راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

دی کلسیم فسفات

دی کلسیم فسفات

دی کلسیم فسفات یک ماده شیمیایی با نام انحصاری DCP و فرمول مولکولی O2H4,2CaHPO یا 4CaHPO و جرم مولکولی 6.,136 گرم برمول می باشد که در قرن نوزدهم برای اولین بار کشف شد. این ماده از واکنش اسیدفسفریک با کربنات کلسیم به دست می آید. پیشوند(دی) به دلیل تشکیل آنیون 42HPO از طریق از دست دادن دو پروتون از اسیدفسفریک به کار می رود.این ماده بصورت پودری سفید رنگ می باشد که دارای PH اسیدی تا خنثی می باشد. این نمک یک منبع مهم تامین فسفر و کلسیم مورد استفاده دام و طیور می باشد که در ادامه به طور گسترده تری به این موضوع خواهیم پرداخت.

عمده کاربرد آن در تغذیه دام صورت می گیرد.

1- نوسانات قیمت و بازار جهانی خرید و فروش دی کلسیم فسفات

2- مشخصات ماده

3- دی کلسیم فسفات چیست؟

4- انواع این ماده

5- هیدرات چیست؟

6- دی هیدرات چیست؟

7- کاربرد دی کلسیم فسفات

8- تولید این ماده

9- قیمت و فروش دی کلسیم فسفات

نوسانات قیمت و بازار جهانی خرید و فروش دی کلسیم فسفات

می توان پیش بینی کرد که بازار جهانی این ماده1479،9 میلیون دلار در سال 2020باشد.

و فروش آن در سال 2026 بالغ بر 1537،4 میلیون دلار برسد.

مشخصات ماده:

دی کلسیم فسفات

  • نام : دی کلسیم فسفات
  • فرمول شیمیایی : 4CaHPO
  • جرم مولکولی : g/mol 136,.6
  • دانسیته : g/cm3 2,93

انواع این ماده:

این ماده در انواع مختلف آبدار و خشک موجود می باشد که در ادامه با انواع آبدار آن آشنا می شویم.

  • هیدرات

فرمول مولکولی این نوع از دی کلسیم فسفات، O2H4,2CaHPO می باشد که دارای دو مولکول آب درون مولکولی است.

  • دی هیدرات

فرمول مولکولی دی هیدراته 4CaHPO می باشد که با نام اختصاری DCPD شناخته می شود.

مقایسه بین هر دو نوع آن نشان داد که فرم بی آب آن دارای تخلخل درون ذره ای بهتر و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به فرم باآب است.

کاربرد دی کلسیم فسفات

به طور طبیعی بر روی کره زمین و در گیاهان مواد مغذی مورد نیاز حیوانات و طیور تامین نمی شود و به همین دلیل از DSP برای تامین فسفر و کلسیم مورد نیاز طیور و دامها استفاده می گردد. این دو عنصر نقش مهمی در واکنش های متابولیکی و بیوشیمیایی بدن حیوانات اعم از رشد و استحکام سیستم استخوانی ، انعقاد خون ، تبادلات سلولی و فعالیت عصبی ، فعالیتهای صحصح سیستم گوارش ، فعالیتهای فیزیولوژیکی قلب و تولید مرغ و تخم مرغ دارند زیرا پوست تخم مرغ شامل مقادیر زیادی کلسیم به صورت کربنات می باشد و همچنین زرده تخم مرغ شامل مقدار زیادی از فسفر و گوگرد است.

کاربردهای بسار زیاد آن در زمینه خوراک دام ، کشاورزی، مواد غذایی و آشامیدنی، و بخش های دارویی از رشد صنعتی این ماده پشتیبانی می کند. کاربرد این محصول به عنوان امولسیون کننده ها ، عوامل افزایش دهنده و رقیق کننده های دارویی برای تولید محصولات غذایی و دارویی تقاضای صنعت را بیشتر می کند. استفاده از DCP در بخش تصفیه آب موجب کاربرد این محصول در آب و فاضلاب گردیده است.

این محصول برای تامین و متعادل کردن دو عنصر کلسیم و فسفر در جیره غذایی استفاده می شود و اهمیت آن در تامین فسفر مورد نیاز دام و طیور است . وجود تعادل درست مواد در بدن حیوانات و طیور بسیار ضروری بوده و موجب تولید و بهره وری بیشتر می گردد و کمبود و عدم تعادل صحیح فسفر و کلسیم در بدن دام و طیور اثرات مهلکی خواهد داشت. همچنین باید توجه کرد که ترکیبی که به خورد دام یا طیور داده می شود سمی نباشد.

تولیدبه دو صورت

  • سنتی و
  • صنعتی

در روش سنتی: ابتدا نسبت های معینی از اسید فسفریک و کربنات کلسیم را در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم زده می شود، سپس آسیاب می گردد.
در روش صنعتی: تولید این ماده با واکنش اسید فسفریک با منبع کلسیم دار به ویژه کربنات کلسیم در شرایط بهینه و آزمایشگاهی واکنش شیمیایی داده و منجر به تولید DSP می شود.

O2H+2CO+(4Ca)HPO>3CaCO+4PO3H

این ماده منبع غذایی کلسیم و فسفر است که معمولا در خوراک دام ، اسب و طیور استفاده می گردد.

به طور میانگین محتوای مواد مغذی :

  • کلسیم=22%
  • فسفر=18،5%

تاریخچه-نمایندگی مرک(MERCK) آلمان

دی کلسیم فسفات یکی از محصولات کمپانی بزرگ مرک آلمان می باشد . این کمپانی در بین تولید کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بسیار نام آشنا و از برندهای معروف دنیاست ، با اطمینان می توان گفت محصولات این شرکت تولیدی را می توان در تمام آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی یافت . در سال گذشته فروش این شرکت بالغ بر 35 میلیون دلار بوده است که در بین تولید کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی این مبلغ بسیار مطلوب می باشد.

کمپانی مرک آلمان در سال 2015 توانست امتیاز کمپانی سیگماآلدریچ را خریداری نموده و از آن پس محصولات تولیدی سیگماآلدریچ زیر نظر کمپانی مرک آلمان به بازارهای جهانی عرضه می گردد. همانطور که می دانید محصولات سیگماآلدریچ تخصصی بوده و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد، به نحوی که محصولات تولیدی این شرکت در مراکز تحقیقاتی، شرکت های داروسازی ، دانشگاهها ، آزمایشگاهها ، مرکز رویان و … کاربرد فراوانی دارد.

با توجه به مشکلات پیش رو  و عدم امکان نمایندگی مرک در ایران ، شرکت دانش پژوهان شیمی توانسته با ایجاد نمایندگی در یکی از کشورهای همسایه امکان واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را فراهم سازد تا بلکه بتواند مقداری گره از کار علم و دانش در کشور را باز نماید. این شرکت توانسته در سالهای اخیر جایگاه بسیار خوبی در بین دانش پژوهان و دانشگاهیان و محققان و شرکت های تولیدی دارویی پیدا کند . شرکت دانش پژوهان شیمی با تکیه بر اعتماد مشتریان ثابت و فروش محصولات اصلی با قیمت های مناسب توانسته رتبه برتر را از آن خود نماید.

قیمت – فروش دی کلسیم فسفات

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات دی کلسیم فسفات می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت دی کلسیم فسفات میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314

تیدیازورون Thidiazuron کد سیگما P6186

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
021-66859220
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بازدیدها: 6

 چکونه می توانیم کمکتان کنیم؟