دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آمونیوم فلوراید (صنعتی)

آمونیوم فلوراید (صنعتی) (NH₄F) یک ترکیب شیمیایی است که از آمونیاک (NH₃) و اسید فلوریدریک (HF) تشکیل شده است. ساختار این ترکیب به شکل یونی با فرمول (NH₄)⁺F⁻ نمایش داده می‌شود.

آمونیوم فلوراید به صورت پودر سفید بلوری یا جامد بلوری قرار دارد و در آب حل می‌شود. این ترکیب در صنعت به عنوان یک منبع فلوراید مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از آمونیوم فلوراید در صنایع مختلف از جمله صنایع شیمیایی، فلزات، و شیشه‌سازی برای فرآیندهای مختلف شیمیایی و تحلیلی استفاده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. آمونیوم فلوراید (صنعتی) یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

آمونیوم فلوراید (صنعتی)

آمونیوم فلوراید (صنعتی)

آمونیوم فلوراید (صنعتی) یک ترکیب معدنی با فرمول NH4F است. آمونیوم فلوراید (صنعتی) به شکل منشورهای کوچک بی رنگ با یک طعم بسیار شور و دارای انحلال پذیری بسیار زیاد در آب است. این ماده دارای یک ساختار کریستالی ورتزیت است که در این ساختار یون های مثبت آمونیم و آنیون های فلوراید به شکل لایه هایی شبیه ABABAB قرار گرفته اند که هر یک چهار وجهی هستند.

در ساختار آمونیوم فلوراید پیوندهای هیدروژنی N_H…F بین آنیون ها و کاتدها وجود دارد. این ساختار بسیار شبیه به یخ است و Ammonium fluoride (industrial) تنها ماده ای است که می تواند کریستال های ترکیبی با آب تشکیل دهد.

در فرآیندهای تولید، آمونیوم فلوراید به عنوان یک ماده شیمیایی کلیدی جهت تهیه فلوریدهای دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، از Ammonium fluoride (industrial) می‌توان به عنوان یک نقطه شروع برای تولید فلوریدهای فلزاتی مانند فلورید آلومینیوم و زیرکونیم استفاده کرد.

مشخصات آمونیوم فلوراید (صنعتی)

دمای ذوب: 100 درجه سانتیگراد (تجزیه می شود)

چگالی: 1.009 گرم بر سانتی متر مکعب

حلال ها: آب و الکل

هنگام عبور بیش از حد گاز هیدروژن فلوراید از نمک، Ammonium fluoride (industrial) گاز را جذب می کند تا آمونیوم بای فلوراید اضافی تشکیل دهد. هنگامی که آمونیوم فلوراید حرارت داده می شود، تصعید شده که البته این یکی از ویژگی های مشترک بین نمک های آمونیوم است. در تصعید، این نمک به آمونیاک و فلوراید هیدروژن تجزیه می شود و این دو گاز می توانند دوباره ترکیب شده و آمونیوم فلوراید تشکیل دهند، بدین معنا که این واکنش برگشت پذیر است.

فلوراید صنعتی min 1 مشخصات آمونیوم فلوراید (صنعتی)

کاربرد آمونیوم فلوراید (صنعتی)

 • آمونیوم فلوراید (صنعتی) معمولا آمونیوم فلوراید صنعتی نامیده می شود.
 • گاهی کلمه “خنثی” به آمونیوم فلوراید اضافه می شود که نشان دهنده نمک خنثی است.
 • در پرداخت روی شیشه و سیلیکات های مرتبط نمک اسیدی معمولا بیشتر از نمک خنثی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • این ویژگی در میان تمام فلورایدهای محلول مشترک است.
 • آمونیوم فلوراید در لوله های شیشه ای و دیگر ابزار آزمایشگاهی مورد استفاده قرار نمی گیرد.
 •  آمونیوم فلوراید برای محافظت از چوب در برابر بید خوردگی، در جاپ پارچه، نساجی و رنگرزی و نیز به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده می شود.
 • Ammonium fluoride (industrial) می تواندبه عنوان عامل واکنش دهنده در سطح، به عنوان روکش، در محصولات تمیز کننده، محصولات برقی و الکتریکی اشاره نمود.

خرید آمونیوم فلوراید (صنعتی)

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده اسید استئاریک سیگما با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید آمونیوم فلوراید (صنعتی) با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

ویژگی های آمونیوم فلوراید (صنعتی)

آمونیوم فلوراید (NH₄F) یک ترکیب شیمیایی با ویژگی‌های خاص در صنعت است. در زیر به برخی از ویژگی‌های این ترکیب اشاره می‌شود:

 • حالت فیزیکی: Ammonium fluoride (industrial) به صورت پودر سفید بلوری یا جامد بلوری ظاهر می‌شود.
 • حلالیت: این ترکیب در آب حل می‌شود و محلول حاصل شده دارای خواص اسیدی است.
 • خواص شیمیایی: آمونیوم فلوراید به عنوان یک منبع فلوراید در فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب در تهیه فلوریدهای مختلف، مخصوصاً در صنایع فلزات و شیشه‌سازی، نقش دارد.
 • استفاده در صنایع: آمونیوم فلوراید در صنایع متنوعی از جمله صنایع شیمیایی، متالورژی، و شیشه‌سازی به عنوان یک ماده شیمیایی اساسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • سمیت: این ترکیب به دلیل سمیت فلوراید، باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد. تماس مستقیم با پوست و چشم‌ها باید جلوگیری شود.
 • استفاده در پزشکی: Ammonium fluoride در برخی از محصولات پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، به‌طور مثال در دندانپزشکی برای پیشگیری از تخریب دندان.
 • استفاده در تحقیقات علمی: این ترکیب به عنوان یک منبع فلورید در تحقیقات علمی و آزمایشگاهی نیز به کار می‌رود.

Ammonium fluoride (industrial) به عنوان یک ترکیب مهم در صنعت به دلیل خواص فلوراید و کاربردهای متعدد خود مورد توجه بسیاری از صنایع و تحقیقات قرار گرفته است.

راهنمای ایمنی کار با آمونیوم فلوراید (صنعتی)

راهنمای محافظت از بدن در مقابل این ماده

به منظور محافظت اندام های بدن و لباس های شخصی از آلوده شدن یا پاشیده شدن مواد شیمیایی روپوش بپوشید و در صورت کار با اسید و یا مواد خورنده از پیش بند پلاستیکی و محافظ کفش استفاده نمایید. در صورت تماس محلول ها و مواد شیمیایی خورنده با لباس، کفش یا بدن، در حالیکه لباس و کفش آلوده را از بدن خارج می کنید سریعا موضع آلوده را با آب ولرم به مدت 60 دقیقه شستشو کنید تا آلودگی بر طرف شود و در صورت آسیب دیدن اندام ها، سریعا به پزشک مراجعه شود.

خطرات آمونیوم فلوراید(صنعتی)

آمونیوم فلوراید ماده غیر قابل اشتعال و احتراق است. آمونیوم فلوراید در تماس با پوست، چشم و دستگاه تنفسی باعث تحریک این قسمت ها می شود. تماس کوتاه مدت با آمونیوم فلوراید باعث بروز مشکلات جدی اما موقت و موضعی می شود؛ در نتیجه توصیه می شوداز تماس آمونیوم فلوراید با بدن خود داری نمایید. هنگام تماس با این ماده باید از محافظ و لباس های ایمنی استفاده کرد.

قیمت - فروش آمونیوم فلوراید(صنعتی)

قیمت – فروش آمونیوم فلوراید(صنعتی)

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی آمونیوم فلوراید (صنعتی) می باشد. این شرکت در زمینه واردات و توزیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)