راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

VRB محیط کشت

VRB محیط کشت یک نوع محیط کشت مختص باکتری‌های گروه کلونی‌های کشت تعدادی از باکتری‌هاست. VRB مخفف Violet Red Bile Agar به معنای “آگار بایل بنفش و قرمز” می‌باشد. این محیط کشت به عنوان یک محیط انتخابی برای تشخیص و کشت باکتری‌های کلونی‌های کلوستریدیوم (Clostridium) و دیگر باکتری‌های مشابه به کار می‌رود.

مکانیسم انتخابی VRB به این صورت است که این محیط شامل موادی است که می‌تواند باکتری‌های کلونی‌های کلوستریدیوم را تشخیص دهد و آنها را جلوی رشد دهد. این محیط به رنگ قرمز و بنفش است و تغییر رنگ از قرمز به صورت اشتری که به عنوان تغییر رنگ بنفش شناخته می‌شود، نشان‌دهنده حضور باکتری‌های کلونی‌های کلوستریدیوم می‌باشد.

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص محیط کشت مرک آلمان و محیط کشت کیولب در ایران است. برای خرید و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی اورجینال و اصلی و با کیفیت می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

VRB محیط کشت

VRB محیط کشت، ویولت رد بایل آگار(VRB) برای شمارش باکتری های گروه کولی آئروژنز از فرمول اصلی MacConKey  مشتق شده است. این محیط کشت از عناصر بازدارنده انتخابی بنفشه و نمک های صفراوی و سیستم نشانگر لاکتوز و قرمز خنثی متکی است. بنابراین رشد بسیاری از ارگانیسم های ناخواسته سرکوب می شود، در حالی که شناسایی آزمایشی باکتری های جستجو شده می تواند انجام شود.ارگانیسم هایی که به سرعت به لاکتوز حمله می کنند کلنی های بنفش احاطه شده توسط حاله های بنفش تولید می کنند. VRB محیط کشت یا محیط کشت ویولت رد بایل آگار ازجمله محیط کشت هایی می باشد که در بازار بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

VRB محیط کشتی است که از موادی مانند آگار (agar)، نمک‌های آلی و مواد شیمیایی انتخابی تشکیل شده است که باعث تشکیل یک محیط مناسب برای رشد باکتری‌ها می‌شوند. از VRB به عنوان یک محیط کشت انتخابی در آزمایشگاه‌ها برای تشخیص و شناسایی باکتری‌های مختلف به ویژه کلونی‌های کلوستریدیوم استفاده می‌شود.

غیر تخمیر کننده ها یا تخمیر کننده های دیر رس لاکتوز کلنی های کم رنگ با مناطق سبز ایجاد می کنند. برخی دیگر از باکتری های گرم منفی مرتبط ممکن است رشد کنند اما با روش همپوشانی سرکوب می شوند. همچنین می توان با جوجه کشی تحت شرایط بی هوازی و در دمای بالا انتخاب را افزایش داد. محیط کشت VRB از پپتون، عصاره مخمر،کلرید سدیم، لاکتوز، نمک های صفراوی، بنفشه کریستال، قرمز خنثی، آگار و آب مقطر یا دیونیزه تشکیل شده است. این فصل همچنین تهیه VARB آگار را توصیف می کند.

VRB محیط کشت

اجزای تشکیل دهنده محیط کشت ویولت رد بایل آگار

 • بنفش قرمز صفراوی آگارحاوی پپتون برای تامین کربن است.
 • و منابع نیتروژن برای نیازهای کلی رشد و مخمر.
 • در نهایت عصاره ویتامین های B کمپلکس را تحریک می کند که باکتری ها را تحریک می کند.
 • رشد نمک های صفراوی و بنفشه کریستالی بیشتر گرم مثبت را مهار می کنند.
 • میکروارگانیسم ها لاکتوز منبع کربوهیدرات است.
 • و در نهایت رنگ قرمز خنثی نشانگر PH است.
 • آگار نیز ماده جامد کننده است.

فرمول ساخت VRB محیط کشت

Approximate Formula* Per Liter

Yeast Extract………………………………..3.0   g

Peptone………………………………..7.0   g

Bile Salts No.3………………………………..1.5   g

Lactose………………………………10.0   g

Sodium Chloride………………………………..5.0   g

Agar………………………………15.0   g

Neutral Red………………………………0.03   g

Crystal Violt………………………………2.0  mg

روش ساخت محیط کشت ویولت رد بایل آگار
 • مقدار 1 میلی لیتر نمونه آزمایش را به ظرف پتری منتقل کنید
 • 10 میلی لیتر از محیط کشت VRBA را اضافه کرده و بچرخانید تا مخلوط شود
 • اجازه دهید تا محیط قبل از انکوباسیون در 35 درجه سانتیگراد به مدت 18- جامد شود
 • 24 ساعت برای محصولات لبنی از32 درجه سانتیگراد استفاده کنید
 • کلنی های قرمز بنفش را بررسی کنید،قطر 5,. میلی لیتر(یابزرگتر)، احاطه شده توسط منطقه ای از اسیدهای صفراوی رسوبی
 • با آزمایش تاییدی کولی فرم معمولی ادامه دهید

قیمت – فروش VRB محیط کشت

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) محیط کشت می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت VRB محیط کشت میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

بازدیدها: 11

 چکونه می توانیم کمکتان کنیم؟