دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

کربنات کلسیم

کربنات کلسیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی CaCO3 است. این ترکیب معدنی بسیار شناخته‌شده و رایج است و به عنوان یک منبع مهم از عناصر کلسیم و کربن در طبیعت شناخته می‌شود. کربنات کلسیم به شکل معدنی در طبیعت و به صورت پودر سفید تولید می‌شود. این ماده دارای مشخصات فنی خاصی است که از آن به عنوان یک ماده معدنی مهم در صنایع مختلف استفاده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان و  صنعتی است که کربنات کلسیم یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

کربنات کلسیم

کربنات کلسیم یک ترکیب شیمیایی است که از عناصر کلسیم (Ca)، کربن (C) و اکسیژن (O) تشکیل شده است. این ترکیب با فرمول شیمیایی CaCO3 نماینده می‌شود. کربنات کلسیم به صورت معدنی و پودر سفید یا به صورت بلورهای ژئود در طبیعت یافت می‌شود. این ترکیب شیمیایی در طبیعت به عنوان یکی از منابع اصلی کلسیم مورد استفاده انسان‌ها و موجودات زنده قرار می‌گیرد.

Calcium carbonate در مصارف مختلفی استفاده می‌شود. به عنوان یک مکمل غذایی، این ترکیب به منظور تأمین کلسیم در رژیم غذایی انسان‌ها مصرف می‌شود. در صنایع غذایی، به عنوان یک افزودنی معدنی جهت تنظیم pH و بهبود خواص محصولات غذایی به کار می‌رود. همچنین، در صنایع داروسازی، به عنوان یک ماده جامد پایه برای تولید داروها استفاده می‌شود.

از دیگر کاربردها، مصارف کشاورزی جهت بهبود خاک و کنترل ترکیب آب در کشاورزی و صنایع مختلف، به عنوان ماده جذب‌کننده گاز‌های مضر در صنایع محیط‌زیستی، و استفاده در مصارف صنعتی به منظور حفاظت از کیفیت آب‌ها و تصفیه هوا نیز می‌شود. در مجموع، Calcium carbonate یک ترکیب مهم با کاربردهای گسترده در مختلف صنایع و تحقیقات علمی است.

کربنات کلسیم

ساختار

Calcium carbonateبه صورت یک ترکیب شیمیایی ساده با ترکیبی از یک اتم کلسیم (Ca)، یک اتم کربن (C) و سه اتم اکسیژن (O) به صورت CaCO3 تشکیل می‌شود. این ترکیب دارای ساختار کریستالی و بلورین است و به صورت بلورهای ژئود به عنوان کربنات کلسیم کریستالی شناخته می‌شود.

کاربردها کربنات کلسیم

کربنات کلسیم در مصارف گوناگون به کار می‌رود:

 • مصرف غذایی: کربنات کلسیم به عنوان یک مکمل غذایی برای تامین کلسیم در رژیم غذایی انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به عنوان یک منبع مهم از کلسیم برای استخوان‌ها و سلامتی عمومی مورد توصیه است.
 • صنایع غذایی: کربنات کلسیم به عنوان یک افزودنی معدنی در محصولات غذایی به کار می‌رود. این ماده برای تنظیم pH و بهبود خواص فیزیکی محصولات نظیر نان، پخت‌وپز، لبنیات، و غیره استفاده می‌شود.
 • صنایع داروسازی: در صنایع داروسازی، کربنات کلسیم به عنوان یک ماده جامد پایه برای تولید قرص‌ها و کپسول‌ها به کار می‌رود. این ماده به عنوان یک عامل مکمل در فرآیندهای تولید دارو به تنظیم و بهبود خواص فیزیکی محصولات کمک می‌کند.
 • صنایع محیط‌ زیست: کربنات کلسیم به عنوان یک ماده جذب‌کننده گاز‌های مضر نظیر اکسید‌های گوگرد و اکسید‌های نیتروژن در فرآیندهای تصفیه هوا و آب مصرف می‌شود.
 • مصارف کشاورزی: کربنات کلسیم به عنوان یک ماده اصلاح‌کننده و آب‌بندی کننده خاک در کشاورزی به کار می‌رود.
 • مصارف صنعتی: در صنایع مختلف به عنوان ماده آبزی به منظور حفاظت از کیفیت آب‌های آبزیان و کنترل ترکیب آب مصرف می‌شود.

  کربنات کلسیم

  کربنات کلسیم

مشخصات فنی

فرمول شیمیایی: CaCO3
جرم مولی: 100.09 g/mol
شکل ظاهری: Calcium carbonate به صورت پودر سفید یا معدنی ظاهر می‌شود.
ذوب‌پذیری: کربنات کلسیم در آب ضعیف ذوب می‌شود و موجب ایجاد محلول کربنات کلسیم می‌شود.
کربنات کلسیم به عنوان یک ماده معدنی و شیمیایی مهم در علوم مختلف به عنوان منبع کلسیم و کربن در مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد و نقش مهمی در صنایع مختلف دارد. از جمله مصارف اصلی این ماده مصرف غذایی، صنایع داروسازی، و محیط‌زیستی است. اقدامات بیوشیمیایی این ماده در تنظیم pH و ترکیب محلول‌های آزمایشگاهی نیز بسیار مهم هستند.

خرید و فروش کربنات کلسیم

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک و سیگماآلدریچ در ایران است، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده Calcium carbonate با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمیایی

در محیط‌های بیوشیمیایی، کربنات کلسیم به عنوان یک ناخنک طبیعی به کار می‌رود تا pH محیط را تنظیم کند و به تعادل اسیدها و بازها کمک کند.
در تحقیقات بیوشیمیایی، کربنات کلسیم به عنوان یک ماده معدنی مهم در ترکیب محلول‌های تست و رسوب‌های آزمایشگاهی استفاده می‌شود.

کربنات کلسیم

کربنات کلسیم

کربنات کلسیم در تولید کدام داروها استفاده می شود

Calcium carbonate در تولید برخی داروها به عنوان یک ماده پایه و افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مصارف کربنات کلسیم در صنایع داروسازی به صورت زیر می‌باشد:

 • داروهای آسیب‌پذیر معده: کربنات کلسیم به عنوان یک ماده معدنی که معده را محافظت می‌کند، در تولید داروهای معده‌محافظ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این داروها برای کاهش عوارض مرتبط با مصرف دیگر داروها، مثل آسپرین یا داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs)، استفاده می‌شوند.
 • داروهای ویتامین D: کربنات کلسیم به عنوان یک منبع کلسیم و ویتامین D در داروهای تقویت استخوان و تنظیم سطح کلسیم در خون مصرف می‌شود. این داروها برای پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با کمبود کلسیم و ویتامین D مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • داروهای قلبی: کربنات کلسیم در تولید برخی داروهای قلبی و عروقی به عنوان یک افزودنی استفاده می‌شود. این داروها به تنظیم ضربان قلب، کاهش فشار خون، و بهبود عملکرد قلب کمک می‌کنند.
 • دیگر داروها: کربنات کلسیم ممکن است در تولید داروهای دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد، به عنوان مثال در داروهای مرتبط با مشکلات گوارشی و دیابت.

در مجموع، کربنات کلسیم به عنوان یک ماده معدنی مهم و منبع کلسیم در داروها برای بهبود سلامت انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و نقش مهمی در صنعت داروسازی دارد.

قیمت -فروش کربنات کلسیم

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) Calcium carbonate می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید کربنات کلسیم   میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)