دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آب HPLC

آب HPLC کد 115333 به محیط حل‌کننده‌ای اطلاق می‌شود که در دستگاه‌های کروماتوگرافی مایع با قابلیت تجزیه با فشار بالا (HPLC) استفاده می‌شود. این آب باید با کیفیت بسیار بالا و خالص باشد و باید حداقل تمامی اهلیت‌های الکتروشیمیایی، سوختنی، و حلالیتی را داشته باشد. به دلیل این که HPLC یک تکنیک بسیار حساس و دقیق است، آب مورد استفاده در آن باید بدون ترکیبات جامد، یونی، و آلی باشد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی موادشیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. آب HPLC یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

آب HPLC

به آب های خالص تر از آب مقطرکه هدایت الکتریکی آنها کمتر از 2 میکروزیمنس بر سانتی متر باشد آب HPLC اطلاق می شود. حداکثر خلوص آب از نظر هدایت الکتریکی تا 0.056 میکرو زیمنس می تواند برسد. در تجزیه و تحلیل HPLC، برای استفاده در تهیه مراحل موبایل و نمونه ها ضروری است.

اگر ناخالصی ها در یک فاز متحرک وجود داشته باشند، می توانند سیگنال های پس زمینه را افزایش دهند که می توانند باعث افزایش سر و صدای پایه، رانش یا ایجاد پدیده های دیگر مانند قله های منفی یاناشناخته در هنگام شستشو شوند. اگر ناخالصی ها شامل یک جزء هدف باشند که مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند و می توانند روی مقادیر کمی نیز تاثیر بگذارند. برای جلوگیری از مقابله با چنین مشکلاتی، در مورد برخی اصول اولیه آب بحث می کند.

آب HPLC

مشخصات آب برای HPLC عبارتند از:

 • خلوص: آب برای استفاده در HPLC باید حداقل دارای خلوص آنالیتیکال باشد، به این معنا که باید خالص و بدون هر گونه آلودگی یونی، آلی و جامد باشد.
 • مقاومت الکتریکی: مقاومت الکتریکی آب باید در محدوده‌ای باشد که به کروماتوگرافی مایع اجازه می‌دهد تا به درستی اجرا شود و نهایتاً به نتایج دقیقی برسد.
 • pH: pH آب برای HPLC باید در محدوده‌ای مناسب قرار بگیرد که باعث تضمین تجزیه و تحلیل صحیح آن باشد.
 • حلالیت: آب باید حلالیت کافی برای حل کامل نمونه‌ها و تطابق با آنالیزگر HPLC داشته باشد.
 • عدم حاضر بودن یون‌های فلزی: آب باید بدون حضور یون‌های فلزی مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم و غیره باشد.
 • عدم حاضر بودن ترکیبات آلی: آب باید بدون حضور ترکیبات آلی باشد که ممکن است به دقت و صحت نتایج تحلیلی تأثیر بگذارد.

خلوص آب چیست ؟

استاندارد JISK 0124:2013 قوانین کلی برای کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا موارد زیر (گزیده ای)را مشخص می کند.

آب مورد استفاده برای این استاندارد باید با ترکیبی از:

 • اسمز معکوس
 • تقطیر
 • تبادل یونی
 • تابش ماوراءبنفش
 • فیلتر یا روشهای دیگر تصفیه شود
 • دارای سطح کیفیت آب می باشد که در تجزیه و تحلیل هیچگونه دخالت ندارد. کیفیت آب باید بر اساس مقادیر شاخص مانند مقاومت ویژه ماده آلی کل (TOC) یا مقادیر جذب ارزیابی شود. در هنگام خرید آب HPLC  به این موارد دقت کرد:

خرید آب HPLC

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید آب HPLC با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید آب HPLC

از چه آبی باید در کروماتوگرافی فاز معکوس استفاده شود؟

از انجا که کروماتوگرافی فاز معکوس، به طور معمول به عنوان یک روش برای تجزیه و تحلیل یا جداسازی مواد آلی استفاده می شود. آب مورد استفاده برای تهیه فازهای متحرک یا نمونه ها باید به اندازه کافی عاری از هرگونه ماده آلی باشد. میزان خلوص مورد نیاز بستگی به ردیاب خاص مورد استفاده دارد.

107724w800q70

 

.

در صورت استفاده از ردیاب جذب ماوراء بنفش، معمولا از آب HPLC تجاری استفاده می شود. ناخالصی هایی با جذب در منطقه UV از آب مقطر  تجاری HPLC خارج شده و میزان جذب در مناطق با طول موج کوتاه تر تضمین می شود و معمولا آب درجه HPLC بدون نگرانی قابل استفاده است. اگر خودتان آب را تصفیه کنید، تقطیر و تصفیه تبادل یونی به تنهایی کافی نیست که در اینجا نیاز به یک سیستم تولید آب فوق العاده خالص توصیه می شود. در سالهای اخیر، روند استفاده از سیستم های تولید آب فوق العاده خالص است که می تواند با استفاده از تابش ماوراء بنفش برای تجزیه مواد آلی کل کربن آلییا TOC را کاهش دهد.

فروش آب HPLC

شرکت دانش پژهان شیمی  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول آب HPLC (مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت آب HPLC میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)