دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

فنیل هیدرازین

فنیل هیدرازین کد مرک 107251 یک ترکیب شیمیایی می‌باشد که از ترکیب گروه فنیل و هیدرازین تشکیل شده است. این ترکیب به عنوان یک مایع بی‌رنگ با بوی خاص شناخته می‌شود. فنیل هیدرازین در زمینه‌های مختلفی از جمله شیمی، صنعت رنگ، و تحقیقات علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های فنیل هیدرازین شامل حلالیت در آب، توانایی تشکیل مشتقات شیمیایی، و کاربردهای متنوع در صنایع مختلف می‌شود. این ترکیب در تولید رنگ‌ها و پیگمنت‌ها، تهیه مشتقات شیمیایی، و تحقیقات علمی به کار می‌رود.

استفاده از فنیل هیدرازین نیازمند اطلاعات دقیق در زمینه‌های شیمی و صنایع مختلف است. این ترکیب به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد خود، جایگاه مهمی در صنایع مختلف دارد و نقش مهمی در فرآیندهای شیمیایی و تحقیقات علمی ایفا می‌کند.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. فنیل هیدرازین کد مرک 107251 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

فنیل هیدرازین چیست؟

فنیل هیدرازین یک ترکیب شیمیایی است که از گروه فنیل (C6H5) و گروه هیدرازین (N2H4) تشکیل شده است. فرمول شیمیایی آن C6H5N2H3 می‌باشد. این ترکیب به صورت مایع بی‌رنگ و دارای بوی خاصی ظاهر می‌شود.

فنیل هیدرازین در علوم شیمی، به عنوان یک ترکیب آلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای فنیل هیدرازین عبارت‌اند از:

 • تهیه مشتقات شیمیایی: این ترکیب به عنوان یک ساختار پایه در تهیه مشتقات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تهیه رنگها: در صنایع رنگسازی به عنوان ماده اولیه برای تولید رنگها و پیگمنت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تهیه کمپلکس‌های فلزی: فنیل هیدرازین برای تشکیل کمپلکس‌های فلزی به کار می‌رود و در شیمی تحلیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • مهندسی ساختار بلورها: در آزمایشات مرتبط با مهندسی بلورها و تشکیل بلورها، فنیل هیدرازین استفاده می‌شود.
 • تهیه سایر ترکیبات شیمیایی: این ترکیب می‌تواند به عنوان یک ماده اولیه برای تولید سایر ترکیبات شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد.

مورد توجه است که استفاده از هر ترکیب شیمیایی نیازمند اطلاعات دقیق در مورد ویژگی‌ها و شرایط استفاده صحیح است.

محصول فنیل هیدرازین یکی از محصولات مرک آلمان می باشد که با کد 107251 شناخته می شود. محصولات مرک آلمان از خلوص و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین و نام آشناترین شرکت های وارد کننده و پخش کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی در ایران است که با گذشت چند دهه همچنان توانسته با توجه به مشکلات بسیار، به واردات محصولات مورد نیاز محققان ادامه دهد.

فنیل هیدرازین

مشخصات فنیل هیدرازین

 • کد: 107251
 • مترادف: Hydrazinobenzene
 • CAS: 100-63-0
 • EC Number: 202-873-5
 • Molar Mass: 108.14 g/mol
 • Chemical Formula: C₆H₅NHNH₂
 •  Hill Formula: C₆H₈N₂
 • بسته بندی: 100ml

مشخصات فنیل هیدرازین

خواص فنیل هیدرازین

 • حالت فیزیکی: مایع
 • رنگ:  قرمز قهوه ای
 • نقطه ذوب: 19 درجه سانتیگراد
 • محدوده جوش: 238 – 241 درجه سانتیگراد در 1.013,25 hPa
 • محدودیت های انفجاری: حد انفجار پایین: 1.1 % (V)
 • نقطه اشتعال 89 درجه سانتیگراد – فنجان بسته

این مطالعه به بررسی اثرات محافظتی هماتینیک، ضد چربی خون، کبد-کلیه عصاره آبی برگ ترمینالیا کاتپا بر روی موش های صحرایی نر ویستار در معرض سمیت فنیل هیدرازین پرداخت.

مواد و روش ها

حیوانات به مدت دو روز متوالی در معرض فنیل هیدرازین (PHZ) 50 میلی گرم بر کیلوگرم به صورت داخل صفاقی قرار گرفتند و با عصاره T. catappa (100 میلی گرم بر کیلوگرم و 200 میلی گرم بر کیلوگرم) خوراکی به مدت 21 روز تحت درمان قرار گرفتند. پس از آزمایش، حیوانات با کتامین (70 میلی گرم بر کیلوگرم) آرام بخش شدند و با جابجایی دهانه رحم کشته شدند. خون و اندام‌ها برای مطالعات هماتولوژی و بیوشیمیایی با روش‌های استاندارد آزمایشگاهی جمع‌آوری شدند.

نتایج

مطالعه ما نشان داد که T.catappa گلبول های قرمز، هموگلوبین، هماتوکریت و لیپوپروتئین با چگالی بالا و همچنین لکوسیت ها، ترومبوسیت ها، ALP AST، کراتینین ALT، اوره، کلسترول تام و همچنین لیپوپروتئین با چگالی کم را به طور قابل توجهی افزایش داد. دفاع آنتی اکسیدانی کبد، کلیه و طحال نیز در برابر اثرات نامطلوب ناشی از قرار گرفتن در معرض فنیل هیدرازین تنظیم شد.

نتیجه

Terminalia catappa با تقویت سلول‌های خونی، تعدیل لیپوپروتئین‌ها و تنظیم بالای انبارهای آنتی‌اکسیدانی در داخل بدن، کم‌خونی و سمیت کبدی-کلیوی ناشی از فنیل هیدرازین را در موش‌های صحرایی نر ویستار کاهش داد.

تصدیق

دانش فنی آزمایشگاه تشخیصی تخصصی دیویک، پورت هارکور، آزمایشگاه تحقیقاتی ریورز ایالت، نیجریه و آزمایشگاه تحقیقاتی بیوتکنولوژی پل، ایلورین، ایالت کوارا، نیجریه، توسط نویسندگان قدردانی شده است.

کاربرد فنیل هیدرازین

فنیل هیدرازین به عنوان یک ترکیب شیمیایی دارای کاربردهای متنوع در صنایع و تحقیقات علمی است. در زیر، برخی از کاربردهای این ماده ذکر شده‌اند:

 1. صنایع رنگسازی: فنیل هیدرازین به عنوان یک ماده اولیه مهم در تولید رنگ‌ها و پیگمنت‌ها به کار می‌رود. این ترکیب در صنایع رنگسازی برای ایجاد رنگ‌های متنوع و پایدار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. کاتالیزور: فنیل هیدرازین در برخی از واکنش‌های شیمیایی به عنوان یک کاتالیزور عمل می‌کند. این ویژگی آن را در فرآیندهای شیمیایی تسریع دهنده واکنش‌ها مورد استفاده قرار می‌دهد.
 3. تولید مشتقات شیمیایی: این ترکیب به عنوان یک ساختار پایه برای تولید مشتقات شیمیایی دیگر به کار می‌رود و در تهیه مواد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. تحقیقات علمی: در آزمایشگاه‌ها و تحقیقات علمی، فنیل هیدرازین به عنوان یک ماده کمکی در برخی از آزمایش‌ها و تجزیه و تحلیل‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. آنتی‌اکسیدان: این ترکیب به عنوان یک آنتی‌اکسیدان در برخی از فرآیندهای شیمیایی و مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 6. حفاظت فلزات: در برخی از فرمولاسیون‌ها برای حفاظت از سطوح فلزی در مقابل زنگ زدگی و اکسیداسیون به کار می‌رود.

هر کاربردی که از این ماده شیمیایی استفاده می‌شود، نیازمند شناخت دقیق از خواص و شرایط استفاده صحیح آن است.

خرید فنیل هیدرازین کد مرک 107251

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده اسید استئاریک سیگما با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید فنیل هیدرازین کد مرک 107251 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید فنیل هیدرازین کد مرک 107251

ویژگی های فنیل هیدرازین

فنیل هیدرازین یک ترکیب شیمیایی با ویژگی‌های خاص در دستهٔ آلی‌ها است. ویژگی‌های فنیل هیدرازین عبارتند از:

 • حالت فیزیکی: این ماده به صورت مایع بی‌رنگ یا کریستال‌های بلوری در حالت جامد ظاهر می‌شود.
 • حلالیت: فنیل هیدرازین در آب حل شده و حلالیت متوسطی در محیط‌های مختلف دارد.
 • پایداری: این ترکیب در شرایط عادی پایدار است، اما در شرایط اکسیدانی یا حرارتی ممکن است تجزیه شود.
 • بوی خاص: فنیل هیدرازین دارای بوی خاص و ممکن است در شرایط خاص این بو به مشام برسد.
 • کاربردها: ویژگی‌های متنوع فنیل هیدرازین آن را در زمینه‌های مختلفی از جمله صنایع رنگسازی، تهیه مشتقات شیمیایی، کاتالیزور در واکنش‌های شیمیایی، آزمایشات علمی، و حفاظت فلزات کاربردی می‌سازد.
 • سمیت: باید توجه داشت که فنیل هیدرازین ممکن است در میزان بالا مضر باشد و استفاده ایمن از آن ضروری است.
 • آنتی‌اکسیدان: این ترکیب به عنوان یک آنتی‌اکسیدان در برخی از فرآیندهای شیمیایی و مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هر چند ویژگی‌های ذکر شده، موارد استفاده از فنیل هیدرازین نیازمند دانش دقیق در زمینه‌های مختلف شیمی و صنایع می‌باشد.

قیمت – فروش فنیل هیدرازین کد مرک 107251

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش فنیل هیدرازین کد مرک 107251 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فنیل هیدرازین کد مرک 107251 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)