دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347 یک محیط انتخابی و تفکیکی برای باکتری‌ها است. با داشتن رنگ‌های آبی و قرمز، این محیط تفاوت‌های باکتری‌ها را بر اساس توانایی تخریب لاکتوز و تشکیل کولونی‌های مشخص می‌کند. باکتری‌های قوی لاکتوز تخریب‌کننده به رنگ تیره و باکتری‌های اکتزینگ کمتر به رنگ روشن در آغاز رشد نمونه می‌کنند.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان است که  انواع پرکاربرد محیط های کشت ها را وارد می نماید. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و کیولب را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347 برای اولین بار توسط شخصی به نام هولت-هیس و تیگ در سال 1916 تولید و ساخته و مورد استفاده قرار گرفت. آنها از محیط کشت EMB برای تمیز دادن بین کلنی های میکروب های تخمیر لاکتوز و غیر تخمیر استفاده کردند. در همان محط کشت آگار ائوزین متیلن بلو ساکارز نیز وجود داشت که هدف از آن ایجاد تمایز بین فرم ها وجود داشته بین کلنی های تخمیر کننده لاکتوز یا سیاه بود به عبارت دیگر می تواند گفت مراکز سیاه دارای حاشیه بیرونی شفاف و بی رنگ بودند در حالی که غیر تخمیر کننده های لاکتوز یا ساکارز بی رنگ بودند.

در سال 1918 لوین یک محیط کشت آگار EMB را توصیف کرد که بین انواع مدفوع و غیر مدفوع گروه آئروژنهای کلی تفاوت ایجاد می کرد. همچنین بین سالمونلا و سایر تخمیر کننده های لاکتوز نیز در حالت کلی فرم ها تفاوت قائل شد. امروزه آگارBacto EMB  ترکیبی از آگار EMB است که توسط هولت-هریس و تیگ و لوین توصیف شده است. محیط کشت EMB AGAR حاوی لاکتوز و ساکارز است، همچنین حاوی باکتو پپتون و فسفات است. محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

محیط کشت merck 101347

لازم است بدانید که محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347حاوی پپتون ، لاکتوز، ساکارز، و رنگهای ائوزین Y و متیلن بلو باشد پس این محیط می تواند جزء محیط کشت های انتخابی- افتراقی مورد استفاده قرار بگیرد. محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو برای باکتری های گرم منفی انتخاب می شود. رنگ متیلن بلو در محیط از رشد باکتری های گرم مثبت جلوگیری می کند. محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

مقدار کمی از این رنگ به طور موثری از رشد اکثر باکتری های گرم مثبت جلوگیری می کند. ائوزین رنگی است که به تغییرات Ph واکنش نشان می دهد و از حالت بی رنگ به سیاه در شرایط اسیدی تبدیل می شود. محیط کشتEMB آگار به عنوان منابع انرژی حاوی لاکتوز و ساکارز است اما گلوکز نیست. قندهای موجود در محیط بسترهای قابل تخمیر هستند و رشد برخی را ترغیب می کنند. محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

هدف محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347چیست؟

محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو برای باکتری های گرم منفی در برابر باکتری های گرم مثبت انتخاب می شود. علاوه بر این EMB آگار در جداسازی و تمایز باسیل های روده ای که به ترتیب کلی فرم و کلی فرم مدفوع شناخته می شوند مفید می باشد. همچنین لازم به ذکر می باشد که بدانید باکتری هایی که لاکتوز را در کلنی های رنگی به صورت متوسط تخمیر می کنند در حالی که آنهایی که لاکتوز را تخمیر نمی کنند به عنوان کلنی های بی رنگ نمایش داده می شود.

از محیط کشت آگار EMB در آزمایش های کیفیت آب برای تشخیص کلی فرو های مدفوع استفاده می شود که احتمال آلودگی میکرو ارگانیسم های بیماری زا را نشان می دهد. از محیط کشت EMB AGAR همچنین برای تمایز ارگانیسم ها در گروه اسهال خونی – روده بزرگ استفاده می شود. محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

طرز تهیه محیط کشت emb 

 • 10 گرم باکتو پپتون
 • 5 گرم لاکتوز باکتو
 • 5 گرم باکتو ساکارز
 • 2 گرم فسفات دی پتاسیم
 • 13.5 گرفور باکو آگار
 • gof 0.4 باکو ائوزین Y
 • 0.065 گرم باکتو متیلن بلو
 • آب مقطر تا حجم نهایی آن به 1 لیتر برسد
 • pH را روی 7,2 تنظیم کنید. بجوشانید تا آگار کاملا حل شود. در اتوکلاو به مدت 15 دقیقه در (121oC psi 15) استریل کنید. در دمای 60 درجه سانتیگراد خنک شود. اگر رسوبی در محیط مشاهده شد، قبل از ریختن در ظروف استریل پتری، با چرخش آرام پراکنده شوید.

گزارش کار محیط کشت emb

 • غلظت آگار ممکن است به 5% افزایش یابد تا از گسترش پروتئوس جلوگیری کند
 • اگر از محیط EMB حاوی ساکارز استفاده شود، پروتئو سکلونی ها همچنین در صورت جلوگیری از انتشار باغلظت بالاتر آگار، جلای فلزی مشخص را نشان می دهند
 • علاوه بر اینکه بعنوان یک محیط نشانگر تخمیر برای تمیز کردن باکتری های گرم منفی استفاده می شود، EMB همچنین می تواند برای آزمایش سویه های باکتری برای حساسیت به فاژ استفاده شود.

محیط کشت ایزون متیلن بلو آگار -محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

تعریف و کاربرد

محیط کشت ایزون متیلن بلو آگار محیط کشت EMB AGAR این محیط یک محیط انتخابی برای جداساز باکتری های گرم منفی روده ای می باشد. این محیط تبدیل به یک محیط غالب شده است که از رنگها به عنوان عوامل انتخابی استفاده می کند و برای بررسی میکروبی محصولات لبنی و سایر غذاها توسط انجمن بهداشت عمومی آمریکا توصیه می شود.EMB آگار بدون لاکتوز هم با افزودن یک مکمل مثلا یک کربو هیدرات به عنوان منبع کربن ، می تواند برای مطالعه باسیل های روده ای به کار رود.

رنگ های ائوزین و متیلن بلو در EMB آگار باعث انتخابی عمل کردن محیط می شوند و همچنین باعث تمایز میکرو ارگانیسم هایی که لاکتوز را تخمیر می کنند و آنهایی که تخمیر نمی کنند، می شود. به این صورت آنهایی که لاکتوز را تخمیر می کنند به صورت کلنی های آبی – سیاه و آنهایی که لاکتوز را تخمیر نمی کنند به صورت بی رنگ یا شفاف در می آیند.

فرمولاسیون (گرم/لیتر):

Approximate Formula* Per Liter

Pancreatic Digest of Gelatin………………………………..10.0 g

Lactose………………………………………………………….10.0 g

Dipotassium Phosphate……………………………………….2.0 g

Eosin Y……………………………………………………………0.4 g

Methylene Blue……………………………………………..65.0 mg

Agar……………………………………………………………..15.0 g

دستورالعمل

 • 37,4 گرم از پودر را در یک لیتر آب مقطر به طور کامل حل کنید.
 • آن را حرارت داده و اجازه دهید به مدت یک دقیقه بجوشد تا کاملا پودر حل شود.
 • به مدت 15 دقیقه در 121 درجه سانتیگراد اتو کلاو شود.
 • از کشت های مشخص و استاندارد جهت کنترل استفاده کنید.

نگهداری

این محیط صرفا برای آزمایشگاه است و باید درب قوطی کاملا بسته باشد. از تابش شدید آفتاب جلوگیری شود، در محیط خشک و خنک و رطوبت کمتر از 60% قرار گیرد.

قیمت – فروش محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت انواع محیط کشت آگار ائوزین متیلن بلو EMB AGAR کد101347 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)