دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی در ایران است. این شرکت آماده ارائه خدمات در بخش فروش پلی وینیل الکل PVA (صنعتی) با کیفیتی عالی و قیمت مناسب و در مقادیر دلخواه به شما عزیزان می باشد. این محصول ایرانی بوده و بصورت مایع ارائه می گردد. در زیر اطلاعات محصول جهت آگاهی در خدمت شما عزیزان قرار می گیرد. پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

محصول پلی وینیل الکل PVA (صنعتی) ماده خالص (PVOH or PVA) یک فرمول آرمانی به صورت CH2CH(OH)n دارا می باشد. و از یک خاصیت بسیار جذاب برخوردار است و آن، قابلیت تجزیه بیولوژیکی است. یک پلیمر سنتزی محلول در آب و به صورت پودر سفید رنگ و بدون بو، و برای حمل با دست ایمن و دوستدار محیط می باشد. که در دمای 230درجه سانتیگراد تجزیه می شود. مونومرهای وینیل الکل ضعیف هستند و PVOH از جایگزینی گروه استات در وینیل استات با گروه های هیدروکسیل تهیه می شود. پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

PVOH یک پلیمر سنتزی محلول در آب با ساختار یکنواخت می باشد. برای استفاده های نهایی، تعدادی استخلاف برای PVOH وجود دارد. این ماده به طور معمول سهم کم یا متوسطی در حدود (حداکثر 20%) از محصولاتی که در آنها به کار می رود به خود اختصاص می دهد. پلی وینیل الکل در آب سرد و گرم محلول است. بعنوان مثال PVOH با 88% هیدرولیز در آب سرد و گرم حل می شود، در صورتی که PVOH با 98% هیدرولیز فقط در آب گرم حل می شود. باقی ویژگی ها با هم برابر می باشند، درجه هیدرولیز بالاتر، حلالیت کمتری را سبب می شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی امکان خریدی آسان را برای مشتریان خود فراهم نموده است.

بیشتر بدانید

ماده PVA تجاری دارای گرانروی و مقدار گروه های استیل متفاوتی هستند که قسمتی از آن هیدرولیز شده باشد دارای دمای ذوب و تخریب پایین تری است. هیدرولیز زیاد باعث کاهش حلالیت می شود . با افزایش وزن مولکولی گرانروی افزایش می یابد و PVOH تجاری دارای واحدهای مونومری 3500 – 3000 و وزن مولکولی 200000 – 13000 می باشند.

در نامگذاری محصولات تجاری ، اولین شماره درجه هیدرولیز و شماره دوم نشان دهنده گرانروی در واحد سانتی پواز(محلول آب 4% در دمای 200C می باشد). متناوبا در صد هیدرولیز با واژه های عالی برای 99% به بالا کامل برای 99 – 98% متوسط برای 98% -90 و جزئی برای 85 – 89% مشخص می شود. پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

کاربردپلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

پلی وینیل الکل در موارد مختلفی کاربرد دارد از جمله:

  • برای ساخت فیلم و پوششها با قدرت کششی و انعطاف پذیری بالا
  • کارخانجات تولیدی کاغذ و مقواچسب هایی که در برابر آب مقاوم هستند
  • بخش منسوجات که در مرحله آهار زنی منسوجات استفاده می شود
  • استفاده در زمان ماهیگیری
  • حلال های نفتی
  • ترکیبات قالبگیری پلاستیک
  • استفاده در مواد آرایشی و پزشکی
  • محصولات زیست تخریب پذیر
  • تهیه کلوئیدی های محافظ برای پلیمریز اسیون امولسیونی
  • استفاده از الیاف بازیافتی در چاپ به واسطه ی مقاومت بیشتری که در مقایسه با سایر رزین ها مورد استفاده در این حوزه از قبیل کازئین ، پروتئین سویا و مواد نشاسته ای دارد، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. البته در اروپای غربی و ایالات متحده آمریکا ، بیشترین کاربرد PVOH در تولید پلی وینیل بوتیر ال (PVB) می باشد.

آیا می توان از پلی وینیل الکل در صنایع غذایی استفاده کرد؟

پلی وینیل الکل در برخی از کاربردهای غذایی استفاده می شود، اما این موارد نسبتاً محدود هستند. گاهی اوقات از پلی وینیل الکل به عنوان تثبیت کننده و ضد چکه در برخی از نوشابه های الکلی و غیر الکلی استفاده می شود. همچنین گاهی اوقات در ساخت برخی از انواع فیلم ها و فیلم هایی که در بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود، به منظور محافظت از محصولات غذایی در برابر رطوبت، اکسیداسیون و آلودگی استفاده می شود. پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

با این حال، توجه داشته باشید که باید از پلی وینیل الکل صنعتی مناسب که برای مصرف مواد غذایی تایید شده است استفاده کنید و از استفاده از انواعی که ممکن است حاوی مواد شیمیایی یا آلاینده های مضر باشند خودداری کنید. شما باید دستورالعمل ها و دستورالعمل های روی بسته ها و محصولات حاوی پلی وینیل الکل را دنبال کنید و از دوزهای مجاز تجاوز نکنید. پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

توجه به این نکته مهم است که PVA یک ماده غذایی نیست و نمی تواند به عنوان جایگزینی برای مواد غذایی واقعی استفاده شود و همچنین نباید مستقیماً مصرف شود. و هنگامی که در صنایع غذایی استفاده می شود، باید اطمینان حاصل شود که طعم یا بوی محصولات غذایی، کیفیت و ایمنی غذایی آنها را تحت تاثیر قرار نمی دهد و در هنگام برخورد با آن و تولید محصولات غذایی حاوی آی تی. پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

دوزهای توصیه شده برای استفاده ایمن از پلی وینیل الکل چیست؟

دوزهای دقیق برای استفاده ایمن از پلی وینیل الکل بسته به نوع کاربرد و محصول حاوی آن متفاوت است. رعایت دستورالعمل های استفاده توصیه شده توسط داروسازان، پزشکان و تولید کنندگان محصولات حاوی PVA ​​بسیار مهم است.

به عنوان مثال، در ساخت قرص های دارویی، پلی وینیل الکل در دوزهای بین 2 تا 5 درصد به عنوان چسب و تثبیت کننده استفاده می شود. در ساخت بسته بندی های دارویی، پلی وینیل الکل در دوزهای مختلف از 3 تا 6 درصد به عنوان ماده بسته بندی دارویی استفاده می شود. پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

در صنعت لنزهای تماسی پزشکی، دوزهای خاص بین 1 تا 5 درصد است و بسته به نوع لنز و محصول متفاوت است.

به طور کلی، برای حفظ ایمنی و اثربخشی و جلوگیری از هر گونه عوارض جانبی ناخواسته، نباید از دوزهای توصیه شده خاص تجاوز کرد و دستورالعمل های مصرف باید رعایت شود. در صورت بروز هر گونه علائم نامطلوب، باید استفاده از محصول حاوی پلی وینیل الکل را متوقف کنید و با داروسازان یا پزشکان تماس بگیرید تا راهنمایی و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

کاربرد پلی وینیل الکل در داروسازی

پلی وینیل الکل یک ترکیب شیمیایی با خواص جالب، محلول در آب، قلیاها، رشته ها و کلروفرم است و دارای خواصی مانند شفافیت، انعطاف پذیری، سختی و مقاومت در برابر حرارت و آتش است. پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

پلی وینیل الکل در بسیاری از کاربردهای مختلف در صنایع مختلف از جمله صنعت دارو و داروسازی استفاده می شود. از مهمترین کاربردهای آن در صنعت داروسازی می توان به موارد زیر اشاره کرد: پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

1- ساخت قرص های دارویی: پلی وینیل الکل در ساخت قرص های دارویی به عنوان چسب و تثبیت کننده استفاده می شود، زیرا به بهبود تکه تکه شدن و تجزیه زیستی داروها کمک می کند و به حفظ غلظت داروها در قرص ها و بهبود کیفیت آنها کمک می کند. و اثربخشی پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

2- ساخت بسته بندی دارویی: از پلی وینیل الکل در ساخت بسته بندی های دارویی که برای بسته بندی داروها استفاده می شود استفاده می شود، زیرا به محافظت از داروها در برابر رطوبت، اکسیداسیون و تجزیه و بهبود پایداری و کیفیت داروها کمک می کند. پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

3- ابزار پزشکی: از پلی وینیل الکل می توان در ساخت برخی از ابزارهای پزشکی خاص مانند ماسک های جراحی و دستکش های پزشکی استفاده کرد، زیرا از آن به عنوان ماده دفع کننده آب، مواد شیمیایی و باکتری ها استفاده می شود. همچنین می توان از آن در ساخت برخی از مواد جراحی اثبات شده که در جراحی ها و درمان های پزشکی استفاده می شود استفاده کرد.

4- لنزهای تماسی: از پلی وینیل الکل در ساخت لنزهای طبی استفاده می شود، زیرا به بهبود خواص لنزها و راحت تر، ایمن تر و موثرتر شدن آنها کمک می کند. پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

5- کرم‌ها و فرآورده‌های پزشکی: از پلی وینیل الکل می‌توان در ساخت برخی از کرم‌ها و فرآورده‌های پزشکی خاص مانند کرم‌ها و ژل‌هایی که برای مراقبت از پوست و مو استفاده می‌شود، استفاده کرد، زیرا به بهبود خواص این فرآورده‌ها و اثربخشی بیشتر آنها کمک می‌کند. و جذب و پایداری آنها را در پوست یا مو بهبود می بخشد همچنین در ساخت برخی از محصولات پزشکی دیگر مانند چسب های پزشکی و چسب های مورد استفاده برای تثبیت اشیاء پزشکی و جراحی استفاده می شود.

پلی وینیل الکل ماده ای ایمن و غیر سمی است و باعث ایجاد حساسیت و تحریک پوست نمی شود که آن را به یک ماده ایده آل و مفید در صنایع دارویی و دارویی تبدیل می کند. با این حال، باید توجه داشته باشید که برخی از افراد ممکن است به PVA حساسیت داشته باشند، بنابراین باید دوزهای مشخص شده و دستورالعمل های مصرف توصیه شده توسط پزشکان و داروسازان را رعایت کنید. پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

نحوه تولید PVA 

برای تولید صنعتی پلی وینیل الکل دو انتخاب وجود دارد:

1 – تولید از پلی وینیل استات

2 – تولید از وینیل استات مونومر

قیمت – فروش پلی وینیل الکل PVA (صنعتی)

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول پلی وینیل الکل PVA (صنعتی) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

همانطور که می دانید محصولات شیمیایی  به دو بخش صنعتی و آزمایشگاهی تقسیم می شوند. بخش صنعتی همانطور که از نام آن مشخص است در بخش صنعتی و کارخانجاتی مانند تولید شوینده ها کاربرد دارد. اما آزمایشگاهی آن در بخش آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی و شرکت های داروسازی به کار می رود. 

در این بین کمپانی های معروف تولید مواد شیمیایی آزمایشگاهی عبارتند از مرک آلمان، سیگماآلدریچ، آلفاایسر، فلوکا و دیگر برندها می باشند. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت پلی وینیل الکل PVA (صنعتی) میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی 
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)