دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آمونیوم نیترات کد مرک 101188

آمونیوم نیترات کد مرک 101188 یک ترکیب شیمیایی است که از نظر شیمیایی شامل یک گروه آمونیوم (NH4+) و یک گروه نیترات (NO3-) می‌باشد. این ترکیب به طور گسترده در آزمایشگاه‌ها به عنوان یک منبع نیتروژن در تهیه محلول‌های کشت و کشت سلولی، همچنین در فرآیندهای تهیه مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال، در تهیه بسیاری از محصولات کشاورزی، به عنوان کود استفاده می‌شود. همچنین در برخی از پایگاه‌های نظامی نیز به عنوان یک ماده منفجره استفاده می‌شود. با این وجود، به دلیل خطرات ایمنی مرتبط با استفاده از آن به عنوان یک ماده منفجره، استفاده از آن به عنوان یک ماده معمولی در آزمایشگاه‌ها ترجیح داده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. آمونیوم نیترات کدمرک 101188 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

آمونیوم نیترات کدمرک 101188

آمونیوم نیترات کدمرک 101188 یا نیترات آمونیوم یک کود شیمیایی است که برای نیتراته کردن خاک برای کشاورزی به کار می رود و نیز یک ماده منفجره هم به شمار می آید. نیترات آمونیوم را از واکنش گاز آمونیاک و نیتریک اسید تولید می کنند، این واکنش به شدت گرمازا است و محصول نهایی مایعی غلیظ از نیترات آمونیوم است.

این ماده به دوشکل مایع و هم به صورت جامد کریستالی موجود است. از خاصیت انفجاری برخوردار می باشد و قدرت بسیار زیادی نیز دارد، اما سرعت انفجار آن پایین است و فقط در صورت وجود یک چاشنی انفجاری ، منفجر می شود.

این کود شبیه به کود سولفات آمونیوم می باشد و حدود 34 درصد ازت دارد. در خاک سریع عمل می کند اما به مدت طولانی در خاک دوام ندارد. آمونیوم نیترات با فرمول شیمیایی 3NO4NH یک کود شیمیایی است که برای نیتراته کردن خاک برای کشاورزی بکار می رود و یک ماده منفجره نیز محسوب می شود.

حل شدن آن در آب بسیار گرما گیر است. این ماده یکی از قوی ترین بمب های دستساز است، ساخت آن بهآسانی امکان پذیر می باشد و استفاده ی آن هم بسیار آسان است. از نظر امنیت نگهداری، ایمن ترین ماده منفجره شناخته شده می باشد. پس از انفجار مهیبی که در آمریکا به وسیله این ماده شیمیایی رخ داد به آن نام بمب اوکلاهاما داده شد.

آمونیوم نیترات کد مرک 101188

مشخصات آمونیوم نیترات کدمرک 101188

 • نام شیمیایی: آلومینیوم نیترات بدون آب
 • نام لاتین: Aluminium Nitrate Monahydrate
 • نام های دیگر: نیتریک اسید، آلومینیوم نیترات، نمک آلومینیوم
 • نقطه ذوب: 0C 73.9
 • فرمول مولکولی: Al(NO3)3 . 9H2O
 • نقطه جوش: 0C 150
 • چگالی: 31.72g/cm

ساختار آمونیوم نیترات آزمایشگاهی

ساختار شیمیایی آمونیوم نیترات به صورت شیمیایی به این شکل نمایش داده می‌شود:

NH4NO3

که در آن گروه آمونیوم (NH4+) به یک گروه نیترات (NO3-) متصل می‌شود. این ترکیب دارای یک اتم نیتروژن (N)، چهار اتم هیدروژن (H) و سه اتم اکسیژن (O) است.

مشخصات آمونیوم نیترات کدمرک 101188

مشخصات آمونیوم نیترات کدمرک 101188

کاربردهای آمونیوم نیترات 

در گذشته از این ماده برای ساخت بمب ها و مواد منفجره استفاده می کردند، اما امروزه بیشتر در کشاورزی به عنوان کود استفاده می شود. این ماده در غلظت های بالا و کم تولید می شود. محلول رقیق این ماده معمولا کاربردهای انفجاری دارد و تحت شرایط کنترل شده در معادن رو باز مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل خطرهای احتمالی در بسیاری از کشورها قوانین سختگیرانه ای در مورد استفاده از این ماده وجود دارد. انفجار آمونیوم نیترات به آسانی امکان پذیر نیست و وجود یک ماده سریع انفجاری(چاشنی) در کنار آن ضروری می باشد.از دیگر کاربردهای این ماده می توان به استفاده در تولید رنگ، آفت کش، مواد آتش بازی، گاز بیهوشی و اکسید کننده ها اشاره کرد.

حفظ مواد غذایی نیز از دیگر کاربردهای نیترات آمونیوم است.

کاربرد آمونیوم نیترات در کشاورزی

از آنجایی که ریشه گیاهان توانایی جذب مستقیم نیتروژن از خاک را ندارند، نیترات یک منبع عالی برای تغذیه گیاهان می باشد. کود نیترات آمونیوم مقدار نیتروژن مورد نیاز گیاه را از طریق، هم نیترات و هم آمونیوم تامین می کند. کود آمونیوم نیترات قدیمی ترین کود نیتراته دنیا محسوب می شود که به صورت انبوه تولید شده است. شکل گرانولی این ماده به دلیل سهولت در حمل و نقل و کار با آن، همواره مورد ترجیح کشاورزان بوده است. Ammonium Nitrate یک جاذب بسیار قوی رطوبت است، از همین رو در هنگام تولید یک پوشش ضد رطوبت بر روی آن قرار می دهند.

این کود یک منبع مناسب نیتروژن برای گیاهان است و قابلیت مخلوط شدن با سولفات را هم برای تامین گوگرد و نیتروژن گیاه دارد. استفاده از این کود برای محصولات مرتع  و علفزار مخصوصا در کشورهای اروپایی، بسیار رایج است. سالیانه در حدود 37 میلیون تن از این ماده تولید و استفاده می شود. واکنش این ماده در آب یک واکنش بسیار گرماگیر است و باعث کاهش دمای محیط اطراف می گردد.

کاربردهای آمونیوم نیترات 

کاربردهای آمونیوم نیترات

خرید آمونیوم نیترات کد مرک 101188

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید آمونیوم نیترات کد مرک 101188 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید آمونیوم نیترات کد مرک 101188

خرید آمونیوم نیترات کد مرک 101188

اقدامات فیزیکوشیمیایی آمونیوم نیترات آزمایشگاهی

اقدامات فیزیکوشیمیایی مربوط به آمونیوم نیترات در آزمایشگاه عبارتند از:

 1. ذوب: آمونیوم نیترات به آسانی در آب حل می‌شود و می‌توان از این خصوصیت برای تهیه محلول‌های مورد نیاز در آزمایش‌ها استفاده کرد.
 2. تجزیه حرارتی: آمونیوم نیترات تحت تأثیر حرارت تجزیه می‌شود و می‌توان از این واکنش برای تولید گازهایی مانند اکسیژن و اکسید نیتروژن استفاده کرد. این واکنش به عنوان یک روش تولید گاز در آزمایشات شیمیایی و فیزیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. اعمال فشار: تحت فشار بالا، آمونیوم نیترات به عنوان یک ماده منفجره عمل می‌کند. این ویژگی در برخی از آزمایش‌ها یا فرآیندهای مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به اعمال انرژی زیاد و پرتاب یا انفجار دارند.

ویژگی های آمونیوم نیترات آزمایشگاهی

ویژگی‌های آمونیوم نیترات در آزمایشگاه عبارتند از:

 • حل شدن در آب: آمونیوم نیترات به طور آسان در آب حل می‌شود و محلول‌های متنوعی از آن در آزمایشگاه می‌توان تهیه کرد.
 • حساسیت به حرارت: آمونیوم نیترات تحت تأثیر حرارت قابل تجزیه است و این ویژگی می‌تواند در آزمایشاتی که به تولید گازها یا تولید حرارت نیاز دارند مورد استفاده قرار گیرد.
 • خطرناکی: آمونیوم نیترات به عنوان یک ماده منفجره در آزمایشگاه از لحاظ ایمنی بسیار حساس است و نیاز به استفاده مطمئن و دقیق از آن در آزمایشات دارد.
 • پایداری: در شرایط معمولی، آمونیوم نیترات به طور کلی پایدار است اما در شرایط خاص مانند حرارت بالا یا تماس با مواد قوی اکسید کننده ممکن است واکنشات خطرناکی ایجاد شود.

رعایت نکات ایمنی برای سلامتی

 • در صورت تماس با چشم و پوست باعث تحریک آنها می شود.
 • در صورت بلعیدن، مقادیر زیاد باعث سوزش دستگاه گوارش می شود.
 • با سرگیجه، خواب آلودگی، سردرد، تنگی نفس، سیانور (تغییر رنگ کبودی پوست به دلیل کمبود اکسیژن رسانی به خون)، ضربان سریع قلب و خون رنگی شکلات قهوه ای مشخص می شود.

فروش آمونیوم نیترات کدمرک 101188

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش  آمونیوم نیترات کدمرک 101188 می باشد. این شرکت در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه قیمت آمونیوم نیترات کد مرک 101188 (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)