دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت آبگوشت نیترات

محیط کشت آبگوشت نیترات یکی از محیط‌های کشت مورد استفاده در زمینه کشت باکتری‌ها و سلول‌های میکروبی است. این محیط که شامل نیترات است، برای کشت و رشد باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌هایی که به نیترات به عنوان منبع انرژی نیاز دارند، مناسب است. با فراهم کردن شرایط مناسب برای رشد این گونه‌ها، این محیط می‌تواند به عنوان یک ابزار مؤثر در مطالعات مختلف زیستی و میکروبیولوژی مورد استفاده قرار گیرد.

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید محصول محیط کشت آبگوشت نیترات را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود. دی متیل فرمامید کد822275.

محیط کشت آبگوشت نیترات

از محیط کشت آبگوشت نیترات می توان در تعیین توان باکتری در احیای نیترات و تبدیل آن به نیتریت و مواد احیا شده دیگر به کار برد. بسیاری از باکتری ها را می توان از این جهت مورد آزمایش قرار داد، از جمله کورینه باکتری ها، باسیلوس ها و اکتینومایست ها و …پس از کشت باید به مدت 48 ساعت در دمای 37 درجه سانتیگراد انکوبه نموده به طوری که متوجه ظهور رنگ قرمز باشیم.

محیط کشت آبگوشت نیترات به دلیل دارا بودن نیترات به عنوان یک منبع انرژی مهم برای برخی از باکتری‌ها، می‌تواند در مطالعات مرتبط با سیکل نیتروژن و فرایندهای متابولیک مرتبط با نیترات مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، این محیط می‌تواند در مطالعات مرتبط با زیست شناسی محیطی و بررسی تأثیرات نیترات بر رشد و تکثیر میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

ساختار محیط کشت آبگوشت نیترات

محیط کشت آبگوشت نیترات شامل مواد مختلفی است که از جمله آن‌ها می‌توان به نیترات، منابع کربوهیدرات، نمک‌های معدنی، عناصر رشد، و نیز نمک‌های بافتی اشاره کرد. این محیط کشت دارای یک مجموعه خاص از ترکیبات است که شرایط مناسب برای رشد و تکثیر باکتری‌هایی که به نیترات به عنوان منبع انرژی نیاز دارند را فراهم می‌کند. به علاوه، این محیط ممکن است شامل آب، پپتون‌ها، نیترات‌ها، منابع کربوهیدرات مختلف مانند گلوکز و سایر عناصر غذایی مورد نیاز برای رشد میکروارگانیسم‌ها باشد.

کاربرد محیط کشت آبگوشت نیترات

محیط کشت آبگوشت نیترات به عنوان یک محیط مخصوص در زمینه زیست شناسی و میکروبیولوژی کاربردهای متنوعی دارد. از جمله کاربردهای این محیط کشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. کشت و شناسایی باکتری‌های نیترات‌زای: محیط کشت آبگوشت نیترات برای کشت و شناسایی باکتری‌هایی که نیترات را به عنوان منبع انرژی مصرف می‌کنند، استفاده می‌شود.

۲. مطالعات مرتبط با سیکل نیتروژن: این محیط می‌تواند در مطالعات مرتبط با سیکل نیتروژن و فرایندهای متابولیک مرتبط با نیترات مورد استفاده قرار گیرد.

۳. بررسی تأثیرات نیترات بر رشد میکروارگانیسم‌ها: محیط کشت آبگوشت نیترات می‌تواند در بررسی تأثیرات نیترات بر رشد و تکثیر میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

۴. مطالعات زیست شناسی محیطی: در مطالعات مرتبط با زیست شناسی محیطی و بررسی اثرات زیست محیطی مختلف بر رشد و تکثیر میکروارگانیسم‌ها، این محیط کشت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کلی، محیط کشت آبگوشت نیترات به دلیل خصوصیات خاص خود، در مطالعات مختلف بیولوژیکی و محیطی کاربردهای متنوعی دارد و می‌تواند به فهم بهتر از رفتار میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ها کمک کند.

اقدامات بیوشیمی محیط کشت آبگوشت نیترات

محیط کشت آبگوشت نیترات می‌تواند در اقدامات مختلف بیوشیمی مورد استفاده قرار گیرد. این محیط که شامل نیترات به عنوان منبع انرژی برای برخی از باکتری‌ها استفاده می‌شود، در تحقیقات مختلف بیوشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از اقدامات بیوشیمی محیط کشت آبگوشت نیترات عبارتند از:

۱. مطالعات متابولیک: می‌تواند در مطالعات متابولیسم باکتری‌ها و تأثیر نیترات بر فرایندهای متابولیکی مورد استفاده قرار گیرد.

۲. بررسی مسیرهای متابولیک: محیط کشت آبگوشت نیترات می‌تواند در بررسی مسیرهای متابولیکی مختلف در باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

۳. بررسی فعالیت آنزیمی: در بررسی و تجزیه و تحلیل فعالیت آنزیم‌ها و راهبردهای آنزیمی میکروارگانیسم‌ها، این محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۴. بررسی تأثیرات نیترات: محیط کشت آبگوشت نیترات می‌تواند در بررسی تأثیرات نیترات بر رشد و تکثیر باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

با استفاده از این اقدامات بیوشیمی، می‌توان اطلاعات مهمی را در مورد رفتار و عملکرد میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ها در شرایط مختلف به دست آورد و درک بهتری از فرایندهای زیستی آن‌ها به دست آورد.

تفسیر آزمایش:

رنگ قرمز مربوط به پارا سولفور بنزن و آزونفتیل آمین می باشد، که نوعی رنگ آزو (Azodye) است که در نتیجه دیاز وتیازاسیون اسید سولفانیلیک به وسیله نیتریت و همچنین در اثر ترکیب نفتیل آمین با اتم انتهایی آزوتیازید، اسید سولفانیلیک حاصل می گردد. در صورتی که احیای نیترات از حد نیتریت هم گذشته و به مراحل تولید گاز ازت N2 یا آمونیاک NH3 رسیده باشد، به علت عدم وجود نیتریت در محیط با افزودن معرف های ذیل تغییر رنگی ظاهر نمی شود.

در حقیقت نتیجه آزمایش منفی کاذب است. به منظور تمایز منفی کاذب از منفی حقیقی، به محیط(پس از افزودن معرفها و منفی شدن) کمی پودر روی اضافه نموده، در صورتی که نیترات در محیط باقی مانده باشد یعنی باکتری آن را به نیتریت تبدیل نکرده باشد، پودر روی، نیترات را به نیتریت احیا و رنگ قرمز ظاهر می گردد. عدم تغییر رنگ در این مرحله حاکی از عدم وجود نیترات در محیط است. این به آن معنی است که باکتری نیترات را از مرز نیتریت هم بیشتر احیا نموده و به گازهای ازت و آمونیاک تبدیل کرده است.

شرکت دانش پژوهان شیمی برای تهیه محیط کشت آبگوشت نیترات یا هر محصول دیگر امکان خریدی آسان فراهم نموده است.

نتیجه پس از افزودن پودر روی:

  • 1- ظهور رنگ قرمز: نترات منفی
  • 2- عدم تغییر رنگ: نیترات مثبت
  • معرف تست نیتریت (Nitrit test reagent)
  • محلول (A)
  • اسید سولفانیلیک: A گرم
  • اسید استیک (5نرمال): 1 قسمت اسید استیک گلاسیال و 2/5 قسمت آب مقطر
  • محلول(B)
  • دی متیل 1- آلفا-1 نفتال آمین: 5 گرم
  • اسید استیک (5 نرمال): 1000 میلی لیتر
خرید- فروش محیط کشت آبگوشت نیترات 

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات محیط کشت آبگوشت نیترات  (مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت آبگوشت نیترات میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)