اولیه آرایشی و بهداشتی می باشد.

قیمت – فروش توئین 80 کدمرک822187

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص توئین 80 کدمرک822187 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت توئین 80 کدمرک822187 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)