دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501

محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501 (Agar Simmons Citrate Medium) یک نوع محیط کشت مخصوص برای کشت باکتری‌ها و تشخیص قدرت آن‌ها برای متابولیسم سیترات است. این محیط معمولاً برای تشخیص و شناسایی باکتری‌هایی استفاده می‌شود که قادر به تخریب سیترات، یک ترکیب آلی، به منظور تأمین انرژی هستند.

ساختار اصلی محیط کشت سیمون سیترات آگار شامل موارد زیر است:

سیترات: این ترکیب آلی به عنوان منبع کربن و انرژی در محیط وجود دارد. باکتری‌های قادر به تخریب سیترات، قادر به تبدیل آن به کربن دی‌اکسید و آب شده و این تغییرات معمولاً با تغییر رنگ محیط کشت همراه است.

آگار: آگار به عنوان جامد‌کننده به محیط اضافه می‌شود تا محیط کشت به صورت ژل‌آگاری تبدیل شود و باکتری‌ها روی آن رشد کنند.

شاخص pH: محیط کشت به گونه‌ای تنظیم می‌شود که pH آن ابتدا قلیایی است. باکتری‌های قادر به تبدیل سیترات به کربن دی‌اکسید، اسید اکریلیک تولید می‌کنند که باعث اسیدی شدن محیط می‌شود و pH را افزایش می‌دهد.

شاخص رشد: اغلب از نمونه‌های باکتری‌ای که قادر به تخریب سیترات هستند، استفاده می‌شود. با رشد باکتری‌ها روی محیط کشت، تغییر رنگ محیط از سبز به آبی تیره یا آبی می‌پردازد که نشان‌دهنده تخریب سیترات و تغییر pH به اسیدی‌ترین شرایط است. محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501

به عنوان خلاصه، محیط کشت سیمون سیترات آگار برای تشخیص و جداسازی باکتری‌های قادر به تخریب سیترات استفاده می‌شود و معمولاً در کارهای زیست‌شناسی میکروبی، شناسایی و طبقه‌بندی باکتری‌ها به کار می‌رود.

محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501

محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501برای تعیین قدرت باکتری در استفاده از سیترات به عنوان تنها عامل کربن دار موجود در محیط می باشد. باکتری هایی که قادر به رشد در این محیط باشند در حقیقت توانسته اند از سیترات که تنها عامل کربن دار در محیط است استفاده کنند و در نتیجه در مجاورت معرف رنگی بروموتیمول بلو به رنگ آبی در می آیند . در غیر اینصورت به علت عدم رشد باکتری و عدم تغییر رنگ محیط آزمایش سیترات منفی است.

محیط کشت ژلاتین (Gelatin medium)

محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501 به منظور تعیین فعالیت پروتئولیتیکی باکتری ها می باشد.باکتری های پروتئولیتیک همیشه باکتری ها را ذوب می کنند. در صورتی که کشت ژلاتین در انکوباتور 37 درجه سانتیگراد قرار داده شود،باید قبل از قرائت لوله های حاوی کشت ژلاتین را در دمای یخچال 4 درجه به مدت 15 دقیقه قرار داده، در صورتی که باکتری آنزیم ژلاتیناز را داشته باشد،لوله های کشت ژلاتین پس از انکوباسیون در یخچال به صورت مایع خواهند بود. در غیر اینصورت باکتری فاقد آنزیم ژلاتیناز می باشد. محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501

توجه: نقطه ذوب محیط ژلاتین 30-20 درجه سانتیگراد می باشد.

کاربرد محیط کشت سیمون سیترات آگار

محیط کشت سیمون سیترات آگار (Agar Simmons Citrate Medium) برای تشخیص و طبقه‌بندی باکتری‌ها بر اساس قدرت آن‌ها در متابولیسم سیترات استفاده می‌شود. این محیط کشت مخصوصاً برای شناسایی باکتری‌هایی که قادر به تخریب سیترات به منظور تأمین انرژی هستند، مناسب است. این باکتری‌ها معمولاً اسید اکریلیک تولید کرده و باعث تغییر pH محیط می‌شوند که در نتیجه تغییر رنگ محیط کشت از سبز به آبی تیره یا آبی می‌گردد.

کاربردهای اصلی محیط کشت سیمون سیترات آگار عبارتند از:

شناسایی باکتری‌ها: این محیط کشت به عنوان یک ابزار شناسایی استفاده می‌شود تا باکتری‌ها که قادر به تخریب سیترات هستند، از باکتری‌های دیگر تفکیک شوند. با توجه به تغییر رنگ محیط کشت و افزایش pH به علامت شناسایی میکروارگانیسم‌های سیترات-متابولیک شده، این محیط به عنوان یک ابزار سریع برای تشخیص و تفکیک باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501

تحقیقات زیست‌شناسی میکروبی: از این محیط کشت در تحقیقات زیست‌شناسی میکروبی برای مطالعه تغییرات متابولیک باکتری‌ها و نحوه تاثیرات محیط مختلف بر آن‌ها استفاده می‌شود. محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501

کنترل کیفیت محصولات غذایی و آب: برخی از باکتری‌ها که قادر به تبدیل سیترات به اسید اکریلیک هستند، ممکن است در محیط‌های مختلف وجود داشته باشند. این محیط کشت به عنوان یک ابزار کنترل کیفیت برای تشخیص این نوع باکتری‌ها در محصولات غذایی، آب، و محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پژوهش‌های پزشکی: در برخی موارد، استفاده از این محیط کشت می‌تواند در تشخیص و مطالعه باکتری‌ها در زمینه‌های پزشکی و بیوشیمی کمک کند. محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501

به طور کلی، محیط کشت سیمون سیترات آگار برای تشخیص، طبقه‌بندی و مطالعه باکتری‌ها که قادر به تبدیل سیترات هستند، به کار می‌رود و در انواع مختلفی از تحقیقات و کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت  فروش محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک102501

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت سیمون سیترات آگارکدمرک 102501میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

Visits: 12