دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

گلوکونات سدیم

گلوکونات سدیم یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک نوع نمک آلی تشکیل شده است. این ماده به صورت پودر سفید یا بلورهای سفید به شکل بلورها یا پودر تولید می‌شود. گلوکونات سدیم در طب و داروسازی به عنوان یک ماده فعال استفاده می‌شود و در تهیه برخی از داروها نقش دارد.

همچنین، به عنوان یک مواد افزودنی غذایی در برخی از محصولات غذایی نیز به کار می‌رود. این ترکیب از نظر شیمیایی حاوی گروه هیدروکسیل و گروه کربوکسیل است. گلوکونات سدیم دارای ویژگی‌های ضد‌اکسیداسیون و ضدباکتری است و در برخی موارد به عنوان یک ضدعفونی‌کننده موثر استفاده می‌شود. این ماده همچنین دارای خواص مرطوب‌کننده بوده و در برخی از محصولات بهداشتی و آرایشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. گلوکونات سدیم یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

گلوکونات سدیم

برای آشنایی بیشتر با گلوکونات سدیم  (Sodium gluconate)در متن زیر می توانید اطلاعات جامعی از این محصول را در اختیار داشته باشید.

  • Cas number: 527-07-1
  • فرمول شیمیایی گلوکونات سدیم: C6H11O7Na.
  • شکل ظاهری گلوکنات سدیم: پودر سفید یا زرد و بدون بو می باشد.
  • میزان حلالیت: به راحتی در آب حل می شود، ولی در الکل کمتر و در اتر نامحلول است.

 

سدیم

 

گلوکونات سدیم نسبت به اکسایش و کاهش حتی در دماهای بالا مقاوم است و همچنین به دلیل زیست تخریب پذیر بودنش مشکلات پساب را ندارد. گلوکنات سدیم،نمک سدیم اسید گلوکنیک است که از طریق تخمیر گلوکز تولید می شود. گلوکنات سدیم به خوبی در آب حل می شود.

محلول گلوکنات سدیم غیرخورنده، غیر سمی و به راحتی قابل تجزیه (98% پس از 2 روز) می باشد. گلوکنات سدیم بیشتر و بیشتر به عنوان عامل کیلیت شناخته می شود. املاح برجسته ی گلوکنات سدیم قدرت کیلیت عالی است. این کیلیتای پایدار را با کلسیم،آهن،مس،آلومینیوم و دیگر فلزات سنگین تشکیل می دهد.

از این جهت،تمام مواد شیمیایی دیگر مانند EDTA,NTA و ترکیبات مرتبط را از بین می برد. گلوکنات سدیم به راحتی در محیط زیست(98% طی 2 روز) تجزیه می شود ومشکلی برای محیط زیست ایجاد نمی کند. گلوکنات سدیم یک رقیق کننده باکارایی بالا و یک نرم کننده خوب برای ملات وگچ می باشد.

خرید گلوکونات سدیم

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید گلوکونات سدیم با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

کاربرد گلوکنات سدیم

  • ساختمانی: به عنوان نرم کننده و کاهش دهنده آب بتن، گچ، ملات و …به کار می رود.
  • صنایع غذایی: ازسدیم گلوکونات برای جلوگیری ازتلخ شدن موادغذایی استفاده می شود. دراروپا از گلوکنات سدیم به عنوان یک مکمل غذایی مجاز (E576) می توان به تمام موادغذایی اضافه شود.
  • آرایشی و بهداشتی: گلوکنات سدیم به عنوان پایدار کننده در محصولاتی چون کرم های ضدپیری، مرطوب کننده، رنگ مو، کانسیلر، لوسیون، ضدآفتاب و… استفاده می شود.
  • صنایع شوینده: برای سیل کردن صابون ها و مایع دستشویی این ماده در فرمولاسیون شوینده ها به عنوان پایه، کیلیت
  • ضدنشست یون و بازدارنده ازخوردگی استفاده می شود.
  • صنعت: محصولات تصفیه آب، چسب ها، شستشوی بطری های شیشه ای مخصوصا درمناطقی با سختی آب بالا است، جلوگیری از ایجادرسوب و سنگ آهن برروی تانک ها،زنجیرها و…دارد.

 

 گلوکونات سدیم

نکات ایمنی

تماس باچشم: در صورت تماس باچشم اگر لنز تماسی در چشم باشدباید سریعا از چشم خارج شود و بلافاصله چشم را با آب سردبرای حداقل 15 دقیقه آب شسته شود.

تماس پوستی:در صورت تماس با پوست لباس های آلوده را سریعا از تن خارج کرده و پوست را بامقدار زیادی آب شسته و قسمت تحریک شده پوست با نرم کننده پوشانده شود. اگر سوزش آن ماندگاری داشت به پزشک مراجعه شود.

استنشاق: فرد مسموم به هوای آزاد منتقل شود، در صورتی که تنفس نکرد، تنفس مصنوعی و یا ازدستگاه اکسیژن استفاده شود و سپس به پزشک مراجعه شود.

گوارش: فرد مسموم شده مجبور به استفراق نشود، مگر اینکه توسط پرسنل پزشکی صورت گیرد. لباس های تنگ مانند یقه، کراوات، کمربند را از تن خارج کرده و درآخر به پزشک مراجعه شود.

فروش گلوکونات سدیم

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش گلوکونات سدیم صنعتی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت  شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت گلوکونات سدیم میتوانیداز طریق کانال واتساپ شرکت باارسال نام ماده ومقدار نیازدرکمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)