دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سدیم استات تری هیدرات کد 106271

سدیم استات تری هیدرات کد 106271 مرکبی است که به صورت یک پودر سفید رنگ و بدون بو یافت می‌شود. این ترکیب شیمیایی به عنوان یک حلال در صنایع مختلف از جمله صنایع شیمیایی، داروسازی، پوشش‌دهی و رنگ‌سازی، و همچنین در تولید غذاها به کار می‌رود.

سدیم استات تری‌هیدرات به عنوان یک ماده حفظ‌کننده و امولسیفایر در مواد غذایی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب از ویژگی‌هایی مانند قابلیت حل شدن در آب، توانایی حفظ رطوبت، و توانایی افزایش پایداری محصولات برخوردار است. همچنین، این ترکیب در تولید مواد شوینده و به عنوان یک عامل ضد باکتریایی نیز استفاده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. سدیم استات تری هیدرات کد 106271 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

سدیم استات تری هیدرات کد 106271

سدیم استات تری هیدرات کد 106271 sodium acetatetrihydrate، با فرمول COONa3CH، اغلب با علامت اختصاری NaOAc و همچنین سدیم اتانات، نمک سدیم استیک اسید است. این نمک بی رنگ دارای کاربردهای بسیار زیادی است. از جمله استفاده های آن می توان به استفاده در صنعت نساجی برای خنثی سازی ضایعات اسید سولفوریک اشاره کرد.

در تولید لاستیک مصنوعی، برای جلوگیری از حرارت زیاد از سدیم استات استفاده می شود. در تولید لباس های پنبه ای (کتان) سدیم استات برای جلوگیری از تجمع الکتریسیته ی ساکن به کار می رود. از این نمک در صنعت عکاسی و رنگ نیز استفاده می شود.

این نمک به علت کارایی بهتر و ارزانتر بودن، در پوشش و درزگیری بتن برای جلوگیری از صدمه خوردن در برابر آب مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در خوراکی ها برای طعم دهی به کار می رود که معروف ترین آن استفاده در مزه ی چیپس سرکه نمکی است.

کیسه های گرمایی و گرم کننده های دست از دیگر موارد استفاده ی این نمک است. به دلیل گرما ده بودن فرایند کریسالیزه شدن محلول سدیم استات در آب، هنگام تبدیل شدن به جامد و “یخ گرم”، که با لمس کردن آغاز می شود، از این محلول برای گرمایش استفاده می گردد. با قرار دادن کیسه در آب گرم محلول که به شکل جامد و بلوری در آمده بود، به مایع تبدیل می شود و می توان از آن مجدد استفاده نمود. این محلول در دمای اطاق خود به خود منجمد نمی شود.

استات تری هیدرات کد 106271

مشخصات 

  • سدیم استات تری هیدرات کد 106271 یک ترکیب شیمیایی 136,08gr/mol می باشد.
  • این ماده خاصیت آبشوندگی دارد و در دو نوع استات سدیم خشک و آبدار موجود است.
  • این نمک از واکنش جوش شیرین با سرکه بدست می آید.

ساختار سدیم استات تری هیدرات

ساختار سدیم استات تری‌هیدرات به شکل یک بلور شبکه بوده و شامل یک یون سدیم (Na+) و یک یون استات (CH3COO-) است. این ساختار همچنین شامل سه مولکول آب (H2O) می‌شود که به صورت هیدرات در ساختار موجود است. هر یک از این مولکول‌های آب با یون سدیم و یون استات در ساختار بلوری ترکیب شده‌اند. سدیم استات تری‌هیدرات به عنوان یک ترکیب مهم در شیمی صنعتی و داروسازی شناخته می‌شود و معمولاً در فرآیندهای شیمیایی و صنعتی به عنوان یک حلال یا عامل حفظ‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خواص سدیم استات تری هیدرات

خواص سدیم استات تری‌هیدرات عبارتند از:

۱. حل شدن در آب و دیگر محلول‌های آبی با میزان قابل توجهی.
۲. توانایی حفظ رطوبت در محصولات مختلف.
۳. افزایش پایداری محصولات و جلوگیری از تغییرات شیمیایی و فیزیکی آن‌ها.
۴. قابلیت استفاده به عنوان ماده حفظ‌کننده و امولسیفایر در تولید مواد غذایی و مواد شوینده.
۵. توانایی افزایش عمر مفید محصولات و جلوگیری از رشد باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها.
۶. مقاومت به شرایط حرارتی و اسیدی- بازی در برخی از فرآیندهای صنعتی و شیمیایی.

کاربردهای ماده 

  • در تولید لاستیک مصنوعی، برای جلوگیری از حرارت زیاد از سدیم استات استفاده می شود.
  • این نمک در عکاسی و رنگ نیز کاربرد دارد.
  • سدیم استات به دلیل کارایی بهتر و ارزانتر بودن، در پوشش و درز گیری بتن برای جلوگیری از صدمه خوردن در برابر آب مورد استفاده قرار می گیرد.
  • استات سدیم در پدهای گرمایشی، گرم کننده های دست و hot ice استفاده می شود.
  • این محصول در صنعت نساجی برای خنثی سازی ضایعات اسیدسولفوریک مورد استفاده می باشد.

خرید و فروش سدیم استات تری هیدرات کد 106271

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده سدیم استات تری هیدرات کد 106271 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمیایی سدیم استات تری‌هیدرات

اقدامات بیوشیمیایی مرتبط با سدیم استات تری‌هیدرات عبارتند از:

۱. تعامل با سیستم‌های زیستی: سدیم استات تری‌هیدرات ممکن است با سیستم‌های زیستی مانند آنزیم‌ها و مولکول‌های زیستی دیگر تعامل کند و در نتیجه می‌تواند روی فعالیت آنزیم‌ها و فرآیندهای بیوشیمیایی تأثیر بگذارد.

۲. اثرات جانبی در سلول‌ها: مصرف بالا یا تماس مستقیم با سلول‌ها می‌تواند به اثرات جانبی بر روی سیستم‌های سلولی منجر شود و عملکرد سلول‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

۳. تأثیر بر رشد باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها: این ترکیب ممکن است به عنوان یک ماده ضد میکروبیال در سیستم‌های زیستی عمل کند و رشد باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها را کنترل کند.

۴. جذب و هضم: در صورت مصرف این ترکیب به صورت مواد غذایی یا دارویی، می‌تواند توسط سیستم گوارش جذب و هضم شود و اثرات خاصی را در بدن ایجاد کند. سدیم استات تری هیدرات کد 106271

قیمت – فروش سدیم استات تری هیدرات کد 106271

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) سدیم استات تری هیدرات کد 106271 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت سدیم استات تری هیدرات کد 106271 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. سدیم استات تری هیدرات کد 106271

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)