راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

آمونیوم نیترات کدمرک 101188

آمونیوم نیترات کدمرک 101188

آمونیوم نیترات کدمرک 101188 یا نیترات آمونیوم یک کود شیمیایی است که برای نیتراته کردن خاک برای کشاورزی به کار می رود و نیز یک ماده منفجره هم به شمار می آید. نیترات آمونیوم را از واکنش گاز آمونیاک و نیتریک اسید تولید می کنند، این واکنش به شدت گرمازا است و محصول نهایی مایعی غلیظ از نیترات آمونیوم است. این ماده به دوشکل مایع و هم به صورت جامد کریستالی موجود است. از خاصیت انفجاری برخوردار می باشد و قدرت بسیار زیادی نیز دارد، اما سرعت انفجار آن پایین است و فقط در صورت وجود یک چاشنی انفجاری ، منفجر می شود.

مشخصات ماده

  • نام شیمیایی : آلومینیوم نیترات بدون آب
  • نام لاتین : Aluminium Nitrate Monahydrate
  • نام های دیگر : نیتریک اسید، آلومینیوم نیترات، نمک آلومینیوم
  • نقطه ذوب : 0C 73.9
  • فرمول مولکولی : Al(NO3)3 . 9H2O
  • نقطه جوش : 0C 150
  • چگالی : 31.72g/cm

نیترات آمونیوم

این کود شبیه به کود سولفات آمونیوم می باشد و حدود 34 درصد ازت دارد. در خاک سریع عمل می کند اما به مدت طولانی در خاک دوام ندارد. آمونیوم نیترات با فرمول شیمیایی 3NO4NH یک کود شیمیایی است که برای نیتراته کردن خاک برای کشاورزی بکار می رود و یک ماده منفجره نیز محسوب می شود. حل شدن آن در آب بسیار گرما گیر است. این ماده یکی از قوی ترین بمب های دستساز است، ساخت آن بهآسانی امکان پذیر می باشد و استفاده ی آن هم بسیار آسان است. از نظر امنیت نگهداری ، ایمن ترین ماده منفجره شناخته شده می باشد. پس از انفجار مهیبی که در آمریکا به وسیله این ماده شیمیایی رخ داد به آن نام بمب اوکلاهاما داده شد.

کاربردهای آمونیوم نیترات چیست؟

در گذشته از این ماده برای ساخت بمب ها و مواد منفجره استفاده می کردند، اما امروزه بیشتر در کشاورزی به عنوان کود استفاده می شود. این ماده در غلظت های بالا و کم تولید می شود. محلول رقیق این ماده معمولا کاربردهای انفجاری دارد و تحت شرایط کنترل شده در معادن رو باز مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل خطرهای احتمالی در بسیاری از کشورها قوانین سختگیرانه ای در مورد استفاده از این ماده وجود دارد. انفجار آمونیوم نیترات به آسانی امکان پذیر نیست و وجود یک ماده سریع انفجاری(چاشنی) در کنار آن ضروری می باشد.از دیگر کاربردهای این ماده می توان به استفاده در تولید رنگ، آفت کش، مواد آتش بازی، گاز بیهوشی و اکسید کننده ها اشاره کرد.

حفظ مواد غذایی نیز از دیگر کاربردهای نیترات آمونیوم است.

کاربرد آمونیوم نیترات در کشاورزی

از آنجایی که ریشه گیاهان توانایی جذب مستقیم نیتروژن از خاک را ندارند، نیترات یک منبع عالی برای تغذیه گیاهان می باشد. کود نیترات آمونیوم مقدار نیتروژن مورد نیاز گیاه را از طریق، هم نیترات و هم آمونیوم تامین می کند.کود آمونیوم نیترات قدیمی ترین کود نیتراته دنیا محسوب می شود که به صورت انبوه تولید شده است. شکل گرانولی این ماده به دلیل سهولت در حمل و نقل و کار با آن، همواره مورد ترجیح کشاورزان بوده است.Ammonium Nitrate یک جاذب بسیار قوی رطوبت است، از همین رو در هنگام تولید یک پوشش ضد رطوبت بر روی آن قرار می دهند.

این کود یک منبع مناسب نیتروژن برای گیاهان است و قابلیت مخلوط شدن با سولفات را هم برای تامین گوگرد و نیتروژن گیاه دارد.استفاده از این کود برای محصولات مرتع  و علفزار مخصوصا در کشورهای اروپایی ، بسیار رایج است. سالیانه در حدود 37 میلیون تن از این ماده تولید و استفاده می شود. واکنش این ماده در آب یک واکنش بسیار گرماگیر است و باعث کاهش دمای محیط اطراف می گردد.

رعایت نکات ایمنی برای سلامتی

در صورت تماس با چشم و پوست باعث تحریک آنها می شود.

در صورت بلعیدن، مقادیر زیاد باعث سوزش دستگاه گوارش می شود.

با سرگیجه، خواب آلودگی، سردرد، تنگی نفس، سیانور (تغییر رنگ کبودی پوست به دلیل کمبود اکسیژن رسانی به خون)، ضربان سریع قلب و خون رنگی شکلات قهوه ای مشخص می شود.

فیمت  فروش -آمونیوم نیترات کدمرک 101188

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص آمونیوم نیترات کدمرک 101188 می باشد.که در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)