دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

نیترات پتاسیم کد مرک 105063

نیترات پتاسیم کد مرک 105063، ترکیب شیمیایی متشکل از یون‌های پتاسیم و نیترات، با اهمیت زیادی در زمینه‌های مختلف مصارف دارد. این محصول یکی از مهمترین اقلام کودهای مورد استفاده در کشاورزی محسوب می‌شود. افزودن نیترات پتاسیم به خاک، علاوه بر تأمین پتاسیم برای گیاهان، نیتروژن نیز را فراهم می‌کند که این امر به بهبود رشد و عملکرد محصولات کمک می‌کند.

این ترکیب در صنایع مختلف نیز کاربرد دارد؛ از تولید آتش‌کش‌ها تا صنعت نساجی و تولید رنگ‌های طبیعی. خواص حل شدن خوب در آب نیترات پتاسیم آن را به یک افزودنی مناسب در صنایع پودرها و کنسانتره‌ها تبدیل کرده است. در کل، نیترات پتاسیم به‌عنوان یک ترکیب چندمنظوره با اثرات مثبت در کشاورزی، صنایع مختلف و تولید محصولات مصرفی شناخته می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. نیترات پتاسیم کد مرک 105063 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

نیترات پتاسیم کد مرک 105063

در گذشته جهت تولید اسیدنیتریک، سولفوریک اسید را با انواع نیترات ها مانند نیترات پتاسیم ترکیب می کردند که اکنون از طریق فرآیند استوالد تولیدمی شود. مصرف عمده نیترات پتاسیم کد مرک  105063 به عنوان اکسنده در پودر سیاه در موتورهای موشک و همچنین بمب های دودزا می باشد. مصارف دیکرنیترات پتاسیم در داروسازی، خمیر دندان ها، کودها، مقابله با فشارخون بالا و پایین، نگهداری غذا، درمان آسم و باغبانی می باشد.

نیترات پتاسیم، یک ترکیب شیمیایی است که شامل یون‌های پتاسیم (K⁺) و یون‌های نیترات (NO₃⁻) می‌شود. این ترکیب در واقع نمایانگر نمایه شیمیایی KNO₃ می‌باشد. در زیر به برخی اطلاعات در مورد نیترات پتاسیم اشاره می‌شود:

 1. استفاده‌های کلی: نیترات پتاسیم به عنوان یک منبع پتاسیم و نیتروژن در کودها مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یک ماده غذایی برای گیاهان فراهم‌کننده عناصر غذایی مهم می‌باشد.
 2. استفاده در کشاورزی: این ترکیب به عنوان یکی از اجزای اصلی کودهای نیتروژنی-پتاسیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. افزودن نیترات پتاسیم به خاک می‌تواند به بهبود رشد گیاهان و افزایش عملکرد محصولات کمک کند.
 3. استفاده در صنایع پودرها و کنسانتره‌ها: به دلیل حل شدن خوب در آب، نیترات پتاسیم در تولید پودرها، کنسانتره‌ها و محصولات خوراکی مانند سوپ‌ها و نوشیدنی‌ها به عنوان یک افزودنی معمول استفاده می‌شود.
 4. استفاده در تولید آتش‌کش: این ترکیب به عنوان یکی از مواد اصلی در تولید آتش‌کش‌ها و مه‌آتش‌ها به‌کار می‌رود. نیترات پتاسیم به دلیل توان زیاد اکسید کنندگی در تولید جلقه‌های آتشی مؤثر است.
 5. استفاده در صنعت نساجی: در تولید رنگ‌های طبیعی در صنعت نساجی نیز از نیترات پتاسیم استفاده می‌شود.

نیترات پتاسیم به عنوان یک ترکیب شیمیایی چند منظوره با اهمیت اقتصادی و کاربردهای متعدد در صنایع و کشاورزی شناخته می‌شود. نیترات پتاسیم کد مرک 105063

نیترات پتاسیم کد مرک 105063مشخصات محصول

 • دمای ذوب :334درجه سانتی گراد
 • دمای جوش:400درجه سانتی گراد(تجزیه می شود)
 • چگالی:2,109 گرم برسانتی مترمکعب
 • حلال ها:آب ،اتانول، گلیسرول و آمونیاک
 • مترادف: Nitric acid potassium salt
 • CAS #: 7757-79-1
 • EC Number: 231-818-8
 • Molar Mass: 101.10 g/mol
 • Chemical Formula: KNO₃
 • Hill Formula: KNO₃
 • Grade: ISO,Reag. Ph Eur
 • بسته بندی: 500 گرم – 1 کیلویی – 5 کیلویی

 کاربردهای نیترات پتاسیم کد مرک 105063

در داروسازی (درقرص های کلیوی برای کاهش علائم)، برخی ازبیماری ها مانند عفونت ادراری، برای جلوگیری از سوختگی مجدد تنباکو درسیگار، برای اطمینان از احتراق کامل کارتریج های کاغذی، ذخیره سازی حرارتی درسیستم های تولید برق، درکودها به عنوان منبع نیتروژن و پتاسیم، به عنوان الکترولیت درپل نمکی، درگذشته برای درمان آسم، پرداخت آلومینیوم، اکسنده. نیترات پتاسیم کد مرک 105063

یکی از انواع مواد شیمیایی پرمصرف، این ماده صنعتی و آزمایشگاهی بوده که از ترکیب آمونیوم نیترات و پتاسیم هیدروکسید تولید می شود. تولیدنیترات پتاسیم همچنین از ترکیب نیترات آمونیوم و پتاسیم کلراید بوجود می آید که جایگزین بوده که در طبیعت به صورت KNO3 مناسبی برای نمک فاقد سدیم خواهد بود.

این ماده یک نمک یونی بافرمول شیمیایی نیتریافت می شود. نیترات پتاسیم کد مرک 105063

نیتروژن ماده اصلی نیترات پتاسیم است. فروش آن به دلیل استفاده این ماده در تولید کود شیمیایی و وسایل آتش بازی بسیار مورد توجه می باشد. همچنین ازگذشته به عنوان ماده نگهدارنده ی مواد غذایی مورد توجه بوده است که می توان آن را  ماده اصلی تشکیل دهنده باروت در نظر گرفت.

این ماده شیمیایی با انحلال پذیری متوسط درآب، غیرقابل انحلال درالکل بوده و غیرسمی می باشد.

نیترات پتاسیم کد مرک 105063

فروش نیترات پتاسیم کد مرک 105063

این ماده بصورت صنعتی و آزمایشگاهی بفروش می رسد.

با وجود گستردگی محصولات و وجود برندهای اصلی و غیراصلی و از طرفی وجود حساسیت مواردمصرف شیمیایی خرید این موادحائز اهمیت فراوانی است که شرکت دانش پژوهان شیمی با راه اندازی سایت فروش موادشیمیایی این موضوع را هموار کرده و توانسته با عرضه محصولات صنعتی باکیفیت و مواد شیمیایی با برندهای مرک آلمان و سیگماآلدریچ (اصلی) جایگاه خودرا در بین مصرف کنندگان حفظ نماید. نیترات پتاسیم کد مرک 105063

راهنمای ایمنی

راهنمای کار با نیترات سمی، معمولا مواد را از نظر میزان سمی بودن به سه دستگاه شامل سمیت بالا، متوسط و پایین تقسیم می کنند. نوع برخورد با ماده از دیدایمنی به سمیت و شکل فیزیکی ماده بستگی دارد. خطرناک ترین راه ورود ماده ی سمی به بدن، سیستم تنفسی است و لذا باید سیستم های تهویه مناسب راه اندازی شود.

درشرایط سمیت متوسط، استفاده از ماسک های معمولی جواب می دهد و وجود سیستم های تهویه در کنار وسایل حفاظت فردی می تواند موثرترباشد. درشرایط سمیت پایین، خطرمنتفی است. در مورد موادشیمیایی خیلی خطرناک، درصورت عدم استفاده صحیح مضرات فوق العاده شدیدی از قبیل سرطان، صدمه به جنین، عیوب ژنتیکی، عقیمی، کاهش امکان بارداری، مرگ جنین، جهش کروموزومی یا نقایص اساسی بعد از تولد جنین درفرد ایجاد می کنند.

اقدامات بیوشیمی نیترات پتاسیم

اقدامات بیوشیمیایی نیترات پتاسیم در فرآیندهای زیستی مختلف تأثیرگذار است. در زیر به برخی از این اقدامات اشاره شده است:

 1. تأثیر بر رشد گیاهان: نیترات پتاسیم به عنوان یک منبع پتاسیم و نیتروژن در کودها، در فرآیند رشد گیاهان تأثیرگذار است. این ترکیب، گیاهان را با عناصر غذایی مهم تأمین کرده و رشد سلولی و افزایش عملکرد محصولات را تشویق می‌کند.
 2. دخیل در فعالیت‌های آنزیمی: نیترات پتاسیم به عنوان یک ناخنک آنزیمی در فعالیت برخی از آنزیم‌ها در گیاهان دخیل است. این آنزیم‌ها نقش مهمی در فرآیندهای متابولیک و بیوشیمیایی گیاهان ایفا می‌کنند.
 3. مشارکت در تولید انرژی: نیترات پتاسیم در فرآیند تبدیل غذا به انرژی شرکت دارد. این فرآیند اهمیت زیادی در تأمین انرژی مورد نیاز گیاهان برای فعالیت‌های زیستی خود دارد.
 4. تنظیم فعالیت آبگیری و حرکت آب در گیاهان: نیترات پتاسیم نقش مهمی در تنظیم فعالیت آبگیری و حرکت آب در گیاهان ایفا می‌کند. این ویژگی اهمیت زیادی در مقابله با شرایط استرسی نظیر خشکی یا شوری دارد.
 5. مشارکت در ساختار سلولی: نیترات پتاسیم به عنوان یک یون مهم در ساختار سلولی گیاهان حضور دارد و در تعادل یونی سلولی نقش دارد. نیترات پتاسیم کد مرک 105063
  از این رو، نیترات پتاسیم با تأثیرات بیوشیمیایی خود در فرآیندهای زیستی گیاهان، به بهبود رشد و توسعه آنها کمک می‌کند و در عملکرد بهتر آنها در مقابل شرایط مختلف محیطی تأثیرگذار است. نیترات پتاسیم کد مرک 105063

خرید و فروش نیترات پتاسیم کد مرک 105063

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان  و نمایندگی سیگمآالدریچ در ایران ذارد، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده نیترات پتاسیم کد مرک 105063 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید نیترات پتاسیم کد مرک 105063 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خطرات 

 • خوردن این ماده موجب مسمومیت حاد شده که درنهایت موجب مرگ می گردد.
 • سرعت جذب این ماده  توسط دستگاه گوارش بسیاربالاست.
 • افزایش آن دربدن موجب کاهش حجم خون و به دنبال آن فعال شدن سیستم سمپاتیک بدن شده که موجب ترشح آدرنالین می گردد.
 • نیترات پتاسیم بامواد قابل اشتعال واکنش داشته و درمعرض حرارت موجب افزایش خطرآتش سوزی می شود.
 • متهموگلوبینمی نتیجه مسمومیت حادناشی از خوردن نیترات پتاسیم است که این بیماری ممکن است درنهایت به مرگ منجرشود.
 • یون پتاسیم به تنهایی دارای سمیت بسیارکمی است.
 • سمیت این نوع نمک ها را نیزشامل می شود با آنیون آنها در ارتباط است که به سرعت توسط دستگاه گوارش فوقانی جذب می شود.
 • افزایش غلظت پتاسیم دربدن باعث تغییراتی درچربی خون،تری گلیسیرید، کاهش کلسترول لیپوپروتئین پرچگالی، عملکرد کلیه و افزایش میزان کاتکول آمین است.
 • کاهش حجم خون ناشی از افزایش پتاسیم،سیستم عصبی سمپاتیک رافعال می کند.
 • این ماده منجر به ترشح آدرنالین می شود.
 • به طورکلی،این ماده باعث مسمومیت حاد تا متوسط می شود.
 • در معرض حرارت خطرآتش سوزی را افزایش می دهد و به موادقابل احتراق و اشتعال واکنش می دهد.

نیترات پتاسیم کد مرک 105063

قیمت – خرید نیترات پتاسیم کد مرک 105063

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی ازجمله فروش نیترات پتاسیم کد مرک  105063 می باشد. شما می توانید جهت خرید این محصول به دو روش ابتدا با شماره های مستقیم شرکت تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ نام محصول و مقدار آن را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت نیترات پتاسیم کد مرک 105063 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)