دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی

فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی

فروش پلی اکریل آمید PAM  صنعتی  که مخفف PAM می باشد، تشکیل شده از یک پلیمر با طول زنجیره بلند و آکریل آمید می باشد که ممکن است دارای بار مثبت، منفی و یا خنثی باشد. در دمای 210 درجه سانتیگراد و در صورت نبودن اکسیژن به ذرات کربنی سیاه رنگی تبدیل می شوند. این ماده دارای قابلیت انحلال در آب هستند و با توجه به ساختار و بار آن ها، قادرند ذرات کلوئیدی با بار منفی و مثبت را جذب کنند. پلی آکریل آمیدها به شکل مایع، قرص، پودر و امولسیون استفاده می شوند.

آشنایی با پلی اکریل آمید PAM

پلی آکریل آمید یک ترکیب شیمیایی متشکل از واحدهای تکرار شونده آکریل آمید است و از خانواده هتروپلیمرها است. خواص جالبی مانند حلالیت در آب، قابلیت جذب بالا و تاثیر زیاد بر تغییرات حرارتی دارد. فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی.

پلی آکریل آمیدها به طور گسترده در صنایع مختلف از جمله کاغذ، نساجی، مواد غذایی، دارویی و سایر مواد شیمیایی استفاده می شوند. به ویژه در فرآیندهای آب، تصفیه و تصفیه آب استفاده می شود، زیرا به عنوان تثبیت کننده ذرات، به عنوان یک ماده شستشو و ته نشینی استفاده می شود. همچنین در برخی از کاربردهای کشاورزی به عنوان کمکی در بهبود خواص خاک و افزایش بهره وری کشاورزی استفاده می شود. فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی.

پلی آکریل آمید را می توان در ساخت محصولات پزشکی و جراحی استفاده کرد، زیرا می توان از آن در ساخت مواد پزشکی استفاده کرد که به خواص خاصی مانند جذب، چسبندگی و تجزیه زیستی نیاز دارند. همچنین می تواند به عنوان تثبیت کننده شیمیایی در صنایع مختلف دیگری که برای حفظ خواص محصولات نیاز به استفاده از تثبیت کننده های خاص دارند، استفاده شود. فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی.

توجه به این نکته ضروری است که استفاده از پلی آکریل آمید در برخی کاربردها ممکن است نیازمند محدودیت های سختگیرانه و اخذ مجوزها و تاییدیه ها قبل از استفاده باشد، بنابراین هنگام استفاده از آن در هر برنامه ای باید دستورالعمل های ایمنی و بهداشت حرفه ای را رعایت کنید. فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی.

برای خرید این محصول می توانید با شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بدانید

دسته بندی فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی

این ماده  را می توان از جهات گوناگونی دسته بندی کرد. کاتیونی قادر به جذب ذرات با بار منفی و آنیونیک ها قادر به جذب ذرات مثبت می باشند و نانیونیک ها (بدون بارها) در شرایط خاص (اکثرا در بخش معدن) مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی چیست؟

  • این ماده دارای کاربردهای گوناگونی می باشد:
  • مهمترین کاربرد این ماده در صنعت تصفیه آب (منعقد سازی ذرات معلق موجود در آب)
  • صنعت تولید نفت(در بخش Enhance oil recovery)
  • بخش کشاورزی(بهبود شرایط خاک و توانایی کشت و آبیاری محصول در زمین های شیب دار)
  • کاغذ سازی (بخش pulp and paper و بهبود کیفیتو مقاومت کاغذ)
  • معدن (جداسازی ذرات و فلزات خاص)
  • حفاری (تسریع بخشیدن به فرایندdrilling و… است.

مهمترین کاربرد :

پلی آکریل آمید به طور گسترده در کاربردهای مختلف در صنایع مختلف استفاده می شود. از مهمترین کاربردهای پلی آکریل آمید می توان به موارد زیر اشاره کرد: فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی.

1. صنایع غذایی: برای بهبود خواص مواد غذایی مانند نان، شیرینی، گوشت فرآوری شده و لبنیات استفاده می شود.

2. صنعت کاغذ: به عنوان عامل فیلتراسیون، محلول ویسکوزیته و بهبود خواص کاغذ و مقوا استفاده می شود.

3. صنعت نساجی: برای بهبود خواص پارچه ها، افزایش استحکام الیاف و بهبود انسجام و دوام استفاده می شود.

4. تصفیه آب: به عنوان تثبیت کننده و مواد تصفیه برای تصفیه فاضلاب، تصفیه آب صنعتی و بهبود کیفیت آب استفاده می شود.

5. کشاورزی: ​​به عنوان کمکی در بهبود خواص خاک و افزایش بهره وری کشاورزی استفاده می شود.

6. صنایع شیمیایی: به عنوان ماده ثابت کننده و فرآوری برای بهبود خواص محصولات شیمیایی استفاده می شود.

7. دارو و جراحی: می توان از آن در ساخت مواد پزشکی که به خواص خاصی مانند جذب، انسجام و تجزیه زیستی نیاز دارند، استفاده کرد، همچنین در برخی از کاربردهای فیزیوتراپی و زیبایی استفاده می شود، زیرا در ساخت برخی از آنها استفاده می شود. محصولاتی که به خواصی مانند آبرسانی، آبرسانی و بهبود درخشندگی و بافت نیاز دارند. پلی آکریل آمید همچنین می تواند در ساخت برخی از محصولات صنعتی که در کاربردهای مختلفی مانند لوازم صنعتی، مواد شیمیایی، چسب ها و رنگ ها استفاده می شوند، استفاده شود. فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی.

مزیت اصلی پلی آکریل آمید حلالیت آن در آب است که آن را به یک ماده مفید در بسیاری از صنایعی که نیاز به واکنش های شیمیایی در محیط آبی دارند تبدیل می کند. همچنین زیست تخریب پذیر است، و آن را به یک انتخاب ارجح در برخی از کاربردهای پزشکی و زیست محیطی تبدیل می کند. توجه به این نکته ضروری است که استفاده از پلی آکریل آمید در برخی از کاربردها ممکن است نیازمند محدودیت های سختگیرانه و اخذ مجوزها و تاییدیه ها قبل از استفاده باشد، بنابراین هنگام استفاده از آن در هر برنامه ای باید دستورالعمل های ایمنی و بهداشت حرفه ای را رعایت کنید.

تقریبا 50% از این ماده در بخش منعقد سازی و در صنعت تصفیه آب می باشد. ذرات معلق موجود در آب با سرعت بسیار اندکی ته نشین می شوند و برخی مواقع هم هرگز ته نشین نمی شوند زیرا این ذرات کوچک بوده و یا دارای بار الکترونیکی می باشند. در اینجا وظیفه ی پلی اکریل آمید خنثی کردن بار الکتریکی این ذرات، پیوند ذرات به یکدیگر، و جذب کردن آن ها می باشد. فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی.

دیدگاه عمومی بر این باور است که تمامی مواد شیمیایی مضر هستند. این دیدگاه عموما صحیح نیست چرا که به عنوان مثال این ماده متشکل از آکریل آمید هستند که در بسیاری از غذاها(مانند سیب زمینی) وجود دارند. در حال حاضر تحقیقاتی در مورد سرطان زا بودن آکریل آمیدها وجود داردو اینکه آیا آکریل آمیدها در شرایطی که در دمای بالا قرار بگیرند(مانند سرخ کردن سیب زمینی) و ساختار آن ها تغییر کند، می توانند بر روی بوجود آمدن سرطان تاثیر گذارند یا خیر.

لازم به ذکر است تمامی این تحقیق ها در مورد تغییر ساختار در مواجهه با حرارت است و در صورتیکه این ماده در دمای معمولی و در فرآیندهایی مانند تصفیه آب کشاورزی استفاده شوند، کاملا بدون خطر هستند. فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی.

خواص شیمیایی

ازبدانید این ماده در برابر حرارت مقاوم است. این در حالی است که فرم جامد نام PAM درصورتی که در دمای 2باید 20 تا 230 درجه سانتیگراد قرار گیرد، حالت نرمی به خود می گیرد. علاوه بر آن محلول پلی آکریل آمید در صورتی تجزیه می شود که در دمای بیشتر 110 درجه سانتیگراد قرار گیرد.این ماده در آب حل می شود اما در برخی از ماده ها مانند: زایلن، بنزین، نفت سفید، بنزن، تولوئن و سوخت دیزل نا محلول است. همچنین PAM با قلیاها در صورت هیدرولیز جزئی از خود واکنش نشان می دهد. فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی.

خواص فیزیکی

این ماده از خواص فیزیکی مانند ثبات و پایداری، حلالیت در آب و سمیت برخوردار است.

در زیر به توضیحات مختصری در خصوص هر یک از این خواص فیزیکی می پردازیم.

1- ثبات و پایداری

یکی از بارزترین خواص  این است که اگر در دمای بالا قرار نگیرد، از این قابلیت برخوردار است که برای مدت زمان زیادی به صورت پودر ثابت و پایدار بماند. در واقع جذب رطوبت در این پلیمر در میزان متوسطی قرار دارد. اگر این پلیمر در حالت  محلول باشد و میزان غلظت آن از 17% بیشتر شود، تا مدت زمان بیشتر از یک سال می تواند بدون تغییر در ویسکوزیته حل شود. پلی اکریل آمید در 3pH تا 9 از ثبات و پایداری بسیار خوبی برخوردار است و در صورت قرار گرفتن در شرایطی که pH بالا باشد، میزان ویسکوزیته آن به تدریج زیاد می گردد.

2- حلالیت در آب

این ماده در آب محلول می باشد و از پایداری حرارتی بسیار مناسبی برخوردار است. محلول آبی PAM ترکیب شفافی است که رنگ روشنی نیز دارد. ضمن اینکه در صورت افزایش وزن مولکولی پلیمر، ویسکوزیته آن افزایش پیدا می کند.

3- سمیت

این ماده در حالت عادی سمی نیست.ولی در صورتی که در بر گیرنده مونومرهای پلیمریزه باشد، برای انسان ها مضر و سمی می باشد. برای رفع مسمومیت آن پس از اتمام زمان آماده سازی باید میزان مشخصی بی کربنات سدیم به آن بیفزاییم تا مونومرهای سمی را از بین ببریم.

قیمت – فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. فروش پلی اکریل آمید PAM صنعتی.

همانطور که می دانید محصولات شیمیایی به دو صورت صنعتی و آزمایشگاهی می باشند. موارد صنعتی از خلوص پایین تر و در جهت مصارف صنعتی تولید می گردند، اما گرید آزمایشگاهی آن با خلوص بالاتر و در جهت دارویی یا خوراکی استفاده می شود. در بخش آزمایشگاهی برندهایی همچون مرک آلمان و سیگماآلدریچ، فلوکا، آلفاایسر و دیگر برندها می باشند.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی 
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220   واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)