راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

محیط کشت بروسلا براث

محیط کشت بروسلا براث

محیط کشت بروسلا براث  محیطی غنی ازمواد مغذی وفاکتورهای رشداست .که آن را مناسب برای رشد و جدا سازی طیف گسترده ای از میکرو ارگانیسم ها کرده است. این محیط به طور گسترده ای برای کشت گونه های بروسلا وبسیاری از بی هوازی ها ازنمونه های تشخیصی استفاده می شود.

محیط کشت بروسلا براث براساس فرمول(APHA Broth. Brucella Broth Albimi) یک محیط عمومی برای کشت گونه های Brucella است و میکرو ارگانیسم های فستیدیوس ازجمله استرپتوکوک پنومونیه،استرپتوکوک ویریدانس،و نیسریا مننژیدیس.محیط بروسلا براث از رشدمیکرو ارگانیسم های فستیدیوس،با وجود پپتون،دکستروز و عصاره مخمر پشتیبانی می کند.پپتون ها نیتروژن، ویتامین ها،مواد معدنی و مواد معدنی و اسید آمینه محیط را فراهم می کنند.عصاره مخمر یک منبع ویتامین B است و دکستروز منبع انرژی به عنوان یک کربوهیدرات قابل تخمیر است.

فرمولاسیون محیط کشت : Brucella Broth

همانطوری که میدانید محیط های کشت به سه دسته:

  • جامد
  • نیمه جامد
  • مایع تقسیم می شوند.
  • محیط های مایع معمولا فاقد آگار هستند یا مقدار آگارشان بسیار کم است. مثلا حدود (2/%.) .
  • و محیط های نیمه جامد دارای مقدار کمی آگار حدود 3-2 گرم .
  • و بالاخره محیط های جامد که دارای 15-13 گرم آگار در لیتر محیط هستند.

طرز تهیه کلی محیط های کشت:

برای ساختن محیط های کشت باکتری،ما از پودر مخصوص که درشیشه های مربوطه قرار دارد،استفاده می کنیم.در روی این شیشه ها ترکیب محیط به طور کامل وهمچنین طرز ساختن آن نوشته شده است.مثلا برای ساختن نوترینت آگار ابتدا مقدار لازم از پودر آن را وزن کرده و درمقدار معینی آب مقطر که قبلا در یک ارلن مایر یا بطری ریخته اید اضافی نموده و آنرا کاملا حل نمائید وسپس با پنبه درب ارلن مایر را مسدود کرده و آن را روی سه پایه چراغ گازی حرارت می دهید،تا زمان جوشیدن آن را چندبار تکان دهید،تا خوب حل شود وبمدت یک دقیقه بجوشد.پس از آنکه مایع بجوش آمد،آنرا برداشته و با تکه کاغذ آلومینیومی روی پنبه را می پوشانید وظرف را در اتوکلاو می گذارید تا درفشار 15 پاند بر اینچ مربع و حرارت 121 درجه سانتیگرادبه مدت 15 دقیقه استریل شود.

مرحله استریل:

بعد از استریل کردن بگذاریدتا خنک شود تا حدود 40-C450 سپس در حالیکه ارلن را در دست راست گرفته و پنبه آن را با دست چپ کنار شعله خارج کرده اید، دهانه ارلن را یکبار از درون شعله گاز عبور دهید و بعد درون پلیت های استریل شده بین 15- cc20 از محل محلول بریزید. بعد پلیت ها را در کناری بگذارید تا سرد شوند و از تکان دادن آن خود داری نمائید و پس از جامد شدن محیط های کشت نوترینت آگار را جمع کرده و در c370  بمدت 24 ساعت قرار دهید. اگر محیط ها آلوده نشده باشند آنها را از c370 بیرون آورده و در یخچال 4 درجه سانتیگراد قرار می دهید.

سایر محیط های کشت:

طرز ساختن سایر محیط های کشت، همینطور می باشد منتهی بعضی از محیط های جامد در لوله مستقیم، پس از جوشاندن ریخته شده و بعد استریل می شوند که این محیط ها را پس از استریل شدن، به طور ایستاده می گذاریم مثل محیط SIM و یا کج می گذاریم مثل محیط TDI تا سرد شوند.برای ساختن محیط مایع (براث) پس از جوشاندن،محیط را در لوله ها تقسیم می کنیم و سپس با پنبه ای درب آنها را مسدود کرده و جهت استریل داخل اتوکلاو قرار می دهیم.

قیمت – فروش محیط کشت بروسلا براث

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) محیط کشت بروسلا براث می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت بروسلا براث میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)