دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

گلوتار آلدهید (صنعتی)

گلوتار آلدهید (صنعتی)

گلوتار آلدهید (صنعتی) مایعی روغنی، بی رنگ، با بوی تند و تیز است که برای مصارف صنعتی، آزمایشگاهی، کشاورزی، پزشکی و برخی مصارف خانگی، در درجه اول برای ضد عفونی و استریل کردن سطوح و تجهیزات استفاده می گردد. این محصول با ترکیب شیمیایی C5H8O2 or OCH(CH2)3CHO همچنین در عملیات بازیابی نفت و گاز و خطوط لوله ، تصفیه فاضلاب، پردازش اشعه ایکس، دباغی چرم مایع مومیایی کردن، مه زدایی کردن و تمیز نمودن مرغداری ها، صنعت کاغذ سازی و همچنین به عنوان واسطه شیمیایی در تولید مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

گلوتارآلدئید یک ترکیب آلی متشکل از شش اتم کربن است که به طور گسترده در صنایع شیمیایی، پزشکی و بیولوژیکی استفاده می شود. این ماده ای قوی است که به عنوان ضد عفونی کننده و ضدعفونی کننده استفاده می شود زیرا در برابر میکروب ها، ویروس ها و قارچ ها موثر است. گلوتار آلدهید (صنعتی)

گلوتارآلدئید به صورت صنعتی با واکنش مونوکسید کربن با فرمالدئید در حضور هیدروکسید سدیم تولید می شود. گلوتارآلدئید معمولاً به صورت محلول آبی با غلظت های مختلف استفاده می شود و می تواند به عنوان ضدعفونی کننده و ضدعفونی کننده در بیمارستان ها، کلینیک ها، آزمایشگاه های پزشکی، صنایع غذایی و آشامیدنی، تبرید، تهویه مطبوع و سایر کاربردهای صنعتی استفاده شود. گلوتار آلدهید (صنعتی)

توجه به این نکته ضروری است که گلوتارآلدئید در برخی موارد می تواند سمی باشد، بنابراین باید با احتیاط طبق دستورالعمل استفاده نشان داده شده بر روی بسته بندی و مطابق با دستورالعمل های ایمنی و بهداشت شغلی برای کارگران در زمینه هایی که در آن استفاده می شود. استفاده می شود. گلوتار آلدهید (صنعتی)

روش تولید گلوتار آلدهید

این محصول به صورت صنعتی توسط اکسیداسیون سیکلو پنتن تولید می گردد. می توان با واکنش Diels-Alder اکرولئین و وینیل اترها و به دنبال آن هیدرولیز این ترکیب را سنتز کرد. مانند بسیاری از دی آلدیدهای دیگر، (به عنوان مثال، گلیوکسال) و آلدئیدهای ساده(به عنوان مثال،فرمالدئید)، گلوتار آلدهید در محلول آبی به هیدرات های مختلف تبدیل می شود که به نوبه خود به سایر گونه های متعادل تبدیل خواهد شد. همانند بسیاری از آلدئیدهای دیگر این ماده با آمین ها و گروه های تیول که گروه های معمول عملکردی در پروتئین ها هستند، واکنش می دهد و از این طریق سلولها را از بین می برد.

گلوتار آلدهید چیست و از کاربردهای آن چه می دانید؟

خوب است دانید:

گلوتار آلدهید (صنعتی) یکی از محصولاتی است که در شرکت دانش پژوهان شیمی به فروش می رسد. این ماده در بخش بیوشیمی به عنوان یک اتصال دهنده متقاطع دو عملکردی و تثبیت کننده قبل از SDS-PAGE، رنگ آمیزی یا میکروسکوپ الکترونی استفاده می شود. این ترکیب با ایجاد پیوند متقاطع در پروتئین ها به سرعت سلول ها را نابود می کند. این ماده شیمیایی معمولا به تنهایی یا اینکه با فرمالدهید به عنوان اولین فرآیند تثبیت کننده دو مرحله ای برای تثبیت نمونه هایی مانند باکتری ها ، مواد گیاهی و سلول های انسانی کاربرد دارد. گلوتار آلدهید (صنعتی)

دیگر کاربرد آن در تیمار پروتئین ها برای غیر فعال نمودن سموم باکتریایی جهت تولید واکسن های توکسوئید به عنوان مثال: ماده توکسوئید سیاه سرفه است. گلوتار آلدهید در گاهی اوقات در برنزه سازی چرم و مومیایی کردن استفاده می شود. این ترکیب به عنوان دارو و برای درمان زگیل کف پا کاربرد دارد. برای انجام این کار از محلول 10% w/v استفاده می شود. این عمل باعث خشک شدن پوست شده و زگیل را از بین می برد. گلوتار آلدهید (صنعتی)

کاربردهای گلوتار آلدهید (صنعتی)

این ماده در سال 1960 در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی و ایمن ترین و یکی از موثرترین داروهای مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی قرار گرفت. محلول گلوتار آلدهید با غلظت 1,. % تا .,1% ممکن است به عنوان بیوسید برای ضد عفونی سیستم و به عنوان نگهدارنده برای حفظ طولانی مدت نمونه استفاده شود. گلوتار آلدهید جزو مواد ضد عفونی کننده می باشد و علاوه بر بسیاری از میکروارگانیسم ها و ویروس ها، اندوسپورها را نیز ار بین می برد. گلوتار آلدهید (صنعتی)

در این حال خواص ضد عفونی کننده و تثبیت کننده گلوتارآلدئید به طور گسترده بررسی شده است. گلوتارآلدهید در برابر ارگانیسم ها و هاگ آنها نیز موثر است. در این سالها مطالعات نشان داده که گلوتارآلدهید می تواند بر ویروس HIV تاثیر گذارد. در حال حاضر استفاده از گلوتارآلدهید 2% برای ضد عفونی ابزارهای جراحی، مناطق عملیاتی، کشیدن دندان و مشکلات مربوط به کانال های ریشه در طول زمان درمان ریشه توصیه شده است. همچنین مطالعات دانشمندان نشان می دهد گلوتار آلدهید یک ماده تثبیت کننده موثر با کمترین عوارض جانبی، نفوذ کم و اثر بخشی سریع است. گلوتار آلدهید (صنعتی)

عوارض و خطرات گلوتار آلدهید (صنعتی)

گلوتار آلدهید یک ماده ضد عفونی کننده قوی، تحریک کننده قوی و همچنین یک ماده سمی قوی است.

تاکنون هیچ مدرکی از سرطان زا بودن این ماده وجود ندارد. گلوتار آلدهید (صنعتی).

اما در برخی از مشاغلی که در مجاورت این ماده قرار دارند ممکن است علائم زیر را ایجاد نماید:

  • تحریک گلو و ریه گلوتار آلدهید (صنعتی).
  • آسم و دشواری در تنفس
  • درماتیت
  • تحریک بینی
  • عطسه
  • خس خس سینه
  • سوزش چشم و ورم ملتحمه.
  • کارگران از طریق تنفس یا تماس پوستی در معرض گلوتار آلدهید قرار می گیرند.
  • میزان قرار گرفتن در معرض این محصول، بستگی به مدت و کار انجام شده دارد. گلوتار آلدهید (صنعتی).
آیا می توان از گلوتارآلدئید در صنعت داروسازی استفاده کرد؟

بله، گلوتارآلدئید را می توان در صنعت داروسازی استفاده کرد. این ماده به طور گسترده ای به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده و استریل کننده در صنعت داروسازی و داروسازی استفاده می شود، زیرا یکی از مواد موثر در فرآیند ضد عفونی و استریل کردن تجهیزات پزشکی، ابزار جراحی و سایر ابزارهای مورد استفاده در جراحی ها و مداخلات پزشکی است.

غلظت 0.2٪ تا 2٪ گلوتارآلدئید اغلب در آماده سازی های دارویی به عنوان یک ضد میکروبی و ضد عفونی کننده استفاده می شود. این ماده برای از بین بردن میکروب ها، ویروس ها و قارچ های موجود بر روی سطوح و ابزار پزشکی عمل می کند. همچنین در ساخت برخی از داروهایی که نیاز به استریلیزاسیون خاص دارند، از جمله برخی داروها و واکسن های حیاتی استفاده می شود. گلوتار آلدهید (صنعتی).

توجه به این نکته ضروری است که گلوتارآلدئید در برخی موارد می تواند سمی باشد، بنابراین باید با احتیاط طبق دستورالعمل استفاده نشان داده شده بر روی بسته بندی و مطابق با دستورالعمل های بهداشت و ایمنی شغلی برای کارگران در زمینه هایی که در آن ها استفاده می شود. استفاده می شود. گلوتار آلدهید (صنعتی).

آیا می توان از گلوتارآلدئید در ساخت ابزار پزشکی استفاده کرد؟

بله، گلوتارآلدئید را می توان در ساخت ابزار پزشکی استفاده کرد. به طور گسترده ای به عنوان یک ضد عفونی کننده و ضدعفونی کننده در ساخت ابزار پزشکی و جراحی استفاده می شود، زیرا یکی از مواد موثر در فرآیند ضد عفونی و استریل کردن تجهیزات پزشکی، ابزار جراحی و سایر ابزارهای مورد استفاده در عملیات جراحی و مداخلات پزشکی است.

گلوتارآلدئید به طور گسترده در ساخت ابزار پزشکی مانند لوله ها، اتصال دهنده ها، ابزار اندازه گیری، ابزارهای جراحی و مداخله ای و سایر ابزارهای زیست پزشکی استفاده می شود. گلوتارآلدئید در این موارد با توجه به مصارف مورد نظر در غلظت‌های مختلف قابل استفاده است و برای ضدعفونی و استریل کردن این ابزار و کاهش انتقال میکروب‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استفاده می‌شود. گلوتار آلدهید (صنعتی).

مطالعات نشان می دهد که گلوتارآلدئید در برابر میکروارگانیسم های بیماری زا موثر است و می توان از آن برای از بین بردن میکروب های مقاوم به آنتی بیوتیک در بیمارستان ها استفاده کرد. توجه به این نکته ضروری است که گلوتارآلدئید در برخی موارد می تواند سمی باشد، بنابراین باید با احتیاط طبق دستورالعمل استفاده نشان داده شده بر روی بسته بندی و مطابق با دستورالعمل های بهداشت و ایمنی شغلی برای کارگران در زمینه هایی که در آن ها استفاده می شود. استفاده می شود.

قیمت – فروش گلوتار آلدهید (صنعتی)

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش گلوتار آلدهید (صنعتی) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. گلوتار آلدهید (صنعتی) گلوتار آلدهید (صنعتی)

همانطور که می دانید محصولات شیمیایی به دو صورت صنعتی و آزمایشگاهی می باشند. موارد صنعتی از خلوص پایین تر و در جهت مصارف صنعتی تولید می گردند، اما گرید آزمایشگاهی آن با خلوص بالاتر و در جهت دارویی یا خوراکی استفاده می شود. در بخش آزمایشگاهی برندهایی همچون مرک آلمان و سیگماآلدریچ، فلوکا، آلفاایسر و دیگر برندها می باشند.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی :
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)