راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

نیترات پتاسیم کد مرک : 105063

نیترات پتاسیم کد مرک : 105063

درگذشته جهت تولیداسیدنیتریک ،سولفوریک اسید را با انواع نیترات ها مانند نیترات پتاسیم ترکیب می کردند که اکنون از طریق فرآیند استوالد تولیدمی شود.مصرف عمده نیترات پتاسیم کد مرک : 105063 به عنوان اکسنده درپودر سیاه در موتورهای موشک و همچنین بمب های دودزا می باشد.مصارف دیکرنیترات پتاسیم در داروسازی،خمیر دندان ها،کودها،مقابله با فشارخون بالا و پایین،نگهداری غذا،درمان آسم و باغبانی می باشد.

دمای ذوب :334درجه سانتی گراد

دمای جوش:400درجه سانتی گراد(تجزیه می شود)

چگالی:2,109 گرم برسانتی مترمکعب

حلال ها:آب ،اتانول، گلیسرول و آمونیاک

 کاربردهای نیترات پتاسیم کد مرک : 105063

درداروسازی (درقرص های کلیوی برای کاهش علائم)،برخی ازبیماری ها مانند عفونت ادراری،برای جلوگیری ازسوختگی مجدد تنباکو درسیگار،برای اطمینان ازاحتراق کامل کارتریج های کاغذی،ذخیره سازی حرارتی درسیستم های تولیدبرق،درکودها به عنوان منبع نیتروژن و پتاسیم،به عنوان الکترولیت درپل نمکی،درگذشته برای درمان آسم،پرداخت آلومینیوم،اکسنده.

یکی از انواع مواد شیمیایی پرمصرف،این ماده صنعتی وآزمایشگاهی بوده که ازترکیب آمونیوم نیترات و پتاسیم هیدروکسید تولید می شود.تولیدنیترات پتاسیم همچنین ازترکیب نیترات آمونیوم و پتاسیم کلراید بوجود می آیدکه جایگزین بوده که در طبیعت به صورت KNO3 مناسبی برای نمک فاقدسدیم خواهد بود.

این ماده یک نمک یونی بافرمول شیمیایی نیتریافت می شود.

نیتروژن ماده اصلی نیترات پتاسیم است. فروش آن به دلیل استفاده این ماده درتولید کود شیمیایی و وسایل آتش بازی بسیارمورد توجه می باشد.همچنین ازگذشته به عنوان ماده نگهدارنده ی مواد غذایی موردتوجه بوده است.که می توان آن را  ماده اصلی تشکیل دهنده باروت در نظر گرفت.

این ماده شیمیایی با انحلال پذیری متوسط درآب ،غیرقابل انحلال درالکل بوده و غیرسمی می باشد.

فروش نیترات پتاسیم

این ماده بصورت صنعتی و آزمایشگاهی بفروش می رسد.

با وجود گستردگی محصولات و وجود برندهای اصلی و غیراصلی و از طرفی وجود حساسیت مواردمصرف شیمیایی خرید این موادحائز اهمیت فراوانی است که شرکت دانش پژوهان شیمی با راه اندازی سایت فروش موادشیمیایی این موضوع را هموار کرده و توانسته با عرضه محصولات صنعتی باکیفیت و مواد شیمیایی با برندهای مرک آلمان و سیگماآلدریچ (اصلی) جایگاه خودرا در بین مصرف کنندگان حفظ نماید.

راهنمای ایمنی

راهنمای کاربا نیترات سمی،معمولا مواد را از نظر میزان سمی بودن به سه دستگاه شامل سمیت بالا،متوسط و پایین تقسیم می کنند.نوع برخورد با ماده از دیدایمنی به سمیت و شکل فیزیکی ماده بستگی دارد.خطرناک ترین راه ورود ماده ی سمی به بدن،سیستم تنفسی است و لذا باید سیستم های تهویه مناسب راه اندازی شود.

درشرایط سمیت متوسط،استفاده از ماسک های معمولی جواب می دهد و وجود سیستم های تهویه درکنار وسایل حفاظت فردی می تواند موثرترباشد.درشرایط سمیت پایین،خطرمنتفی است.درمورد موادشیمیایی خیلی خطرناک ،درصورت عدم استفاده صحیح مضرات فوق العاده شدیدی از قبیل سرطان،صدمه به جنین،عیوب ژنتیکی،عقیمی،کاهش امکان بارداری،مرگ جنین،جهش کروموزومی یانقایص اساسی بعداز تولد جنین درفرد ایجاد می کنند.

خطرات

 • خوردن این ماده موجب مسمومیت حاد شده که درنهایت موجب مرگ می گردد.
 • سرعت جذب این ماده  توسط دستگاه گوارش بسیاربالاست.
 • افزایش آن دربدن موجب کاهش حجم خون و به دنبال آن فعال شدن سیستم سمپاتیک بدن شده که موجب ترشح آدرنالین می گردد.
 • نیترات پتاسیم بامواد قابل اشتعال واکنش داشته و درمعرض حرارت موجب افزایش خطرآتش سوزی می شود.
 • متهموگلوبینمی نتیجه مسمومیت حادناشی از خوردن نیترات پتاسیم است که این بیماری ممکن است درنهایت به مرگ منجرشود.
 • یون پتاسیم به تنهایی دارای سمیت بسیارکمی است.
 • سمیت این نوع نمک ها را نیزشامل می شود با آنیون آنها درارتباط است که به سرعت توسط دستگاه گوارش فوقانی جذب می شود.
 • افزایش غلظت پتاسیم دربدن باعث تغییراتی درچربی خون،تری گلیسیرید،کاهش کلسترول لیپوپروتئین پرچگالی،عملکرد کلیه و افزایش میزان کاتکول آمین است.
 • کاهش حجم خون ناشی از افزایش پتاسیم،سیستم عصبی سمپاتیک رافعال می کند.
 • این ماده منجر به ترشح آدرنالین می شود.
 • به طورکلی،این ماده باعث مسمومیت حاد تا متوسط می شود.
 • در معرض حرارت خطرآتش سوزی را افزایش می دهد و به موادقابل احتراق و اشتعال واکنش می دهد.

قیمت – خرید نیترات پتاسیم

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی ازجمله نیترات پتاسیم کد مرک : 105063 می باشد.شما می توانید جهت خرید این محصول به دو روش ابتدا با شماره های مستقیم شرکت تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ نام محصول و مقدار آن را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت نیترات پتاسیم کد مرک 105063 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)