دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

اریو کروم بلک تی کدمرک 103170 (Eriochrome Black T) یک نوع از اندیفنیل آمینهای حاوی تترازین (Tetrazine) است که به عنوان یک نمک فلزی (chelating agent) در شیمی تجزیه و تحلیل سیستم‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب شیمیایی به صورت محلول یا پودر تجاری در دسترس است.

اریوکروم بلک تی در اندازه‌گیری غلظت یون‌های فلزی، به ویژه یونهای کلسیم و منگنز، به کار می‌رود. این ترکیب با ایجاد یک کلات (chelate) با یون‌های فلزی باعث تغییر رنگ می‌شود. تغییر رنگ این کلات می‌تواند به صورت نظریه‌های تشکیل یا به عنوان شاخص‌های آبی-نارنجی در تیتراسیون‌های شیمیایی استفاده شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. اریو کروم بلک تی کدمرک 103170 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

اریوکروم بلک تی به عنوان یک شاخص در تجزیه و تحلیل کیفی و کمی فلزات سنگین نیز به کار می‌رود و در بسیاری از آزمایشگاه‌های شیمی تجزیه و تحلیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

معرف اریو کروم بلک تی با کدمرک 103170 را می توانید با قیمتی مناسب و با کیفیت (اصلی) از شرکت دانش پژوهان شیمی تهیه نمایید. شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد که توانسته با واردات بیشترین مواد شیمیایی رتبه نخست را در این بخش بدست آورد.

اریو کروم بلک تی با نام لاتین Eriochrome Black T با فرمول شیمیایی C20H12N3O7SNa یک ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن 461،381 گرم بر مول می باشد. شکل ظاهری این ماده به شکل پودر و به رنگ قهوه ای تیره است. این ماده یک شاخص پیچیده سنجی می باشد که در تیتراسیون های کمپلکسومتری استفاده می گردد. به عنوان مثال در فرایند تعیین سختی آب کاربرد دارد. این یک رنگ آزو است. اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

اریو کروم بلک تی در شکل محافظت نشده خوبی است و زمانی که تشکیل یک مجموعه با یون های کلسیم، منیزیم یا سایر فلزات می شود، به رنگ قرمز در می آید. اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

برنامه های کاربردی معرف اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

زمانی که این ماده به عنوان شاخص در تیتراسیون EDTA استفاده می شود و هنگامی که EDTA کافی اضافه شود و یونهای فلزی متصل به اندیکاتور توسط EDTA کافی اضافه شود و یون های فلزی متصل به اندیکاتور توسط EDTA کلات شوند. مولکول اندیکاتور آزاد باقی می ماند، نقطه پایانی آبی مشخصه به دست می آید. همچنین از Eriochrome Black T می توان برای تشخیص وجود فلزات کمیاب نیز استفاده نمود. اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

مشخصات اریو کروم بلک تی Eriochrome Black T

 • کد: 103170
 • نام محصول: اریو کروم بلک تی
 • نام لاتین: Eriochrome Black T
 • نام مترادف: Chrome black T, 2-Hydroxy-1-(1-hydroxy-2-naphthylazo)-6-nitronaphthalene-4-sulfonic acid sodium salt
 • Hill Formula: C20H12N3NaO7S
 • چگالی: 400-600 Kg/m3
 • گرید: ACR,Reag. Ph Eur
 • CAS: 1787-61-7
 • EC Number: 217-250-3
 • Molar Mass: 461.38 g/mol
 • Hill Formula: C₂₀H₁₂N₃NaO₇S
 • Grade: ACS,Reag. Ph Eur
 • بسته بندی: 25g – 100g

مشخصات اریو کروم بلک تی Eriochrome Black T-min

ساختار Eriochrome black T

اریوکروم بلک تی یک تترازین (Tetrazine) آمینهای حاوی اندیفنیل (phenylenediamine) است. فرمول شیمیایی آن به صورت زیر است:

C20H12N3O7SNa

این ترکیب به عنوان یک مولکول کلات‌زن (chelating agent) در شیمی تجزیه و تحلیل فلزات به کار می‌رود. شاخص‌های رنگی ایجاد شده توسط تشکیل کلات‌ها با یون‌های فلزی در فرآیندهای تیتراسیون و تجزیه و تحلیل کاربرد دارد.

کاربرد اریو کروم بلک تی

اریوکروم بلک تی یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک شاخص (indicator) در تجزیه و تحلیل شیمیایی برای اندازه‌گیری غلظت یون‌های فلزی، به ویژه یون‌های کلسیم و منگنز، مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربردهای اریوکروم بلک تی به صورت زیر می‌باشد: اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

 • تیتراسیون فلزات: این ترکیب به عنوان یک شاخص در تیتراسیون‌های شیمیایی برای اندازه‌گیری غلظت یون‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تغییر رنگ ایجاد شده توسط تشکیل کلات با یون‌های فلزی در هنگام تیتراسیون، به محلول افزوده شده از اریوکروم بلک تی وابسته است.
 • تجزیه و تحلیل کیفی: در آزمایشگاه‌های شیمی تحلیلی، این ترکیب برای تجزیه و تحلیل کیفی فلزات سنگین مانند کلسیم و منگنز به کار می‌رود. تغییر رنگ نمایانگر تشکیل کلات میان این فلزات و اریوکروم بلک تی است.
 • تجزیه و تحلیل مخلوط‌های فلزات: در مطالعات تحلیلی برای اندازه‌گیری مخلوط‌های فلزات، اریوکروم بلک تی می‌تواند به عنوان یک ابزار کارآمد برای تفکیک و اندازه‌گیری مقادیر مختلف فلزات در یک نمونه مورد استفاده قرار گیرد.

به عنوان یک شاخص شیمیایی، این ترکیب به دلیل توانایی تشکیل کلات با فلزات مختلف، در آزمایشگاه‌ها و فعالیت‌های تحلیلی به خوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اریو کروم بلک تی کدمرک 103170 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

ویژگی های Eriochrome black T

 • ویژگی‌های Eriochrome Black T عبارتند از:
 • نام شیمیایی: Eriochrome Black T
 • فرمول شیمیایی: C20H12N3O7SNa
 • شکل فیزیکی: معمولاً به صورت پودر یا بلورهای سیاه تا آبی تیره ظاهر می‌شود.

کاربردها:

به عنوان یک شاخص (indicator) در تجزیه و تحلیل فلزات مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در تیتراسیون‌های شیمیایی برای اندازه‌گیری غلظت یون‌های فلزی، به ویژه کلسیم و منگنز، استفاده می‌شود.
استفاده در تجزیه و تحلیل کیفی و کمی: در آزمایشگاه‌های شیمی تحلیلی برای تجزیه و تحلیل کیفی و کمی فلزات سنگین به عنوان یک شاخص بکار می‌رود.

تشکیل کلات: این ترکیب به دلیل وجود گروه‌های آمین و اندیفنیل قابلیت تشکیل کلات با یون‌های فلزی را دارد.

رنگ‌های تشکیل شده: در فرآیندهای تیتراسیون، تشکیل کلات‌ها باعث تغییر رنگ این شاخص می‌شود که می‌تواند به عنوان نشانگر (indicator) در این نوع آزمون‌ها عمل کند.

توجه: برای اطلاعات دقیق‌تر و مشخصات فنی دقیق‌تر، به منابع مرجع و منابع تخصصی در زمینه شیمی تحلیلی مراجعه شود.

قیمت – فروش اریو کروم بلک تی کدمرک 103170

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین شرکت های وارد کننده و صادر کننده مواد شیمیای آزمایشگاهی و صنعتی می باشد. اریو کروم بلک تی کدمرک 103170 جزء محصولات وارداتی این شرکت بوده و در حال حاضر سالانه از فروش بالایی برخوردار است. در سالهایی که کشور ما در لیست تحریم ها قرار گرفته، شرکت دانش پژوهان شیمی  توانسته با واردات صحیح این مواد شیمیایی با ارزش را به دست مصرف کنندگان و مشتریان خود برساند.

برای خرید و تهیه محصولات مورد نیاز خود می توانید به دو روش ابتدا اینکه از طریق شماره های مستقیم شرکت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. یا از طریق واتساپ نام و مشخصات ماده مورد نظر خود را ارسال نموده تا در کمترین زمان ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش مواد شیمیایی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

 راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)