دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

پلی وینیل پیرولیدون PVP

پلی وینیل پیرولیدون PVP  به نام های پوویدون یا پلی ویدون نیز شناخته می شود. پوویدون به صورت پودر و محلول آبی ارائه می شود. شکل پودری آین ماده سفید یا شیری رنگ می باشد که می تواند تا 40% وزن خود رطوبت محیط را جذب کند. به دلیل حضور حلقه آمیدی بسیار قطبی و امکان تشکیل پیوند هیدروژنی، این پلیمر در آب و بسیاری از حلال های قطبی دیگر حل می شود. پوویدون در PH های مختلف پایدار است و پایداری حرارتی خوبی دارد. این پلیمر وینیلی زیست تخریب پذیر نمی باشد اما زیست سازگاری خوبی دارد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. پلی وینیل پیرولیدون PVP یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

پلی وینیل پیرولیدون PVP 

پلی وینیل پیرولیدون (PVP) یک پلیمر آبهای محلول است که از مواد اولیه مانند پیرولیدون (1-متیل-2 پیرولیدون) تولید می‌شود. این ماده به دلیل ویژگی‌هایش در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چندین ویژگی کاربردی از جمله قابلیت جذب رطوبت، افزایش استحکام، و ایجاد پوشش‌های مقاوم در برابر آب برای این پلیمر برجسته است.

از کاربردهای پلی وینیل پیرولیدون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صنایع دارویی: PVP به عنوان یک ماده اصلاح‌کننده استفاده می‌شود. آن را می‌توان در تولید قرص‌ها، کپسول‌ها، و دیگر فرآورده‌های دارویی به عنوان عامل پرکننده، روان‌کننده و یا پوشش دهنده استفاده کرد.
 • صنایع آرایشی و بهداشتی: این پلیمر به عنوان یک مواد افزودنی در محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌عنوان مثال، در تولید ژل‌ها، محصولات مراقبت از پوست و محصولات مراقبت از مو.
 • صنایع مواد غذایی: در برخی از محصولات غذایی، به عنوان عامل پرکننده، پوشش دهنده و یا تثبیت‌کننده استفاده می‌شود.
 • صنایع مهندسی: از PVP برای استفاده در رنگ‌ها، محافظت‌کننده‌ها، و روان‌کننده‌ها در رنگ‌ها و پوشش‌های سطحی استفاده می‌شود.
 • کاربردهای دیگر: این پلیمر در صنایع مختلفی مانند صنایع نساجی، صنایع چاپ، و صنایع الکترونیک نیز کاربرد دارد.

در کل، پلی وینیل پیرولیدون به دلیل ویژگی‌های چندمنظوره‌اش در صنایع مختلف و در محصولات متعدد استفاده می‌شود.

پلی وینیل پیرولیدون PVP-

ساختار پلی وینیل پیرولیدون PVP

پلی وینیل پیرولیدون (PVP) یک پلیمر است که از واحد‌های تکراری پیرولیدون تشکیل شده است. ساختار شیمیایی این پلیمر مشابه زیر است:

در اینجا n تعداد واحدهای تکراری پیرولیدون را نشان می‌دهد که می‌تواند مختلف باشد و به اندازه‌ای است که منجر به تولید پلیمر با وزن مولکولی مختلف شود.

ویژگی های پلی وینیل پیرولیدون PVP

 مهمترین ویژگی های پوویدون که باعث شده به سرعت در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار بگیرد عبارتند از:

 • دامنه حلالیت و سازگاری زیاد
 • بی اثر بودن از لحاظ فیزیولوژی
 • توانایی تشکیل کمپلکس با دیگر مواد
 • توانایی تشکیل فیلم
 • چسبندگی ذاتی

تولید کنندگان این پلیمر،محصول خود را بر اساس K-value دسته بندی می کنند.

این ماده رابطه مستقیمی با متوسط جرم مولکولی پلیمر دارد.

ساختار پلی وینیل پیرولیدون PVP-min

خرید پلی وینیل پیرولیدون PVP

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید پلی وینیل پیرولیدون PVP با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید پلی وینیل پیرولیدون PVP-

کاربرد پلی وینیل پیرولیدون PVP (صنعتی)

این محصول در صنایع غذایی گاهی با نام تجاری پلی کلار یا پلاسدون شناخته می شود. سازمان غذا و داروی آمریکا محدودیت خاصی برای استقاده از پوویدون اعلام نکرده است .سازمان بهداشت جهانی میزان قابل قبول دریافت روزانه پوویدون را تا 25 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن اعلام نموده است. همچنین معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت استفاده از پلی وینیل پیرولیدون را در مکمل های غذایی رژیمی تا رسیدن به نتیجه مطلوب مجاز اعلام نموده است.

مصرف پوویدون به عنوان استبلایزر و عامل غلظت دهنده در صنایع غذایی مطرح است. لذا به دلیل خاصیت چسبندگی و غیر سمی بودن آن در بسته بندی محصولات به ویژه مواردی که مستقیماً با مواد غذایی در تماس هستند ، استفاده می شود. پوویدون شبکه ای به عنوان عامل شفاف کننده در نوشیدنی ها و سرکه (حد مجاز در سرکه، حداکثر ppm 40) کاربرد دارد.

اقدامات فیزیکوشیمیایی پلی وینیل پیرولیدون PVP

اقدامات فیزیکوشیمیایی پلی وینیل پیرولیدون (PVP) شامل ویژگی‌هایی هستند که به خواص و رفتار این پلیمر در شرایط مختلف اشاره دارند. برخی از اقدامات فیزیکوشیمیایی PVP عبارتند از:

 • حلالیت: PVP در آب و الکل حلال است، که این خاصیت اهمیت زیادی در کاربردهای دارویی و صنایع مرتبط با دارو دارد.
 • پلیمریته: این پلیمر به‌راحتی می‌تواند به وسیله واکنش‌های پلیمریته سنتز شود، که این امر امکان تنظیم ویژگی‌های پایانی محصول نهایی را فراهم می‌کند.
 • پایداری حرارتی: PVP دارای پایداری حرارتی مناسبی است و می‌تواند در دماهای مختلف به خوبی پایدار باشد.
 • خواص زاویه تماس: PVP معمولاً دارای خواص زاویه تماس خوبی است که بستگی به ساختار و ویژگی‌های سطحی مواد دیگر دارد که با آن در تماس است.
 • ویسکوزیته: در حالت حل شده، ویسکوزیته PVP می‌تواند تا حدودی تغییر کند و این ویژگی می‌تواند در فرآیندهای مختلف از جمله روان‌کنندگی و ایجاد پوشش مورد استفاده قرار گیرد.
 • محلول‌پذیری: PVP می‌تواند به‌راحتی در محلول‌های آبی و الکلی حل شود که این ویژگی آن را به یکی از پلیمرهای مورد ترجیح در فرمولاسیون‌های دارویی تبدیل کرده است.

این اقدامات فیزیکوشیمیایی به عنوان بخشی از خصوصیات و ویژگی‌های PVP در مواد مختلف و برنامه‌های مختلف کاربردی آن نقش مهمی ایفا می‌کنند.

فروش پلی وینیل پیرولیدون PVP 

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش پلی وینیل پیرولیدون PVP  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت پلی وینیل پیرولیدون PVP  میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)