راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

آمونیوم فلوراید (صنعتی)

آمونیوم فلوراید (صنعتی)

آمونیوم فلوراید (صنعتی) یک ترکیب معدنی با فرمول NH4F است.آمونیوم فلوراید (صنعتی) به شکل منشورهای کوچک بی رنگ با یک طعم بسیار شور و دارای انحلال پذیری بسیار زیاد در آب است. این ماده دارای یک ساختار کریستالی ورتزیت است که در این ساختار یون های مثبت آمونیم و آنیون های فلوراید به شکل لایه هایی شبیه ABABAB قرار گرفته اند که هر یک چهار وجهی هستند. در ساختار آمونیوم فلوراید پیوندهای هیدروژنی N_H…F بین آنیون ها و کاتدها وجود دارد. این ساختار بسیار شبیه به یخ است و آمونیوم فلوراید تنها ماده ای است که می تواند کریستال های ترکیبی با آب تشکیل دهد.

مشخصات ماده

دمای ذوب : 100 درجه سانتیگراد (تجزیه می شود)

چگالی : 1.009 گرم بر سانتی متر مکعب

حلال ها : آب و الکل

هنگام عبور بیش از حد گاز هیدروژن فلوراید از نمک، آمونیوم فلوراید گاز را جذب می کند تا آمونیوم بای فلوراید اضافی تشکیل دهد. هنگامی که آمونیوم فلوراید حرارت داده می شود، تصعید شده که البته این یکی از ویژگی های مشترک بین نمک های آمونیوم است. در تصعید ، این نمک به آمونیاک و فلوراید هیدروژن تجزیه می شود و این دو گاز می توانند دوباره ترکیب شده و آمونیوم فلوراید تشکیل دهند، بدین معنا که این واکنش برگشت پذیر است.

خطرات آمونیوم فلوراید(صنعتی)

آمونیوم فلوراید ماده غیر قابل اشتعال و احتراق است. آمونیوم فلوراید در تماس با پوست، چشم و دستگاه تنفسی باعث تحریک این قسمت ها می شود. تماس کوتاه مدت با آمونیوم فلوراید باعث بروز مشکلات جدی اما موقت و موضعی می شود؛ در نتیجه توصیه می شوداز تماس آمونیوم فلوراید با بدن خود داری نمایید . هنگام تماس با این ماده باید از محافظ و لباس های ایمنی استفاده کرد.

کاربرد آمونیوم فلوراید (صنعتی)

  • آمونیوم فلوراید (صنعتی) معمولا آمونیوم فلوراید صنعتی نامیده می شود.
  • گاهی کلمه “خنثی” به آمونیوم فلوراید اضافه می شود که نشان دهنده نمک خنثی است.
  • در پرداخت روی شیشه و سیلیکات های مرتبط نمک اسیدی معمولا بیشتر از نمک خنثی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • این ویژگی در میان تمام فلورایدهای محلول مشترک است.
  • آمونیوم فلوراید در لوله های شیشه ای و دیگر ابزار آزمایشگاهی مورد استفاده قرار نمی گیرد.
  •  آمونیوم فلوراید برای محافظت از چوب در برابر بید خوردگی، در جاپ پارچه، نساجی و رنگرزی و نیز به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده می شود.
  • آمونیوم فلوراید می تواندبه عنوان عامل واکنش دهنده در سطح،به عنوان روکش،در محصولات تمیز کننده،محصولات برقی و الکتریکی اشاره نمود.

راهنمای ایمنی کار با آمونیوم فلوراید (صنعتی)

راهنمای محافظت از بدن در مقابل این ماده

به منظور محافظت اندام های بدن و لباس های شخصی از آلوده شدن یا پاشیده شدن مواد شیمیایی روپوش بپوشید و در صورت کار با اسید و یا مواد خورنده از پیش بند پلاستیکی و محافظ کفش استفاده نمایید.در صورت تماس محلول ها و مواد شیمیایی خورنده با لباس، کفش یا بدن، در حالیکه لباس و کفش آلوده را از بدن خارج می کنید سریعا موضع آلوده را با آب ولرم به مدت 60 دقیقه شستشو کنید تا آلودگی بر طرف شود و در صورت آسیب دیدن اندام ها، سریعا به پزشک مراجعه شود.

قیمت – فروش آمونیوم فلوراید(صنعتی)

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی آمونیوم فلوراید(صنعتی) می باشد.که در زمینه واردات و توزیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)