سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

۰
(۰)
 • آنچه دراین مطلب درباره سدیم بی کربنات(جوش شیرین)می خوانید:

  ۱-مشخصات ماده سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

  ۲-فروش سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

  ۳ – سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

  ۴-تولید سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

  ۵- کاربرد

  ۶-کاربرددامی

  ۷-کاربرد درصنعت

  ۸-شوینده ها

  ۹-کاربرد در صنایع غذایی

  ۱۰-خواص

  ۱۱-سفید کردن دندان

  ۱۲-لایه بردار

  ۱۳-ازبین بردن جوش سرسیاه

  ۱۴-آفتاب سوختگی

  ۱۵-تسکین گزیدگی

  ۱۶- مو

  ۱۷-ازبین بردن بوی بدپا

  ۱۸-تسکین ناراحتی های معده

  ۱۹- برای سرطان

  ۲۰-ایمنی

  ۲۱-مضرات

  ۲۲-جوش شیرین وسرکه

  ۲۳-سدیم کربنات

  مشخصات ماده

  نام ماده: سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

  نام انگلیسی: Sodium bicarbonate

  نام های دیگر: جوش شیرین

  فرمول مولکولی: NaHCO3

  جرم مولکولی:۸۴٫۰۰۷ g/mol

  CAS Number :144-55-8

  سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

  سدیم بی کربنات (جوش شیرین) یکی از نمک های سدیم است.این ماده یک ترکیب بی بو و بدون طعم است که دارای خاصیت ضعیف بازی است.سدیماین ماده دردمای اطاق بصورت پودر سفید و بلورین است.جوش شیرین یک ماده جاذب رطوبت و بوگیر است.جوش شیرین درآب یک آمفوتر است که این بدین معنی است که می تواند درآب هم به عنوان اسید و هم به عنوان بازعمل کند.

  این ماده دردمای اطاق درآب حل می شود.مقدارحل شوندگی این ماده در ۱۰۰گرم آب ،۱۰گرم است.همچنین این ماده دراتانول نامحلول است. استعلام سریع قیمت جوش شیرین صنعتی به صفحه اصلی سایت شرکت بازرگانی دانش پژوهان شیمی واردشوید و مشخصات محصول خودرا ملاحضه و سفارش خود را از طریق تماس مستقیم انجام دهید،یا از طریق خط واتساپ شرکت ثبت سفارش نماییدکه کارشناسان ما درکوتاهترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

  فروش سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

  شرکت دانش پژوهان شیمی،ازجمله وارد کنندگان و فروشندگان سدیم بی کربنات (جوش شیرین) صنعتی بوده و درحوزه خرید و فروش موادشیمیایی صنعتی بخصوص فروش این ماده عمده تجربه بالایی دارد.شما می توانید جهت تهیه این محصول باکیفیت و قیمت مناسب با کارشناسان بازرگانی دانش پژوهان شیمی ارتباط برقرار کنید.

  تولید

  برای تولیداین ماده مخلوطی از سدیم کلرید،آب ،آمونیاک و کربن دی اکسید را در ظرف واکنش می ریزند و پس از حرارت دادن به آن،رسوب سدیم بی کربنات تشکیل می شود.نام تولید جوش شیرین به این شیوه،فرایند سلوی نام دارد.این فرایند دراواسط قرن نوزدهم میلادی ابدا شد و به مرور زمان،استفاده ازآن بیشترشد.درابتدای قرن ۲۱میلادی ،مقدار تولید این ماده بیش از ده هزارتن بوده است.

  کاربرد ها

  ازجوش شیرین درداروهای ضدافسردگی به عنوان آنتی دوت استفاده می شود.به دلیل داشتن خواص قلیایی و ضد اسیدی،ازاین ماده برای درمان سوزش معده و اسیدی بودن معده استفاده می کنند.همچنین این ماده مقداراسیدی بودن خون را کاهش می دهد.

  1. کاربرد دامی 

  برای حیوانات شیرده مانند گاو و گوسفند از این ماده برای درمان اسیدوز متابولیک استفاده می شود.طریقه مصرف سدیم بی کربنات معمولا به صورت تزریقی است. علاوه براین،ازجوش شیرین به عنوان مکمل غذایی دام و طیور نیز استفاده می شود.

  1. کاربرد در صنعت

  یکی از بیشترین مصرف این ماده درصنعت،برای تولید پارچه های پشمی و ابریشمی بکار گرفته می شود. برای رنگرزی و چاپ پارچه استفاده گسترده ای می شود.همچنین از این ماده به عنوان یک ماده خنثی کننده درصنعت دباغی استفاده می شود.از این ماده به عنوان کاتالیزور و تصفیه کننده درفرایند تولید پلیمر و پلاستیک استفاده می شود.ازآنجایی که جوش شیرین دی اکسیدکربن آزاد می کند،ازاین ماده به عنوان فوم ساز درصنعت تولید لاستیک استفاده می شود.علاوه براین درپودرهای آتش نشانی نیزاستفاده می شود.

  • شوینده ها :

   این ماده می تواند یک پاک کننده قوی سطوح باشد.به همین دلیل ازاین ماده،درشوینده ها استفاده می شود.همچنین جوش شیرین می تواند به شستن بهتر لباس ها کمک کند و بوی بد لباس ها را بگیرد.ازطرفی می تواند قارچ ها و باکتری ها را از بین ببرد.همچنین جوش شیرین می تواند درشستن ظرف ها نیز کمک شایانی بکند.

  • در صنایع غذایی: 

   ازجوش شیرین درنوشابه ها استفاده می شود.همچنین از این ماده در کیک ها و نان ها مورد استفاده قرار می گیرد.یکی از بیشترین کاربرد این ماده،برای تهیه خمیر نان و کیک استفاده می شود.

  • خواص جوش شیرین:

   سفیدکردن دندان.جوش شیرین یک سفیدکننده قوی برای دندان هاست و ازاین ماده در خمیردندان ها نیز استفاده می شود.برای سفیدی دندان کافی است جو ش شیرین را توسط مسواک به مدت یک دقیقه به دندان ها بکشید.

  • لایه بردار:

   به علت داشتن خاصیت قلیایی،پوست را نرم می کند و سلول های مرده را لایه برداری می کند.برای این کار،خمیرجوش شیرین را درست کرده و روی پوست خود بگذارید.

  • ازبین بردن جوش سرسیاه:

   با داشتن گرانول،می تواندجوش های سرسیاه را ازبین ببرد.ترکیب جوش شیرین،شکر و آب را به صورت خمیر روی صورت خودماساژدهید.

  • آفتاب سوختگی:

   پس از سوختن پوست توسط آفتاب،فقط کافی است یک حمام جوش شیرین داشته باشیدتا بتوانید از پوست خودمراقبت کنید.

  • تسکین گزیدگی:

   خمیر جوش شیرین می تواند حساسیت های ناشی از گزیدگی را کاهش دهد.

  • مو:

   یکی از بهترین موادی است که می توانید با آن موهای خود راتمیز کنید.

  • ازبین بردن بوی بدپا:

   یکی از بیشترین استفاده ازجوش شیرین،برای از بین بردن بوی بد پا است .برای اینکه پایتان بوی بد ندهد،کافی است مقداری جوش شیرین به کفش های خود اضافه کنید.

  • تسکین ناراحتی های معده:

   به علت داشتن خاصیت قلیایی می تواند با اسید معده واکنش دهد و مقداراسیدی بودن آن را کاهش دهد.همچنین این ماده یک آنتی اکسیدان طبیعی است و میتواندنفخ معده را کاهش دهد.

  •  برای سرطان :

   با سلول های سرطانی به مرور زمان واکنش می دهد و می تواند دربلند مدت سلول های سرطانی را از بین ببرد علاوه برتمامی خواص و کاربردهای بالا،از جوش شیرین استفاده های بیشماری می شود.دراین بین باید مراقب مقدار استفاده ازاین ماده باشید.چرا که مصرف بیش از اندازه این ماده می تواند مشکلات بسیاری برای بدن ایجاد کند.

  • ایمنی :

   خوردن این ماده برای بدن بی ضرر است مگراینکه مقدارمصرف آن بیش از حدباشد. بوییدن این ماده می تواند باعث سوزش بینی و گلو شود.همچنین تماس این ماده با پوست،ممکن است باعث سوزش و خارش پوست شود.

  • مضرات:

   استفاده در شیرینی ها و نان برای بدن مضر است.افرادی که ناراحتی معده دارند،نباید ازموادی که درآنها جوش شیرین استفاده شده،مصرف کنند.

  • جوش شیرین و سرکه:

   هنگامی که سدیم بی کربنات با یک اسید مانند سرکه ترکیب شود،فاسدمی شود.دلیل وقوع این اتفاق ،واکنش بین اسید و باز است.چرا که جوش شیرین خاصیت بازی دارد.

  سدیم کربنات:

  سدیم کربنات یک هیدروژن کمتراز سدیم بی کربنات(جوش شیرین) دارد و از تجزیه سدیم بی کربنات می تواند تولید شود.برای خرید سدیم کربنات با همکاران ما در شرکت داتش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمائید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ما را از میزان رضایت خود با خبر سازید:

  ار یک تا پنج ستاره امتیاز دهید.

  میانگین امتیاز کاربران ۰ / ۵٫ تعداد: ۰

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.