راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسید تیوگلیکولیک

شرکت دانش پژوهان شیمی  بزرگترین وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی در ایران رمی باشد. اسید تیوگلیکولیک یکی از محصولات وارداتی شرکت دانش پژوهان شیمی است. با توجه به مشکلات پیش رو و تحریم ها دانش پژوهان شیمی توانسته برندهایی همچون سیگماآلدریچ ، مرک آلمان ، آلفاایسر ، فلوکا ، شارلو و … را وارد نموده و به دست محققان و مصرف کنندگان این محصولات برساند.

اسید تیوگلیکولیک یک ترکیب شیمیایی و با فرمول شیمیایی C2H4O2S و جرم مولکولی 92,12 gmol-1 است . تیوگلیکولیک اسید و استراتیل تیوگلیکولات از نظر شیمیایی جزو دسته مرکاپتانها (تیولها) می باشند که دارای گروه سولفیدریل -SH هستند . مرکاپتانها کاربرد بسیاری در صنایع و همچنین داروسازی به عنوان دارو و مواد اولیه برای تهیه داروها دارند.

اسید تیوگلیکولیک

مشخصات محصول :

  • فرمول مولکولی : C2H4O2S
  • جرم مولی : 92,12 gmol-1
  • چگالی : 1,32 g/cm3
  • دمای ذوب : -16 درجه سلسیوس (3 درجه فارنهایت ؛257 کلوین)
  • دمای جوش : 960C at 5 mmHg

به استثنای جایی که اشاره شده است در غیر این صورت، داده ها برای مواد به وضعیت استاندار نشان داده شده اند.

اسید تیوگلیکولیک

کاربرد اسید تیوگلیکولیک 

این اسید به عنوان اصلاح کننده چرم و پشم و همچنین در فرآورده های بهداشتی به عنوان موبر مورد استفاده می باشد . همچنین از ملح سدیم آن در باکتریولوژی برای تهیه محیط کشت تیوگلیکولات برای آزمایش های استریلیتی فراورده ها و وسایل مورد نیاز در بخش پزشکی کاربرد دارد. تیوگلیکولیک اسید و استراتیل آن دو ماده واسطه در سنتز لتوستئین می باشند.  لتوستئین دارای خاصیت موکولیتیک و آنالجزیک می باشد که در بیماری های مختلف ریوی کاربرد دارد. به همین دلیل سنتز آنها مورد توجه قرار گرفته است.

فروش اسید تیوگلیکولیک

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی در ایران می باشد. این شرکت به دلیل توزیع محصولات با کیفیت در سالهای متمادی توانسته جایگاه بسیار خوبی در بین مصرف کنندگان مواد شیمیایی کسب کند. از جمله مشتریان این شرکت می توان به شرکت های داروسازی، دانشگاهها، دانشکده های داروسازی، کارخانجات تولیدی مواد شوینده، آزمایشگاهها، مرکز رویان، کارخانجات تولیدی مواد غذایی، شرکت های نفت، دانشکده های پلیمری و… اشاره نمود.

برای خرید و استعلام قیمت تمامی محصولات شرکت دانش پژوهان می توانید ابتدا از طریق شماره های مستقیم شرکت با کارشناسان بخش فروش تماس گرفته و با همکاران ما در ارتباط باشید. از طریق واتساپ نام و مشخصات محصول مورد نظر خود به همراه مقدار نیاز ارسال نموده تا همکاران ما در کمترین زمان ممکن پاسخ استعلام شما را ارسال نمایند. امیدواریم بتوانیم با ارائه بهترین خدمات شما را در رساندن به اهدافتان یاری نماییم.

نحوه تولید اسید تیوگلیکولیک

تیوگلیکولیک اسید را از واکنش منوکلرواستیک اسید با تیوسولفات سدیم سنتز نموده که در ابتدا مخلوطی از اسید تیوگلیکولیک و دی تیو دی گلیکولیک اسید حاصل می شود. دی تیو دی گلیکولیک اسید با استفاده از پودر روی در محیط اسیدی احیاء نموده و به اسید تیوگلیکولیک تبدیل می شود .

هنگام سنتز تیوگلیکولیک اسید تغییراتی در رفرانس داده شده که این تغییرات عبارتند از: کار در جوازت که مانع اکسیده شدن تیوگلیکولیک اسید به دی تیودیگلیکولیک اسید می شود. استفاده از اسید سولفوریک 30% به جای اسید سولفوریک 70% مانع تجزیه محصول می گردد. کاربردن و استفاده از لوله U شکل در هنگام اضافه نمودن پودر روی جهت احیای دی تیودی گلیکولیک اسید که این تغییرات موجب شده اند تا محصول با راندمان نسبتاً بالا و با خلوص بهتری بدست آید.

واکنش تیوگلیکولیک

استراتیل تیوگلیکولات از واکنش تیوگلیکولیک اسید با اتانول سنتز شده است. تغییرات عمده ای که در سنتز اتیل تیوگلیکولات ذکر شده در رفرانس داده شده استفاده از اسید معدنی بعنوان کاتالیزور می باشد. با این عمل توانسته ایم یک محصول با راندمان نسبتاً خوبی بدست آوریم .

پس از آن ساختمان شیمیایی محصولات بدست آمده را توسط متدهای اسپکروفتومتری UV , IR طیف جرمی mass و تعیین برخی از ثابت های فیزیکی از قبیل دانسیته ضریب شکست، و RF مورد مطالعه و شناسایی قرار داده ایم که مورد فوق سنتز مواد مورد نظر را تایید می نمایند.

Visits: 106