دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت R2A آگار 100416

محیط کشت R2A آگار 100416 یک ترکیب مخصوص برای کشت میکروارگانیسم‌ها است که در زمینه تحقیقات زیستگاه و شناسایی میکروب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط کشت شامل ترکیباتی نظیر پپتون، گلوکز، آگار، آهن(III)‌‌ آمونیوم‌سیترات و مواد معدنی است که به گونه‌ای طراحی شده است که شرایط مناسبی برای رشد میکروارگانیسم‌ها فراهم می‌کند.

R2A Agar معمولاً در تحقیقات زیست‌محیطی به‌عنوان یک ابزار اساسی در جداسازی و شناسایی میکروب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط کشت به دلیل ترکیب خاص خود و توانایی در فراهم‌کردن شرایط مناسب برای رشد گونه‌های مختلف میکروبی، ابزاری ارزشمند در تحقیقات محیطی و زیست‌شناسی می‌باشد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. محیط کشت R2A آگار 100416 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

محیط کشت R2A آگار 100416

با بهره‌گیری از R2A Agar، محققان می‌توانند جداسازی و شناسایی گونه‌های میکروبی را در محیط‌های مختلف زیستگاهی انجام دهند و به تحلیل تنوع زیستی و جمعیت میکروبی محیط‌ ها پرداخته و درک عمیق‌تری از محیط‌های زنده بدست آورند.

محیط کشت R2A یک نوع محیط کشت مخصوص برای کشت میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ها می‌باشد که به عنوان “R2A Agar” نیز شناخته می‌شود. این محیط کشت به ویژه برای بررسی و شناسایی میکروارگانیسم‌های آبی و محیط‌های مرتبط با آب استفاده می‌شود. در زیر به برخی ویژگی‌ها و کاربردهای محیط کشت R2A Agar اشاره شده است:

ترکیب محیط:

R2A Agar شامل ترکیباتی از پپتون، گلوکز، آگار، آهن(III)‌‌ آمونیوم‌سیترات، و دیگر مواد معدنی است که شرایط مناسبی را برای رشد باکتری‌ها ایجاد می‌کند.

محیط کشت R2A آگار 100416

کاربرد در آبزیان:

این محیط کشت بیشتر برای تحقیقات مربوط به آبزیان و محیط‌های آبی به‌کار می‌رود. با ایجاد شرایط مختلف، به تحلیل تنوع باکتریایی در آب، خاک، و موارد مشابه می‌پردازد. محیط کشت R2A آگار 100416

شناسایی باکتری‌ها:

R2A Agar برای جداسازی و شناسایی باکتری‌های زیستی که در شرایط کشت معمولی به‌خوبی رشد نمی‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. محیط کشت R2A آگار 100416

تست‌های محیطی:

این محیط کشت به‌عنوان یک محیط کشت تستی در برخی مطالعات زیست‌محیطی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا نقاط مختلف زیستگاه‌ها را مانیتورینگ و تجزیه‌وتحلیل کند.

استفاده در تحقیقات علوم زیستی:

محققان در زمینه علوم زیستی از R2A Agar برای تحقیق درباره ترکیب جمعیت میکروبی و تغییرات زیستی محیط‌های مختلف استفاده می‌کنند.
با توجه به این ویژگی‌ها، R2A Agar به‌عنوان یک محیط کشت مؤثر در مطالعات زیستگاه‌های مختلف و شناسایی میکروارگانیسم‌ها مورد توجه قرار گرفته است. محیط کشت R2A آگار 100416

ساختار محصول محیط کشت R2A آگار

ساختار محیط کشت R2A Agar برای رشد میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ها طراحی شده است تا شرایط مثالی برای کشت و شناسایی این موجودات فراهم آورد. در زیر به برخی از اجزای اساسی و ساختار محصول R2A Agar اشاره می‌شود:

 • پپتون: پپتون یک ماده حاصل از تجزیه پروتئین‌ها است و به عنوان یک منبع غنی از نیتروژن برای میکروارگانیسم‌ها در R2A Agar عمل می‌کند.
 • گلوکز: گلوکز یک نوع قند است که به عنوان منبع انرژی برای میکروارگانیسم‌ها در محیط کشت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • آگار: آگار یک ژل‌زن کننده محیطی است که در ساختار محیط کشت R2A Agar به منظور ایجاد یک سطح جامد برای رشد باکتری‌ها به کار می‌رود.
 • آهن(III)‌‌ آمونیوم‌سیترات: این ترکیب حاوی یون‌های آهن و نیتروژن است و به عنوان یک منبع آهن و نیتروژن برای باکتری‌ها در R2A Agar مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • مواد معدنی: مواد معدنی مختلف مانند فسفات، سولفات، کلرید و … نیز در ترکیب ساختاری این محیط کشت حاضر هستند و برای تأمین نیازهای معدنی میکروارگانیسم‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند.
  ساختار محصول محیط کشت R2A Agar با دقت طراحی شده است تا شرایط متناسب با رشد و تشخیص میکروارگانیسم‌ها فراهم آورده و به تحقیقات در زمینه زیستگاه‌ها و محیط‌های آبی کمک کند.

محیط کشت R2A آگار 100416

خرید و فروش محیط کشت R2A آگار 100416

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان  و نمایندگی سیگمآالدریچ در ایران ذارد، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده محیط کشت R2A آگار 100416 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی محصول محیط کشت R2A آگار

اقدامات بیوشیمیایی محصول محیط کشت R2A Agar در تحقیقات و شناسایی میکروارگانیسم‌ها بسیار حائز اهمیت هستند. در زیر به برخی از این اقدامات اشاره شده است: محیط کشت R2A آگار 100416

 1. رشد و تکامل میکروارگانیسم‌ها: این محیط کشت شرایط مختلفی از جمله نیازمندی‌های غذایی، فیزیکی و محیطی را برای رشد و تکامل میکروارگانیسم‌ها فراهم می‌آورد. این امر به محققان این اجازه را می‌دهد تا گونه‌های مختلف میکروبی را جدا کنند و شناسایی کنند.
 2. آزمایشات شناسایی باکتری‌ها: محیط کشت R2A Agar به عنوان یک محیط ایده‌آل برای آزمایشات شناسایی باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط کشت توانایی جداسازی و شناسایی گونه‌های مختلف باکتری را ارتقاء می‌دهد. محیط کشت R2A آگار 100416
 3. آنزیم‌ها و فعالیت آنزیمی: این محیط کشت به محققان این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌های آنزیمی باکتری‌ها را مطالعه کنند. آنزیم‌های مختلف میکروارگانیسم‌ها در R2A Agar بررسی می‌شوند.
 4. تحقیقات در زمینه زیست‌محیطی: از آنجایی که R2A Agar به خوبی شرایط زیستگاه‌های طبیعی را مدل‌سازی می‌کند، محققان می‌توانند تحقیقات خود را در زمینه زیست‌محیطی ادامه دهند و تنوع میکروبی محیط‌های مختلف را بررسی کنند.
 5. تست حساسیت به شرایط محیطی: این محیط کشت به محققان این امکان را می‌دهد تا حساسیت میکروارگانیسم‌ها نسبت به شرایط مختلف محیطی ارزیابی کنند و اطلاعاتی درباره تأثیرات مختلف محیطی بر رشد و تکامل آنها به‌دست آورند.
  از این‌رو، محیط کشت R2A Agar با اقدامات بیوشیمیایی خود در تحقیقات زیستگاهی و محیطی موثر بوده و به شناخت میکروارگانیسم‌ها و فعالیت‌های آنان کمک فراوانی می‌کند. محیط کشت R2A آگار 100416

محیط کشت R2A آگار 100416

قیمت – خرید محیط کشت R2A آگار 100416

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی ازجمله  فروش محیط کشت R2A آگار 100416  می باشد. شما می توانید جهت خرید این محصول به دو روش ابتدا با شماره های مستقیم شرکت تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ نام محصول و مقدار آن را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت R2A آگار 100416 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)