دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

پتاسیم یدید کدمرک 105043

پتاسیم یدید کدمرک 105043 (Potassium Iodide) یک ترکیب شیمیایی است که شامل عنصر پتاسیم (K) و عنصر ید (I) می‌باشد. این ترکیب به صورت یک ترکیب بلوری سفید یا پودر تازه سفید در دمای معمولی ظاهر می‌شود. پتاسیم یدید در محیط‌های مختلف از جمله آزمایشگاهی، پزشکی و صنعتی استفاده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان است که پتاسیم یدید کدمرک 105043 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

پتاسیم یدید کدمرک 105043

پتاسیم یدید (Potassium Iodide) یک ترکیب شیمیایی است که شامل عنصر پتاسیم (K) و عنصر ید (I) می‌باشد. این ترکیب به صورت یک ترکیب بلوری سفید یا پودر تازه سفید در دمای معمولی ظاهر می‌شود. پتاسیم یدید در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما مهمترین کاربرد آن در پزشکی به عنوان دارویی مقداردهنده به عنصر ید برای ارتقاء سلامت تیروئید و جلوگیری از مسمومیت تیروئید است. پتاسیم یدید کدمرک 105043

این دارو به عنوان مکمل تیروئیدی برای افرادی که در مناطق کم‌یود زندگی می‌کنند یا در مواجهه با مواد نووکلئیدی معدنی نظیر جداشدن نووکلئیدی و عناصر نیرواقعی در ناحیه تیروئید به دنبال یک حادثه اتمی یا رادیواکتیو قرار می‌گیرند، تجویز می‌شود. این دارو با جلوگیری از جذب ید رادیواکتیو توسط تیروئید، می‌تواند از آسیب به تیروئید جلوگیری کند.

پتاسیم یدید کدمرک 105043 یکی از مشتقات مهم ید در داروسازی و ضد عفونی کننده ها و صنعت پلیمر می باشد. این ترکیب این ماده بر خلاف یدات پتاسیم به نور مستقیم و رطوبت حساس بوده و غالباً تحت چنین شرایطی به ید مولکولی اکسید می گردد و رنگ آن از سفید به زرد کم رنگ تغییر می کند. پتاسیم یدید کدمرک 105043

این ماده در در شرایط دمایی و فشار معمولی پایدار می باشد. غلظت بالای این ماده می تواند باعث سوزش چشم و پوست شود. در صورت آلودگی پوست یا چشم با این ماده باید به طور مکرر و زیاد با آب نسبتاً خنک شستشو داده شود. پتاسیم یدید باید در محیطی خنک و دور از نور مستقیم آفتاب و گرمای شدید و در ظروف کاملاً پلمپ شده نگهداری شود و از نگهداری هر گونه اسید یا باز قوی و اکسید کننده های قوی مایع در کنار آن جلوگیری کرد. پتاسیم یدید کدمرک 105043

مشخصات ماده پتاسیم یدید کدمرک 105043
 • نام: پتاسیم یدید
 • نام لاتین: Potassium iodide
 • نام متعارف: Potaso yoduro
 • کد کالا: 105043
 • CAS No: 7681-11-0
 • فرمول شیمیایی: Kl
 • بسته بندی: 250 گرمی – 500 گرمی – 1 کیلویی – 2.5 کیلویی
 • برند: مرک آلمان

پتاسیم یدید کدمرک 1050430

کاربردهای پتاسیم یدید کدمرک 105043

 1. مقداردهی به عنصر ید در جغرافیای پزشکی: پتاسیم یدید در داروهای مقداردهی به عنصر ید برای ارتقاء سلامت تیروئید و پیشگیری از بیماری‌های تیروئیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این داروها به عنوان مکمل تیروئیدی برای افرادی که در مناطق کم‌یود زندگی می‌کنند، تجویز می‌شوند. پتاسیم یدید کدمرک 105043
 2. محافظت در برابر اثرات جانبی جذب ید توسط تیروئید: در مواجهه با مواد نووکلئیدی معدنی نظیر جداشدن نووکلئیدی و عناصر نیرواقعی در ناحیه تیروئید به دنبال یک حادثه اتمی یا رادیواکتیو، مصرف پتاسیم یدید می‌تواند به تیروئید کمک کند تا جذب ید رادیواکتیو را کاهش دهد و از آسیب جدی به این غده جلوگیری کند.
 3. تولید فراورده‌های شیمیایی: پتاسیم یدید به عنوان یک ماده شیمیایی مورد استفاده در تولید مواد فراورده مختلف، از جمله کودها، عامل‌های ضدعفونی‌کننده، و مواد اصلاح‌کننده خاک استفاده می‌شود.
 4. آزمایشات آزمایشگاهی: در آزمایشات آزمایشگاهی، پتاسیم یدید به عنوان یک اندیکاتور شیمیایی و یک منبع ایدو آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در آزمایشات شیمیایی و آزمایش‌های تعیین ید در نمونه‌های زیستی.
 5. صنعت نساجی: پتاسیم یدید به عنوان ماده‌ای جهت رنگ‌آمیزی الیاف طبیعی نظیر پنبه در صنعت نساجی استفاده می‌شود.

مهم است به دقت و با رعایت دستورات و دستورهای پزشکی یا شیمیایی از پتاسیم یدید استفاده شود زیرا مصرف بی‌رویه ممکن است به مشکلات جدی سلامتی منجر شود.

پتاسیم یدید کدمرک 1050430

خرید و فروش پتاسیم یدید کدمرک 105043

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده پتاسیم یدید کدمرک 105043 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

ساختار پتاسیم یدید

ساختار شیمیایی پتاسیم یدید (Potassium Iodide) به صورت زیر است:

پتاسیم (K) یک فلز قلیایی است که در جدول تناوبی با عدد اتمی ۱۹ و نماد “K” نمایش داده می‌شود.

ید (I) نیز یک عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی با عدد اتمی ۵۳ و نماد “I” نمایش داده می‌شود.

ساختار پتاسیم یدید به این صورت نمایش داده می‌شود:

K (پتاسیم)
|
I (ید)
در این ترکیب، یک اتم پتاسیم به یک اتم ید متصل شده است. ترکیب نهایی به صورت یک ترکیب بلوری با فرمول شیمیایی KI ظاهر می‌شود. پتاسیم یدید کدمرک 105043

پتاسیم یدید کدمرک 1050430

پتاسیم یدید کدمرک 1050430

اقدامات بیوشیمی پتاسیم یدید

پتاسیم یدید (Potassium Iodide یا KI) در بیوشیمی و علوم زیستی اهمیت دارد و می‌تواند در مطالعات و تجزیه و تحلیل‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در زیر، به برخی از اقدامات بیوشیمیایی مرتبط با پتاسیم یدید اشاره شده است:

 • استفاده به عنوان اندیکاتور: پتاسیم یدید به عنوان یک منبع ایدو آزمایشی در آزمایشات بیوشیمیایی و زیست‌شناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب می‌تواند در تست‌های تعیین ید و شناسایی مواد شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد.
 • تعیین مقادیر تیروئیدی: پتاسیم یدید در تست‌های تشخیصی تعیین مقادیر هورمون‌های تیروئیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، در تست‌های تعیین سطح تیروئید استیموله کننده (TSH) و هورمون‌های تیروئیدی (T3 و T4)، پتاسیم یدید به عنوان یک جزء از محیط‌های تست استفاده می‌شود.
 • استفاده در تحقیقات تیروئیدی: پتاسیم یدید در تحقیقات مرتبط با تیروئید و اختلالات تیروئیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب می‌تواند به عنوان یک عامل معیاری در مطالعات تیروئیدی و تحقیقات مرتبط با ترکیبات هورمونی تیروئید مورد استفاده قرار گیرد.
 • استفاده در مطالعات سلولی و مولکولی: در مطالعات سلولی و مولکولی، پتاسیم یدید ممکن است به عنوان یک ترکیب جهت ایجاد شرایط خاص در محیط کشت سلولی (مانند محیط کشت سلول‌های تیروئیدی) مورد استفاده قرار گیرد.
 • استفاده در محققان نوجوانی: پتاسیم یدید ممکن است در تحقیقات مرتبط با تیروئید و هورمون‌های تیروئیدی برای محققان نوجوانی مورد استفاده قرار گیرد تا درک بهتری از عملکرد تیروئید و اختلالات مرتبط با آن داشته باشند.

استفاده از پتاسیم یدید در این مطالعات و تحقیقات نیاز به دقت و رعایت دستورات و پروتکل‌های مربوطه دارد، و همچنین ممکن است در موارد خاص دارویی تجویز شود که توسط پزشکان مختص مورد ارزیابی و تجویز شود.

کاربردها بصورت تیتر

 • استفاده در ضد عفونی کننده های انسانی و دامی مانند گلیسیرین یده
 • پایدار کننده حرارتی نایلون 6و6
 • تولید قرص یدید پتاسیم بای مراکز هسته ای
 • استفاده در آزمایشگاهها در تیتراسیون های یدومتری
 • جهت تولید مکمل های مولتی ویتامین مینرال و برخی داروهای خلط آور در صنایع داروسازی
 • استفاده در درمان برخی عفونتهای قارچی مانند:sporotrichosis

از ماده پتاسیم یدید در تولید کدام داروها استفاده می شود؟

پتاسیم یدید (Potassium Iodide یا KI) در تولید داروها و محصولات مختلف به عنوان یک ماده مؤثر و کلیدی در برخی داروها استفاده می‌شود. داروهایی که از پتاسیم یدید به عنوان یکی از اجزاء اصلی خود استفاده می‌کنند، عبارتند از:

 1. داروهای تیروئیدی: پتاسیم یدید به عنوان یک ماده مقداردهنده به عنصر ید برای ترکیب داروهای تیروئیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این داروها به منظور درمان اختلالات تیروئیدی نظیر هیپوتیروئیدی (کم‌ترشدن فعالیت تیروئید) تجویز می‌شوند. نمونه‌هایی از داروهای تیروئیدی که حاوی پتاسیم یدید هستند، شامل لوتیروکسین (Levothyroxine) می‌شوند.
 2. داروهای ضد عفونی و ضد باکتریایی: پتاسیم یدید به عنوان یک داروی ضدعفونی‌کننده در تولید برخی از داروهای ضد باکتریایی و ضد عفونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این داروها ممکن است در درمان عفونت‌های پوستی و زخم‌ها، به ویژه در حالات خاص، تجویز شوند.
 3. داروهای ضد ویروسی: پتاسیم یدید در تولید برخی از داروهای ضد ویروسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، در تولید برخی از داروهای ضد ویروسی برای درمان عفونت‌های ویروسی نظیر آنفلوآنزا (انفلوآنزا)، پتاسیم یدید به عنوان یکی از اجزاء مؤثر استفاده می‌شود. پتاسیم یدید کدمرک 105043
 4. تنظیم و تجویز این داروها و استفاده از پتاسیم یدید در آنها توسط پزشکان و متخصصان مورد نظر صورت می‌گیرد و باید با دقت و بر اساس نیازهای بالینی انجام شود. افراد باید همواره توصیه‌ها و دستورات پزشک خود را رعایت کنند.
پتاسیم یدید کدمرک 1050430

پتاسیم یدید کدمرک 1050430

قیمت – فروش پتاسیم یدید

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات مرک پتاسیم یدید کدمرک 105043 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت پتاسیم یدید کدمرک 105043 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)