دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

پارافرمالدهید

پارافرمالدهید یک ترکیب شیمیایی است که به صورت گاز در دمای محیط و در فشار اتمسفری طبیعی وجود دارد. فرمول شیمیایی آن CH2O است. این ترکیب یک الدهید است و برای تولید محصولات شیمیایی، انگشترها، رنگ‌ها، ایزوله‌ها و محصولات چوبی به‌عنوان یک ماده اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین به‌عنوان یک ضد‌عفونی کننده و نگهدارنده در مواد غذایی، مواد آرایشی و بهداشتی و در کاربردهای پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. پلی وینیل پیرولیدون PVP یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

پارافرمالدهید

پارافرمالدهید، یک ماده جامد سفید با محتوای فرمالدئید بین 78 و 98% است. به عنوان یک جداکننده گرانول یا گرانوله عرضه می شود. تمام اشکال حاوی بیش از 95,5 درصد محتوای پارا فرمالدهید است. پارافرمالدهید پلیمری است که معمولا به عنوان یک پودر سفید به دست می آید. اگر با آب گرم مخلوط شود، و آن را به طور کامل بخار دهند به محلول فرمالدئید یا فرمالین تبدیل می شود. فرمالدئید یک گاز بی رنگ با بوی تند است.

پارافرمالدهید

مشخصات پارافرمالدهید

مشخصات پارافرمالدهید عبارتند از:

فرمول شیمیایی: CH2O
وزن مولکولی: 30.03 گرم بر مول
چگالی: حدوداً 0.815 گرم بر سانتی‌متر مکعب در دمای 20 درجه سانتیگراد
نقطه جوش: حدوداً 19 درجه سانتیگراد
نقطه اشتعال: حدوداً -19 درجه سانتیگراد
شکل فیزیکی: گاز بی‌رنگ با بوی تند و حاد
حلالیت: حلال در آب و الکل
خواص شیمیایی: به‌عنوان یک الدهید، پارافرمالدهید دارای خواص ضدعفونی کننده و ضد باکتریایی است.
این مشخصات به‌طور کلی ویژگی‌های اصلی و مهم پارافرمالدهید را توصیف می‌کنند که برای مصارف مختلف از جمله در صنایع شیمیایی، پزشکی، و غذایی استفاده می‌شود.

تفاوت فرمالدئید و پارافرمالدهید چیست؟

پارافرمالدهید شکل پلیمری فرمالدئید که جامد است و فرمالدئید یک گاز است. محلول های فرمالدئید عبارتند از گاز فرمالدئید که در یک حلال حل شدنی است. پارافرمالدهید خود عامل ثابت نیست، و باید به بلوک ساختمانی اولیه خود، فرمالدئید شکسته شود. می توان با حرارت دادن یا شرایط اساسی انجام داد تا آنکه محلول شود.

کاربرد فرمالدهید:

 •  ضدعفونی کننده ها، حشره کش ها و سموم دفع آفات
 • قارچ کش و ضد باکتری
 • رزین تبادل یونی
 • رزین های حرارتی
 • پوشش رزین و مینا
 • گلیفوزات
 • رنگ خودرو
 • پوشش الکتریکی و آب
 • صنایع جوهر
 • صنعت دام و طیور
 • ساینده
 • داروسازی
 • رنگ نساجی و پلاستیک های مخصوص

خرید پارافرمالدهید

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید پارافرمالدهید با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید پارافرمالدهید

ویژگی های پارافرمالدهید

ویژگی‌های پارافرمالدهید عبارتند از:

 • ضد عفونی کننده: پارافرمالدهید به دلیل ویژگی ضد عفونی کننده‌اش در کنترل رشد میکروارگانیسم‌ها و باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • حلالیت: این ترکیب در آب و الکل حلال است که این ویژگی از آن استفاده راحت در فرآوری مواد و تهیه محصولات مختلف را فراهم می‌کند.
 • ضد عفونی کننده ابزار پزشکی: پارافرمالدهید به‌عنوان یک ماده ضدعفونی کننده در ابزار پزشکی مانند وسایل جراحی، سرنگ‌ها، و ابزارهای پزشکی دیگر استفاده می‌شود.
 • استحکام حفظ کننده: این ترکیب برای حفظ استحکام و کیفیت چوب و مواد آلی دیگر، به‌ویژه در صنایع چوب و مبلمان، استفاده می‌شود.
 • استفاده در تصفیه آب: پارافرمالدهید به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده در فرآیندهای تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • استفاده در صنایع رنگ و رزین: این ترکیب به عنوان یک ماده اصلاح‌کننده و فرآورده در تولید رزین‌ها و رنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • نگهداری مواد غذایی: پارافرمالدهید به عنوان یک ماده نگهدارنده در برخی از مواد غذایی استفاده می‌شود تا عمر مفید آن‌ها را افزایش دهد.
 • خواص ضد باکتریایی: این ترکیب خاصیت ضد باکتریایی دارد که موجب استفاده آن در محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده می‌شود.

در کل، پارافرمالدهید به‌عنوان یک ماده چندمنظوره با ویژگی‌های ضدعفونی کننده، حلالیت، و نگهداری کننده، در صنایع مختلف از جمله صنایع پزشکی، صنایع غذایی، و صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی های پارافرمالدهید-min

نگرشی جدید برای ضدعفونی و مزایای استفاده از پارافرمالیدها:

پارافرمالیدها علاوه برآنکه کارایی بسیار قوی در زمینه ضدعفونی دارد و کاملا در ردیف فرمالین مایع قرار می گیرد در هزینه ها صرفه جویی می کند زیزا احتیاج به کاتالیزور (پرمنگنات) ندارد. در انبار دارای فضای کمتری را اشغال می کند و شایان ذکراست که حمل و نقل پارافرمالدهید مقرون به صرفه تر و با سهولت بیشتری انجام می شود.

عمرمفید پارافرمالدهید

عمر مفید این ماده مشخص نشده است، اما تضمین کیفیت یک سال از زمان تولید بطری های باز نشده، ذخیره شده در دمای 2 تا 8 در جه سانتیگراد است. اما می توان انتظار داشت که این محصول با کیفیت و خوب را حداقل برای 2 سال بتوان استفاده کرد. اغلب پارافرمالدهید دارای ناخالصی های نامحلول هستند و بهترین آنها این است که از طریق یک چرخش سریع در یک سانتریفیوژ روی میز ویا با عبور از راه حل آماده شده از طریق یک سرنگ فیلتر برداشته شوند. همچنین لازم است بدانیم که میزان اثر بخشی و ناخالصی پارافرمالدهید پودر می تواند به میزان زیادی از تعداد دانه به تعداد زیادی از واکنش ها متفاوت باشد.

نگهداری-بسته بندی و روش استفاده

این ماده در کیسه های در بسته و با دقت بالا نگهداری می شود تا از نور مستقیم خورشید و رطوبت جلوگیری شود.این ماده در کیسه های 25 کیلوگرمی که پلی اتیلن فشرده PP/PE  می باشد. مقدار مورد نیاز پارافرمالدئید را در درون ظرف فلزی دهانه گشاد ریخته و توسط حرارت دهی غیر مستقیم در زمان نیم ساعت کلیه پارافرمالیدها به بخار فرمالین تبدیل شده و در محیط پراکنده می گردد.

ایمنی 

سطوح بالاتر از0.1 ppm می تواند باعث حساسیت و مشکلات حاد بهداشتی شود، برای مثال گلودرد، سوزش پوست، حالت تهوع، سوزش چشم و سرفه، فرمالدئی همچنین به عنوان ترکیبات بسیار سرطان زا طبقه بندی می شود. قرار گرفتن در معرض مقدار متوسط فرمالدئید با سرطان، مرتبط است.

فروش پارافرمالدهید

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی (مرک آلمان) بخصوص، پارافرمالدهید در کشور می باشد . شما می توانید جهت خرید یا استعلام قیمت تمامی محصولات شیمیایی ابتدا با شماره های مستقیم بخش فروش تماس گرفته و با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید و یا جهت استعلام نام محصول مورد نیاز خود را به همراه مقدار آن از طریق کانال واتساپ شرکت ارسال تا در کمترین زمان پاسخ خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت پارافرمالدهید میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)