دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

نیترات آهن(III)کد 103883 مرک

نیترات آهن(III)کد 103883 مرک

نیترات آهن(III)کد 103883 مرک یکی از محصولات تولیدی مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان است ، که سالیانه بالغ بر 35 میلیون دلار فروش این شرکت است، به طوری که تولیدات این کمپانی را می توان در تمام آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی یافت. نیترات آهن(III)کد 103883 مرک.

کمپانی مرک آلمان در سال 2015 توانست کمپانی سیگماآلدریچ را خریداری نموده و از آن پس محصولات سیگماآلدریچ تحت نظر مرک تولید می شود. همانطور که می دانید سیگماآلدریچ محصولات تخصصی تولید می نماید و این محصولات توانسته اند در تولید داروها و به علم پزشکی، تحقیقاتی خدمت شایانی برسانند. نیترات آهن(III)کد 103883 مرک.

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی در ایران است که پس از تحریمها با واردات مواد شیمیایی آزمایشگاهی و حتی صنعتی، گامی بزرگ در پیشرفت علم و دانش در میهن عزیزمان بردارد. مشتریان این شرکت: مراکز علمی تحقیقاتی، دانشگاهها، پژوهشگاهها، آزمایشگاهها و شرکت های داروسازی می باشند. امیدواریم بتوانیم با ارائه خدماتی ارزنده در خصوص قیمت و کیفیت محصولات شما عزیزان را در رسیدن به اهدافتان یاری نماییم.

مشخصات ماده:

  • آهنIIIکد 103883 مرکدمای ذوب: 47,2
  • دمای جوش: 125 درجه سانتیگراد
  • چگالی: 1,68 گرم بر سانتی مترمکعب
  • حلال ها: الکل و استون

ترکیب شیمیایی نیترات آهن یا فریک آهن یک جامد کریستالی بنفش رنگ با فرمول Fe(NO3)3 * 9H2O غیر قابل اشتعال است اما سوختن مواد قابل احتراق را تسریع می بخشد، اما وجود مقادیر زیاد آن در آتش، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آتش و یا حرارت می تواند منجر به انفجار گردد که باعث تولید اکسید نیتروژن سمی می شود.

از آنجایی که نیترات آهن جاذب رطوبت است، معمولا به شکل نوناهیدرات با چگالی 1,6429 گرم بر سانتی متر مکعب و به شکل بلورهای بی رنگ و یا بنفش کم رنگ یافت می شود. شکل هگزا هیدرات این ماده در آب نیز حل می شود. هنگام حل شدن این ماده، به دلیل هیدرولیز محلول زرد رنگ تشکیل می شود. نیترات آهن از واکنش پودر فلز آهن با اسید نیتریک تهیه می شود.

نیترات آهن(III) یک ترکیب شیمیایی است که شامل یون‌های آهن سه‌ اکسید (Fe3+) و یون‌های نیترات (NO3-) می‌باشد. فرمول شیمیایی آن Fe(NO3)3 است. این ترکیب به صورت پودر بلوری زرد رنگ به دست می‌آید. نیترات آهن(III) به عنوان منبعی از آهن در تولید کاتدهای باتری، رنگ‌ها، مواد اولیه داروسازی و در برخی فرایندهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این ترکیب به عنوان یک ماده اولیه در تولید کلرید آهن و سولفات آهن نیز استفاده می‌شود.

خصوصیات نیترات آهن 9 آبه

نیترات آهن(III) محلول در آب و الکل می باشد.
موارد مصرف نیترات آهن 9 آبه
محلول نیترات آهن (III) در صنعت جواهر سازی برای جلا دادن نقره، برنز و آلیاژهای آنها استفاده می شود.
از نیترات آهن (III) برای تولید کودهای آکواریومی و کودهای کشاورزی استفاده می شود.

کاربرد نیترات آهن(III)کد 103883 مرک

نیترات آهن به عنوان یک کاتالیزور در سنتز آمید سدیم در آمونیاک استفاده می شود. برخی از انواع رس آغشته به نیترات آهن اکساینده های مفیدی در سنتز آلی هستند. به عنوان مثال؛ نیترات آهن در مونتموریلونیت (شناساگری به نام کلیفن) برای اکسیداسیون الکل ها به آلدئیدها و تیول ها به دیسولفیدها استفاده می شود. جواهر سازان و آهنگران برای حکاکی بر روی نقره و آلیاژهای نقره از محلول های نیترات نقره استفاده می کنند. از نیترات نقره در رنگرزی، دباغی، تجزیه شیمیایی و پزشکی نیز استفاده می شود. نیترات آهن(III)کد 103883 مرک.

نیترات آهن(III) در صنایع مختلف به عنوان یک ماده مفید استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای آن عبارتند از:

1. تولید کاتد باتری: نیترات آهن(III) به عنوان یکی از منابع آهن در تولید کاتد باتری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2. تولید رنگ‌ها: این ترکیب در صنعت رنگ‌ها به عنوان یکی از مواد اولیه استفاده می‌شود.

3. داروسازی: نیترات آهن(III) به عنوان یکی از مواد اولیه در تهیه برخی از داروهای ضد آنمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4. صنعت چاپ: این ترکیب به عنوان یکی از مواد افزودنی در چاپ بر روی پارچه و کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5. صنعت چسب: نیترات آهن(III) به عنوان یکی از مواد افزودنی در تولید برخی از چسب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

6. تهیه فلزات آهنی: این ترکیب به عنوان یکی از مواد اولیه در تولید فلزات آهنی مانند کلرید آهن و سولفات آهن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خطرات نیترات آهن(III)کد 103883 مرک

استنشاق نیترات آهن بینی و گلو را تحریک می کند و بلعیدن این ماده موجب تحریک دهانی و معده می شود. گرد و غبار نیترات آهن چشم را تحریک کرده و می تواند پوست را در تماس طولانی مدت تحریک نماید. نیترات آهن(III)کد 103883 مرک.

راهنمای ایمنی کار با نیترات آهن

راهنمای کار کردن با مواد پودری:

به منظور کاهش خطرات ناشی از استنشاق گرد و غبار مواد پودری و جلوگیری از آلودگی سطوح کار توصیه می شود از ترازویی که دارای محفظه سر بسته است استفاده نمایید، تا گرد و غبار در هوا پخش نشود و یا توزین در زیر هود انجام شود. برای انتقال مواد شیمیایی از ظرف به ترازو از قاشق استفاده نموده و از ریختن و یا پاشیدن پودر هنگام توزین اجتناب کنید. هنگام کار با پودرها از تجهیزات محافظت شخصی مانند ماسک و عینک ایمنی استفاده نمایید و پس از کار با مواد پودری سطوح آغشته به مواد را تمیز کنید. نیترات آهن(III)کد 103883 مرک.

اطلاعات محصول

  • فرمول شیمیایی : Fe(NO3)3.9H2O
  • فرمول مولکولی : Fe(NO3)3.9H2O
  • چگالی : (1.68g/cm3 (200C
  • دمای ذوب : 470C
  • شرایط نگهداری : Store at +50C to +300C

قیمت – خرید نیترات آهن(III)کد 103883 مرک

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی ازبزرگترین واردکنندگان موادشیمیایی، آزمایشگاهی و مرک (آلمان) و سیگماآلدریچ از جمله  نیترات آهن(III)کد 103883 مرک می باشد. شما می توانیدجهت خرید و استعلام قیمت با تلفن های مستقیم بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید،یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول ومقدارنیاز خودرا ارسال، تا درکمترین زمان پاسخ استعلام خودرادریافت نمائید. نیترات آهن(III)کد 103883 مرک.

جهت محصولات بیشتر و استعلام سریع قیمت نیترات آهن(III)کد 103883 مرک میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدارنیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
021-66859216
واتساپ:09377601793  (24ساعت)