دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345

سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345 یک ترکیب شیمیایی است که به شکل پودر سفید یا بلورهای کوچک در دسترس است. این ترکیب دارای فرمول شیمیایی Na2HPO4·2H2O می‌باشد، که نمایانگر تعداد و نسبت اتم‌های سدیم (Na)، فسفر (P)، هیدروژن (H) و اکسیژن (O) در آن است.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان است که سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345

آشنایی با محصول سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345می توانید این مقاله را مطالعه نمائید.

ترکیبی معدنی با فرمول NaH2PO4 * H2O است. یکی از چندین سدیم فسفات ها به شمار می رود. این نمک به شکل غیر آب دار آن و همچنین شکل هایی با هیدرات های 12,8,7,2 شناخته شده است. تمامی آن ها پودرهای سفید حلال در آب هستند، از طرف دیگر نمک غیر آب دار رطوبت دوست است.

مشخصات ماده سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345

ترکیب شیمیایی: سدیم دی‌هیدروژن فسفات دی‌هیدرات با فرمول شیمیایی Na2HPO4·2H2O نماینده‌ی آن است. این ترکیب از دو جزء سدیم (Na)، یک جزء فسفات (PO4) و دو جزء آب (H2O) تشکیل شده است.

 • Sodium dihydrogen phosphate monohydrate
 • کدمحصول مرک: 106345
 • درصد خلوص: ACS,Reag.Ph Eur
 • فرمول: NaH2PO4 * H2O
 • CAS No: 13472-35-0
 • مولار: 156.00g/mol
 • قابلیت محلول شدن: (850g/l (200C
 • دربسته بندی: 1 کیلویی – 5 کیلویی
 • ویژگی های اسید – باز
 • Ph محلول آبی دی سدیم دی هیدروژن فسفات بین . , 8  و . , 11 است، یعنی یک باز معتدل است.

کاربردهای محصول سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345

این ترکیب دارای ویژگی‌های مختلفی است و در موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • مصرف در صنایع غذایی: سدیم دی‌هیدروژن فسفات دی‌هیدرات به عنوان یک ماده افزودنی غذایی در صنایع غذایی استفاده می‌شود. این ترکیب به عنوان یک افزودنی معمولاً به مواد غذایی اضافه می‌شود تا خواص پخت و ترتیب‌دهی را بهبود بخشد. همچنین، از آن به عنوان یک ماده حافظه‌کننده برای مواد غذایی در برخی موارد استفاده می‌شود.
 • استفاده در پخت و پز: این ترکیب در پخت و پز به عنوان یک عامل حافظه‌کننده و تنظیم‌کننده pH مورد استفاده قرار می‌گیرد. به ویژه در تولید محصولات نان و دیگر محصولات آردی، سدیم دی‌هیدروژن فسفات دی‌هیدرات به عنوان یک تنظیم‌کننده درختکاری برای بهبود ساختار محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • استفاده در صنایع داروسازی: این ترکیب در برخی از فرآورده‌های دارویی به عنوان یک ماده پایدارکننده و کمکی برای فرآیندهای تولید داروها استفاده می‌شود.
 • استفاده در تصفیه آب: سدیم دی‌هیدروژن فسفات دی‌هیدرات به عنوان یکی از مواد شیمیایی مورد استفاده در فرآیندهای تصفیه آب جهت حذف فلزات سنگین از آب به کار می‌رود.
 • کاربردهای دیگر: این ترکیب در صنایع مختلفی مانند صنایع نساجی، صنایع آبزی‌پروری، و صنایع نساجی نیز کاربردهایی دارد.

در نتیجه، سدیم دی‌هیدروژن فسفات دی‌هیدرات به عنوان یک ترکیب شیمیایی با کاربردهای متعدد در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، دارویی، و محیط زیستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید و فروش سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

از ماده شیمیایی سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات در تولید کدام داروها استفاده می شود؟

سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات در تولید برخی از داروها به عنوان یک ماده پایدارکننده و کمکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به عنوان یک ماده کمکی در فرآیندهای تولید داروها به کار می‌رود تا خصوصیات فیزیکی و شیمیایی داروها بهبود یابد و دارو به صورت پایدارتری تولید شود. به طور کلی، سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات ممکن است در تولید داروهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد، اما باید به طور خاص به هر دارویی اشاره کرد.

در تولید داروها، مواد کمکی مانند سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات ممکن است برای تنظیم pH، افزودنی‌های مختلف، بهبود محلول‌پذیری داروها، و حتی به عنوان ماده پایدارکننده برای حفظ کیفیت دارو مورد استفاده قرار گیرند. برای دانستن کاربردهای دقیق این ترکیب در تولید داروها، باید به داروهای خاص و فرآیندهای تولید آنها مراجعه کرد و یا با تولیدکنندگان داروها تماس گرفت.

تولید و واکنش های سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345

سدیم هیدروژن فسفات را می توان توسط خنثی سازی اسیدفسفریک با هیدروکسید سدیم ایجاد کرد:

در صنعت آماده سازی آن توسط یک فرآیند دو مرحله ای با تحت تاثیر قرار دادن دی کلسیم فسفات با سدیم بی سولفات آماده می شود که باعث ایجاد رسوب سولفات کلسیم می شود: سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345

در مرحله دوم، محلول شکل گرفته فسفات مونو سدیم است که تا حدی خنثی می شود:

NaH2PO4 + NaOH > HNa2PO4 + H2O

از آن به همراه تری سدیم فسفات در غذاها و تصفیه نرم کنندگی آب اتفاده می شود. در غذا از آن به منظور تعدیل Ph استفاده می شود چون حضور آن مانع انعقاد در بحث آماده کردن شیر چگالیده می شود. به همین شکل، از آن به عنوان یک افزودنی در محصولات پودری و در دسرها و پودینگ ها استفاده می شود. در تصفیه ی آب، این ترکیب شکل گیری کلسیم را به تعویق می اندازد. همچنین آن را می توان در بعضی از پاک کننده ها و بعضی از شوینده ها پیدا کرد. گرما دادن جامد فسفات دی سدیم باعث می شود ترکیب مفید تتراسدیم پیروفسفات شکل گیرد.

سدیم دی هیدروژن فسفات کد106345 دوبازی و تک بازی به عنوان یک ضد یبوست نمکی برای درمان یبوست یا به منظور تمیز کردن شکم قبل از کلونوسکپی استفاده می شود.

قیمت – خرید سدیم سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345 (مرک آلمان)می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت سدیم دی هیدروژن فسفات دی هیدرات کد مرک 106345 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)