دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482

هیدروکسید سدیم، معمولاً به نام سود (Sodium Hydroxide) نیز شناخته می‌شود و یک ترکیب شیمیایی بسیار مهم است. این ترکیب به صورت جامد به شکل پودر یا خرده‌های سفت و لبه‌دار و با فرمول شیمیایی NaOH شناخته می‌شود. سود به عنوان یک باز (Base) قوی در شیمی معروف است و خواص شیمیایی و کاربردهای گسترده‌ای دارد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان است که  فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482

فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482 سود سوزآور یا کاستیک سودا (caustic soda) دارای فرمول شیمیایی NaOH است. این ماده یک جامد سفید رنگ می باشد که در دمای ذوب 139 درجه سانتیگراد است. این ماده جاذب آب است و آب محیط اطراف خود را جذب می کند. به همین دلیل نیاز است که در نگهداری آن دقت لازم صورت گیرد. این محصول در تماس یا آب کاملا به یون های تشکیل دهنده آن تفکیک می شود و خاصیت قلیایی دارد. این ماده به خوبی در اتانول، متانول و آب حل می شود. فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482

کاربردهای هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482

فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482یک باز قوی است. (از آن می توان برای خنثی کردن اسیدها استفاده نمود) حدود 56% هیدروکسید سدیم تولیدی، در صنعت مصرف می شود که از این مقدار 25% آن در صنعت کاغذ استفاده می شود. از هیدروکسید سدیم در تولید نمک های سدیم، پاک کننده ها، تنظیم Ph و سنتزهای اورگانیک مورد استفاده قرار می گیرد.

در این بخش به برخی از کاربردهای این ماده اشاره می شود.

 • باز قوی: سود یک باز قوی در شیمی است که در تعادل اسید-باز بسیار قوی عمل می‌کند. این به معنای توانایی آن برای نترالیزه کردن اسیدها و تولید محلول‌های آلکالی نیز می‌باشد.
 • خصوصیات حرارتی: سود یک ترکیب حرارتی است و در تولید حرارت در واکنش‌های شیمیایی مهمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تولید صابون: سود به عنوان یکی از مواد اصلی در تولید صابونها عمل می‌کند. واکنش سود با روغن‌ها یا چربی‌ها به تشکیل صابون و گلیسرین منجر می‌شود.
 • تصفیه آب: سود به عنوان یک ماده تصفیه‌کننده آب استفاده می‌شود. با افزودن سود به آب، اسیدها و آلاینده‌های دیگر نترالیزه می‌شوند.
 • تولید مواد شیمیایی: سود به عنوان یک ماده شیمیایی میانجی در تولید مواد شیمیایی مانند پلاستیک، محصولات پتروشیمیایی، و مواد شیمیایی دیگر استفاده می‌شود.
 • پالایش نفت: در صنعت پالایش نفت، سود برای تصفیه و جداسازی مخلوط‌های نفتی و تولید محصولات نفتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • صنایع مواد غذایی: سود در صنعت مواد غذایی به عنوان ماده‌ای برای تنظیم pH و پالایش مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • سود به عنوان یکی از مواد اصلی در صنایع شیمیایی و صنعتی بسیار مهم است و در مختلف صنایع و کاربردها به کار می‌رود.

خمیر کردن شیمیایی

فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482 در مقادیر زیاد برای خمیر کردن چوب، برای ساختن کاغذ و فیبرهای باز تولیدی استفاده می گردد.

تخریب بافت زنده با NaOH

محلول این ماده در آب، میتواند برای حل کردن و از بین بردن بافت های موجودات زنده مانند حیوانات استفاده شود. با انداختن جسد حیوان درون این محلول، می توان جسد را کامل در آن حل کرد و به نوعی آن را نابود کرد. به دلیل قیمت ارزان و در دسترس بودن آن، بسیاری از مجرمان نیز از این ماده برای از بین بردن و مخفی کردن جسدها استفاده می کنند.

به عنوان مثال قاتل سریالی ایتالیایی، لئوناردو سیاسیولی، از این ماده شیمیایی برای مخفی کردن اجساد استفاده می کرده و در نهایت از آنها صابون تولید می کرده است. این ماده می تواند ساختار پروتئینهای بدن را تخریب کرده و باعث نابودی ساختار بدن گردد. این ماده خاصیت خورندگی دارد و برای بدن بسیار مضر است. فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482

حل کردن فلزات و ترکیبات آمفوتری
 • بازهای قوی به آلومینیوم حمله می کنند. فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482
 • هیدروکسید سدیم با آلومینیوم و آب واکنش داده و باعث آزاد سازی گاز هیدروژن می شود.
 • از هیدروکسید سدیم برای جداسازی آلومینیوم استفاده می شود.
آماده سازی مواد غذایی با هیدروکسید سدیم

از کاربردهای هیدروکسید سدیم در صنایع غذایی، می توان به شستن یا پوست کندن میوه ها و سبزیجات، آماده سازی قهوه و شکلات، تولید رنگ کارامل، تولید نوشیدنی های بدون الکل و سفت کردن بستنی اشاره نمود. این ماده کاربرد بسیاری در صنایع غذایی دارد. به عنوان مثال، یکی دیگر از این کاربردها، نودل های چینی است که در تولید آنها از هیدروکسید سدیم استفاده می شود. فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482

فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482

عامل پاک کنندگی

هیدروکسید سدیم در صنایع مختلف به عنوان ماده پاک کننده استفاده می شود و در صنعت بیشتر با نام کاستیک سودا شناخته می شود. این ماده حتی می تواند چربی ها را نیز به خوبی حل کند و همین موضوع هم آنرا به عنوان ماده شوینده ای عالی تبدیل کرده است. در بیشتر اوقات برای شویندگی آنرا با آب گرم حل می کنند.

تصفیه آب به کمک NaOH

گاهی اوقات از هیدروکسید سدیم برای تصفیه آب نیز استفاده می شود. این محصول برای بالا بردن pH آب استفاده می شود. با بالا رفتن pH، آب خورندگی کمتری برای لوله های انتقال آب ایجاد می کند. همچنین افزودن NaOH به آب، باعث کاهش یافتن مقدار فلزاتی مانند قلع و مس و دیگر فلزات سمی می شود. فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482

استفاده از هیدروکسید سدیم در تولید صابون

 • این ماده یکی از مواد پر کاربرد در ساخت صابون ها می باشد.
 • از این محصول در ساخت بسیاری از صابون ها استفاده می شود.

ساختار عمده صابون ها به شکل زیر هستند:

در فرمولاسیون های گوناگون ،ممکن است گروه روغنی (آبگریز) ساختار تغییر کند. همچنین به جای سدیم، ممکن است یون های دیگریمانند پتاسیم در داخل ساختار باشند اما از آنجایی که بیشتر فرمولاسیون های حال حاضر از سدیم استفاده می نمایند، به همین خاطر هم در ساخت این مواد از هیدروکسید سدیم استفاده می شود.

کاربرد در صنعت سیمان و بتن

از سدیم هیدروکسید هم در بعضی از ترکیبات سیمان نیز استفاده می گردد.

مضرات سدیم هیدروکسید و موارد ایمنی آن

محلول سدیم هیدروکسید یک ترکیب خورنده است که می تواند پروتئین های بدن را تخریب نماید و بافت های زنده را حل کند. این ماده در صورت تماس با چشم، میتواند باعث کوری دائمی شود. سدیم هیدروکسید جامد هم می تواند در صورت جذب رطوبت (مثلا بخار آب)، خواص خورندگی از خود نشان دهد. به همین دلیل باید از لباس محافظ، دستکش پلاستیکی و عینک محافظ در هنگام کار با این ماده چه به شکل محلول و چه به شکل جامد استفاده نمود. اقدام اولیه در صورت ریختن این ماده روی پوست، شستن مداوم پوس به مدت 10 – 15 دقیقه با استفاده از آب سرد باشد.

فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482قیمت – فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482 می باشد. این شرکت در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. فروش هیدروکسید سدیم (سود) کد 106482

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)