دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت Beef Extract Agar

محیط کشت Beef Extract Agar یک نوع محیط کشت مخصوص است که برای کشت و رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها به منظور شناسایی و انتخاب آنها در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی استفاده می‌شود. این محیط کشت براساس ترکیباتی از گوشت گاو (Beef Extract) و آگار (Agar) تهیه می‌شود و دارای ویژگی‌های خاصی است که برای کاربردهای خاص در تشخیص میکروب‌ها مناسب است.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان است که محیط کشت Beef Extract Agar یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

محیط کشت Beef Extract Agar

محیط کشت Beef Extract Agar توسط پپتون های حیوانی و پپتون های گیاهی آماده می شود.این موادمغذی غیر انتخابی حاوی عصاره Peptone Hiveg و Hiveg به عنوان منیع نیتروژن و کربن است.کلرید سدیم هم به عنوان منبع الکترولیت می باشد. این محیط مانند یک محیط عمومی مغذی مورد استفاده قرار گیرد وهمچنین برای تهیه کشت خالص گونه های کاندیدا برای مطالعات تخمیری مورداستفاده قرارمی گیرد.

محیط کشت Beef Extract Agar یک نوع محیط کشت مخصوص است که برای کشت و رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی و به عنوان یک ابزار مهم در شناسایی و تحقیقات میکروبی استفاده می‌شود. این محیط کشت ترکیبی از مواد غذایی مورد نیاز برای رشد و تکثیر باکتری‌ها را فراهم می‌کند. در ادامه، به توضیح ویژگی‌ها و کاربردهای محیط کشت Beef Extract Agar پرداخته خواهد شد:

ویژگی‌های محیط کشت Beef Extract Agar

 1. منبع نیتروژن و کربن: Beef Extract از گوشت گاو به عنوان منبع نیتروژن و کربن استفاده می‌کند. این ترکیبات غذایی برای رشد و تکثیر باکتری‌ها ضروری هستند.
 2. آگار (Agar): آگار به عنوان یک چسبنده طبیعی استفاده می‌شود تا محیط کشت را جامد کند و امکان جداسازی و تشخیص باکتری‌ها را فراهم کند.
 3. معدن‌ها و املاح مختلف: محیط کشت Beef Extract Agar ممکن است حاوی مواد معدنی و املاح مختلفی باشد که برای رشد سلول‌ها مورد نیاز هستند. این مواد شامل نمک‌های مختلفی مانند کلرید سدیم و سولفات‌ها می‌شوند.

کاربردهای محیط کشت Beef Extract Agar

 1. شناسایی و شکل‌دهی باکتری‌ها: Beef Extract Agar به عنوان یک محیط کشت عمومی برای شناسایی باکتری‌ها و میکروب‌ها به کار می‌رود. باکتری‌ها می‌توانند روی این محیط رشد کنند و به وسیله تشکیل کلن‌های مختلف و ظاهری مشخص شناسایی شوند.
 2. آزمایشات زیست‌شیمیایی: این محیط کشت برای آزمایشات زیست‌شیمیایی مختلف نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. باکتری‌ها روی این محیط می‌توانند تولید متابولیت‌های مختلفی کنند که برای تحلیل‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 3. کشت اولیه سلول‌ها: این محیط کشت نه تنها برای باکتری‌ها بلکه برای کشت اولیه سلول‌های سلولی و بافتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. آزمایش‌های حساس به تلفات سلولی: در آزمایش‌هایی که تلفات سلولی حاصل از استفاده از محیط‌های کشت معمولی به عنوان افزونه به حداقل می‌آید، ممکن است از محیط کشت Beef Extract Agar استفاده شود.

محیط کشت Beef Extract Agar به عنوان یک محیط کشت عمومی و گسترده‌ای استفاده می‌شود و برای تجزیه و تحلیل میکروبیولوژیکی و تحقیقات مختلف در زمینه‌های مختلف علوم زیستی و پزشکی بسیار ارزشمند است.

خرید و فروش محیط کشت Beef Extract Agar

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده محیط کشت Beef Extract Agar با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

طرز تهیه کلی محیط های کشت

همتنطوری که می دانید محیط های کشت به سه دسته جامد، نیمه جامد و مایع تقسیم می شوند.

 • محیط های مایع معمولا فاقد آگار هستند مثلا حدود(2/%.).
 • محیط های نیمه جامد دارای مقدار کمی آگار حدود 3-2 گرم .
 • محیط های جامد که دارای 15-13 گرم آگار در لیتر محیط هستند.

برای ساختن محیط کشت Beef Extract Agar باکتری،ما از پودر مخصوص که درشیشه های مربوطه قرار دارد، استفاده می کنیم. در روی این شیشه ها ترکیب محیط بطورکامل و همچنین طرز ساختن آن نوشته شده است. مثلا برای ساختن نوترینت آگار ابتدا مقدار لازم از پودر آن را وزن کرده و درمقدار معینی آب مقطر که قبلا دریک ارلن مایر یا بطری ریخته ایداضافی نموده و آنرا کاملا حل نمائید. محیط کشت Beef Extract Agar

سپس با پنبه درب ارلن مایر را مسدودکرده و آنرا روی سه پایه چراغ گازی حرارت می دهید، تا زمان جوشیدن آنرا چندبار تکان دهیدتا خوب حل شود وبه مدت یک دقیقه بجوشد پس از آنکه مایع به جوش آمد،آنرا برداشته وبا تکه کاغذ آلومینیومی روی پنبه را می پوشانید و ظرف را در اتوکلاو می گذارید تادر فشار 15 پاند بر اینچ مربع و حرارت 121درجه سانتیگراد به مدت 15 دقیقه استریل شود.

مرحله استریل

بعد از استریل کردن بگذارید تا خنک شود تا حدود 40- c450 سپس درحالی که ارلن را در دست راست گرفته و پنبه آنرا با دست چپ کنار شعله خارج کرده اید، دهانه ارلن را یک بار از درون شعله گاز عبور دهید و بعد درون پلیت های استریل شده بین 15-cc20  از محل محلول بریزید. بعد پلیت ها را در کناری بگذارید تا سرد شوند و از تکان دادن آن خود داری نمائید و پس از جامد شدن محیط های کشت نوترینت آگار را جمع کرده و در c370 بمدت 24 ساعت قرار دهید.

اگر محیط ها آلوده نشده باشند آنها را از c370 بیرون آورده و در یخچال 4 درجه سانتیگراد قرار می دهید. محیط کشت Beef Extract Agar

طرز ساختن سایر محیط های کشت، همینطور می باشد منتهی بعضی از محیط های جامد در لوله مستقیم، پس از جوشاندن ریخته شده و بعد استریل می شوند که این محیط ها را پس از استریل شدن، بطور ایستاده می گذاریم مثل محیط SIM و یا کج میگذاریم مثل محیط TSI تا سرد شوند. برای ساختن محیط مایع (براث) پس از جوشاندن، محیط را در لوله ها تقسیم می کنیم و سپس با پنبه ای درب آنها را مسدود کرده و جهت استریل داخل اتوکلاو قرار می دهیم.

ساختار محیط کشت Beef Extract Agar

محیط کشت Beef Extract Agar ترکیبی از مواد غذایی و مواد جامد کننده است که برای رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها استفاده می‌شود. ساختار و ترکیب این محیط به شکل زیر است: محیط کشت Beef Extract Agar

Beef Extract (استراکت گوشت گاو): این محیط کشت از استراکت گوشت گاو تهیه می‌شود. استراکت گوشت حاوی نیتروژن و کربن آلی است که برای رشد باکتری‌ها ضروری است. این ماده غذایی اصلی برای میکروب‌ها در محیط کشت Beef Extract Agar می‌باشد. محیط کشت Beef Extract Agar

آگار (Agar): آگار یک پلی‌ساکارید ژله‌ای است که به عنوان یک ماده جامد کننده به محیط کشت اضافه می‌شود. آگار از جذب آب و تشکیل ژل در دماهای پایین به دلیل حرارت تجزیه نشدنی خود معروف است. این ویژگی باعث می‌شود محیط کشت به شکل جامد تبدیل شود و از جداسازی و تشخیص باکتری‌ها و میکروب‌ها کمک کند.

مواد معدنی و املاح: محیط کشت Beef Extract Agar ممکن است حاوی مواد معدنی و املاح مختلفی باشد. این مواد شامل نمک‌های مختلفی مانند کلرید سدیم (NaCl) و سولفات‌ها می‌شوند که برای تعادل معدنی محیط و رشد سلول‌ها ضروری هستند.

ترکیبات مذکور در محیط کشت Beef Extract Agar به همراه ترکیبات دیگر ممکن است در فرمولاسیون‌های مختلف به کار برده شود، اما این ترکیبات اصلی هستند که محیط کشت را تشکیل می‌دهند. این محیط کشت به عنوان یک محیط عمومی برای رشد و کشت باکتری‌ها و میکروب‌ها در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی به کار می‌رود و در انجام تجزیه و تحلیل‌های مختلف میکروبی، شناسایی باکتری‌ها، و تست‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرمولاسیون محیط کشت Beef Extract Agar

MV807                                            MV806

 • Ingredients Gram         Litre/ Grams        Grams/Litre
 • 10,00                   10,00               HiVeg peptone
 • 300                       3,00                HiVeg extract
 • 5,00                     5,00                  Sodium chloride
 • 00                          15,00               Agar
قیمت – فروش محیط کشت Beef Extract Agar

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) محیط کشت Beef Extract Agar می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت Beef Extract Agar میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)