دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

لیزین دی‌کربوکسیلاز بروت یا Lysine Decarboxylase Broth یک نوع محیط کشت مخصوص است که در آزمایش‌های میکروبیولوژی و تشخیص باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط به‌عنوان یک وسیله تشخیصی به منظور تفکیک باکتری‌های مختلف بر اساس توانایی آنها در تخریب یا دی‌کربوکسیلاسیون لیزین عمل می‌کند.

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین شرکت های وارد کننده مواد شیمیایی مخصوص محصولات مرک آلمان و کیولب می باشد. شما عزیزان می توانید جهت خرید محیط کشت مرک اورجینال و خرید محیط کشت کیولب اورجینال با ما در ارتباط باشید.

محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth چیست و چه کاربردی دارد؟

محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth برای افتراق سالمونلا آریزونا از گروه Bethesda Ballerup انترو باکتریاسه می باشد. محیط های کشت دکربوکسیلاز در ابتدا توسط محققی بنام Moeller  برای تشخیص لایزین و اورنیتین دکر بوکسیلاز و آرژنین دهیدرولاز طراحی شد. محقق دیگری بنام Falkow محیط کشت لایزین دکربوکسیلاز را برای تشخیص وافتراق سالمونلا و شیگلا طراحی کرد. این محیط کشت بخصوص بیشتر مناسب مطالعه واکنش های دکربوکسیلاز اعضای انتر و باکتریاسه می باشد نسبت به کلبسیلا و انتروباکتر. محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth همچنین به وسیله APHA و سایر متدهای استاندارد توصیه شده است.

در مراحل اولیه انکوباسیون، بعد از تلقیح، تخمیر دکستروز توسط ارگانیسم ها باعث تولید اسید می شود.واکنشی که باعث می شود رنگ بروموکروزول بنفش به رنگ زرد تغییر یابد. از طرفی این وضعیت اسیدی باعث تحریک فعالیت دکربوکسیلازی می شود که همین مسئله باعث دکربوکسیلاسیون لایزین به cadavarini می شود. وضعیت قلیایی ایجاد شده براثر تولید cadaverine باعث می شود رنگ اندیکاتور بروموکروزول بنفش که به رنگ زرد تغییر یافته بود، دوباره به بنفش تغییر یابد. در میکروارگانیسم هایی که آنزیم دکربوکسیلاز تولید نمی کنند، رنگ محیط کشت به رنگ زرد باقی می ماند.

محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

ویژگی‌ها و کاربردهای اصلی Lysine Decarboxylase Broth 

تفکیک باکتری‌ها: این محیط کشت به عنوان یک وسیله تشخیصی برای تمیز کردن و تفکیک باکتری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. باکتری‌هایی که قادر به دی‌کربوکسیلاسیون لیزین هستند، اسید آمینه لیزین را به اسپرمیدین تبدیل می‌کنند و باعث تغییر رنگ محیط می‌شوند.

  • تشخیص اسید آمینه: با استفاده از این محیط، می‌توان اسید آمینه لیزین و تولید اسپرمیدین توسط باکتری‌ها را تشخیص داد. این می‌تواند در شناسایی و تفکیک میان باکتری‌های مختلف کمک کند.
  • مطالعه فعالیت باکتری‌ها: از این محیط به عنوان یک ابزار مطالعه برای بررسی فعالیت باکتری‌ها در تخریب لیزین و تولید اسپرمیدین استفاده می‌شود. این مطالعات می‌توانند در درک عملکرد باکتری‌ها و ویژگی‌های آنها کمک کنند.
  • آزمون‌های تشخیصی: Lysine Decarboxylase Broth به عنوان یک محیط آزمون تشخیصی در آزمایشگاه‌های پزشکی و میکروبیولوژی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا باکتری‌های مشخصی را شناسایی کند.

در کل، Lysine Decarboxylase Broth یک محیط مخصوص در زمینه میکروبیولوژی است که به تشخیص و تمیز کردن باکتری‌ها بر اساس فعالیت‌های دی‌کربوکسیلاسیونی و تولید اسپرمیدین کمک می‌کند. محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

ترکیبات:

  • بافت حیوانی هضم شده پپتیک 5,000 گرم برلیتر
  • عصاره مخمر 3,000 گرم برلیتر
  • دکستروز 1,000 گرم بر لیتر
  • L- لایزین هیدروکلراید 5,000 گرم بر لیتر
  • برومو کروزول بنفش 0,020 گرم برلیتر
  • PH نهایی در دمای 25درجه سانتیگراد باید حدود 6,8 باشد.

محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

 طرز تهیه کلی محیط های کشت:

همانطور که می دانید محیط های کشت به سه دسته جامد، نیمه جامد و مایع تقسیم می شوند. محیط های مایع معمولا فاقد آگار هستند یا مقدار آگارشان بسیار کم است. مثلا حدود (2/%.) و محیط های نیمه جامد دارای مقدار کمی آگار حدود 3-2گرم  وبالاخره محیط های جامد که دارای 15-13 گرم آگار در لیتر محیط هستند. برای ساختن محیط های کشت باکتری، از پودر مخصوص که در شیشه های مربوطه قرار دارد، استفاده می کنیم. محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

در روی این شیشه ها ترکیب محیط به طور کامل و همچنین طرز ساختن آن نوشته شده است.مثلا برای ساختن نوترینت آگار ابتدا مقدار لازم از پودر آن را وزن کرده و در مقدار معینی آب مقطر که قبلا در یک ارلن مایر یا بطری ریخته اید اضافی نموده و آن را کاملا حل نمائید. محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

سپس با پنبه درب ارلن مایر را مسدود کرده و آن را روی سه پایه چراغ گازی حرارت می دهید. تازمان جوشیدن آن را چند بارتکان دهید تاخوب حل شود وبه مدت یک دقیقه بجوشد. پس از آنکه مایع بجوش آمد، آن را برداشته و با تکه کاغذ آلومینیومی روی پنبه را می پوشانید. ظرف را در اتوکلاو می گذارید تا در فشار 15 پاند براینچ مربع و درحرارت 121درجه سانتیگرادبه مدت 15دقیقه استریل شود. بعد از استریل کردن بگذارید تا حدود 40-c450 خنک شود. سپس در حالیکه ارلن را در دست راست گرفته و پنبه آنرا با دست چپ کنار شعله خارج کرده اید، دهانه ارلن را یکبار از درون شعله گاز عبور دهید.

محتویات را درون پلیت های استریل شده بین 15-cc20 از محل محلول بریزیدبعد پلیت ها را در کناری بگذارید تا سرد شوند و از تکان دادن آن خود داری نمائید. پس از جامد شدن محیط های کشت نوترینت آگار را جمع کرده ودر c370 بمدت 24 ساعت قرار دهید. اگرمحیط ها آلوده نشده باشند آنها را از c370 بیرون بیاورید و در یخچال 4درجه سانتیگرادقرار دهید.

نکته

طرز ساختن سایر محیط های کشت، همینطور می باشد. امابعضی از محیط های جامد در لوله مستقیم، پس از جوشاندن ریخته شده و بعد استریل می شوند. این محیط ها را پس از استریل شدن، به طور ایستاده می گذاریم مثل محیط SIM و یا کج می گذاریم مثل محیط TSI تاسرد شوند. برای ساختن محیط مایع (براث) پس از جوشاندن، محیط را در لوله ها تقسیم می کنیم و سپس با پنبه ای درب آنها را مسدود می کنیم. محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

قیمت – فروش محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان)  محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth می باشد . این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید محیط کشت Lysine Decarboxylase Broth میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)